Šta je novo?

Samsung N7100 Galaxy Note II

Ja sam vise imao problema sa punjenjem na 4.1.2 nego sad na 4.3. Cak sam pomisljao da kupim komplet nov punjac i kabal verujuci da sa ovim nesto nije uredu...Kada sam odradio update na 4.3 i punjenje se normalizovalo koliko toliko.

Mada opet ima nekih momenata kada telefon stoji po 6-7 sati (mozda i vise) na punjacu i nikako da se napuni do stotke. Pogotovo ako sam ga pre toga ispraznio ispod 10% ili cak i ispod 5%...Ako ga stavim npr. na punjenje dok je negde oko 20 do 15% tada se napuni najnormalnije.

A sto se tice praznjenja tu su rezultati skoro uvek identicni. Nemam primedbi...
 
Poslednja izmena:
Kada hoću da uradim update SNote aplikacije u Samsung apps izbacuje mi "installation failed. Try later (-13)". Za sve druge aplikacije nije bilo problema.
Pokušao sam da uradim uninstall u TB ali mi on izbacuje "failed to locate apk file".
Preko root explorer sam probao da izbrišem iz sistema, i jesam, ali opet neće da instalira.
Je l' zna neko u čemu je stvar?
 
Kada hoću da uradim update SNote aplikacije u Samsung apps izbacuje mi "installation failed. Try later (-13)". Za sve druge aplikacije nije bilo problema.
Pokušao sam da uradim uninstall u TB ali mi on izbacuje "failed to locate apk file".
Preko root explorer sam probao da izbrišem iz sistema, i jesam, ali opet neće da instalira.
Je l' zna neko u čemu je stvar?

Za sada ne mozes uraditi update. Spominjano je to na Phoenix temi par puta i nema resenja. Verovatno ce biti novija aplikacija kad izadje i nova verzija ROM-a...
 
Da li neko zna zbog cega mi je od jednom prestao da radi touch screen na dodir rukom, dok olovkom sve radi? Probao sam da odradim wipe ali nista. imam instaliran oficijalni 4.3.
 
Za sada ne mozes uraditi update. Spominjano je to na Phoenix temi par puta i nema resenja. Verovatno ce biti novija aplikacija kad izadje i nova verzija ROM-a...

Jesi pratio na xda sta kazu kad ce nova verzija?
 
Jel moze neko da mi baci iGO na pp? Imao sam sve ali nesto sam cackao i slučajno ga obrisao.
 
Da li mogu da "sljepim" ovaj rom na moj uredjaj i da li ima nekakve veze jer je moj 4.3 zasnovan na MJ9 a ovaj na MK4...ima li to uopste nekakve veze?!
 
Da li mogu da "sljepim" ovaj rom na moj uredjaj i da li ima nekakve veze jer je moj 4.3 zasnovan na MJ9 a ovaj na MK4...ima li to uopste nekakve veze?!

Koji rom? Mozes flashovati svaki 4.3 rom ali se ne mozes vracati na 4.1.2
 
Nisam nikada ovo radio pa ne bih da eksperimentišem pre nego što pitam :)
Imam backup stock rom-a koji sam napravio kada sam ubacio Philz recovery (4.3 je upitanju). Zanima me da li mogu samo uraditi restore i tako da se vratim na stock? Naravno, uz full wipe. Na Phoenix-u sam trenutno.
Ako ne može, može li neko da me uputi gde mogu da skinem stock 4.3 za Odin? Ja sve što nalazim ne mogu da skinem jer je preveliki file a moraš biti premium user da bi skinuo toliki file sa tih nekih host sajtova.
 
Poslednja izmena:
Ako si uradio nandroid onda mozes restore.
Inace, imas na Sammobile koji god zelis FW.
 
Tamo sam i gledao... Ali ne mogu da skinem jer je maksimum za free download 2GB.. A ROM je preko toga
 
Pozdrav, tek sam nabavio note2. Da li je moguce da rutujem a da ne trigerujem knox counter? Build number ***MK9. I da li je neko imao iskustva sa neprihvatanjem garancije zbog "knox 01". Posto na xda procitah da u vecini evropskih zemalja priznaju garanciju i ako je trigerovan knox na 01.
 
Oprosti ako sam te uvredio, vise me je zanimalo neko argumentovano iskustvo u vezi sa garancijom.
 
Ne mozes me uvrediti istinom.
A garanciju gubis ako se knox promeni na 1.
Ne moze da se rutuje mk9 a da se knox ne pomeri na 1.
 
Pozdrav, tek sam nabavio note2. Da li je moguce da rutujem a da ne trigerujem knox counter? Build number ***MK9. I da li je neko imao iskustva sa neprihvatanjem garancije zbog "knox 01". Posto na xda procitah da u vecini evropskih zemalja priznaju garanciju i ako je trigerovan knox na 01.

Što se tiče garancije, živimo u Banana republici i ako zele u servisu ti mogu napisati da je telefon pre nego što je donesen u ovlašćen servis neovlasceno servisiran ili su "nadjeni tragovi vode". A ne mozes im nista. Pogledaj ima tema za Begram servis i kako se odnosi prema klijentima.

Ovde ti gledaju samo da ti poniste garanciju tako da sigurno ti nebi pruznali garanciju sa knox0x1.

Sto se tice rootovanja mozes sve da radiš ako imaš bootloader MJ5 ili stariji.
 
Poslednja izmena:
Rutovao sam "malisu". Valjda ce izaci neki reset counter u skorije vreme :)
Poprilicno sam zadovoljan stock 4.3 kako radi, ima li kakvih drasticnih prednosti u custom romovima, tj vredi li instalirati?
 
Ako hoces one zezalice kao sto ima note 3 onda instaliraj neki custom rom sa tim.
 
Phoenix ROM

Hi friends,
I know you are waiting for the next version(of N7100, I9505 and I9500) but I have alot of tests, projects and I barely have time for my self(I am on v16.7 since it was released & I want an update too ).
SamMobile said Samsung started testing 4.4.2 for N7100 so I assume we will have a leak soon.
I9500 got an official 4.4.2(I thought they forgot this model and focused on I9505).
I9505 will get an official 4.4.2 soon.
All PhoeniX Versions will be updated as soon as possible.
Thank you for your patience.
 
Zna li neko kako da ubacim staru verziju touchwiz kalkulatora koji mi je bio bolji od ovog novog belog sa okruglim tasterima? Na galaxy note 2, 4.3 jb... da li moze da se izvuce iz nekog roma?
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa Google maps i mojom pozicijom. Naime, uhvati moju poziciju bez problema ali dalje u pokretu jako cepka, a onda se zapuca totalno. Da bi posle 30 sekundi ponovo nastavio da me prati. I to mi predstavlja jako veliki problem sobzirom da svaki dan intenzivno već godinama zbog posla koristim Gmaps. Na IGO nemam taj problem. Probao sam ponovo full wipe ali ostalo isto. Na Phoenix su sam. Da li je to neki poznat bug ili...?
Da znam da li da se vraćam na stock ili mogu nekako da rešim
 
Imam jedno pitanjce, naime devojka ima ovaj telefon i kupila ga je polovnog pre nekih 2 meseca.
Telefon radi najnormalnije osim sto joj je za ovaj period dva puta izbacivao gresku "radio has been denied superuser permissions" onako kao popup poruka na glavnom ekranu i tako stoji dok se ne rastartuje....
elem to se prvi put pojavilo kada sam brisao neke zaostale foldere od recimo nekih applikacija koje su obrisane, da li je moguce da neki rep od te neke aplikacije postoji i da on pravi problem? kako onda to detektovati/ugasiti/resiti???
Ajde to bi i nekako iskulirala ne smeta joj, ali malopre me zove i pita da joj se pojavila u notifikacionom baru gore verovatno opcija za neki update software-a ja se ni ne secam sta je sve tacno procitala, ja sam joj hteo reci da to moze lagano da odradi prateci uputstva ali bas u tom momentu se pojavio i ovaj problem gore opisan, ona je restartovala telefon i posle kada je usla u cek updates izbacilo je "Your device has beed modified. Software updates are not available." i samo da se stisne ok. Da li ovo dvoje sto se pojavljuje znaci da je telefon nesto cackan ili ne, jedino sto je prodavac rekao jeste da je ugradjena iGo navigacija od strane strucnog lica.
Dakle dok ne dodje tel kod mene sutra ne mogu da probam taj update, ona kaze da je na guglu videla da treba da se unmountuje SD kartica i da se restartuje i kao da bi trebalo da radi.
Mene zanima svaki moguci savet oko ova 2 problema, dakle problem oko tog radio djavola ili sta je vec i oko ovog update-a.
Hvala unapred svima.
 
Telefon ti je rootovan zato ne moze da uradi update. Ako hoces kompletno da joj telefon vratis na stock skini stock rom i flashuj ga preko Odin-a. Naravno ova akcija podrazumeva fulk wipe tako da backupuj kontakte i sms poruke i sve ostalo sta joj treba.
 
Nazad
Vrh Dno