Šta je novo?

Samsung S8500 Wave [BadaOS]

Kako se aktiviraju nasa slova na Wave-u? Imam ubacenu srpsku tastaturu i srpski jezik, kad drzim duze slovo C imam opciju da izaberem Ć i Č ali ne znam kako da ih oznacim :) Pogadjate dobio sam Ć u registarskoj tablici... H E L P !
 
Da da.. cuvene tablice :d

Settings/general/keyboard language/pa stikliraj srpski :) A ako imas mozes i makedonski, imaces delimicnu cirilicu, bez c koje je neko levo k i bez j :d
 
Imate program domaci za placanje parkinga na sams apps-u, lepo napravite favorites posle samo klik i placeno
 
e pa da, zaboravih na ovaj program :) hvala za podsecanje.
 
Imate program domaci za placanje parkinga na sams apps-u, lepo napravite favorites posle samo klik i placeno

Imam taj program, odlican je,

Resio sam slovo Ć sasvim slucajno sam prevukao prstom i dobio sto sam i hteo. A sinoc to isto mi nije uspelo. Gremlini!
 
Pozdrav svima!Danas dok sam surfovao netom telefon se restartovao.Šta moze da bude uzrok restartovanja i da li je jos neko imao ovaj problem?E da,widget buddies now mi pravi probleme,kad skrolujem glavni ekran,dolazi do seckanja ili laga kada je ovaj widget aktivan.Nadam se da postoji rešenje za ovo.
 
Koliko cesto ti se apdejtuje widget? Meni se desi nekad da mi uspori skrolovanje izmedju ekrana u trenutku kad mi se apdejtuje neki widget
 
Nemam pojma koliko cesto se apdejtuje ovaj widget.Od kada sam kupio telefon znam da stalno brljavi.Mislio sam da ce posle apgrejda firmvera da se to sredi,medjutim opet isti problem.Osim toga i brauzer je poceo u zadnje vreme da zeza.Ne mogu nikako da provalim sta je uzrok.
 
ja iskreno ne znam kome je potreban ovaj raspali widget :)
moj savet da batalis to, a ako ti bas znaci tesko da neko ovde ima resenje..
 
Treba mi mala pomoc da ne eksperentisem previse, probao sam, ali ne ide...

Kada ma neko zove Wave pokazuje samo broj telefona, a ne ime kako je dosad bilo. Kako da ga namestim da opet polazuje ime pozivaoca, a ne broj?

Sa telefona
 
Isti problem sam i ja imao. Recimo kontakte koji pocinju na +387xxxxxxxx uredno prikazuje kad dobijem poruku od njega, dok za poziv kao da je nepoznato.
Problem je izgleda u verziji CSC, odnosno ta moja verzija je bila za njemacko podrucje. Problem sam rijesio flesovanjem telefona sa CSC verzijom za nase podrucje.
 
LEPE vesti, koje me izuzetno raduju i upravo najavljuju ono sto mi i najvise nedostaje, precice na ekranu!!! :D

Samsung confirmed that the creation of folders will be available , making it easier to work with installed software, and increase the maximum number of installed applications (in versions 1.0 and 1.2, the maximum number - 92)!
And the recent good news: in the Bada 2.0 can make shortcuts on the desktop , that also makes it easier to work with installed software!

izvor: http://www.badapps.ru/1596-novye-podrobnosti-o-bada-20.html
 
Odlicno!!! Samo jos da dodje taj septembar, oduzise ga vazdan...
 
A trebala je u junu 2.0 :)
Ali nema veze, bolje da sve lepo srede, na nema bagova i da bude sto kompletniji OS.
Sa svim ovim promenama, novim funcijama ovo ce biti potpuno nov os, nesto mnogo ozbiljnije :) Jos ako se poveca br aplikacija itd ne vidim neke vece nedostatke i za mass prodaju, tipa da i oni kojima treba nesto kao Android mogu i da pazare i bada telefon.

Ali videcemo, ipak je Samsung u pitanju :d

http://www.badapps.ru/1585-novostievropeycy-stali-chasche-vybirat-smartfony-na-os-bada.html
 
Ljudi fala za info da postoji parking app, odlican je (lepsi od par na konkurentskim OS-ovima sto sam video).
 
Valjda ce izaci neki update, ladno nema Valjevo :trust: A prisutna su duplo manja mesta..
 
prati li ko, ima li sanse da Samsung ubaci smart dial na bada 2.0?
 
Jel' ovo znaci da jos nisi prodao telefon? :D:D:D

aha, razmislio sam malo i resio da ne menjam ono sto dobro radi + sto bada2 definitivno donosi ono sto mi trenutno nedostaje + dosta toga novog, a isto tako ocekujem i Android, verujem da ce u toku leta da se pojavi :D

nadam se da cu docekati istek prve godine garancije sa Wave-om...

btw. a i ceka me more, pa ce da padaju HD snimci Grcke lepote :D
 
Pa rekoh ti ja onda da si se istripovao jer si uzeo neciji android telefon, malo usao u apps store, bilo ti je dosadno i isprimao si se na aplikacije :p [ molim android fanove da me ne napadaju, nisam nista lose rekao o Androidu ;)]
I meni se par puta to desilo, uzmem vip droid od devojke i vidim onolike aplikacije u marketu, ali koji ce mi, realno :)
I ja sam u poslednje vreme dosta snimao- milina, perfektan hd. Kamkoder jedino ima problem kada se snima koncert a blizu si ozvucenja [ja sam bio na 5m od bine skoro u hood-u 'cert] i bass bas probija, kada se udaljis na 50-ak metara situacija je bolja :)
 
Pa rekoh ti ja onda da si se istripovao jer si uzeo neciji android telefon, malo usao u apps store, bilo ti je dosadno i isprimao si se na aplikacije :p [ molim android fanove da me ne napadaju, nisam nista lose rekao o Androidu ;)]
I meni se par puta to desilo, uzmem vip droid od devojke i vidim onolike aplikacije u marketu, ali koji ce mi, realno :)
I ja sam u poslednje vreme dosta snimao- milina, perfektan hd. Kamkoder jedino ima problem kada se snima koncert a blizu si ozvucenja [ja sam bio na 5m od bine skoro u hood-u 'cert] i bass bas probija, kada se udaljis na 50-ak metara situacija je bolja :)

Jes tako...imam u kuci android pa sam ga protekle nedelju-dve budzio...stavljao froyo...malo aplikacije probao...ima tu puno korisnih stvari, ali je problem u tome sto to stvarno ne koristis nikad...stoji ti na fonu cisto da znas da mozes to i to u datom trenutku...al kad se setis da to drndas...

Ja gledam sebe...napakovao sam Badu sa puno igara i nekim brojem korisnih aplikacija, ali realno nisam ni jednu upalio da mi je trebala i sl. prakticno stoje kao demonstracija (moci) :D
Najcesce se koristi razgovor, poruke, mjuza, web, mail i hd recording a to na badi sve radi kako treba sto se mojih potreba tice...

Svidja mi se Android ali cekam Badu 2.0.

Jedino me plasi sa novom Badom da nas ne uyebu opet za visemesecnim razbijanjem aplikacija za istu...

@ hsv - za audio pri HD snimanju mozes da drzis telefon tako da rukum stitis zvucnik od direktnog zvucnog talasa, tako da umanjis tu snagu koja se lose reflektuje na kvalitet zvuka...sve u svemo dosta i zavisi od zanra mjuze, ja sam sinoc snimao Arsena na dorcolu, i zvuk je odlican...evo ispod poslusajte...ima mozda prigusenih momenata, ali to su trenutci kada sam slucajno prekrio mikrofon pri drzanju telefona... :D



 
Ja sam snimao Skaba sa 5m :d A ozvucenje je bilo nenormalno dobro, tu je bas probijao bass a kada sam se udaljio na 30 ili koliko vec m sve je bilo ok.
 
I ja sam skoro snimao nesto u blizini bine i bas ne da probija nego nista se ne razaznaje od zvuka. Zato lagano samo iskljucim snimanje zvuka, jer to je i bilo samo da se gleda....:d
 
I ja sam skoro snimao nesto u blizini bine i bas ne da probija nego nista se ne razaznaje od zvuka. Zato lagano samo iskljucim snimanje zvuka, jer to je i bilo samo da se gleda....:d

Garant si bio ispod Sakirine haljinice u fan pitu... :d

Ja pa snimao Guano Apes, na nekih 30-40 m od bine, ali dzaba, razvalise gitare i bubanj mikrofon telefona, mislim da i ostali telefoni koji u HD snimaju nemaju sta da traze kad su rokacine ili jaki basovi u pitanju... :)
 
Poslednja izmena:
Evo da se pohvalim,uspeo sam da syebem to chuveno nesyebivo staklo...:mad::mad::mad:
Dugo mi je i trebalo... :mad::mad:
 
Ronin, kako?

Sto se tice audija na koncertima, eto naterao sam se da ucitam i cujem ovo od Arsena :) Dok se cuje samo klavir, nije lose. Kada se cuje trag nekog basa...bam ode sve. Ko sto Filke rece, dzaba 40m, na audio se moze zaboraviti ukoliko zaista postoji neka muzika. Recimo Van Gogh pocetak Neko te ima nocas dok se cuje samo solo gitara prvih pedesetak sekundi i onda kada svi krenu da sviraju: cao audio; isto kao vec kaceni snimci sa Parnog Valjka Sve Jos Mirise Na Nju (uvodni deo sjajan, ukljuci se ostatak sviraca:cao audio)
 
Nazad
Vrh Dno