Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Ne secam se vise ni sa kojim A je dosao ni sa kojim sam ga dao dalje..

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Ne znam da li je pravo mesto, ali tice se S7.
Krenuo sam sa njim kao rezervnim telefonom na odmor (u Srbiji), ali ispostavilo se da sutra imam neki vazan video poziv na kojem treba da prisustvujem i mislio sam da se povezem preko hotspota na laptop. Uplatio sam promociju na jedan prepaid broj, 10GB interneta koji bas brzo radi, ali nikako ne mogu da se nakacim na laptop.
Prikazuje mi Connected, Secured ali ne mogu da ucitam nista.
U troubleshootingu mi kaze: The connection between your access point, router or cable modem and the internet is broken.
Ono sto je zanimljivo je da takodje na sluzbenom telefonu nisam mogao da se konektujem na hotspot, ali je to odjendom proradilo nakon pola sata (ista mreza), a na privatnom gde imam interneta i dalje nece.
Ono sto mi je problem je da na sluzbenom nemam dovoljno interneta pa mi otpada kao opcija.
Ranije sam sa ovim istim telefonom uredno pravio hotspot, sad nece pa nece, a bas mi treba.

Ako neko ima neki hint bio bih jako zahvalan!
Hvalaa
 
Pravis na s7 hotspot pa se preko lap topa kacis na taj hotspot ?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Aha, znaci drugi telefon se kaci na hotspot normalno?
Da li ti je ukljucen wifi sharing na telefonu ?
Probaj da iskljucis hotspot, ukucas drugi password i ukljucis ponovo pa probaj na laptopu
Kada se laptop prikljuci na taj hotspot sta tacno pise na ikonici ? U properties

Probao sad kod mene na racunaru, kad ukucam password sve redovno se kaci na wi fi adapter od racunara. Ne ukljucujem wifi sharing.
Znaci do tog wifi drajvera na laptopu. Probaj da uradis update drajvera ili rollback driver pa restart laptopa pa ponovo probaj
I da, sta ti pise kad se konektuje na hotspot ? Koji tip network-a? Ja stavim PUBLIC NETWORK

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
koji od ponudjenih programa sa Play sSora radi snimanje razgovora obe strane kako treba na ovom telefonu
 
ako imas android noviji od 7, ne radi ni jedan kako treba, ja sam ih probao na desetine.. zato sad s7 koristim kao glavni telefon za razgovore, i na njemu imam prastari android 7 :)
 
Aha, znaci drugi telefon se kaci na hotspot normalno?
Da li ti je ukljucen wifi sharing na telefonu ?
Probaj da iskljucis hotspot, ukucas drugi password i ukljucis ponovo pa probaj na laptopu
Kada se laptop prikljuci na taj hotspot sta tacno pise na ikonici ? U properties

Probao sad kod mene na racunaru, kad ukucam password sve redovno se kaci na wi fi adapter od racunara. Ne ukljucujem wifi sharing.
Znaci do tog wifi drajvera na laptopu. Probaj da uradis update drajvera ili rollback driver pa restart laptopa pa ponovo probaj
I da, sta ti pise kad se konektuje na hotspot ? Koji tip network-a? Ja stavim PUBLIC NETWORK

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ili suprotno, ako koristi pass, da onda stavi bez passa, promeni naziv i proba. Ako ništa ne upali, ja bih lupio tu jedan format telefona.
 
Da li je normalno da se pregreva pri uobičajeno upotrebi, toliko da se jedva drži u ruci?
 
Ne, nije. Jel ti padaju procenti baterije brzo?
Da ti se baterija nije nadula?
Jel si probao da obrises kes iz recovery?
p.s. danas su aplikacije mnogo zahtevnije, pa se mozda muci procesor sa tim, a i leto doprinosi svemu tome.
 
Troši se relativno brzo, ako se iole koristi, ni dan. Telefon je nov nekorišćen, stajao u fioci. Baterija se nije nadula.
Jeste stariji, ali moj Leeco X2 koji je tu negde, hladan ko špricer.
 
Ako je nov kao sto kazes, onda je ovo poslednje problem "problem", da se muci procesor. Jedino da uradis fabricki reset, da vidis da li ce biti bolje.
 
Ako je nov kao sto kazes, onda je ovo poslednje problem "problem", da se muci procesor. Jedino da uradis fabricki reset, da vidis da li ce biti bolje.
Ili mu nesto vuce u pozadini pa ga greje haos, a i to sa baterijom je moguce, ikace kad smo kod baterije da li neko probao neke 3rd party baterija, npr moxom baterija koja se prpdaje kod nas za s7e da li valja? Pre sam kupio meku kao "original" al je slaba bila tipa od 3600mah bude 2000mah. Koju je najbolje kupiti ako zna neko?
 
Moj penzionisani S7 već 2 godine koristimo kao sporedni telefon na poslu i kao Instagram terminal. Baterija jeste oslabila, ali nema svrhe razmišljati o zameni, jer je i ekran požuteo. Istekao resurs.

Ali i dalje, kada mi slučajno dodje u šake, osetim oduševljenje dimenzijama, masom i kako leži u ruci :)
 
@PJ Sa poslednjom recenicom si bukvalno u pravu, sad su telefoni "cigle" :D
@gorandroid Navodno i original nije isto, ako ces da koristis jos godinu i jace tel uzmes original, imas u ovlascenom servisu. Tako dosta ljudi uzme "original" baterije ili punjace pa kad se nesto desi kukaju.
 
@PJ Sa poslednjom recenicom si bukvalno u pravu, sad su telefoni "cigle" :D
@gorandroid Navodno i original nije isto, ako ces da koristis jos godinu i jace tel uzmes original, imas u ovlascenom servisu. Tako dosta ljudi uzme "original" baterije ili punjace pa kad se nesto desi kukaju.

Kontam... probacu u ovlascenom da potrazim valda ih imaju jos, inace one dolaze u pakovanju plavom "service pack" i kad se ta kutija otvori nalaze se u nekoj crnoj plastici i bas se vidi da je original, ali ih je tesko naci :D
 
neko reče da i te "original" baterije nisu baš original i da slabije drže od one fabričke...misli se na baterije koje su menjali u zvaničnom servisu i koje su navodno original...koliko se može videti, osim možda apple, bukvalno niko od proizvođača ne vodi računa o kvalitetu zamenskih baterija...a i jasno je zašto...
 
Posedujem s7 930A sa SD procesorom. Proizvodnja J. Koreja 2018 rađen za ATTScreenshot_20210910-185837.jpgScreenshot_20210910-185826.jpgScreenshot_20210910-185745_Settings.jpg mrežu. Tel sasvim ok radi. Samo 67 ciklusa punjenja. Stanje mint. Kako, zapravo kome se obratiti. Nije dostupno ažuriranje. Ostalo je na kraju 2018. Nema ove varijante poslednje. Mislim da je sept 2020
 
zasto kad ga povezem kablom na racunar, NEREALNO SPORO otvara foldere sa fotografijama... znaci ono "DCIM/camera"
POLA SATA dok mi ucita sve fotografije,ne mogu ih ni videti. i jos puca veza ponekad,prebacivanje na kompjuter ume da bude bolno iskustvo
 
Promeni kabal ili pokušaj neki drugi usb port na računaru.
 
Ne koristim taj telefon više ali ovo je čest problem sa svim modelima.
 
Ne razumem sta znači "beli i plavi"? Kablovi mogu da budu usb 2.0 i 3.0.
Dobar data kabal povežeš na usb 3.0 i sve prosto leti, presnimavao sam sa p30pro na komp više puta, sa nekim običnim kablom me je zezalo, sa original kablom je sve letelo.
 
mislim da je do telefona ipak. oba kabla sam kacio u 3.0,isto se ponasha.
 
oba kabla su ti loša, pozajmi ili kupi drugi i videces da prebacivanje slika leti.
Bice ok data kablovi u Lidlu za oko 600, 700 din sad od cetvrtka, uzmi probaj pa ako ti se ne svidi mozes da vratis u roku od 30 dana.
 
Da li za ove stare telefone iz nekog razloga treba stariji Odin a ne najnoviji i koji je uopšte zvanični i adekvatan, zašto je ovo bespotrebno ovoliko zakomplikovano? Gle na šta liči ova stranica, kao kupus, sramota. Umesto da bude jedna verzija, poslednja stabilna i sve ostale da su negde u zapećku, tako se radi softver ispraviš i poboljšaš a ne korak napred dva nazad ili grananje na sto strana. Ne zna im se ni šta im je download stranica i za šta, kad se ode na latest tamo nema ni pomena o 3.14 verziji itd, tragikomično.


Ima i ovaj neki drugi sajt

 
Nazad
Vrh Dno