Šta je novo?

Samsung Galaxy Watch/Active

Posle horor priča za trajanje baterije na GW4, ostajem na prvom GW46, baterija posle 2.5 godine traje konstantnih 4 dana što je odličan rezultat. Dan ili max dva trajanja baterije je baaš malo.
 
Nisu priče nego činjenice. A ti najbolje znaš šta ti je bitnije na uređaju, tako da ukoliko ti nije bitan novi dizajn, merenje bmi i slične džidžabidže (ekg, pritisak i sl koje kod nas i ne radi nego moraš da ubacuješ modovane aplikacije) bukvalno ništa ne gubiš (čak si na dobitku).
 
Ma okej, to sam i mislio, činjenice koje su iznete ovde. Te moderne džidžabidže mi apsolutno nisu bitne, hteo sam čisto iz hira da počastim sebe ali čekaću neku noviju izdržljiviju generaciju. Videću da mu zamenim bezel pošto sam izgustirao ovaj Ringke a i brojevi su se isprali posle godinu ipo dana od montiranja ( posle kupanja u toploj vodi u banji su bukvalno nestali, ostale rupe gde su bilo brojevi ).
Mada bi meni radio pritisak pošto sam u DE bez budženja.
 

Prilozi

  • 16490873979201443511245960563766.jpg
    16490873979201443511245960563766.jpg
    112 KB · Pregleda: 76
Ma okej, to sam i mislio, činjenice koje su iznete ovde. Te moderne džidžabidže mi apsolutno nisu bitne, hteo sam čisto iz hira da počastim sebe ali čekaću neku noviju izdržljiviju generaciju. Videću da mu zamenim bezel pošto sam izgustirao ovaj Ringke a i brojevi su se isprali posle godinu ipo dana od montiranja ( posle kupanja u toploj vodi u banji su bukvalno nestali, ostale rupe gde su bilo brojevi ).
Mada bi meni radio pritisak pošto sam u DE bez budženja.
izgleda kao sat iz 1941 (no offense)
Ja onda moram da ostanem na fitbitu (koji je svakako MAKAR precizniji) sto i jeste u neku ruku poenta :(
bas smor
 
No offense naravno. Meni ne smeta, robustan je, izdržljiv, kod mene je svašta preživeo, krastavac bauštela, čak ni zaštitu na staklu nemam. Drugar uzeo Huawei GT3 Pro, em nema rotirajući bezel, em čini mi se manje aplikacija, baterija je 7 dana bez problema. Ali čekaću radije neke novije modele.
 
Meni sutra stiže GW4 44mm i jedva čekam. Kapiram da će mi trajati baterija 2 dana jer ne koristim AOD i nije mi bitno da je nonstop povezan s telefonom, sinhronizujem na kraju dana. 🙏🏻 Ako mi i on bude drao kožu i slično onda stvarno nisam ni za kakve satove lol
 
Meni sutra stiže GW4 44mm i jedva čekam. Kapiram da će mi trajati baterija 2 dana jer ne koristim AOD i nije mi bitno da je nonstop povezan s telefonom, sinhronizujem na kraju dana. 🙏🏻 Ako mi i on bude drao kožu i slično onda stvarno nisam ni za kakve satove lol
Fitbit je najbolja opcija. Fitbit charge 5, sense i versa 3
Samo je dranje i izgledom je nakaza, ali nemam kud, moram zadrzati :(
 
Ali nakaza 😂😂
 
Posle horor priča za trajanje baterije na GW4, ostajem na prvom GW46, baterija posle 2.5 godine traje konstantnih 4 dana što je odličan rezultat. Dan ili max dva trajanja baterije je baaš malo.
Ne pravi gresku koju sam ja napravio, zeznuh se i jos ostado bez GW46 umesto da sam prvo probao par dana ovaj novi GW, hteo sebe da pocastim i vise iz neke dosade uzeh GW 4 46, jedva sastavi dan, dva moze da sve pogasis a 3 dana ako ugasis tel i ne koristis ga...auuu kakvo razocarenje u trajanju baterije izmedju GW 46 i ovog otpatka GW 4 46, ovi bukvalno pisaju po nama sta nam uvaljuju.
 
Meni je primarna opcija na satu pregled notifokacija i pričanje, znači dan baterija. Častiću ga nekim drugim bezelom i nek izgura još godinu dana da baterija ne popusti i ja zadovoljan.
 
Potpuno neverovatno za takvu firmu da baterija ne moze da izgura ni 2 dana, citam i sa obe ruke se krstim.
Moj fitbit drzi MINIMUM sa aod i svim upaljenim 3 dana...i to ako imam bar 30 notifikacija dnevno :|
 
Sat je stigao, ali uopšte ne mogu da ga povežem s telefonom. Gledao sam na YT kako izgleda kod ljudi gde je sve ok, mene uopšte onaj Plugin ne pita da li želim da se povežem, niti dobijam da prihvatim one uslove. Fun times...
 
Sa kojim telefonom pokušavaš da ga povežeš. Ako je Samasung, onda već imaš preinstaliran Galaxy Wearable i samo uđeš u tu aplikaciju i automatski će telefon prepoznati sat i krenuće proces povezivanja.
Ako telefon nije Samsung, onda je moguće da je potrebno, pored Samsung Wearable app i neki plugin instalirati dodatno.
 
Samsung je. Dođem do onog dela kad treba da prihvatim uslove i kad stisnem slažem se ništa se ne dešava. Pritom, Play prodavnica zabaguje i beskonačno traži ažuriranje za Wear i moram da je zaustavim. Užas.
 
@kečap Wear ažuriraš iz same aplikacije koliko me sećanje služi, nema veze sa prodavnicom. Za početak obriši je pa instaliraj ponovo
 
Probao sam bukvalno sve osim fabričkog resetovanja telefona što PREZIREM da radim. Vratio sam prodavcu sat i ako kaže da je kod njega sve ok, ostaće mi samo to da uradim.

Ako ni nakon toga neće da se poveže, daću babi da koristi kao običan sat. 🤮
 
Probao sam bukvalno sve osim fabričkog resetovanja telefona što PREZIREM da radim. Vratio sam prodavcu sat i ako kaže da je kod njega sve ok, ostaće mi samo to da uradim.

Ako ni nakon toga neće da se poveže, daću babi da koristi kao običan sat. 🤮
mozda je fejk,kopija?
 
Pa šta znam, ne bih rekao, proveren je prodavac. Ali uvek postoji i ta mogućnost.
 
Nakon kopanja po internetu, vidim da nisam sam sa problemom sa povezivanjem. Neki ne mogu ni sa S22U da ga povežu, a izgleda je problem baš onaj plugin koji sam pominjao i koji ima neki bag. Kao rešenja ljudi najčešće navode taj factory reset, a neko je uspeo tako što je izbrisao Samsung Health, pa instalirao preko sata, šta god to značilo.

Prodavac mi se javio i kaže da je uspešno povezao sa S21. Nekako nemam razloga da verujem da laže, prodao je masu tih satova i dobio pozitivne ocene. Tako da ako posle reseta i dalje ne radi stvarno ću ga dati babi...
 
Haha, previše smo daleko, ne isplati mi se da izađem iz kuće na putu do tamo. 😂 Uzdam se u vraćanje na fabrička podešavanja. 🙏🏻 Molim se Samsung bogovima.
 
Primetio sam da factory reset mora da se radi kad je sat bio povezan u mom slučaju na s10 Lite, i onda kad sam hteo da ga povežem na S21 FE morao sam factory uraditi jer nije hteo da poveže, što je baš bezveze.
 
Da, posedujem galaxy watch active2 i kada sam menjao telefon, sat je zahtevao da odradi factory reset. Verovatno je neka zaštita podataka/privatnosti u pitanju.
 
Primetio sam da factory reset mora da se radi kad je sat bio povezan u mom slučaju na s10 Lite, i onda kad sam hteo da ga povežem na S21 FE morao sam factory uraditi jer nije hteo da poveže, što je baš bezveze.
Reset sata ili telefona?
 
Strašno.

Ovo nisam kačio ovde, na ovom "koraku" sam zaglavljen. Ne mogu da se složim (lol), nema ničega na ekranu, a Play prodavnica traži ažuriranje za Wear i tu zabaguje.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220405-163849_Galaxy Watch4 Manager.jpg
    Screenshot_20220405-163849_Galaxy Watch4 Manager.jpg
    20.1 KB · Pregleda: 55
Primetio sam da factory reset mora da se radi kad je sat bio povezan u mom slučaju na s10 Lite, i onda kad sam hteo da ga povežem na S21 FE morao sam factory uraditi jer nije hteo da poveže, što je baš bezveze.
Poznata boljka Wear OS satova, ima workaround, bar je radio pre nekoliko godina kad sam prevezivao stari sat:
 
Nazad
Vrh Dno