Šta je novo?

Samsung S8500 Wave [BadaOS]

Ima Swype!!! :banana:
Ima li jos kakvih poboljsanja,npr da li su sredili problem sa ram memorijom?
Nasao sam jedan cudan bag. Imam wgt sa nekim precicama i izmedju ostalog tu je precica za bookmarks? Kas udjem na nju i odmah izadjem na crvenu slusalicu-tel se resetuje. Ali ako samo skrolujem gore dole i onda pritisnem slisalicu-najnormalnije izadje? Hm??
 
Prvo na spisku...:)

Kazem,izgleda nije problem ni u samom kiesu koliko u win-kies relaciji. Cak imam utisak da win ne prepoznaje/instalira fon ispravno. Samim tim se ne vidi ni u kiesu.... Ma zavrzlama... :D

a da li si probao da deinstaliraš samo usb drivers.....i da onda restartuješ win...?
 
Ima li jos kakvih poboljsanja,npr da li su sredili problem sa ram memorijom?
Problem sa memorijskim menadžmentom je još ranije rešen, a nisam čuo da se neko žalio na ovaj firmver. Naprotiv, svi pričaju da je sve "glađe" i brže. :)

Nasao sam jedan cudan bag. Imam wgt sa nekim precicama i izmedju ostalog tu je precica za bookmarks? Kas udjem na nju i odmah izadjem na crvenu slusalicu-tel se resetuje. Ali ako samo skrolujem gore dole i onda pritisnem slisalicu-najnormalnije izadje? Hm??
Koji je to vidžet? Mislim, kako se zove i da li je problem vezan samo za njegovo korišćenje?
 
Koji je to vidžet? Mislim, kako se zove i da li je problem vezan samo za njegovo korišćenje?
Zove se phone bar i kao red je sa cetiri precice od kojih su jedna tastatura,pisanje nove e mail i nove por i bookmarks. Stavicu veceras screenshoot. Samo u tom slucaju se resetuje...
 
Pa ondak je verovatno problem u widgetu
 
Pa ondak je verovatno problem u widgetu
Da, ali opet... iz'eš ti OS koga sruši bag u korisničkoj aplikaciji. :S: Uostalom, zar ne prolaze sve aplikacije u SamsungApps rigoroznu kontrolu? :trust:
 
Pa nisu sve sa Apps-a. Evo ja imam neke modifikovane/budzene widgete koji su sa foruma i nisu zvanicno odobreni od Samsunga (shto i pise kad pokusas da ih instaliras). Ako je to slucaj i kod njega stvar je jasna... :)
 
Da, ali opet... iz'eš ti OS koga sruši bag u korisničkoj aplikaciji. :S: Uostalom, zar ne prolaze sve aplikacije u SamsungApps rigoroznu kontrolu? :trust:
Onaj benchmark widget koji je scheilinkin sklepao svojevremeno siguno nije ni isao na sertifikaciju :)


So... I guess not all :d
 
Jedna slika govori 'iljadu reci :

kies.jpg

Inache,ovo je slika od danas,sveza....:wall:
 
Ispao mi fon na beton, i od tada kad pokrenem igru izbaci me ponekad,kaze nema dovoljno memorije ili se pak resetuje fon...aaaaaaaa tek ga uzeh,u ostalim aplikacijama sve sljaka.
 
Pa reklamiraj ga. Samo precuti taj deo sa betonom.. :D

A to sa nedostatkom memorije 'oce da se desi ako imas upaljeno dosta wigdeta,pa pokrenes jos nesto zahtevno...
 
Pošaljem poruku ALL na 4777 da mi telekom pošalje konfiguracijske poruke...
Dobijem ih, instaliram, ali ne fercera, niti wap, niti MMS...
Zna li neko, kako da podesim navedeno ili da mi ispiše parametre?
 
Pa reklamiraj ga. Samo precuti taj deo sa betonom.. :D

A to sa nedostatkom memorije 'oce da se desi ako imas upaljeno dosta wigdeta,pa pokrenes jos nesto zahtevno...

evo izbaci mi poruku not enough resources, please close some aplications. a nista ne radi u pozadini, kod nfsa to mi retko izbaci, ali u bruce lee igrici cim je pokrenem. mozda bih ga i reklamirao, ali ima manja fizicka ostecenja na ledjima, pa bi mi ga verovatno vratili
 
Pa nisu sve sa Apps-a. Evo ja imam neke modifikovane/budzene widgete koji su sa foruma i nisu zvanicno odobreni od Samsunga (shto i pise kad pokusas da ih instaliras). Ako je to slucaj i kod njega stvar je jasna... :)
Upravo imam i ja te i pretpostavljam da smo ih sa istog sajta i skinuli. Sve u svemu jako cudna reakcija. Inace nisam primetio bagovanja iako mi je prva verzija softvera. Cekam da dodje 1.2 ali zvanicno pa da vidimo poboljsanja. Ponekad imam problema sa ramom al koliko sam razumeo to je vec u ovoj novijoj verziji otklonjenjo pa naravno i u 1.2.
 
Ja se neshto tripujem oko kamere. Nekako su mi mutnjikave slike kad se zumiraju... Nisam se nesto previse igrao sa podesavanjima,samo sam nesto malo isprobavao,ali mi deluje da mi je G400 koji isto ima 5mp kameru pravio malo ostrije slike...
 
Pošaljem poruku ALL na 4777 da mi telekom pošalje konfiguracijske poruke...
Dobijem ih, instaliram, ali ne fercera, niti wap, niti MMS...
Zna li neko, kako da podesim navedeno ili da mi ispiše parametre?

Ako si uzeo "cist" telefon onda pri instaliranju poruka moras da resetujes tel da bi instalacija bila validna. Ako nece onda idi na settings/application/internet/internet profiles/ i tu bi trebao da imas da biras profile. Ako nema nista znaci da nece da ti snimi podesavanja preko poruke i moraces rucno.

http://www.mts.telekom.rs/index.php/gprs.280.html ovde su ti parametri.

@kroki pokusaj, odnesi, nesto smisli. Najbolje ti je da inst najnoviji sistem pa da vidis da li ce da ti se desava problem opet. Ako se desava onda je neki hardverski problem te ga moras resiti.
 
Ja se neshto tripujem oko kamere. Nekako su mi mutnjikave slike kad se zumiraju... Nisam se nesto previse igrao sa podesavanjima,samo sam nesto malo isprobavao,ali mi deluje da mi je G400 koji isto ima 5mp kameru pravio malo ostrije slike...

Ne bih se mnogo slozio jer sam i ja to zagledao i cak snimam u 3mpx i slike su poprilicno dobre i koliko toliko ostre. Jake su boje pri odlicnom osvetljenju ali to je nesto po cemu je Samsung uvek bio poznat.
Mozda si ti prosto ocekivao mnogo bolju kameru i neku revolucijiu pa ti se cini :)
 
Ma jok. :) Kazem ti,imao sam pre ovog fona Samsung G400 koji isto ima 5MP kameru,i deluju mi slike primetno ostrije nego na Wave-u...
 
markovski: U tome i jeste zezancija... instalirao sam, resetovao i proverio, profili su tamo, štiklirao sam wap opciju i opet ne radi...
 
Ja se neshto tripujem oko kamere. Nekako su mi mutnjikave slike kad se zumiraju... Nisam se nesto previse igrao sa podesavanjima,samo sam nesto malo isprobavao,ali mi deluje da mi je G400 koji isto ima 5mp kameru pravio malo ostrije slike...
Mutnjikave, mutnjikave, jeste... :p




Da ne kacim vise, dosta i ovo... :D
A video zapis tek nema smisla, ce da popadate na guzice :p
 
Ja se neshto tripujem oko kamere. Nekako su mi mutnjikave slike kad se zumiraju... Nisam se nesto previse igrao sa podesavanjima,samo sam nesto malo isprobavao,ali mi deluje da mi je G400 koji isto ima 5mp kameru pravio malo ostrije slike...
Na koju memoriju snimaš, internu ili na karticu? Ako je u pitanju kartica, verovatno je neka niže brzinske klase. Ima svedočenja na netu da se poboljšava kvalitet fotografija kada se ubaci neka brža kartica! :zgran: Verovatno se prema brzini kartice automatski podešava stepen kompresije. :trust:
 
Na neku socijalnu karticu od 2 giga...mozda i jeste zato. Probacu da prebacim da snima u fon pa da vidim...
 
Na neku socijalnu karticu od 2 giga...mozda i jeste zato. Probacu da prebacim da snima u fon pa da vidim...
Ja ako sam dobro shvatio, memorija u telefonu je nešto sporija od ovih brzih kartica. Idi nađi negde TakeMS 8GB Class 6 za ~2300 din. i uživaj. ;)
 
Na koju memoriju snimaš, internu ili na karticu? Ako je u pitanju kartica, verovatno je neka niže brzinske klase. Ima svedočenja na netu da se poboljšava kvalitet fotografija kada se ubaci neka brža kartica! :zgran: Verovatno se prema brzini kartice automatski podešava stepen kompresije. :trust:
U ovo mi je malo tesko da poverujem, al' ajd'...
Ja ako sam dobro shvatio, memorija u telefonu je nešto sporija od ovih brzih kartica. Idi nađi negde TakeMS 8GB Class 6 za ~2300 din. i uživaj. ;)
Mislim da nije tako. Ako se dobro secam, memorija fona je imala nekih 14MB/s read, dok kartica (ista ova, toliko puta pominjana, TakeMS Class 6 od 8GB) ima oko 10.
Mozda sam i ja nesto pobrkao, mozda mi to ostalo od prethodnog Jet-a, ili pak nekog prethodnog SE-a :), ali se secam da je interna memorije uvek bila brza od externe.

E sad, to je sve bilo vezano za citanje... upis (koji je i najbitniji) se ne setih da probam - bar za ovo nase.
Sad mi malo mrsko, jer mi puna kartica :p... a i sam fon :d... ali ako mi i kad dune - javljam tacno koliko je. Ako pak ima nekog koji je raspolozen da to odradi pre mene - HD Tach RW u sake i ud'ri! :)


P.S. Ma, on ceka mene za tu istu TakeMS klase 6 od 8 giga... za 2 soma :p
 
Poslednja izmena:
Ja se neshto tripujem oko kamere. Nekako su mi mutnjikave slike kad se zumiraju... Nisam se nesto previse igrao sa podesavanjima,samo sam nesto malo isprobavao,ali mi deluje da mi je G400 koji isto ima 5mp kameru pravio malo ostrije slike...
Daj nam sempl da vidimo da ti se nije desio neki Murtazinov fenomen.
 
:D:D:D

On voli da ga zovu Eldar :p
 
Nazad
Vrh Dno