Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Kad ste po ceo dan na wifi, naravno da imate mnogo bolji sot... Tako i ja mogu imati 8.5 sati na + modelu.
 
Ako ovako nastavi bo'me ću i ja to po prvi put uraditi za sve ove godine samsungovanja, a mnogo ih je. Ovo je previše dobro da se ispusti, bar do UI2.1 ako ga bude a neće pre juna kada je najavljen za N9.
Koliko sam video na gsmarena, samo N9 ce dobiti ui2.1, s9 nece, a ionako nema nista epohalno u odnosu na 2.0.
 
Ču nema epohalno...pa samo gesture da se smanji ekran povlačenjem na dole mi vredi više nego sve ostalo zajedno...ili je to do A10 ne 2.1 nmg da povatam [emoji56]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Meni ovo nerealno. Ako izvucem 3 i po sata, 4 sota mogu da pevam
Imam snapdragon verziju, mada je baterija vec stara na ovom modelu, verovatno je vec oslabila..


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Uzmeš sve po malo u obzir i eto razloga [emoji6]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Meni ovo nerealno. Ako izvucem 3 i po sata, 4 sota mogu da pevam
Imam snapdragon verziju, mada je baterija vec stara na ovom modelu, verovatno je vec oslabila..


Sent from my SM-G960U using Tapatalk

Stara je i ova, telefon je iz oktobra 2018.
Rekoh, sigurno ima do toga što je na wi-fi većinu dana ali bez obzira, bilo je i ranije takvih dana u životu pa nije bio ovakav SOT.
Chrome mi je neophodan zbog desktop pregleda nekih sajtova koje Samsung ne prikazuje kako treba. A i ne treba mi bolja baterija od ove da bi bio eliminisan. ;)
 
Ja sam izneverovao šta vi ljudi isterujete sa starim baterijama. Ja sam pre 3 meseca stavio novu bateriju u Promobiju i nema teorije preko 4 sata, običan S9. Instalirano je samo ono što koristim, nikakve gluposti, nikakve igrice. Skoro sve aplikacije idu u sleep odmah nakon koršćenja. Nakon što sam dobio Android 10 uradio factory reset, vraćao peške jedno po jedno sve. Nakon svake mesečne nadogradnje clear keš iz recovery-ja. Signal dobar, živim u centru NS-a. Ne shvatam šta radim pogrešno.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ti nista ali ko zna kakvu su ti bateriju tamo stavili..

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Ja sam izneverovao šta vi ljudi isterujete sa starim baterijama. Ja sam pre 3 meseca stavio novu bateriju u Promobiju i nema teorije preko 4 sata, običan S9. Instalirano je samo ono što koristim, nikakve gluposti, nikakve igrice. Skoro sve aplikacije idu u sleep odmah nakon koršćenja. Nakon što sam dobio Android 10 uradio factory reset, vraćao peške jedno po jedno sve. Nakon svake mesečne nadogradnje clear keš iz recovery-ja. Signal dobar, živim u centru NS-a. Ne shvatam šta radim pogrešno.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Živiš život. Izađeš iz kuće. Običan S9 na 4G to je i dobro. Napolju svetlo se pojača. Kući pod staklenim zvonom ide više od 4 sata, probaj.
 
Ja se razmisljam da li da opravljam staklo koje je napuklo i charging port, ili da prodam i kupim drugi tel...
Vrv opet s9, ili s10...
Svidja mi se sto je snapdragon, ali napuklo staklo, charging port zeza a i baterija nije bas sjajna...


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Gubi se cache[emoji6], nista vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ču nema epohalno...pa samo gesture da se smanji ekran povlačenjem na dole mi vredi više nego sve ostalo zajedno...ili je to do A10 ne 2.1 nmg da povatam [emoji56]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Na koji tacno gesture mislis?

Jel zna neko gesture da se odma predje u split screen nekim povlacenjem?
 
Menjao bateriju u garantnom roku (a nisam morao) pocetkom godine, Promobi, sve ok, tad mi se cinilo da je nesto malo bolja baterija od one trosene 21-22m, sa ovim update-om mi se cini da je nekoliko procenata losija, nekako mi se nesto brze prazni, manje ujutru ostane %, sta ja znam. Jenino nisam od zamene radio radio fabricko podesavanje (totalni reset)... Radice meni moj S9+ jos do leta '22. a onda cu videti sta cu ciniti...

Ne znam da li su zamene orginal ili neke da posluze neko vreme.
 
Najverovatnije original, ali misljenja sam da nije kao prva baterija koja dodje uz telefon. Nece fabrika da puca sebi u nogu i pravi telefone i delove koji ce da traju "vecno". Tako je i u autoindustriji, prvi zamajac traje uglavnom preko 150kkm, drugi manje iako je original. Kad spomenuh autoindustriju, u nasim ovlascenim servisima se svasta radi (ne stavljaju se uvek novi orig. delovi, a cak ni ulje), tako da ne bih bio apsolutno siguran ni za servise telefona. Opet kazem najverovatnije jeste orig. ali sumnja je opravdana s obzirom u kakvom uredjenju zivimo.
 
Ja prezirem ovaj bezvezni senzor otiska prsta. Vise ne radi nego sto radi. Kao bih zbog necega menjao telefon onda je to senzor. Na sestrinom s10+ mi ocita palac mnogo lakse. I sad znam da nisu istog tipa ali ovaj senzor na s9+ je generalno bas sr@nje. To cu da posaljem telefon u ovlasceni servis da mi zamene. Videcu da li i bateriju da menjam.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
^Memorisi dva puta isti prst. Meni radi odlicno, osim ako sam bas oznojen.
 
Meni radi savrseno postavio sam 2 otiska prsta na levoj i desnoj ruci. Inace na s9+ ti je bolji senzor mehanicki nego na s10+ kome je na display mnogo losije radi jos nisu razvili toliko tu tehnologiju.
 
Stavio sam po dva otiska za oba kaziprsta ali opet nista. Ogulio se vremenom deo onog prvog sloja i to zeza samo tako.

Edit: evo sad sam uzeo i noktom oljustio ostatak ovog sloja. Sada radi bolje. Pitanje je do kada ce to biti i kada ce ga prljavstina i ulje sa koze skroz dokosuriti.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozes li da slikas senzor? Poceo i meni da se ljusti, ne znam sta da mu radim.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ko ima garanciju odnese u Promobi i zamene mu senzor za otisak zbog izgrebanosti, ja sam menjao pre neki dan pre nego sto sam prodao telefon, za sat vremena bio gotov, prvo sam preko opcije *#0*# izvrio test otiska i od 4 stavke 2 su imale FAIL.

Inace Samsung je produzio garanciju do 15 jula svim uredjajima kojima je isticala u martu i aprilu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako nije user zamenljiva, podleze garanciji 2 godine.


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno