Šta je novo?

Samsung Galaxy Tab prvi video i nove specifikacije

A da mozda ovo nije samo probno testiranje od strane Samsunga? Da vide da li mogu da oderu kozu kupcima? Pogledaju reakcije po netu pa prema tome vide da li su preterali.

@djurkash

Sve zavisi za sta ti treba tablet. Nekome treba veci ekran, neko zeli da ima mogucnost video poziva, nekome je dizajn presudan, nekome mogucnost da poveze uredjaj na fullHD TV itd.

@kovacm

Dobra konstacija u vezi iPhone-a. Ali moras priznati da je u tih 50 miliona$ bilo barem 1miliona okorelih Apple fanova. Samsung tako jaku bazu fanova nema iako po blogovima se pominju android fanovi koji ce progutati navedenu cenu jer je ovo prvi korektan android tablet, to je meni vrlo nategnuto.
 
Poslednja izmena:
Čudna ja samsungova politika cena, pogledajte im laptopove i netbukove, skuplji su i od hp-a, dell-a i toshibe (u istim hardverskim kategorijama), samo su u odnosu na sony-jeve jeftiniji, a što se tiče kvaliteta daleko su gori od svih nabrojanih.
 
Čudna ja samsungova politika cena, pogledajte im laptopove i netbukove, skuplji su i od hp-a, dell-a i toshibe (u istim hardverskim kategorijama), samo su u odnosu na sony-jeve jeftiniji, a što se tiče kvaliteta daleko su gori od svih nabrojanih.

Pa očito ne kopiraju samo Apple proizvode, već i Apple način poslovanja.
 
Na engdgadgetu svaki dan skoro dolazi do pominjanja nekog novog tablet uredjaja, ali skoro svaki dan. Galaxy Tab deluje fenomenalno iako je google rekao da android nije spreman za tablete, ali i dalje ne mogu da se nacudim ceni.
Neko je gore pomenuo, i mislim da bi to bila najpogodnija varijanta da neki operater stavi u svoju ponudu, ali ce opet garant kostati i boga i oca. :)
 
[YOUTUBE]ZwMGhqul7_o[/YOUTUBE]
 
^

ovo je vrhunski ! svaka cast Samsungu kako je sve ovo upakovao... hoce li postjati i neki API za ovaj Home Watcher ??
 
Ovo je zapravo Android aplikacija za "smart house" koncept i super je što ćemo moći da je koristimo i na mobilnim telefonima. Predpostavljam da Android komunicira samo sa centralnom jedinicom pametne kuće i predstavlja jednostavniji način upravljanja sistemom, ali to ni slučajno neće oboriti cenu svega što je potrebno ugraditi u kuću :(

Taman i da ponude centralnu jedinicu bez tastera/ekrana/mogućnosti kontrole, samo sa mrežnim priključkom, to bi oborilo cenu max 100-200€, a kada sam pre nekog vremena računao koliko bi me to koštalo za moju kuću, odustao sam kod 5k€...ko zna dokle bih stigao da sam nastavio da računam :)
 
Naravno sva bela tehnika je Samsung Certified kao i sam tablet. Jedan lep i zatvoren sistem baš po volji Apple korisnika. Evo i Kovač se slaže sa mnom :)
 
Naravno sva bela tehnika je Samsung Certified kao i sam tablet. Jedan lep i zatvoren sistem baš po volji Apple korisnika. Evo i Kovač se slaže sa mnom :)

apsolutno ;) !

kao i Alan Kay: "People who are really serious about software should make their own hardware." end of story, videli smo sta Microsoftov pristup napravi celoj planeti! prepravljena sa trecerazrednim proizvodima koji danas stvaraju samo probleme.

http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Living_Network_Alliance - nisam ima pojma, me like it ,) :wave:
 
kao i Alan Kay: "People who are really serious about software should make their own hardware." end of story, videli smo sta Microsoftov pristup napravi celoj planeti! prepravljena sa trecerazrednim proizvodima koji danas stvaraju samo probleme.

Ta izjava je neverovatna glupost!!! Ima smisla koliko i reći: "Svako ko je ozbiljan o presvlakama za sedišta u svom automobilu treba da gaji sopstveni pamuk."

Nije ti razdvajanje hardvera i softvera krivo za buđavo stanje Windows-a, za to je isključivo odgovoran monopol koji je M$-u omogućio da tako buđav Windows uspešno plasira na tržištu. Softver vezan za hardver samo donosi negativne stvari, tipa vendor lockdown, pokušaje monopolizacije i naduvane cene (jeste, pričam o Stevi Pohlepi, ali prepoznaćeš i druge u ovoj priči).

Modularnost i otvoreni standardi su put ka boljoj budućnosti. I hardver i softver treba da budu kao kuća od cigala u kojoj ti svaku ciglu možeš zameniti ako ti neko ponudi drugu koja je bolja. Na taj način niko ne može da ti uvali bilo šta što ne želiš, ali na šta moraš da pristaneš da bi dobio ono što zaista hoćeš. To nam takođe pruža i niže cene kroz veću konkurenciju na tržištu, brži razvoj i korisničku slobodu.
 
moj prijatelj ima ovako nesto kod kutje i mnogo je cool ali cena ovoga, pogotovo za malo vetji prostor je enormna... prosto, ovo lepo izgleda kada vidis na netu ali cena celokupnog sistema je prevelika da bi ovim dobio neku ustedu...
 
Poslednja izmena:
mislim da nisi u pravu ali nema veze... reci da je izjava Alana Kaya glupost... stvarno preterujes.

Kay je sasvim u pravu kada kaže da se međusobnim prilagođavanjem softvera i hardvera može više postići nego pukim prilagođavanjem jednog drugome, ali to nema nikakve veze sa pravljenjem zatvorenih platformi u hardveru (a bogami ni u softveru). Propast Atari, Amiga i Mac imperija pred PC-jem je očigledan dokaz da je koncept modularnosti pravilan put. Sad još ostaje da otvorene softverske platforme sruše zatvorene, što će iz brojnih razloga trajati dosta duže, ali je sasvim sigurno neizbežno.
 
moj prijatelj ima ovako nesto kod kutje i mnogo je cool ali cena ovoga, pogotovo za malo vetji prostor je enormna... prosto, ovo lepo izgleda kada vidis na netu ali cena celokupnog sistema je prevelika da bi ovim dobio neku ustedu...

Za sada je ipak konfor i prestiž osnov za nabavku ovakvog sistema, ali za nekoliko godina će biti značajni i na polju uštede.
Meni su ti sistemi najinteresantniji zbog kontrole sistema grejanja i hlađenja objekata. Znam da poslepodne idem na vikendicu, ujutru uključim grejanje i dok stignemo, probijemo se kroz sneg, a unutra kao u drvenoj brvnari u američkim filmovima ;)
 
Kay je sasvim u pravu kada kaže da se međusobnim prilagođavanjem softvera i hardvera može više postići nego pukim prilagođavanjem jednog drugome, ali to nema nikakve veze sa pravljenjem zatvorenih platformi u hardveru (a bogami ni u softveru). Propast Atari, Amiga i Mac imperija pred PC-jem je očigledan dokaz da je koncept modularnosti pravilan put.

****s dokaz. dokaz je da je PCju trebalo 10 godina da dobije ono sto su zatvorene platforme imale od starta.

Apple ionako koristi otvorene standarde. o tome sam pisao milion puta, ne bih ponovo ali... :D

Microsoft je taj koji je izmislio NTLM da bi sad presao na Kerberos.
Microsoftu je nalozeno 2000. da dokumentuje sve svoje protokole sto do danas nije uradio. link
Microsoft je razdvojio software od hardware. Apple i dalje pravi svoj hardware i ne ucenjuje nikoga sa svojim Mac OS Xom... ako ti se ne svidja uredja (software+hardware), nemoj da ga koristis. idi kod drugoga. steta je samo sto kod drugoga znaci Windows :D, srecom pa se stvari ubrzano popravljaju nabolje ;)
Apple doprinosi otvorenim standardima, da nije forsirao HTML5 ko zna koliko bi jos vladao haos koji je napravio Microsoft sa IE i nepostavanjem W3Ca. OpenCL da ne zaboravimo...
 
****s dokaz. dokaz je da je PCju trebalo 10 godina da dobije ono sto su zatvorene platforme imale od starta.

Mešaš babe i žabe. Ekonomski logično je da su skuplji uređaji pre dobijali moćni novi hardver i mogućnosti koje su kasnile jeftinim PC-ijima. Ali je PC otvoreni modularni koncept pokazao najviše mogućnosti za razvoj i na kraju ih progutao sve. Da nije PC-a kompjuteri bi i dan danas koštali po 4-5 hiljada dolara. U budućnosti nikakva zatvorena platforma nema šanse da se probije, najviše što bi mogla je da pronađe neki svoj mali kutak tržišta.

Apple ionako koristi otvorene standarde. o tome sam pisao milion puta, ne bih ponovo ali... :D

I isto dobro znaš da se ni najmanje ne libe da kvarno proguraju zatvoreni standard kad vide priliku da se od toga finansijski okoriste, drvili smo već o tome.

Microsoft je razdvojio software od hardware. Apple i dalje pravi svoj hardware i ne ucenjuje nikoga sa svojim Mac OS Xom...ako ti se ne svidja uredja (software+hardware), nemoj da ga koristis. idi kod drugoga.

I to ti je ukratko razlog zašto ako Apple ne promeni politiku Mac nikad neće preći 10% tržišne zastupljenosti, čak ni jednog lepog dana kada se Microsoft monopol konačno uruši. Vođen takvim rezonovanjem, Mac će zauvek ostati platforma koje preživljava samo zahvaljujući snobovskim fanovima spremnim da plate naduvane cene.
 
Mešaš babe i žabe. Ekonomski logično je da su skuplji uređaji pre dobijali moćni novi hardver i mogućnosti koje su kasnile jeftinim PC-ijima. Ali je PC otvoreni modularni koncept pokazao najviše mogućnosti za razvoj i na kraju ih progutao sve.

modularni koncept koji koristi ISA slotove u vreme kad postoji npr. NuBus.
ili modularni koncept koji koristi BIOS iz 1981. pored Open Firmware, danas EFIja...
ili modularni koncept dobio zamenio PIO za DMA posle xx godina...

PC je samo najnizi zajednicki imenitelj za crapware tehnologiju ;)

I isto dobro znaš da se ni najmanje ne libe da kvarno proguraju zatvoreni standard kad vide priliku da se od toga finansijski okoriste, drvili smo već o tome.
tipa... ?


I to ti je ukratko razlog zašto ako Apple ne promeni politiku Mac nikad neće preći 10% tržišne zastupljenosti,
pa ni ne treba! :D :D
i ovako sa 10% se ubijaju od para jer prodaju samo u highend segmentu, a mogu to da rade jer realno nemaju konkurenciju: ko moze danas da ti proda aluminijumski laptop i da ima multitouch trackpad, magsafe, OS koji nije Windows a da radi PhotoShop na njemu...? :D

čak ni jednog lepog dana kada se Microsoft monopol konačno uruši. Vođen takvim rezonovanjem, Mac će zauvek ostati platforma koje preživljava samo zahvaljujući snobovskim fanovima spremnim da plate naduvane cene.
e zbog ovog stava moram da upotrebi: PrC! :D
cene nisu prenaduvane jer nemas sa cime da ih poredis. mogli su da stave i 3 puta vece cene i opet bi bilo ok upravo iz razloga jer nema ni jednu drugu firmu koja nudi ono sto Apple nudi a to je ne-genericki Windows PC.
 
OK.Rekli ste jedan drugom. U ovoj temi dovoljno. Hvala.
 
Oh, danas sam cackao galaxy tab....jaaaakooo dooooobraaa stvar ;) jeste skupa spravica ali sve sto treba ima...i nekako,iznenadjujuce se fino drzi u ruci sasvim prijanja i prija u svakom polozaju (landscape pogotovo)

Ekran je za svaku pohvalu,skrolovanje homescreenova je previse glatko...perfect ;)
 
Ljudi, jel ima ovog galaxy taba u Srbiji/oce stizati i po kojim cenama?
 
Dobro pitanje. Jer planira neko od operatera da ga ponudi?
 
Ima ga u oglasima po 590e.
 
Danas sam od prijateljice koja radi u VIP-u načuo da se radi na završavanju dogovora za Galaxy Tab. Ali nije znala kad možemo da ga očekujemo ni po kojoj ceni.
 
JU JU! naculi smo mi i dogovore za iPhone u telenoru od 1.oktobra, pa desireHD od 1.novembra i svega smo se mi naslusali,a od svega nista....
 
Izasla ponuda za tab preko vipa. Jeste li videli cene!? Loodnica!
 
Nazad
Vrh Dno