Šta je novo?

Samsung Galaxy S6

Kreno, kreno 6.0.1. Večeras pravo u venu S6 ubrizgavam France:
 
Moj je sa Nemačkog Vodafone-a, rutovan, Smart Switch ne prijavljuje ništa, da unrootujem pa da vidim hoće li OTA ili šta?
 
Koji CSC mi treba za npr francuza? Mada kakve veze ima ja sam na custom romu
 
Koji CSC mi treba za npr francuza? Mada kakve veze ima ja sam na custom romu
Moraš pogledati na XDA, ako ti nije krajcovan KNOX onda možeš i oficijelni. Ali koliko vidim ima problema oko pit fajla, a i region hoće da bude neki levi nakon flešovanja. Zato pogledaj uputstvo na XDA, dosta lepo odrađeno. Mada mogu potvrditi da ovaj moj Vodafone nema puno bloat-a, 4 aplikacije od kojih 3 mogu da se skinu skroz i jedna da se onemogući, na stock.
 
@ljubisat100 okinut knox... Pogledaću onda malo detaljnije... Utisci?
 
Za bateriju još je rano. Nisam stigao da se posvetim multi taskingu kako treba. Ali na prvi pogled sve je nekako fluidnije, mada pre mi se čini da su animacije malo sporije, pa to daje utisak da sve tačnije radi.

Sad ću da odradim full wipe, data I cache, pa ćemo da vidimo. Vratiću sve što sam do sada imao pa proveriti multi tasking i bateriju.

Zaboravih da napišem da je čitanje otiska brže.
 
Poslednja izmena:
Za sada samo Vodafone. Ohrabrujuće je što Samsung pušta prvo apdejt za telefone sa mreža. Biće uskoro i za T-Mobile.
 
6.0.1 koristim od juce i mogu reci da sam jako zadovljan, sve je nekako fluidnije, skrol je lepsi, nema vise onog seckanja u setings meniju, scrool u play store je takodje fluidniji, kamera standarno dobra, s tim sto je uvedene podrska za raw,i ono najbitnije multitasking - konacno su to sredili, juce sam se bas malo igrao i jako sam zadovoljan, sve u svemu jako jako dobro :)
 
Jesi stavljao custom rom? Samo root ne bi trebalo da pravi problem.
Ne...evo stavljen je MM..sve ok sem setovanja za kameru, uđe i izađe odmah, pucaju setovanja za kameru...još nekom?
Brisao cashed kamere, cash particiju i ništa...ostalo jedino da ga reinstaliram komplet?
Ako mi uspe da ponovo rutujem fon može li se kamera reinstalirati, ima li načina?
 
Poslednja izmena:
Da. Oba linka su Francuzi.
 
Ne...evo stavljen je MM..sve ok sem setovanja za kameru, uđe i izađe odmah, pucaju setovanja za kameru...još nekom?
Brisao cashed kamere, cash particiju i ništa...ostalo jedino da ga reinstaliram komplet?
Ako mi uspe da ponovo rutujem fon može li se kamera reinstalirati, ima li načina?
Odradi iz recory-ja brisanje cache i factory reset. Pa ako i to ne pomogne onda probaj da flešuješ ponovo.
 
Ivan975

Ja nemam nikakvih problema sa setovanjem za kameru, stavljen je francuski mm, nakon instalacije sam uradio factory reset iz recovery moda i sve fercera super :)
 
Imam zaključan tel na MTS mrezu, da li ce biti nekih problema ako flesnem ovaj Fransuski MM?
 
Brži je MM. Ubaćen RAW i par kontrola koje su falile kameri.
 
Otisak prsta jeste dosta brži ali i skinuli su animaciju pa je sve maksimalno ubrzano. Za sada sam zadovoljan. Još bateriju da vidimo kad sve legne.

Sad što se tiče najvećeg problema na 5.1.1, multitasking, izgleda da ima nekog poboljšanja ali ne mogu još precizno oceniti u kojoj meri.
 
Da potvrdim za otisak, jeste brži. O bateriji i ram menadžmentu kad se malo sve slegne, ali, ljudi da li je moguće da su uboli :)
 
Meni se čini da je baterija bolja...ne spektakularno ali bolja
 
Pa ja sada evo posle prvog punjenjenja od kako sam odradio apdejt sam na 3 sata i 30 minuta, sa još 27% baterije. Ali to je sa svim Google stvarima, neke ću da skinem za sledeći ciklus pa se nadam i boljem rezultatu. Ovako za sada će sigurno da bude preko 4 sata SOT.

uploadfromtaptalk1456277377448.jpg
 
Pošto ne može edit prethodnog posta ide ovako.

Ovo je trajanje baterije posle prvog punjenja od apdejta na MM:

uploadfromtaptalk1456283495300.jpg

Sada ide na bežični punjač pa javljam kako se ponaša posle sporog punjenja.
 
Poslednja izmena:
Istekao edit, ubacen MM (francuz - stock), prvi utisci su pozitivni, mt nije popravljen 100% bolje radi ali nece svaki put da radi lepo, mada primetio sam da npr igrice ili malo jace app ne ucitava ponovo. Kameri su dodate nove opcije u pro modu. Fingerprint je osetno bolji, dok sam utisak u radu telefona deluje bolje, fluidnije. Dodate su razne opcije u podesavanjima telefona, manje vise korisne. Sto se tice baterije to tek treba da testiram.
 
Nazad
Vrh Dno