Šta je novo?

Samsung Galaxy Watch/Active

Poručih Ringke "futrolu" za watch5 pro. Da li neko zna ko donosi njihove pakete i da li ima neki traking?
 

Prilozi

  • Screenshot_20230221-095012_Brave.png
    Screenshot_20230221-095012_Brave.png
    312.1 KB · Pregleda: 53
  • Screenshot_20230221-095004_Brave.png
    Screenshot_20230221-095004_Brave.png
    304.9 KB · Pregleda: 55
Poručih Ringke "futrolu" za watch5 pro. Da li neko zna ko donosi njihove pakete i da li ima neki traking?
Nema trakinga, ja sam još preprošle godine, 2021. negde sredinom novembra naručio sa Ringke sajta Watch 4 Classic bezel, tri zaštitna stakla i neki case i nisam uopšte moga da pratim pošiljku. Iz pošte blizu stana gde živim zvali me negde krajem decembra da to preuzmem, nekih mesec ipo dana je putovalo iz USA do Srbije.
 
Ne sviđa mi se to ali sad šta je tu je. Na milost i nemilost poštara sam znači.
 
Ja sam dobio tracking kod od UPS-a, narucio sam sa Ringke sajta neke maske za tel, ali to izgleda jako sporo ide.
 
Kada si poručio?
 
Porucio 6 februara i po trackingu vidim da se nije mrdnulo iz USA jos...
 
Koje razočarenje. Jbt iz Kine stigne brže i to sa besplatnom poštarinom. Poručio sam još i par bazela i stakla sa Alija pa baš da vidimo šta će pre stići.
 
Zdravo drugari,
Nikada nisam imao
Ako pišem u ovoj temi, svi ćete reći "uzmi Galaxy Watch", to mi je jasno
Ili: Hua, Xiaomi...?
Any hint? :sneaky:
Šta da kupim se postavlja na sasvim drugom mestu na forumu...
 
Zdravo, imam opciju da uzmem Galaxy Watch 4 Classic BT 46mm ili Galaxy Watch 5 BT 44mm po istoj ceni. Da li je dosta velika razlika izmedju ova dva sata,što se tiče bio senzora, u korist 5? Imam samsung telefon i imao sam 2 godine huawei gt2e pametni sat koji je zadovoljavao moje potrebe ali se pokvario.
 
Zdravo, imam opciju da uzmem Galaxy Watch 4 Classic BT 46mm ili Galaxy Watch 5 BT 44mm po istoj ceni. Da li je dosta velika razlika izmedju ova dva sata,što se tiče bio senzora, u korist 5? Imam samsung telefon i imao sam 2 godine huawei gt2e pametni sat koji je zadovoljavao moje potrebe ali se pokvario.
Sve je manje vise isto, petica ima onaj skin temperature senzor koji koliko znam jos uvek nema funkciju, tako da kao i da ga prakticno nema. A ako radi, radi samo za sleep tracking.
Da je 5 pro, tu bez razmisljanja petica, ali izmedju obicne petice i classic cetvorke, ja bih pre cetvorku, izgleda radi, posto su funkcionalno isti.
Jedino ako ti se petica vise svidja, u tom slucaju petica.
 
Zdravo, imam opciju da uzmem Galaxy Watch 4 Classic BT 46mm ili Galaxy Watch 5 BT 44mm po istoj ceni. Da li je dosta velika razlika izmedju ova dva sata,što se tiče bio senzora, u korist 5? Imam samsung telefon i imao sam 2 godine huawei gt2e pametni sat koji je zadovoljavao moje potrebe ali se pokvario.
Nema razlike. Ako ti se dopada taj rotirajući bezel, uzmi njega
 
Sva sreća da je vodootporan jer sam večeras, za razliku od prethodnih dana, zaboravio da ga skinem sa ruke i onako po navici otišao na tuširanje sa njim!
Nikakav problem, ja sat skidam samo kada mora da se napuni. Do sada sam sate i sate kupanja imao u morima, bazenima, pod tušem i u kadi sa GW5, GW3 i ranije Amazfitom Bip i GTS/GTS2. Nikada problem ni sa jednim. Zato prvo što uradim je zamena narukvice metalnom.
Dobro je zaključati ekran pre kupanja (zati i postoji ta opcija) ali i kada se zaboravi sve prođe bez problema. Slana voda još lepo ispere narukvicu :cool:
 
Blic pitanje, da ne zatrpavam drugu temu o Garmin satovima: pošto Yettel nema u ponudi GW 4 classic, kako bi rangirali GW 4 40mm, GW 5 40mm, GW 4 44mm i GW 5 44mm?

Šta bi bilo bolje uzeti, čisto da imam u vidu odlučim li se za Galaxy watch ovih dana?

edit: čisto kontekst da dam, fora je što, ako nešto nisam pobrkao u žurbi, razlika u ceni između 4ke i 5ice (oba 44mm) nije nešto drastična, a ni inače baš nisam u toku sa ovim uređajima pa nisam siguran ni da li 5ica generalno donosi nešto poboljšano u odnosu na GW 4 verziju. Doduše, kapiram da 44mm generalno ima bolji kapacitet baterije u odnosu na 40mm u slučaju obe verzije? Pro varijantu/e ne bih razmatrao za sada.
 
Poslednja izmena:
Prvi utisak o watch 5 pro mi je odlična narukvica ,tj.ovaj novi sistem sa magnetom ,dobra fora .Pre njega sam imao watch 4 obični ,baterija osetno bolja sada .Takodje brzina . Fizički ovako na oko ne privlači mnogo pažnju ,tu je Huawei ipak uradio bolji posao .Nisam planirao da uzimam ovaj Al mi iskoči pred oči polovan sa odličnom cenom i odličnim stanjem ,tako da nisam mogao da propustim priliku .
 
Blic pitanje, da ne zatrpavam drugu temu o Garmin satovima: pošto Yettel nema u ponudi GW 4 classic, kako bi rangirali GW 4 40mm, GW 5 40mm, GW 4 44mm i GW 5 44mm?

Šta bi bilo bolje uzeti, čisto da imam u vidu odlučim li se za Galaxy watch ovih dana?

edit: čisto kontekst da dam, fora je što, ako nešto nisam pobrkao u žurbi, razlika u ceni između 4ke i 5ice (oba 44mm) nije nešto drastična, a ni inače baš nisam u toku sa ovim uređajima pa nisam siguran ni da li 5ica generalno donosi nešto poboljšano u odnosu na GW 4 verziju. Doduše, kapiram da 44mm generalno ima bolji kapacitet baterije u odnosu na 40mm u slučaju obe verzije? Pro varijantu/e ne bih razmatrao za sada.
Ja koristim Watch 5 40mm i to mi je prvi pametni sat. Ja sam odgledala desetak (ako ne i vise) recenzija i odlucila se za noviji model zbog malog pobosljanja baterije. To uopste nije drasticna razlika od Watch 4, ali opet po meni dovoljna jer se sat puni svaki dan, eventualno na 2 dana ako su ti vecina funkcija iskljucene, sto i nije neka poenta. Velika mana je i bt. Radim od kuce, odem do kuhinje na kratko, odmah se izgubi konekcija. Dakle, telefon zaista uvek mora biti tu negde, dovoljno je dva zida da postoje izmedju i da se desi prekid... nadam se da ce to poboljsati u narednoj seriji. Ovako je sat odlican zaista, generalno sam prilicno zadovoljna izborom. Ja sam ga uzela u Tehnomaniji na akciji, bio je 31.110 dinara..
 
Pro 5 ubija sa konekcijom .Imao sam pre njega skoro sve prethodne samsungove satove ,i bilo je sto izadjes iz sobe ,gubitak konekcije .Sada ne .Par puta sam se baš čudio kako hvata još uvek ,iako izadjem napolje ,ili se na poslu spustim na prvi sprat .Dakle 5 pro ima provereno odličnu konekciju .
 
Ja koristim Watch 5 40mm i to mi je prvi pametni sat. Ja sam odgledala desetak (ako ne i vise) recenzija i odlucila se za noviji model zbog malog pobosljanja baterije. To uopste nije drasticna razlika od Watch 4, ali opet po meni dovoljna jer se sat puni svaki dan, eventualno na 2 dana ako su ti vecina funkcija iskljucene, sto i nije neka poenta. Velika mana je i bt. Radim od kuce, odem do kuhinje na kratko, odmah se izgubi konekcija. Dakle, telefon zaista uvek mora biti tu negde, dovoljno je dva zida da postoje izmedju i da se desi prekid... nadam se da ce to poboljsati u narednoj seriji. Ovako je sat odlican zaista, generalno sam prilicno zadovoljna izborom. Ja sam ga uzela u Tehnomaniji na akciji, bio je 31.110 dinara..
Hvala na javljanju! Ja sam u međuvremenu uzeo GW5, 44mm, baš zato što, koliko sam shvatio, ima veću bateriju od 40mm verzije, a kad sam ga isprobao nije delovao onako džombasto na ruci, naprotiv. Iskreno, zadovoljan sam kupovinom. Baš onaj upgrade koji mi je trebao u odnosu na Xiaomi smart band. Međutim, na konekciju stvarno ne mogu da se požalim.
 
Pro 5 drži vezu odlično , pre neki dan ostavio telefon napolju, i u stanu, peti sprat držao vezu
Pro 5 ubija sa konekcijom .Imao sam pre njega skoro sve prethodne samsungove satove ,i bilo je sto izadjes iz sobe ,gubitak konekcije .Sada ne .Par puta sam se baš čudio kako hvata još uvek ,iako izadjem napolje ,ili se na poslu spustim na prvi sprat .Dakle 5 pro ima provereno odličnu konekciju .
Koje telefone imate?
 
OnePlus Nord 2 .Isti sam imao i kad sam imao Galaxy Watch 4 ,i primetna razlika u konekciji .
 
Ko ima Samsung telefon može da iskoristi call&text opciju i da poveže telefon i sat preko neta umesto preko bluetooth-a za još bolju konekciju. Ja imam Poco F3 i sat mi ne gubi konekciju u kući i dvorištu ali koliko sam skapirao call&text opcija omogućava da telefon ostavite kući a pozive i poruke obavljate preko sata. Uslov je da sat bude povezan na internet. Voleo bih da neko sa samsung telefonom i watch5 pro satom ovo potvrdi jer se razmišljam da pređem na samsung telefon ako je to tako moguće.

 
Mislim da si pomešao dve stvari: Remote connection (povezivanje sata i telefona kad su oba uređaja na internetu - sat na WiFi, telefon na WiFi ili mobilnom internetu) - trebalo bi da radi na svakom Android telefonu i Call & text on other device - opcija koja radi na bilo koja dva novija Samsung Galaxy uređaja sa Samsung nalogom (telefoni, tableti, satovi...)
 
Pošto nas ima dosta sa GWom, hoćete da napravimo challenge grupni u shealth, ko napravi više koraka u 7 dana npr? Ili mesec dana možda? 😀
 
Kako se bese gase u GW 4 ona upozorenje "ajmo majstore hocemo krenuti da hodamo", "setate vec 10 minuta". ....svaki cas neka glupost zavibrira na satu :)
 
Nazad
Vrh Dno