Šta je novo?

Samsung Galaxy S5

Zadnjih par dana kada se javim na poziv prvih 5-6 sekundi ide vreme ali ne čujem sagovornika niti on mene, jel to do mreže nešto ili možda do telefona?

sent from SM-G900F
 
Sile, koji deo grada i da li si primetio kakav je 3G signal? Ja sam na VIPu ranije morao da drzim 3G-only, ali sada zbog 4G sam ostavio na Auto, i nisam primetio to.
A desavalo mi se ranije u centru ponekad, prosto ide veza ali ne cuje jedna strana nista. Shvatio sam da je to do loseg roll-overa sa 3G->2G->3G, jer ni na 2G-only, ni na 3G-only nije bilo uopste problema.
 
Nema veze Mts, Vip, Telenor. To je halo halo bug. Sećam ga se na Note 4. Flesujte novi firmware ili vratite se na stariji, ako ste odradili skoro update.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@alfaunits dešavalo mi se u centru grada i na miljakovcu a na signal nisam obratio pažnju
@Djilkosh_Ns update sam poslednji imao pre oko mesec dana možda i više a ovo se dešava tek u zadnjih 7-10

sent from SM-G900F
 
Baš čudno. Ipak mislim da je SW, a ne do mreže.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni se ovo desavalo na drugim telefonima, ne na S5. Zato i mislim da je problem do rollovera opet. Ne mogu da proverim ovih dana, VIP mi je na 2G-only trenutno.
 
Security patch - 1 February 2017
Kernel 13. Feb

Screenshot_2017-03-01-18-14-04.png
 
Problem je definitivno rollover. Ja sam odradio sa PhoneInfo+ secret codes pa se ode na 2263 i tu namestim 3G/4G only, posto u standardnim podesavanjima nema ta kombinacija... inace sam probao jedno 5 firmwera i 5 custom romova i isto mi se desavalo sa prelaska 3G na 2G...
 
To sam i ja uradio skoro, samo rucno (*#0011#, Q, 0000, pa nesto kroz menije ... 2263 verovatno :)).
Za sada radi, nisam vidjao 2G na Data kartici! (cak i u garazi, gde sam ocekivao da ce preci na 2G, ali ostao je na 4G <-115dBm)

Odlicna stvar inace, kroz Phone Info Samsung (ne mora + placena verzija, ali mora root) je mnogo lakse da se ovo nadje.
 
Gde ima original ili neka dobra ledja da se kupe? Uzeo sam neka u radnji blizu mene, bukvalno u roku od sat vremena sam uspeo je slomiti, a etanol brise boju i uklanja "samsung" slova :D
 
Bump! Treba mi zamena za ledja ozbiljno, izgleda kao da unistavam telefon, a u stvari sam se zeznuo kada sam zbog boje menjao :( (i original jos bacio)
 
Jedno pitanje za vlasnike ovog modela kako vam se cini i kako radi 1080p na 60fps dal secka..gledao neke snimke na tjubu kao da secka malo
 
Daj link neki za probu, nisam gledao 1080p/60.
 
Pa kucaj s5 1080p 60fps i videces. Nego pitam ovako vlasnike kako im se pokazalo na telefonu
 
Radi bez laga, ali vidi se da je na ivici, jer svaki touch na ekran ga zalaguje malkice ;)
 
Pozdrav svima
Imam pitanje I svakako bi mi dobrodosao odgovor nekoga sa iskustvom.
Od skoro imam S5 sa kojim sam generalno zadovoljan OSIM sa kamerom. Nije to lose ali sam ocekivao vise (imam I s3 pa mogu da poredim)
Interesuje me da li se po Vasem misjenju isplati prelazak na Huawei p8 ili P9 lite. Znaci glavni razlog za prelazak je kamera pogotovu u uslovima slabijeg svetla/
POzz I hvala
 
Pozdrav, da li je neko imao problem sa ekranom. Koristio sam neku aplikaciju sa pozadinama, navodno gasi crne piksele( nesto fazon always on) ime aplikacije je material island. I jedne noci mi se promenila pozadina sama od sebe a i ekran se ponasao cudno. tacnije kao da ima neke smetnje, mesaju se boje i jednostavno trepti. Sada je to ok ali kada se stavi na power saving mode i automastko smanjivanje svetla onda se javlja taj problem. Da li je neko imao slican problem i da li je softverski ili hardverski kvar?
Hvala
 
Aprilski update... Jel još neko primetio slabiji prijem signala i lošije prebacivanje 3g/2g kad je slab signal?
 
Sto bi update-ovao, sta ima poboljsano posle 5.0?
 
Kasno je sad :D ne verujem da ima nešto poboljšano, ali eto uvek me vuče da uradim update pa posle gledam šta ne valja.
 
Onda samo mogu reci: 'uzivaj' :D
 
Jedini minus S5-ici je sto nema 3GB RAMa, inace evo ja i dalje koristim S5 Duos, a imao sam Note 3 Duos u medjuvremenu (koji nema LTE, inace bi po meni bio NAJBOLJI telefon)

Samo sto ne bih dao preko 150e za novi S5 danas, i imaj na umu da ces skoro sigurno morati da menjas bateriju cak i na "novim", jer se odavno ne pravi S5. Mozda ne odmah, ali ubrzo.
 
Pozdrav svima...
Dobio sam s5 veceras cu da ga rutujem i ubacim twrp..pa me zanima koji bi ste mi custom rom predlozili? Hvala na odgovoru :)
 
Ubaci prvo za probu ALEXNDR-ov stock ROM, i probaj koji dan kako ti se svidja. skroz je isti kao stock, ali radi barem generaciju (hardvera) bolje.

Ako ti se ne svidja TouchWiz, ili prosto hoces izmenu, onda ne znam, vec 3 godine se ne bakcem dalje od ALEXNDR-a :)
 
hvala alfaunits na brzom odgovoru :) poslusacu savet :)
 
Upravo sam instalirao alexandr rom. Izgleda kao stoc rom. Na prvi pogled ne vidim vecu razliku. Videcu ovih dana kako radi i da li baterija duze drzi. Btw. Godinu unazad sam dosta menjao stock romove, ne secam se da sam nesto vise cackao. I sad ne mogu da instaliram neke app, kaze da nisu za moju zemlju. U pitanju je ezz disabler koga sam kupio i nasa cineplexx aplikazija. Kako to da resim?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno