Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Meni je isto 1. Avgust patch, baseband ERGC a build ERH6
Kod tebe je baseband i build ERH4.

Sto je to tako razlicito?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jel koristi neko alexandr rom 8.0?
Interesuje me par stvari, npr, da li je preinstaliran neki AB, koliko je debloatovan, i da li baterija bolje drzi nego na stock Oreo-u? Takodje overall performanse telefona..

Hvala unapred.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Debloatovan je sasvim.
Instaliraš sam AdAway.
Koliko je baterija bolja/lošija to ti ne mogu reći jer Samsungov ROM nisam koristio još od onog koga sam skinuo sa S2 :)
 
Sta koristite sad za blokiranje reklama? Bez ruta i stok rom naravno :)
 
I na kraju, da li staviti Oreo ili ostati na Nougatu? Sve radi kako treba, baterija dobra, package disablerom sam ukinuo sve update i niko ne smara ni sa čim :) Da li se nešto dobija Oreom ili da ne čačkam meču?
 
Kod mene konkretno (proklet da sam kad sam kliknuo update) je ovih par meseci bila agonija na Oreo-u. Svi moguci prijavljeni problemi su se manifestovali u nekom momentu. Tek sa poslednjim build-om koji sam naveo par postova iznad - evo par dana vec sve radi supar. Subjektivan utisak je da razlike kada i jedan i drugi rade OK nema, te moj savet je - ako ti ne treba poslednji sec.update i/ili te mrzi da prolazis kroz sve decije bolesti migracije - a par koristnih stvari koje donosi 8 ti ne trebaju - stick with 7
 
Zapao mi S7 sa Nugatom. Da li da dizem na Oreo? Baterija je lošija na Oreo?
Hvala.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
08a8f4d645d8801ab4fd461eb2389bfa.jpg
 
Poslednja izmena:
Diži zašto da ne. Stavio sam adhell 3, sabija ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Dizi slobodno. Dobices nista, izgubices vreme, sto da ne :D
 
Ne troluj alfa :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa zar nisam u pravu?
90+ strana o Oreo update-u ima, a nijedan post da kaze da bolje radi od Nougat-a, da je nesto doneo i jos gore, vise od pola imali problema...

Smori, brate :) Kao da radite za Samsung pa promovisete "NOVO NOVO NOVO" :)
 
Nisi u pravu, kod mene radi bolje, fluidnije a i par novih finesa je na strani orea :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ma divno, "radi mi bolje" i ostale "ne mogu ti dokazati, ALI TAKO JE" fraza :)
I te finese se nigde ne navedu (neko je pomenuo jednu cini mi se, njemu bitnu, i to je to - na 90 strana o update-u).

To je vredno problema oko baterije, smaranja, cekanja, nekoliko dana dok se telefon ne "slegne"?

Konkretne stvari, ili ne troluj :p
 
Vidi, ne pada mi na pamet da uđem u konkretnu raspravu, dok ti pričaš o nečemu što nisi ni probao, tj na osnovu nekih ranijih iskustava. Flešni oreo pa da pričamo ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nisi u pravu, flesnuo sam, pobegao nazad, shvatio da sam izgubio vreme, sistem je losije radio tih dana, nista nisam dobio (nemam satisfakciju od toga "da sam u pravu", tako da bas nista nisam dobio).

Ja lepo instaliram ALEXNDR ROM, ili ako ga nema, neki slican ROMic, update mi maltene NIJEDNOM nije doneo nista poboljsano (jedini izuzetak je bio GB->ICS na ArcS, jer Data Usage limiter je stvarno bitna, korisna i funkcionalna stvar stvar).
Tako da - dajte nesto konkretno, a ne subjektivno, pa da pricamo.
 
Poslednja izmena:
Ljudi čemu rasprava ukoliko može da se downgrade - uje posle dizanja na OREO, neka čovek proba pa ako mu se ne dopadne neka vrati telefon na nougat....

from komsa's S8
 
Nisi u pravu, kod mene radi bolje, fluidnije a i par novih finesa je na strani orea :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Takodje, sto puta bolje i fluidnije pritom je i baterija bolja iako mi je non stop ukljucen Samsung health, a na Nugatu nisam ni imao, jer tako sam ga pazario.
Vi kojim lose radi ili je baterija losa kod vas na O, nesto ocigledno ne radite kako valja ili ne znate o cemu pricate, ne mislim na tebe vec ove sto suprotno pisu od nas, prosto je malo nemoguce da bude toliko razocarenje i sreca za istu stvar, neko laze, a mi to nismo jer niti radim za Samsung kako alfa rece nit imam ista ako lazem tako da ko se pita slobodno na O predjite.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
E cvrc. Dobio sam konfuziju od odgovora.. Ajd probaću pa cu da ga vratim nazad.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Evo za Alfu par zapazanja, posto jel'te nije imao vremena/ zivaca da isproba Oreo malo ozbiljnije (zbog toga i nisi merodavan sagovornik na temu :))

Pros:

* Dosta fluidniji rad, osetno zivlji sistem i dosta bolji od nugata u svakodnevnom baratanju telefonom
* Samsung expirience je doneo svasta nesto dobro, da ne nabrajam sad pojednicno. U svakom slucaju, miljama bolje od klasicnog TW-a
* Baterija mi izdrzi ceo dan, a imajuci u vidu da mi je na poslu 4g katastrofa, to je dobar skor. Pritom, samsung helt radi uvek, gps high accuracy sa pracenjem lokacije (najvise mi treba zbog klinca)
* Pored adhell 3 gubi se smisao rutovanja i stavljanja custom romova, sto mi prija, jer mi je flesovanja jos od HTC HD2 preko glave :)
* Sitnih finesa, na koje se covek lako navikne (edge lighting, novi aod, i ostalo...)
* Manje grejanje telefona kada je bezicno punjenje u pitanju

Cons:

* Bug sa potrosnjom u idle stanju, sto je Djilke izvalio da je ipak graficki bug
* Pritisak na ikonicu izbacuje meni iz kog su izbacili app info opciju. Mislim da je to must have, i ne kontam da J7 ima tu opciju a edge 7 ne...
* Zahebano eliminisanje reklama :) ali bitno da je i dalje moguce


Zakljucak je da je ovo pitanje vrlo subjektivne prirode i da svako "vozi" ono sto mu odgovora. Poenta je da ne pljujemo nesto sto ne gotivimo, bez nekih jakih argumenata ;)
Ja sam licno od aprila ili maja na ovom oreu i teorije nema da bih spustio fon na nugat ponovo. Ali opet, to je mojih 5 centi.

@Dark, ne sviraj fruli vec upucaj updejt :)
 
Ne znam koliko dugo si ovdje, ali...
Fluidnost je argument koji se koristi kada nijedan drugi ne postoji.
 
Ja bih isto rekao od skoro, nisam ga pre vidjao...
 
Mislim da nije taj rad, i potrebe svakog od nas su drugacije, a ocigledno da svi ne dozivljavamo istu situaciju kako bih rekao.
Da ne bi sad bilo bolje je, pa alfa i ostali nije, ja pokretacu ove teme predlazem da posto vec ima N i zna sta i kako mu radi na istom, prebaci se na O i isproba bar nedelju dana O i da onda sam donese odluku sta mu je bolje.
Nije neki posao ni prebaciti na O, ni vratiti na N.
Moras samo dati sistemu da se "slegne" sto bi se reklo, zbog baterije da se kalibrise sama i zbog samog sistema mora tako da bi se odredjeni servisi pokrenuli itd da ne smaram.
Idealno bi bilo dve nedelje, al ako bas nemas zivaca za toliko, nedelju dana i znaces sta da radis.
Moj predlog.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Danke. Probam veceras pa javljam kasnije rezultat.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Hteo bih da pohvalim ProMobi servis. Juče je telefon predat u 11:30 da bi se zamenila baterija na S7, servis je bio gotov u 14:30.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno