Šta je novo?

Samsung SSD 870 EVO - 500GB

twister

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2001
Poruke
1,758
Poena
660
Imam neku mogucnost da kupim ovaj model iz inostranstva.

Oznaka modela bi trebala da bude MZ-77E500B/EU
Gledao sam slike na stranici (a i na drugim stranicama) i na donjoj strani SSD-a, vidim da ne pise mnogo informacija, a cini mi se da bi trebalo da pise koji je model u pitanju. Uglavnom izgleda ovako (cak i kod nasih prodavaca):

9110TvZ.jpg


Posto se meni cinilo da treba da bude vise podataka, malo sam proguglao. Cak i na amazonu su slike 'donjeg' dela takve.
Medjutim nasao sam i sliku donjeg dela gde pise oznaka modela, ovako:

ba9aOb8.jpg


E sad... sta bi trebalo tacno da pise, ne znam. Zato i otvaram ovu temu. :)

Ima li neko da poseduje ovaj model (870 EVO - 500GB - MZ-77E500B/EU) i da moze da mi kaze (ili uslika) kako kod njega izgleda donja strana SSD-a. Znam da glupo zvuci, ali ...sta znam... da ovaj bez dodatnih podataka na donjoj strani nije neki 'klon/kopija' ili sta vec (mada je u pitanju obicna nalepnica), a i u Svajcarskoj ne bi tako poznati lanac marketa napravio takvu glupost jer to se tamo ne prasta (kao kod nas).
Ono sto mi je jos dodatno cudno, jeste sto taj sajt daje garanciju od 2 god, a svuda je 5 god. Clan familije koji bi to doneo iz svajcarske je zvao radnju i rekli su da oni daju 2 god, a ako se nesto desi nakon toga, onda se SSD salje direktno Samsungu u Svajcarskoj. U istoj radnji sam pre 5 god kupio EVO 840 (500 GB) i evo ga i dalje radi. (samo mu je u HD sentinelu Health pao na 96% (a na to utice stavka: "The health is determined by SSD specific S.M.A.R.T. attribute(s): #177 Wear Leveling Count", sa do sada upisanih 'lifetime writes: 20.43 TB). Sve u svemu SSD radi, u pitanju je veoma poznata radnja, ali ...posto ja zivim gde zivim, ne verujem nikome dok ne proverim onoliko koliko mogu. :)

Dakle, sta mislite, da li na donjoj strani SSD-a MORA (ili ne) da pise model (MZ-77E500B/EU) kao sto pise onaka modela na drugoj fotografiji?

Hvala!
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    288.1 KB · Pregleda: 7
  • 2.jpg
    2.jpg
    216.3 KB · Pregleda: 8
Ne verujem da je fake. Uzmeš, otvoriš i ako je kontroler Phoenix a memorija Samsung, onda je to to. Takođe priključiš na Samsung Magician i vidiš šta i on kaže.
 
Hvala na odgovoru. To sve mogu kada vec bude kupljen i donesen. Cilj je da (ako ima potrebe) sprecim da to stigne do mene ako ima razloga za reklamaciju, tj. da se spreci kupovina (odnosno da se reklamira na licu mesta, otvaranjem kutije i proverom u samoj prodavnici). To je cilj. Kada vec stigne do mene, ja znam sta da proverim, ali onda je stvar 'gotova'.
 
Mora da piše i pisaće. Ovo sa prve fotke je template rendera koji stoji jer mora nešto da stoji a nisu hteli da lupaju podatke ili čak ostavljaju stvarne podatke (serial, itd).

Član familije čim ga kupi nek' otpakuje isti i fotka ti donju stranu. To bi trebalo da te smiri malo. :)
 
dzonihsv hvala na komenataru. Verovatno si u pravu.
 
Razumem potrebu da kupuješ nešto u inostranstvu što kod nas nema ili nešto što je mnogo skuplje ovde nego tamo. Ali kupuješ SSD koji, na primer, u Nemačkoj košta 61-62€ (oko 7000 dinara) umesto da daš samo 1000+ više da kupiš ovde i ne razmišljaš da li će biti problema ili ne. Izvini, ali samo sam morao da iznesem svoje mišljenje.
 
Nije problem sto si podelio svoje misljenje. Ideja foruma i jeste ta. A da budem iskren, i ocekivao sam bar jedan takav komentar. :)

Kod:
https://www.itsvet.com/hard_disk_samsung_870_evo_series_mz_77e500b-pdaa1-40.i?id=5349

Koliko ja vidim, kod nas, najjeftiniji je 8360 din.

Evo koliko ce mene kostati (posto je kupljen u medjuvremenu):
tRVL4Tf.jpg

64 fr, sto je (po google-u) oko 6854 din (ili oko 58 eura).

Sorry... ali ja nemam para za bacanje. Pritom sam u istoj prodavnici pre 5-6 godina uzeo 840 EVO 500 GB za nekih 180-ak eura kada je kod nas kostao 36.000 dinara. Evo ga i dalje radi.

@dzonihsv da, bio si u pravu. Na donjem delu pise MZ-77E500 (i sve ostalo sto treba). Ono je bio render kako si i pretpostavio.
 

Prilozi

  • Screenshot_18.jpg
    Screenshot_18.jpg
    9.2 KB · Pregleda: 21
Moj racunr nema podrsku ni za sta od toga. Ja imam staru plocu sa 775 socketom (sa P45 chipsetom) P5Q-PRO modovanu za E5450 xeon.
Tada, pre 5-6 godina, kupio sam taj SSD (840 EVO) od 500GB, ne zato sto sam bas njega zeleo (hteo sam od 250GB) ali kada sam video razliku u ceni tamo i ovde kod nas, rekoh 'daj'. Progledao sam sa tim SSD-om u odnosu na stari PATA disk.

E sad, razlog kupovine ovoga (EVO 870) je taj da zelim da se malo 'zezam' sa linux-om. Instalirao sam fedoru 34 na neki stari WD od 160 GB (Pata) i boot-ovanje se 'vuce'. Ideja je bila da uzmem neki SSD od 128 GB, ali takvih (sa jacim brednom) trenutno je tesko naci, pa sam isao na varijantu od 250GB. Drugar mi je preporucio pre par meseci Patriot jer je on to kupio sebi (meni se licno ne svidja preterano taj brand, posto ga cesto vidim na prodaji kao pokvaren, ali drugar kaze da je OK).
Prodavac sa KP (koji ima i legalnu radnju) trenutno nema taj model (rasprodat). Pogledah malo 'okolo' i vidim da su cene sada vise (nego pre mesec-dva). Pitam drugara, kaze 'jeste, neki lik je valjda napravio neku crypto valutu koja koristi (ako sam drobro shvatio) memorijske cipove od SSD-a, ili sta vec, pa je cena opet skocila.
Tako mi na kraju dosla ideja da pogledam cene u Svajcarskoj. I tamo je trenutno SSD EVO 870 od 250GB oko 46 fr. Pogledah cenu od 500GB i ono... 64 fr. Malo sam razmisljao i rekoh opet 'ajde'. Eto stigoh do 500 GB bez da mi je to bio pocetni cilj. U svakom slucaju, ako nista drugo, opet se kasnije moze koristiti umesto postojeceg 840 EVO 500GB za neki windows (mada W11 tesko da ce moci na ovu moju masinu, ali W10 hoce).

Na trenutak (pre kupovine) sam razmisaljao da li bi bilo pametno (i uopste izvodljivo) da uzmem neki M.2 pa da preko adaptera 'ubudzim' na PCI-E slot od maticne, ali kako nisam bio siguran da ce to funkcionisati (a malo sam vremena imao da razmisljam), i pritom je cena M.2 istog kapaciteta skuplja od ove koju cu dati za 'klasican' SATA SSD, odlucih se za ovaj EVO 870 500GB.

Pretpostavljam da je cilj tvog pitanja bio da pitas zasto nisam uzeo M.2 ako vec imam tu mogucnost na ploci?

btw. Sorry na opsirnom odgovoru. :)
 
na koliko ti stoji Wear Leveling Count(ako ima 20tb upisa)?
 
Evo 2 screenshot-a. Pretpostavljam da te oni zanimaju?

HTDJApq.jpg


7aNRS3R.jpg
 

Prilozi

  • 01.jpg
    01.jpg
    184.1 KB · Pregleda: 9
  • 02.jpg
    02.jpg
    197.2 KB · Pregleda: 7
Nazad
Vrh Dno