Šta je novo?

Samsung Galaxy S5

posto je najavljen na s5,da ne bude posle koje su razlike izmedju njega i s800 :)

The Difference Between Snapdragon 800 and 801: Clearing up Confusion

http://www.anandtech.com/show/7846/...-snapdragon-800-and-801-clearing-up-confusion


Malo je reci da razlike nisu velike,za trenutne igre os i sta god s800 je zver, naravno mora se praviti i 801 i 805 da bi tatini i mamini sinovi iz amerike posebno odande kupovali najsveziji soc...-KOMPLEKSASI

Edit:Meni izgleda prelepo ovaj novi "f" samo bez nekih detalja na njemu , npr ne znam sta je ali mislim da su neki dugmici ovo sa donje desne strane , a ovako mi je bas nekako cool .jos mozda to tanje malo da bude.(O ukusima ne vredi raspravljati)
 
Poslednja izmena:
Mene iskreno smara vise ovo fizicko home dugme koje konstantno guraju vec 5 generacija...sto ne stave senzorsko ako vec nece da ga se otarase potpuno
 
Ne znam meni je na ovom novom dizajnu to dugme ono kako da kazem bas lezi bas se uklapa,dok mi je npr na dizajn sIII home dugme cist kic.Sve u svemu meni se dopada .Posebno lepo deluje ovaj dizajn kad fon lezi na stolu,samo ova dva dugmeta su mi pa pre bi rekao apa drapa :)
 
kapirate da je to neki lik napravio koncept i pustio da reklamira sebe i svoj rad. nema veze sa realnošću, niti sa samsungom. a vi opleli diskusiju po dizajnu, ko da je pa bitno.

designer Ivo Marić has put together these concept Samsung Galaxy F render stills for your viewing pleasure
 
Poslednja izmena:
kapirate da je to neki lik napravio koncept i pustio da reklamira sebe i svoj rad. nema veze sa realnošću, niti sa samsungom. a vi opleli diskusiju po dizajnu, ko da je pa bitno.

designer Ivo Marić has put together these concept Samsung Galaxy F render stills for your viewing pleasure

Jao gle stvarno, oprosti ,nisam znao tek sada videh...
 
Sutra, eventualno prekosutra S5 u Telekomu dostupan za narucivanje. Cena oko 80000 din. bez ugovorne obaveze.
 
Jeftiniji nego sto je S4 sada? :D
 
Standard cena. Nov je a gomila njih ga hoce samo zato sto je to S5. Mnogo para tu mogu da uzmu, to i znaju.. Valjda ce bar uz neke pakete biti koliko toliko normalna cena, ili bar po radnjama.
 
S4 i dan danas nema normalnu cenu kod nas, osim sa ponekim paketom u VIP-u, ali je i tamo uzas. Ko je kriv se verovatno svi slazemo ;)

Nije ovo ko zna koja cena za slobodnu prodaju u Telekomu. One su uvek toliko visoke da nemaju smisla. Sto znaci da ce mozda biti jeftiniji nego S4 na pocetku. Pa sada je S4 79.000 kod njih u slobodnoj prodaji :)
http://www.mts.telekom.rs/index.php/samsung-galaxy-s4.html
 
Naravno, prvih 300 "kupaca" :D
 
A sta je sa nocnim slikama?? :S:

Ovo je isto kao S4.

Dzaba visok iso bez podesavanja ekspozicije.. kao i na ostalim androidima.

Ma bice ovo odlicna kamera ali ne treba ocekivati cuda. Imace malo bolju kameru od S4/N3 a i to sam vrh klase uz Z1(c)/Z2. Nisu to kamera telefoni nego vodeci android modeli sa trenutno najboljim kamerama. Kad dobiju grbe i vece senzore onda ce ljudi kukati kako vise nisu fensi :d
 
Opsirniji test kamere: http://www.mobile-review.com/review/samsung-galaxy-s5-camera.shtml

iso-1.jpg


Dosta slicna kamera kao na N3 samo malo bolja za low light zbog veceg senzora.
 
Poslednja izmena:
A toliko najavljeni ISOCELL... Jedino sto Note3 ima problem nekad sa focus-om kad se slika (to sam negde procitao da masi, ne znam jel ispravljeno na KK), ovde jedino to da srede i eto. Mada vise sam ocekivao za low light, al krastavac...
 
Ne moze da se kaze da je losa kamera ili da je fail, daleko od toga, opet je ovo sam vrh sto se adroida tice (tesko da ce novi one biti na ovom nivou S5/Z2, mozda im se prikljuci G3). I to je to, odlicne fotografije na dnevnom svetlu, u low light uslovima jedva upotrebljive, kao i do sada.. Ali je softver dobar i pun insta tripova a to ljudi i traze, za veliku vecinu ovo ce biti odlicna kamera.

E da, jedino sto sam ocekivao malo vise detalja na dobrom svetlu, ovako mi deluje prakticno kao N3, nije dovoljno samo preci na veci senzor..

Ladno su se provukli bez veceg hejta po netu oko onih semplova koji su obradjeni u PS/LR :d
 
Poslednja izmena:
Hmm ja sam iskreno očekivao mnogo više od kamere na S5. Ovi semplovi slikani tokom dana ništa nemaju bolji kvalitet od mog Z1 na primer. Mislio sam da će S5 imati poprilično bolju kameru, pogotovu što su najavljivali taj novi senzor. Čudno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno