Šta je novo?

Samsung Galaxy S8 / S8+

Ja jedva izvucem 3h SOT-a. Brightness mi je na nekih 30-40%, wifi always on, 4g nekih 8 sati (koristim ga mozda 1h). Sta vi radite kad izvucete 5h?
 
Verovatno pricas o s8? S8 plus gura po 6 sati na wifi. Koliko vidim po svemu napisanom, ne radi niko nista posebno normalno koristi fon. Vidi imas li neki leak, neku aplikaciju koja radi u pozadini i crpi bateriju. Takodje,iskljuci AoD display.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ja jedva izvucem 3h SOT-a. Brightness mi je na nekih 30-40%, wifi always on, 4g nekih 8 sati (koristim ga mozda 1h). Sta vi radite kad izvucete 5h?
Pa koristiš telefon malo više nego ostali. I ja imam dana kad napravim 3.5h sot na s9+...slušam spotify celi dan na poslu npr i eto.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Na s8 plus meni baterija traje dosta. Od ujutru na kraju dana ostane 34-37 posto uvek a koristim ga ceo dan, ne stedim ga. Wifi i 4g stalno su ukljuceni nikad ih ne gasim. Ne znam koliko je sot ne obracam paznju na to, ali bas cu videtu danas. Jedino ti savetujem da ne punis uvek fast charging.. ubija brzo bateriju
 
I meni,ovo je drugi s8+ koji imam, i na oba mi je baterija bila odlicna. AoD iskljucen,lokacija iskljucena, osvetljenje na 40-50%, i to je to, 5-6 sati SoT u proseku.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Prešao sam sa S8 na N8 i ista mi je potrošnja i dalje, oko 3-4h SOT-a, od ujutru oko 8h kada ga skinem sa punjača pa do uveče oko 23h izgura bez problema, s tim što ga ja koristim najviše za pozive, automatsko osvetljenje, WiFi GPRS odnos 60-40, uključen AOD, lokacija, Electroneum majner u pozadini :p, sinhronizacija mailova, itd.
 
Izgleda puno :)

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Hvala na odgovorima. U pitanju je obican S8 (nije plus). Problem i jeste u tome sto ne radim nista. Od ta tri sata SOT-a, 1h je FB\Surf, ostalo je Viber. Ne slusam muziku, imam AOD, lokacija iskljucena, battery izvestaj ne detektuje nista sto znacajno trosi. Zbog toga mi je neverovatno da toliko malo traje. Od jutra do 23h ostane mi 5-10% a koristim ga slabo. Sta bi bilo kad bi ukljucio navigaciju, slusao muziku, pola dana max.
 
Probaj wipe cache, ako ne pomogne to onda probaj factory reset ako ni to ne pomogne reklamiraj telefo. Nije moguce da traje tako malo.
 
Poslednja izmena:
I iskljuci AoD, posebno ako ti prikazuje i onu infinity glupost.
 
Sve mi se nesto cini da mozda ovaj default launcher dodatno prazni bateriju. Moram probati Nova Launcher.
 
Osim razlike u kontrastu nema neke razlike sa ovom kamerom. Gube se neki tamniji detalji na slici zbog veceg kontrasta sa ovom g-cam. Provereno

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Osim razlike u kontrastu nema neke razlike sa ovom kamerom. Gube se neki tamniji detalji na slici zbog veceg kontrasta sa ovom g-cam. Provereno

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Nije bas da nema neke razlike , portrait mode funkcionise lepo bas :)
Znas mozda link do neke bolje verzije?
 
ako može mala pomoć: na rutovan s8 (nugat, magisk) da li mogu samo odinom da stavim oreo i da li mi ostaje twrp i rut i jel mora onaj anblok fajl?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Situacija se malo popravila. Uradio sam sledece: Prebacio se na 3g umesto 4g mrezu, mislim da je ovo najvise pomoglo jer je 4g signal cesto slab pa se non stop prebacuje na 3g, iskljucio bloatware preko PDP, brightness stavio na manualno umesto automatski (citao sam da senzor koji konstantno meri osvetljene trosi dosta baterije, ne znam da li je istina), u app permissions za Location sam iskljucio sve aplikacije kojima ne treba GPS (ostavio sam samo strava i maps) jer neke aplikacije koriste GPS u pozadini i time bude telefon.
Eto, nadam se da ce nekome pomoci.
 
meni baterija drzi 2 dana, sa oko 4h i 15min . 3g mreza, animacije, tranzicia itd sve na off. gps mi radi, tako da sto se mene tice baterija je apsolutno korektna. Ovim zadnjim update om sam prilicno zadovoljan jer mi telefon radi osetno lepse.
 
Lose sam se izrazio. 3g koristim, a animacije itd na off, i onda s8 prodise bukvalno. Kad su animacije upaljene totalno se zadavi :)
 
Moram da se ispravim za gcam, jer ocito nisam bio sve probao. Portret mod je mnooogo bolji nego na osnovnoj kameri. Moguce da su i slike bolje na kompu, ja ih ne prebacujem pa nisam to ni video. Ali portret mod ubija koliko je dobar

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Jel moze na GCam da se sacuva slika obrnuta horizontalno tj. kao sto se vidi na prednjoj kameri? Da ne idem sad i svaku obrcem rucno.

edit: probao gcam tool, force close-uje
 
Poslednja izmena:
Mts [emoji1]
070b159f090de6bbdc7665a9b83bc770.jpg


Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene ok, izbacivalo je par puta isto to dok sam cackao podesavanja, jer sam trazio i save as previewed opciju, ali je nisam nasao. Posle sam uploadovao na poslednju verziju sa xda threada.
 
Nazad
Vrh Dno