Šta je novo?

Samsung Galaxy Watch/Active

Kako kome, meni je totalni nonsens.
@Markic onda samo razlog više da uradiš kako sam napisao ;)
 
Imaće onaj kao softverski, isto kao i axrive serija, što je glupost.
Bezel je bukvalno najbolja stvar na Samsung satovima.
Ako izbace mehanički bezele upropastili su sat. Mehanički bezele je savršenstvo na Watch 4 Classic, funkcionalan i daje daleko veći premium osećaj nego softverski bezel na reuglarnom Watch 4. Lično ne bih moga da korisitm sat koji nema mehanički bezel.
 
Pozz.Moze li mala pomoc.Samsung active 2 spojen sa samsung gylaxy a52 .Viber poziv neradi na satu!Samo stigne poruka da je propusten poziv.Reinstalirao viber i uradio reset sata ali nista..
 
Ni meni već dve ipo godine ne rade Viber pozivi na Galaxy Watchu 46mm, nemam Samsung telefon doduše.
 
E ja se secam da je nekad davno cak i radilo, ali ne radi ni meni, samo stigne notifikacija o propustenom pozivu..
 
Biće pro koja je u stvari classic. Najbolje ti sad uzeti gw4 (tipa 150e), furaš ga godinu dana, prodaš za 100 i onda za 150 opet kupiš gw5...ovako ćeš em čekati em dati tipa 400e za sat koji za pola godine vredi 150 i manje.
O ovome ja ozbiljno razmisljam. Jedino sto me odbija je to sto vec imam Xiaomi Mi Watch Color kome baterija sa mojim nacinom koriscenja sata traje oko 15 dana...
 
Jel ima neko watch 4 classic onaj manji? Vidim da baterija traje jedva dva dana. Kakva su iskustva i koja je razlika od onog 46mm?
 
Imam ja GW4 classic 42mm, baterija traje sigurno od ujutru do uveče, s tim što u zavisnosti od dnevnih aktivnosti uveče bude 20% ili 50% :)
 
Ja sam nedavno dobio Watch 4 44mm (kao poklon uz s21 fe) i ja sam ultra-light user. Sat koristim kao sat za notifikacije (i sto u pozadini meri korake) sve ostalo je ili iskljiceno (wifi, nfc, lokacija, AOD, bixby tj pracenje hello bixby...) ili stavio na manual (otkacaji, kiseonik u krvi, stres, automatsko detektovanje aktivnosti...) sat je povezan na telefon samo u setnji ili na putu do i od posla (znaci kad telefon nije uz ili ispred mene) i uspem izvuci nekih 2.5 dana nekad i malo vise. Ako ga, kad ga ne koristim, prebacim u watch only mode punim ga jednom nedeljno...sa ovakvim koriscenjem prethogni huawei watch gt 1 je drzao vise od 2.5 nedelje i pritom nije gasen ili prebacivan u neki battery saving mode.
 
Poslednja izmena:
Je l uspeo neko da instalira google assistenta. Pise mi da nije dostupan za nasu zemlju.
 
GW4 (WearOS) ili stariji (Tizen) model?
Na GW3 radi G-Voice Assistent, a ni Bixby nije toliko loš koliko ga smatraju :) za jednostavnije upite i rukovanje funkcijama.
 
Wear OS. GW4
I da li je neko primetio da mu baterija traje manje dok koristi FACER?
 
Koristio sam FACER prvih par dana i deinstalirao, baš zbog povećane potrošnje baterije.
 
Ja. Obrisao odavno isti, možda se nešto promenilo vremenom
 
Da li postoji mogućnost da se donje dugme programira da bude Start/Stop prilikom korišćenja štoperice?
 
Kako vam se čini novi Watch 5 i Watch 5 Pro?Meni ništa naročito. Isti je kao i Watch 4.Ne svidja mi se što su ukinuli rotating bezel, ali se isplati uzeti ti ga u preorder jer se dobijaju i Galaxy Buds Live slušalice.
I da li se zna da li će moći na Watch 5 da se meri krvni pritisak bez rootovanja sata?
 
Kako vam se čini novi Watch 5 i Watch 5 Pro?Meni ništa naročito. Isti je kao i Watch 4.Ne svidja mi se što su ukinuli rotating bezel, ali se isplati uzeti ti ga u preorder jer se dobijaju i Galaxy Buds Live slušalice.
I da li se zna da li će moći na Watch 5 da se meri krvni pritisak bez rootovanja sata?
Nece moci, zato sto to nije do sata nego do nasih propisa, ako nije atestiran od strane nadlezne agencije onda ne mozd, to je razlog zasto taj deo softvera kod nas njje funkcionalan.
 
O pa ništa onda. I dalje se isplati uzeti Watch 4 jer petica i nije neko unapredjenje u odnosu na 4.
 
Lepsi,bolja izrada,mnogo bolja izrada,mnogo bolja baterija
Bolji senzori,pa nije da je malo
Sad cena,pa u rangu sa Huawei watch 3 pro i gt pro pricam o cenama u radnjama tj legalnim cenama
 
Imao sam do neki dan galaxy watch 46mm, bilo mi žao da ga prodam pa sam ga poklonio. Radio je kao i prvog dana, ali je vreme odradilo svoje, što se tiče senzora, narukvica itd.
Odlučio sam se za galaxy watch 5 pro, najviše zbog baterije uz nadu da će biti, bar, kao na galaxy watch 46mm (3-4) dana. Tako da čekam da krene prednaručivanje u Yettelu, pa ako bude sve ok krajem meseca koliko sam razumeo treba da stigne. Razmišao sam o 4 klasik, ali je baterija po priči mnogih baš problematična, pa sam odustao.

Čim bude stigao prenosim prve utiske..
 
Imao sam do neki dan galaxy watch 46mm, bilo mi žao da ga prodam pa sam ga poklonio. Radio je kao i prvog dana, ali je vreme odradilo svoje, što se tiče senzora, narukvica itd.
Odlučio sam se za galaxy watch 5 pro, najviše zbog baterije uz nadu da će biti, bar, kao na galaxy watch 46mm (3-4) dana. Tako da čekam da krene prednaručivanje u Yettelu, pa ako bude sve ok krajem meseca koliko sam razumeo treba da stigne. Razmišao sam o 4 klasik, ali je baterija po priči mnogih baš problematična, pa sam odustao.

Čim bude stigao prenosim prve utiske..
A ja se i dalje lomim izmedju watch 4 classic i 5 pro.
Imao sam gear s3, obozavao sam rotirajuci bezel, pa sam presao na active 2 zbog baterije, ECG-a i super je i dalje, izdrzava 2 dana, nekad i tri, ali je vreme za promenu posto planiram da active 2 prosledim caletu.
Nadao sam da oni leak-ovi nisu bili tacni i da ce sat ipak imati rotating bezel, ali eto. Sad nisam pametan sta da radim.
Da su bar stavili malo vise rama ili novi procesor, manje bih razmisljao. Ovako identican hardver kao proslogodisnji a cena 200e veca samo zbog titanijuma koji mi realno ne treba.
Da treniram i trcim, trcim, ali da mi treba titanijum i safir, ne znam bas.
Bas su ispali klosari sto nisu ostavili opciju kao ranije, aluminijum ili nerdjajuci celik, u ovom slucaju titanijum. Samo forsiraju skuplju varijantu.
 
Uzmi watch 4 classic i uštedi solidno para! Dobićeš taj rotirajući deo i nećeš izgubiti na bateriji u odnosu na trenutnu situaciju. Nema tu šta puno da razmišljaš
 
Kako nece izgubiti?
Veca baterija i brze punjenje,ne znam cene na crno i ne zanimaju me ali ako uzima legalno razlika je nikakva
Plus uz seriju 5 dobija slusalice koje ako proda ispade ga 5 tica jeftinije
 
Ne znam sto bi uzimao u radnji kad su cene ogromne. Ja sam prodao Watch 4 44mm za 13000din sa brdo dodatne opreme i orginalnom Samsung garancijom a novi sa istom garancijom se nalaze za 135 evra. Nije klasik model ali dajem kao primer.
 
Ko već sada nema Watch 4 classic, bolje da kupi watch 5 pro u preorderu kod operatera kod kog ima postpejd i dobijaju se buds live bubice. Ispadne oko 2200 mesečno.
Razlika u ceni izmedju 4 classic i 5 pro u prodavnicama je nikakva. Samo na KP ima 4 classic da se nadje za 30k, a u prodavnicama je i dalje 50k koliko je i nov watch 5 pro.
 
Nazad
Vrh Dno