Šta je novo?

Samsung Galaxy Watch/Active

Ajde da pitam ponovo. Sada je neki popust i može Bt verzija classic-a za 210e da se dobije. Svrbi me da uzmem zbog merača pritiska najviše, jer hoće po nekad da mi malo luduje pritisak. Da li je samo gimmick ili to stvarno radi. Kakva su vam iskustva? Opet za bateriju čitam svašta od toga da ne može da stavi 24h, pa do toga da traje oko 2 dana. Istina je verovatno negde između. Zanima me neko review iz prve ruke. Da si su updeti popravili nešto od izlaska po pitanju toga.
 
Ja sam koristio, kad se kalibrise relativno je tacno. Za prvu pomoc moze da se iskoristi. Pricam o Active 2.
 
Hvala kupio sam 4 Classic. Videćemo kako će da se pokaže. Za sada pokazuje tačno.
Dobar je sat skroz, jedan od najlepsih. Sto se pritiska i ECG-a tice, poprilicno su tacni, od 3 do 5 brojeva gore-dole ali je opet super s obzirom da je sat.
Jedino sto je bas smor sto moras na mesec dana da kalibrises i ako ne kalibrises, nece da radi, tako da je meni to izgubilo smisao jer aparat za merenje nemam, a da imam, ne bi mi trebao aparat za pritisak na satu.
Tako da sam ranije isao do mojih da kalibrisem na caletov aparat ali me sada vise to ne zanima.
Ako može pomoć koji sat da kupim i kako da podesim EKG , krvni pritisak i alarm otkucaja ,težak sam srčani bolesnik .
Ostalo osim zdravlja ništa mi nije bitno .
Ne vidim da ti je neko odgovorio pa cu ja.
Merenje pritiska podrzavaju Active 2, watch 3 i sada watch 4.
Po meni je bolje da cekas da izadje peta serija kroz par meseci jer ce imati dosta bolju bateriju, bar tako najavljuju. Kod najnovijeg Watch 4 baterija traje maks 2 dana i to sa dosta stvari off, ali ima nov guglov os i bice update-a, dok Active 2 ima Tizen koji vise nece biti azuriran ali baterija sa merenjem otkucaja i stresa 24/7 traje 4 dana dok je nov. Posle sada skoro 3 godine, baterija traje od 2 do 4 dana, zavisi od raspolozenja :D uglavnom prosek 3.
Sto se podesavanja tice, kod nas nije podrzano ali uz modovane aplikacije, eventualno menjanje CSC-a radi ko original. (y)
 
Poslednja izmena:
Razmišljam o kupovini Galaxy Watch 4 Classic 46mm, ali me brine što naleteh na neke potencijalne probleme - tipa, ne meri pritisak i EKG u Srbiji, loša baterija i slično. Da li je to prevaziđeno.
Oprostite, ako je pisano o ovome ranije, nisam stigao da iščitam zbog obaveza, a pomalo mi je hitna kupovina, jer se radi o poklonu...
Hvala unapred

Hvala kupio sam 4 Classic. Videćemo kako će da se pokaže. Za sada pokazuje tačno.
Radi li to čoveče? :D Kako si zadovoljan, čitao sam na recenzijama na zvaničnom sajtu samsunga, i to me ubi u pojam :)
Piši i gde si pazario po toj ceni.

Pogledaj recenzije dole
 
Poslednja izmena:
Mediamarkt.de kupljen.
Što se tiče pritiska radi tačno kao što je kolega gore napisao, ali mora da se kalibrise.
Baterija nije sjajna sa modom za uštedu baterije izgura 2 dana i možda malo jače, a bez toga možda dan i po. Ja ga kratko imam i šta znam zadovoljan sam, a neka neko napise ko duže koristi, jer su i predhodni modeli imali tu funkciju merenje pritiska.
 
Mediamarkt.de kupljen.
Što se tiče pritiska radi tačno kao što je kolega gore napisao, ali mora da se kalibrise.
Baterija nije sjajna sa modom za uštedu baterije izgura 2 dana i možda malo jače, a bez toga možda dan i po. Ja ga kratko imam i šta znam zadovoljan sam, a neka neko napise ko duže koristi, jer su i predhodni modeli imali tu funkciju merenje pritiska.
Kako da se kalibriše?
Gde ga koristiš, u Srbiji? Pošto navodno u Srbiji nema tu opciju. Pitam, jer vidim da si ga kupovao na nemačkom sajtu...
 
Kako da se kalibriše?
Gde ga koristiš, u Srbiji? Pošto navodno u Srbiji nema tu opciju. Pitam, jer vidim da si ga kupovao na nemačkom sajtu...
Ima uputstvo za kalibraciju kada se pokrene aplikacija(3x moraš da meriš sa aparatom za merenje pritiska). Ne koristim u Srbiji. Neko će već da se javi za to.
 

SAMSUNG GALAXY WATCH3 45MM BT​

podrzava li razgovore ili mogu samo poruke
ko moze da mi kaze i ko ga koristi mozda malo da opise moze i na pm
hvala i izvinite ako je o ovome vec pisano
hvala
 
Podržavaju obe verzije razgovor, samo LTE ne moraš da imaš telefon kod sebe
 
Za sada sam zadovoljan, isti kao i GW u smislu veličine i samog osećaja nošenja i korišćenja, sve radi fluidno i kako treba, videćemo za bateriju, ako izdrži sa istim podešavanjima kao i kod prethodnika dva dana, ja sam zadovoljan... (s tim što ja sat skidam kada dođem kući sa posla, tako da je uvek izdržavao dva dana, čak i sa vežbama)

Jedino što mi se "ne sviđa" je što većinu watchface-ova koje sam imao ne mogu da koristim, jer su pravljeni za Tizen, tako da sad sledi ponovo potraga; i što su obrnuli tastere, evo dva dana nikako da se naviknem, sve stiskam pogrešno
Evo malo više od dve nedelje koristim GW4 Classim 42mm.

Baterija je definitivno lošija nego na starijem modelu, dan završavam sa ~40-50%, što nije dovoljno za sutradan (jer dodatno opadne još koji % preko noći), tako da mora svako veče na punjač :) Još ako imam neku aktivnost preko dana (bajs npr.) bude još manje % uveče...

Ostalo radi kako treba, dobra stvar su aplikacije direktno sa Play store (recimo mape, kamera, itd.), preboleo sam i nekoliko omiljenih Tizen watchface-ova kojih (za sada) nema na WearOS-u...

Sve u svemu zadovoljan sam :cool:
 
Da se i ja upisem sa novim gw4 44mm
20220618_125256.jpg
 
Da li je neko povezivao Galaxy watch4 44m sa nekim starijim Huawei telefonima. Sad sam probao sa p30 i pise da sat nije kompatibilan sa telefonom?
 
Za očekivati jer ne zaustavljaju krvotok kao merač da bi izmerili pritisak, pravo čudo je da uopšte nešto mogu da izmere. :unsure:
Za osobe koji imaju ozbiljne zdravstvene probleme ovo nije opcija za pracenje pritiska, moze da posluzi vise za pracenje trenda u smislu varijacija i kratkorocne stabilnosti/nestsbilnosti vrednosti, kao i za ev. velike varijacije da bi izmerili pritisak pravim meracem. Za ljude sa ozbiljnim problemom samo merac, i to sa manzetnom koja ide na nadlakticu.
 
Da li je neko povezivao Galaxy watch4 44m sa nekim starijim Huawei telefonima. Sad sam probao sa p30 i pise da sat nije kompatibilan sa telefonom?
Ako si instalirao EMUI 12 na P30, pozdravi se sa Samsung satom i Huawei telefonom kao kombinacijom. Courtesy by Huawei...
 
Gboard I samsung keyboard nemaju voice input na srpskom? Da li na nekoj tastaturi radi?
 
Sorry. Tastatura na satu nema. Nešto sam se prebacio da misliš na Gboard na telefonu.
 
Vredi li uzimati sada GW4 ili čekati GW5, nešto se šuška da neće biti GW5 Classic verzije, koja me konkretno i najviše zanima?
 
Biće pro koja je u stvari classic. Najbolje ti sad uzeti gw4 (tipa 150e), furaš ga godinu dana, prodaš za 100 i onda za 150 opet kupiš gw5...ovako ćeš em čekati em dati tipa 400e za sat koji za pola godine vredi 150 i manje.
 
Gboard I samsung keyboard nemaju voice input na srpskom? Da li na nekoj tastaturi radi?
Na GW4 gboard ima opciju voice input na srpskom ali mora cela tastatura da je na srpskom, ne samo voice. Dok na telefonu recimo mozes da razdvojis, engleski input a voice srpski. To je malo bezveze jer srpska slova zauzimaju malo vise prostora a na satu je to dosta bitno.
 
Meni gboard ne izbacuje Serbian Latin, samo ćirilicu. Kod tebe ima i latinice?
 
Biće pro koja je u stvari classic. Najbolje ti sad uzeti gw4 (tipa 150e), furaš ga godinu dana, prodaš za 100 i onda za 150 opet kupiš gw5...ovako ćeš em čekati em dati tipa 400e za sat koji za pola godine vredi 150 i manje.
Al se priča da ni Pro neće imati rotirajući bezel, a to mi je dosta zanimljivo rešenje, zbog kojeg bi uzeo GW4 Classic.
 
Nazad
Vrh Dno