Šta je novo?

Samsung Galaxy Watch/Active

Nema šanse da izguraš 4 dana sa novim gw šta god da radiš. Ako ti je autonomija bitna, a sam sistem nije (google werable), džaba se cimaš.
 
Pa baterija ako bude mogla 3 dana ,biće mi ok.Bitno mi je još da bude precizniji kad je trčanje u pitanju .Sa gw3 mi stazu koja znam da ima 800m,ne prikazuje baš tačno .Bude i do 100m razlike .Ako ovaj bude precizniji ,biće mi dovoljno ..
 
@Impreza iskreno se suzdržavam da mu napišem da je i 3 nemoguća misija, al mora čovek nešto i sam da skonta 🙈😉 Imaj samo na umu da pričam o običnom 4, veliki klasik ima nešto bolju bateriju.

Nadogradnje nisu baš toliko čudotvorne....a suviše je kratko na novom fw da bih ti mogao reći koliko je bolja situacija; mislim da će pre biti da su samo vratili na ono koliko je bilo ore ove poslednje nadogradnje od 650mb.
 
Ma sve zavisi do korišćenja .Znam ja da je nemoguće da nam isto traje ,tako da kad je baterija u pitanju ,tu nam nisu mnogo iskustva drugih od pomoći .Ja npr ,neretko kad sam kući ,ili kad na poslu radim nešto gde BiH mogao da ostetim sat,skinem sa ruke ..tako da u mom slučaju možda i bude gurao ta 3 dana :) . Ali kažem ,svakako sam poručio 4 ,tako da ću videti ..
 
To iskreno ne mogu da ukapiram. Stavljaju jako male baterije u satove, a ima sigurno prostora da baterija ide na dupli kapacitet, da ne kažem da može da bude barem 500-600 mAh. Meni od samog početka na S3 Frontier-u baterija nije bila nešto. Kada popalim sve, daj Bože da doguram 8 sati. Odnesem u servis, kažu sve ok. I tako se mlatim sa tim godinama.
 
Evo stiglo i za sad naravno mogu samo o fizičkim utiscima .Lakši prilično (što sam i hteo ) i deluje baš sportski .Uzeo sam sivu varijantu 44mm ,koja izgleda odlično .Nego jel ima gde kod nas original narukvica?Za gw 3 sam morao iz Nemačke da poručujem ..
 
@Impreza iskreno se suzdržavam da mu napišem da je i 3 nemoguća misija, al mora čovek nešto i sam da skonta 🙈😉 Imaj samo na umu da pričam o običnom 4, veliki klasik ima nešto bolju bateriju.

Nadogradnje nisu baš toliko čudotvorne....a suviše je kratko na novom fw da bih ti mogao reći koliko je bolja situacija; mislim da će pre biti da su samo vratili na ono koliko je bilo ore ove poslednje nadogradnje od 650mb.
Hvala za info!! A taman sam hteo da se ponovim :ROFLMAO: Nista, pratim ovu temu pa ako bude nekih poboljsanja bice super. Ako ne, mozda sledeca iteracija bude bolja.
 
Jedina "poboljsanja" koja zaista vidim (gw4classic sa gw42mm) su ova merenja kiseonika u krvi i body compositiona bez cega se tesko moglo ziveti. :D

Van toga mahom redizajn interfejsa i optimizovanost sta sve staje u ekran (npr kad citam mailove i viber poruke dok vozim).
Baterija jednaka - 2 dana bez aod, normalno koriscenje sata za notifikacije, saltanje pesama na spotify i merenje hoda/treninga.
 
Kakav je sat kod intenzivnog treninga? Trčanje, insanity workout, itd.? Znam da mi je S3 Frontier prikazivao neki ludački puls, stavim GT 2e, uhvatim se za merač pulsa na traci, ne prelazi 150.
 
Meni radi posao, nije mi bilo znatno drugacije na kardio spravama dok sam jos isao pre korone 2020.

Za trcanje napolju je super jer na osnovu pulsa/brzine skontas sta je bilo do tebe, a sta do terena kad uparis s mapom, puls makar meni tu ne ide iznad 150. Realtime prikaz pulsa odgovara stepenu umaranja tokom treninga, nema kasnjenje.

Za kruzne treninge u kuci je super sto sa samim pulsom mozes da doziras broj ponavljanja i kilaze npr poslednjih serija, tu ide do oko 140 najvise, u proseku 100.
 
Blago vama sam tim niskim brojem otkucaja 🙌
 
Pa malo to ume i da ubaci crva :). Recimo, posle skidanja kilaže sa 100kg na 70kg mi je puls bio u mirovanju oko 90, a u toku spavanja je bio 60-65. Sada je u toku totalnog mirovanja i spavanja 43. To sam izmerio na drugim satovima, identični rezultati, dok je Samsung tu malo bacao neke čudne rezultate. Verovatno je reagovao kako sam se pomerio naglo, pa je puls bio veći nego što jeste.
 
Nalozio se i ja na GW 4 46mm, izgleda da ce GW 46mm na prodaju, studirao GW4 juce u Gigatronu, samo se lomim da li crni ili sivi, i jedan i drugi mi izgledaju lepo.
 
Meni se nekako čini ipak "praktičniji" 44mm, ne classic model. Baš sam malo pre čačkao u Telenoru, nekako mi je točkić višak na 46mm, ne dobijam ništa značajno, a ovako na 44mm imam čistiji ekran (mada ima mesa oko njega).
 
O tome sam ti pričao 😉😇 ..jedino što na bateriji gubiš
 
Zar baterija nije ista na oba 361maH :)
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-03-05-22-00-20-86_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2022-03-05-22-00-20-86_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    120.4 KB · Pregleda: 84
Jeste. Istripovao sam. Samo watch prvi je imao veću bateriju..420mAh valjda na većem 46mm modelu
 
Da,ali se vrlo brzo naviknes na bez tako da nije strašan prelazak sa nekog klasik modela na ove bez :) .Definitivno ko sat želi za sportske aktivnosti ,bolje uzeti ove ,lakše .Nije razlika nekoliko kila ,ali verujte da se oseti ..
 
Ne kupujem pametni sat ako nema mehanički bezel. Mnogo više sat izgleda premium ako ima mehanički bezele, pri tome, ne moraš da diraš i prljaš ekran od sata kada je tu mehanički bezel. Watch4 46mm Classic u silver boji mi je najlepši sat na tržistu, izgleda premium i kao pravi sat i silver boja mu stoji savršeno (bolje od crne).
 

Prilozi

  • 20220306_183333.jpg
    20220306_183333.jpg
    133.4 KB · Pregleda: 85
Poslednja izmena:
Jeste lep nema šta, ali ako pogledaš taj od 46mm dođe na isto kao 44mm, baš zbog točka. Baš sam gledao jedan pored drugog, nije ni mala razlika u ceni, a ne znam da li se baš toliko više dobija za 100+ evra.
 
"Uzeo" i ja GW 4 46mm sivi, sutra idem po njega, nisam ni imao u planu da menjam stari GW ali posto ostajem na N20 Ultri jer mi ne pada na pamet da dajem onolke pare za S22U reko bar da se pocastim satom jer tel necu skoro menjati a sat mi se bas svideo kad sam ga cackao pre neki dan u Gigatronu.
 
Za razliku od gw 3 ,na ovom gw 4 običnom ,otisci se ne poznaju uopšte toliko .
 
Pošto još nisam dobio odgovor, a sve više vas ima novi model (4) da pitam još jednom...da li još neko ima problem da mu se ugasi ekran posle sekund ili manje kad upali sat na dugme ili duplim tapom po ekranu iako mu je u podešavanjima uredno namešten screen timeout na 15sec ili više?! Ovo me dovodi do ludila...na gearfit 2 pro je radila funkcija besprekorno. Takođe sam siguran da je gf2 pro dosta bolje pratio spavanje, ovde mi se često dešava da ležim tipa sat vr i siguran sam da ne spavam ali sat to zabeleži kao da sam spavao.

I još jedna stvar...jel vam sada merač pritiska i ekg radi u srbiji ili i dalje mora ona hakovana verzija da se koristi?!
 
Ne gasi se ekran posle sekund, makar ne kod mene. A ekg i merenje pritiska radi sve kako treba po uputstvu sa youtube koje je kaceno ovde u temi, podesi se sve za 10ak minuta bez problema. Jedino sto me malo smara je kalibracija za merenje pritiska svakih 28 dana.
 
Ma što je najgore meni sad ovde radi ekg i bez te aplikacije hakovane...izgleda se nešto ušlogiralo od kada sam bio u Americi.
Ali ovo za ekran mi nije jasno?!...još neko sa običnim 44mm modelom?
 
Pošto još nisam dobio odgovor, a sve više vas ima novi model (4) da pitam još jednom...da li još neko ima problem da mu se ugasi ekran posle sekund ili manje kad upali sat na dugme ili duplim tapom po ekranu iako mu je u podešavanjima uredno namešten screen timeout na 15sec ili više?! Ovo me dovodi do ludila...na gearfit 2 pro je radila funkcija besprekorno. Takođe sam siguran da je gf2 pro dosta bolje pratio spavanje, ovde mi se često dešava da ležim tipa sat vr i siguran sam da ne spavam ali sat to zabeleži kao da sam spavao.

I još jedna stvar...jel vam sada merač pritiska i ekg radi u srbiji ili i dalje mora ona hakovana verzija da se koristi?!
Evo baš sada probao, radi sve ok, kada upalim na dugme tačno 15 sekundi traje koliko je i podešen timeout. U pitanju je Watch4 Classic 46mm.
 
I meni se ne gasi ekran, radi kako treba(obican 44). Mozda imas instaliranu neku aplikaciju koja ti remeti stvari. Probaj da brises jednu po jednu da vidis da li ce se ispraviti.
Ekg radi samo preko hakovane app kod mene.
 
Nazad
Vrh Dno