Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Po prvim pisanjima na xda i po onome sto vidim na mi5 izgleda da je ipak dobro sto je exynos s7 za nase trziste.. :) Vec se polako javljaju price na xda da s820 guta bateriju i da exynos drzi mnogo bolje.. Zanimljivo ce biti ispratiti tu pricu :)

https://www.reddit.com/r/GalaxyS7/comments/492sn4/psa_only_the_snapdragon_version_has_the_android/

been following the xda battery thread over the past few days, and it's 100% confirmed that only the Snapdragon version shows very high 'Android System' usage.

Also of note is the exynos often shows a higher 'Cellular standby' usage when compared to the snapdragon (however not a significant percentage, OPs screenshot is a good example)

That being said, there isnt necessarily any link between this and actual poor battery life. As far as I can tell the snapdragon reports battery differently for some reason (maybe grouping a bunch of things under android system idk).

Buuuuuut, in addition to that, as far as I can tell from the xda forums, exynos users seem to generally have more impressive battery life. The sample size is really small though and its wayyy to early for me to infer that.

Exynos. 6h i 30min sot

[youtube]vKx1VmuOl_c[/youtube]

Kazem ja Exynos >>>>> SD. ;)
Bice zanimljivo ako razlike sto se baterije tice budu velike. Ipak je Exynos bolje optimizovan za Samsung telefone, SD skoro svi koriste.

Ovo za low light me podseca na 1020, imao je slican "problem" na startu. Cudno da neke low light fotke uopste ne izgledaju ovako.
Mogao je kolega ako je imao jos neki telefon uz S7 da slika pa da uporedimo. Takodje zanima me da li je retail ili test model?
 
Poslednja izmena:
Kazem ja Exynos >>>>> SD. ;)
Bice zanimljivo ako razlike sto se baterije tice budu velike. Ipak je Exynos bolje optimizovan za Samsung telefone, SD skoro svi koriste.
Ma ja mislim da ce s820 ponovo biti promasaj.. (Eh zlatni dani s800 i s801) Ove godine se nije pljuvao kao s810 jer se samsungu ne isplati takvo ponasanje.. Jedva cekam ozbiljnije testove :)
 
Poslednja izmena:
@telep

Mnogo zuto. Jeste da je ulicno osvetljenje,ali ovo je preterano. Ipak nije do demo verzija telefona. Finalna verzija kamere po meni nije nista posebno. Ako softwerski urade nesto (sto cisto sumnjam) mozda i bude nesto,ovako srednje zalosno
 
@telep

Mnogo zuto. Jeste da je ulicno osvetljenje,ali ovo je preterano. Ipak nije do demo verzija telefona. Finalna verzija kamere po meni nije nista posebno. Ako softwerski urade nesto (sto cisto sumnjam) mozda i bude nesto,ovako srednje zalosno

Ocekivao bih od tebe da znas da telefon ima veliki broj podesavanja kao i RAW podrsku. Takodje donositi ovakve zakljucke na osnovu par auto primera, telefona koji jos nije izasao i dobio bar jedan update je komicno.
 
Komicno je i davati 800e za telefon a da juris rucna podesavanja.
Ocu bre da na telefonu od 800e automatika kida,bude bez premca,da sabija konkurenciju. Ocu za 800e da to sto uslikam bude najbolje i najlepse. Necu da mi za 800e slike vuku ka zutoj boji.
Necu za 800e da se namestam po dva minuta za fotku. Tacka
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno da je tako tesko izbaciti uredjaj sa vec unapred doteranim softverom. Ajde OS kao OS nikada ne moze biti ***** proof i bug free ali majku mu valjda kameru mogu da nastelaju da odma po izbacivanju daje dobre fotke, ne mislim iskljucivo na samsung.
 
Komicno je i davati 800e za telefon a da juris rucna podesavanja.
Ocu bre da na telefonu od 800e automatika kida,bude bez premca,da sabija konkurenciju. Necu za 800e da se namestam po dva minuta za fotku. Tacka

Ako se ne varam koristio si LG?

Lol
 
^ koristio sam LG ali sam se za mnogo manje para cimao oko podesavanja.
Za S7 das Boga oca (pola bubrega) i moras da juris manual podesavanja? Gde je tu logika? Sta da radi vecina koja ne koristi manual?
Ovo je smesno kakva je automatika.
I da,ovo je finalna verzija telefona,ako treba ima svakodnevno ovde da 'hvalim' (postavljam primere) kameru broj 1 u android svetu
 
Ocigledno je da je slikano ispod zutog ulicnog osvetljenja... Takodje ima i gomila prelepih LL slika koje uopste ne vuku na zuto pa se ovde ne pominju... Ima vremena videcemo kad nam padne saka.
 
@ Hero

Majstore,mozda je i ovo slikano ispod zutog ulicnog osvetljenja,ili je mozda ipak ovde mesto slikanja iznad ulicnog osvetljenja??

 
Slikacu svojim kad ga dobijem pa cu ceniti o kameri... A to sto ti kacis samo najgore slike i hejtujes zadnjih 30 strana govori o tebi i tvojoj objektivnosti...
 
^ Majstore,poslednje fotografije koje sam okacio,okacio sam od naseg dragog forumasa iz komsiluka. Lik je do sada promenio vise telefona od tebe i mene zajedno ;) Trebalo bi da to nesto govori ;)
Sto se tice hejta,nije hejt,vec realnost ;)
Pozdrav
 
Au koje hejtovanje sunce ti..
WB je bar lako promeniti prostim podesavanjem iz fabricke aplikacije (ko fotografise nesto nocu pod ulicnim osvetljenjem moze da promeni WB i da nastavi sa skljocanjem, minimum izgubljenog vremena).
Taj ''tint'' zavisi od ''boje'' osvetljenja, nekada ce biti bas ''piss'', nekada blago-zut/narandzast/zelen.. a postoji naravno i rasveta koja drugacije ''boji'' fotke (plavicasto/bela npr).

Uz to tesko da postoji kamera koja nema probleme sa WB kada se koristi u ovim uslovima, pa najbolji Canon DSLR koji imaju najbolju reprodukciju boja/WB na svetu pa takodje nisu imuni na ovaj problem kao ni brdo skupih kamera, sta dalje da se prica?

S7 ima taj neki zuti tint cak i na nekim dnevnim fotkama, za sada je ocigledno da je u low light uslovima izrazeniji nego na vecini drugih kamera ali videcemo, bar taj WB lako/relativno lako moze da se koriguje.

Daleko veci problem ove S7 kamere je over sharpening i pojava nekakvih halo efekata koji su izrazeni na vecini fotografija i smetaju ocima cak i pri obicnom pregledu, nije potrebno gledanje cropova da bi zabolela glava od isecenih ociju.

Rekao bih da S7 sofver ostri prikaz/fotke u stilu 2k G3 displeja! :d

Polako sa hejtovanjem, S7 kamera svakako nece biti ubedljivo najbolja na trzistu (ako iskuliraju malo to ostrenje i srede PP mozda i hoce) ali je daleko od nekakvog ''krs'' a i koja je to jos smartfon kamera danas ubedljivo bolja od ostalih? Nema takve ;)
 
Poslednja izmena:
Ovo su samo testne fotke koje sam nabrzinu okinuo.. rasvjeta je bas zuta, a iskreno nije pomogao vele ni rucni wb. Ugl, bit ce usporedba s G4, po meni najboljim smartfonom za noćne fotke prosle godine (ili bar ponajboljim, bilo je tu jake konkurencije)
 
Pocela je isporuka iz Telenora danas..
 
Dobio sam SMS iz poste (biće da je post express) da mi je nešto pristiglo i da će mi to isto uručiti danas. Valjda je telefon ali mi je isto tako čudno da me niko iz mts nije zvao za porvrdu.
 
Idemooo...ceka se prvi sretnik sa ovih prostora; ljubomoran sam!
 
Mi koji čekamo od Mađara ćemo se načekati :D
 
Stogao crni S7 edge malopre oz mts-a. Nisam ga još upalio niti ću dok večeras ne uzmem nano SIM u gradu pa ću onda sve natenane. Uvalili su mi i neku prepaid karticu koja mi ni zašta ne treba, ali ništa od GearVR-a. Izgleda da je 03.03. za rezervaciju bio prekasno.
 
Nazad
Vrh Dno