Šta je novo?

Samsung Galaxy Watch/Active

Robovanje pametnim satovima i telefonima je uzelo maha. Lilno punim sat svaki četvrti dan, al opet kad treba negde da idem na put, punjač za sat, punjač za telefon......sledeći pametni sat ako budem uzimao ili će da drži 10 dana minimum ili se vraćam na klasične
 
Kad sam na putovanju sat punim tokom noci na telefonu dok se on puni...nikad nisam nosio posebno punjace
 
Screenshot_20240103_101253_Watch Active2 Plugin.jpg
Watch Active2 je dobio novi update. Bravo za Samsung. Koliko su ispeglali softver da sve leti na njemu.
 
Posle ove poslednje nadogradnje na OneUI 5 sat vise ne zvoni/vibrira kada se cuje alarm na telefonu (GW 4). Kad kliknem na Alarm aplikaciju, dole ispod add on watch gde su nekad stojali alarmi sa telefona pise da treba da idem u notifikacije u galaxy werable aplikacije (tj direktno pali telefon i ulazi u to kada se klikne)...problem je da mi je tamo otkaceno sve, a meni i dalje sat ne vibrira kad se upali alarm na telefonu. Takodje iz nekog razloga vidim da su ukinuli i puls na aktivnostima (setnja, trcanje), pa ako je bilo ko imao ili ima slicne probleme i zna resenje - unapred sam zagvalan!
 
Meni Samsung Health uništava bateriju na xiaomi-u. Meri u pozadini korake, vreme spavanja i još mali milion stvari.
 
Nema poente nego su Samsung i Gugl retardirani.

Meni se x puta desilo da kad zavrsim sa trcanjem, zaboravim da ugasim gps jer ne razmisljam o tome i onda svuce bateriju za 12 sati.
Na Garminu i ostalim fitnes satovima nema rucnog ukljucivanja i iskljucivanja lokacije, gps se automatski aktivira kad pokrenes aktivnost i isto tako gasi kad zavrsis aktivnost.

Ali ajde, ovi pametni satovi imaju drugaciju ideju kako stvari treba da rade :D
Tako i radi na Tizenu GW3 u mom slucaju. Kad pokrenem trcanje planinarenje plivanje na otvorenom on ukljucuje lokaciju koja mi je inace stalno ugasena. Strasno glupo ako su to izbacili
 
Meni je lokacija uključena stalno na GW4, ne kontam zašto bi svuklo bateriju ako se ne koristi
 
Evo da postavim i ovde resenje za problem sa Wearable aplikacijom i da ne stizu obavestenja na satu.
Problem sam resio na GW5 pro.

 
Pozdrav svima,
Da li GW, u ovom slucaju 6 classic, moze da koristi GooglePay za beskontaktno plaćanje? Znači umesto telefona nasloniš sat na POS terminal?
 
Meni je update resio problem, prethodni dan sat odlepio i nije dobijao notifikacije uipste, posle azuriranja sve radi nornalno ali i dalje ne prikazuje imena kontakta ako broj pocinje sa +381 sto me iritira poprilicno
 
Ako misliš na prikazivanje kontakata, meni fr na GW4 classic nije rešio problem.
 
Gde kupujete original GW 6 Classic bands?
Ne vidim nigde a recimo bih želeo crnu silikonsku. Ili ne mora original, šta preporučujete?
 
Gde kupujete original GW 6 Classic bands?
Ne vidim nigde a recimo bih želeo crnu silikonsku. Ili ne mora original, šta preporučujete?
To i mene zanima, i pus gde da nadjem zastitno staklo, ima na KP ali je bezobrazno skupo, sa postarinom izadje 1 staklo 1000din. Porucio sam od kineza 5 komada za 200din ali to dok stigne....
 
Stakla imate na aliju za džabe
Narukvice ja koliko sam skontao, ono što Samsung prodaje nije videlo originala, a košta bezobrazno skupo.
Na aliju s druge strane ima brdo narukvica za male pare, ali nije to to
 
Šta će vam zaštitna stakla? Ja sam moj slučajno tresnao ne znam ni sam koliko puta, nema tačkice na ekranu.
 
Ja sam 3 stakla polomio za 2 god i ovo mi je 4to (zadnje iz pakovanja)...svako malo čuknem sat od štok vrata i sl. Sumnjam da bi bio ni kov da nisam imao isto
 
Psihicki je lakse kad imas zastitno staklo, nebitno da li je tel ili sat u pitanju, ne moras da brines da li ces negde da udaris i onda bukvalno zaboravis na sat da ga nosis, a ovako bi samo pazio da ne udaris. 😅😁
 
A krastavac,neko voli zastitu a neko ne :) Meni je npr. sav iščukan...
Gde kupujete original GW 6 Classic bands?
Ne vidim nigde a recimo bih želeo crnu silikonsku. Ili ne mora original, šta preporučujete?
Ja sam,kada sam vidio koliko kosta original,za iste pare porucio 10ak razlicitih kaiseva sa Alija i jedan Spigen sa njihovog sajta.U sustini koristim ponovo onaj original i taj spigen mada nisu ni ti sa Alija losi,sve je to kako ti odgovara.Mogu ti poslati slike par komada da vidis kako izgleda na ruci.
EDIT:
ali zašto skraćenicu od tri slova sa j prevodi kao krastavac,nikad mi nece biti jasno.To ni kako se neko sjetio da riječ Kurajber upotrijebi da titluje prevod filma.Misterija...
 
Poslednja izmena:
Šta će vam zaštitna stakla? Ja sam moj slučajno tresnao ne znam ni sam koliko puta, nema tačkice na ekranu.

Ja sam udario u metalnu stolicu dok sam jurio klinca po basti kafica letos, zastitno staklo se odmah rascvetalo..
 
Unutrašnja strana poliuretan, a spoljna koža.
Nema da smrdi i da se prlja kao svaka kozar.
 

Prilozi

  • PXL_20231229_100305382~2.jpg
    PXL_20231229_100305382~2.jpg
    347.5 KB · Pregleda: 58
Sta savetujete uzeti: huawei gt3 (stainless stil) ili samsung watch 5 pro.....cena je ista....sta je bolje ik kvaitetnije?
 
Nazad
Vrh Dno