Šta je novo?

Samsung hack noviteti C i B series...

Vuk

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.02.2002
Poruke
3,333
Poena
710
Koliko vidim svasta se odvija zadnih dana na hack planu,
konacno je ubacen DTS support za B modele.

Dalje napokon je haknuta C serija i cekamo svrsetak i testiranje vece mase korisnika.
Samygo napokon otkljucava potpuno, te dobijamo SMB i NFS support sa credential-ima, boga pitajte zasto Samsung odbija da ih ubaci.
Bice to fin dan kad
mount -o user=user,password=password -t cifs //192.168.xxx.xxx/media /dtv/usb/sda1/media
bude krenuo da sparta po mrezi:)))

Napokon ce korisnici moci da odbace suludo koriscenje dnla i upnp-a kao sto su to odavno odbacili na B serijama vec godinu dana.
Takodje otkljucan je i PVR na slabijim modelima koji nemaju podrsku za PVR.




Puno sjajnih stvari je na pomolu:)

Poz
 
Hajde ako moze neki tutorial da se otkljuca PVR na LE40C550 bilo bi great .hvala.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako je neko slucajno procitao poruku sa velikim slovima koju sam napisao malocas,izvinjavam se .Nije bilo namerno.
 
Moze li malo objasnjenja sta je to oktljucano sve :D pvr je pretpostavljam snimanje?
 
Uhh znate kako vise sam mislio da obavestim strucnu populaciju o desavanjima.

Ova oblast nije maciji kasalj, a drugo iziskuje strpljenje i preciznost u hack-u.


Sto se tice c550, pa u sustini hackom se prebacuje c650 u c750, doduse ljudi prijavljuju problem u full hd materijalima upravo iz cinjenice da je c750 200mhz model a c650 100mhz model.

Glavna stvar koju je samsung precutao je ne stavljajte Samsungov zadnji firmware, sa njim je promenjen root password, forcovane su neke druge enkripcije, tako da downgrade i postavljanje samygo firmware-a nije vise jednostavno ili prakticno je onemoguceno.

Kljuc lezi u downgrade-u firmware-a koji su provaljeni i za koje postoje root password-i.
 
i mene, za 32C550.
 
Ono sto mene zanima je sledece:
Sta znaci za 40c550 za osvezenje ekrana 100/200hz pise :TBD , a
za 40C650 pise: 100/200Hz.

Osim sto 40C650 ima podrsku za x.264 u cemu je jos kvaka da bi opravdao cenu od +10.000 dinara?
 
ajde neka neko hakne C550 da ima internet@tv, ako ima mreznu karticu mozda moze i internet da se pokrene.:wall:
 
Poslednja izmena:
Cudo da neko ko se bavi hakovanjem Tv-a, ne zeli da mi da odgovor na moje pitanje ?
 
Cudo da neko ko se bavi hakovanjem Tv-a, ne zeli da mi da odgovor na moje pitanje ?

Uh nema potrebe da prozivas.

Ja konceptualno vidim greske u tvojim pitanjima.

C5xx serije nemaju truemotion engine, c650 bi trebao da je 100hz truemotion dok bi c750 trebao da je 200hz truemotion, odnosno pojedini modeli c7xx serije imaju Auto Motion Plus 240Hz, pa tu ima nejasnoca koji su 200 a koji su 240hz, i koji su kompatibilni sa kojim.

Ako imas da doniras TV rado cu ga testirati.

Pitanje je da li postoji razlika izmedju c650 i c750 kod pojedinih modela, kao sto rekoh ljudi prijavljuju probleme sa slikom posle prebacivanja na c750.

Informisite se pa sami testirajte, ja ne zelim da sugerisem nikome da bilo sta testira.


Ako si ipak mislio da će neko sve to isprobati na svojim TV uređajima pa ovde servirati gotova i testirana rešenja, sa sve slikama :D onda si pogrešio. Cela priča je još uvek mlada a pre svega komplikovana i zahteva dosta testiranja te je moj prvi post bio samo skretanje pažnje da se na tu temu nešto dešava i da zainteresovani treba da prate razvoj cele priče.

Nije naivna prica, postoji procedura i u nekim slucajevima poznavanje x-nix-a.

Ukratko potrebno je stavljanje jednog ili cak dva firmwera, te patchovanje samygo firmwarea, onda ukoliko je nekome potrebno i editovanje interne strukture i samog samygo-a, unix compatible editorima, te otkljucavanje telnet remote accessa.

Sledece je samo editovanje u internoj memoriji TV-a koji je Linux based, itd itd.

Ovde vam je pricao o DTS-u na B modelima:
http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=2&t=1009
Napominjem u toku dekompresije DTS-a i HD vide-a zbog cpu opterecenja dolazi do slabog odziva daljinca.



Tema otkljucavanje PVR funkcije na c650 modelima
http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=7&t=1004

Napominjem postoje izjave pojedinih korisnika da imaju problem sa slikom, nisam siguran u njihove tvrdnje.

tema o C serijama i otkljucavanju, krenite od kraja pa unzad:
http://sourceforge.net/apps/phpbb/s...id=3efac4c106445ba2013478bded96612b&start=210


Itd, itd itd

Ne mogu sada da navodim kako se proceduralno otkljucavaju detaljno C i B serije.
 
Ljudi, pa hakovanje televizora nije nimalo jednostavan posao. Ne mozete tek tako da kazete, ajde hakujte C550 da ima internet@tv. To treba na neki nacin da se izvuce iz firmware-a C650 pa da se prilagodi C550, pa da se taj custom firmware flashuje u njega, barem ja to tako zamisljam. Nimalo lak posao...

Ono sto mene zanima je sledece:
Sta znaci za 40c550 za osvezenje ekrana 100/200hz pise :TBD , a
za 40C650 pise: 100/200Hz.

Osim sto 40C650 ima podrsku za x.264 u cemu je jos kvaka da bi opravdao cenu od +10.000 dinara?

TBD znaci To Be Discussed. U prevodu, kada je samsung pravio specifikacije jos davno pre nego sto je izasao C550, nisu znali da li ce da stave 100hz opciju ili nece. Nisu je stavili.

Kvaka je u tome da C650 ima kvalitetniji panel - Ultra clear panel, bolji kvalitet slike, internet@tv opciju. Kakvu podrsku za x.264? Oba televizora pustaju potpuno iste formate.

Nemojte da napadate ljude ovako, pogotovo jos ako se neinformisani.
 
Ljudi, pa hakovanje televizora nije nimalo jednostavan posao. Ne mozete tek tako da kazete, ajde hakujte C550 da ima internet@tv. To treba na neki nacin da se izvuce iz firmware-a C650 pa da se prilagodi C550, pa da se taj custom firmware flashuje u njega, barem ja to tako zamisljam. Nimalo lak posao...



TBD znaci To Be Discussed. U prevodu, kada je samsung pravio specifikacije jos davno pre nego sto je izasao C550, nisu znali da li ce da stave 100hz opciju ili nece. Nisu je stavili.

Kvaka je u tome da C650 ima kvalitetniji panel - Ultra clear panel, bolji kvalitet slike, internet@tv opciju. Kakvu podrsku za x.264? Oba televizora pustaju potpuno iste formate.

Nemojte da napadate ljude ovako, pogotovo jos ako se neinformisani.

Ne nema potrebe da se bilo kome izvinjavam, jer :
Onaj ko se bavi hakovanjem TV-a ima ogromno znanje o istima i ocekivao sam neke odgovore na pitanja, jer da sam toliki poznavaoc problematike ne bih pitao.
Dali ste mi odgovor na pitanje o c550, jer je dobar drugar uzeo taj i ubedjivao me o fantasticnoj slici i jos da je true 100Hz.

Moj target TV je 40c650, ako ubedim sebe da mi je potreban u ovo vreme nemastine.

Nije mi jasan izraz TBD, znaci jos jedan marketinski trik. Sjajno.

Znaci li to da moze da se tuzi domaci prodavac, koji je na sajtu stavio da tv ima 100Hz ?

Hvala jos jednom na odgovoru.
 
Reci drugu da nije u pravu. Naravno da C550 nema 100hz.

Da li mozes da tuzis prodavca koji stavlja na sajt netacne informacije o televizoru - ne znam, neko ko se bavi ovakvim stvarima moze da ti odgovori. Uostalom, prodavac uvek moze da kaze da je to jednostavno greska na sajtu.
 
zena u mene pita moze li neki tv da ide na facebook? :S:
 
Hvala Gizmore :wave:

nije da me odusevila ova vest , mislio sam da nece moci ali eto...sta da se radi...prezivecu i to...bar ce mi komp biti slobodniji :d
 
Da se nadovezem. U skorijoj buducnosti skoro svi uredjaji za domacinstvo ce imati svoju ip adresu.
Sto i nije lose, radi centalnog managementa svih uredjaja, kontrole potrosnje elektricne energije itd...
 
Da li ima neko Youtube widget koji radi na C650 ?
Sto se tice uploadovanja u TV, nije problem probao sam i radi .
Izvor wikipedija 40c650
 
Nazad
Vrh Dno