Šta je novo?

Samsung SSD cudni rezultati

Rax13

Slavan
Učlanjen(a)
04.01.2005
Poruke
674
Poena
319
Imam Samsung SSD 128GB 840 PRO i sata2 plocu, rezultati su mi bili oko 250bm/s za read i write pre. Sada sam stavio novi firmwire reinstalirao sistem, ukljucio samsung rapid mode i uradio performance optimisation i evo na slici rezultati. Kako je moguce da na sata2 ploci ovako brzo radi?
 

Prilozi

  • Samsung 840PRO 128GB i Samsung F1 1TB.jpg
    Samsung 840PRO 128GB i Samsung F1 1TB.jpg
    256.1 KB · Pregleda: 187
Probaj sa nekim drugim software-om da odradis test. Imas u temi vezanoj za SSD , programe koje ljudi uobicajeno koriste. U teoriji bi trebao ako se ne varam da dobijas rezultate do 275 , nikako preko ... Sta se tu zbiva ... Ne bi me cudilo da Samsung ponovo ko na android telefonima sto je radio - namesta razultate :D
 
Iskljuci rapid mod pa ces imati normalne rezultate.
 
Probaj sa nekim drugim software-om da odradis test. Imas u temi vezanoj za SSD , programe koje ljudi uobicajeno koriste. U teoriji bi trebao ako se ne varam da dobijas rezultate do 275 , nikako preko ... Sta se tu zbiva ... Ne bi me cudilo da Samsung ponovo ko na android telefonima sto je radio - namesta razultate :D

To sam i ja pomislio, ali...

Samsung SSD 128GB 840 PRO - AS SSD.jpg
 
Ima cimer, videcu danas da uradim to :D:D:D
 
Nece cimer, smarac :D:D

Videcu da pazarim uskoro sata3 platformu pa ce biti rezultata :)
 
Sad sam video na netu, ide oko 1300mb/s sa sata3... E sad koliko to zapravo u praksi menja rezultate, sad cu da vidim :D
 
Oko 200, 250 je kopiranje velikog fajla sa ssd-a na isti taj ssd. Mozda ce brze ucitavati igrice i programe nemam pojma... NE secam se koliko je pre bilo kopiranje sa ssd-a, na ssd...
 
SSD na SSD VELIKOG fajla da ide 250MB/s? Nema sanse. To ni na SATA3, sa najboljim SSDom, neces lako dobiti. Pod velikim fajlom doduse smatramo nesto primetno vece od cache memorije :) Sto znaci, ako imas 8GB, barem 15+ GB fajl.
Probaj Total Commanderom, uz Big File Copy opciju za neki tako veliki file da vidis koliko ide na pocetku, sredina i kraj.

Sto se rezultata tice, pokreni CDM i podesi na 4GB test size, pa vidi sta kaze. Magician valjda koristi najvise 1GB memorije, pa bi test file od 4GB bio dovoljan da se magician cache ne vidi toliko.
 
Veci fajl 130mb/s.
 
To vec ima nekog smisla. Samo limit SATA2 interfejsa, posto SSD olako moze i read i write duplo toliko da predje.
 
Untitled.jpgI tata bi sine... :D
 

Prilozi

  • as-ssd-bench Samsung SSD 840  17.3.2014 22-30-10.png
    as-ssd-bench Samsung SSD 840 17.3.2014 22-30-10.png
    33.2 KB · Pregleda: 84
Poslednja izmena:
U RAPID modu SSD kešira fajlove u RAM memoriji, tako da ti rezulteti testa ne važe, tj. ne odnose se na brzinu rada SSD-a. Sam SSD će biti ograničen brzinama SATA II/III protokola, a ti možeš u nekim stvarima osetiti ubrzanje usled softverskog keširanja.

Ne znam koliko je RAPID uznapredovao, ali meni je 840-ca bila sasvim brza i bez rapid-a, a rapid u određenim uslovima zna da smeta (imaš na netu više nego dovoljno primera toga) pa sam ga držao isključenog.
 
Ako moze OP da pojasni za svaki slucaj:
Kopira se veliki fajl sa SSD-a na isti SSD i vodi se diskusija da li sata2 intefejs ima ulogu u tome?
 
Vrh Dno