Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Optimizaciju jesam smanjio. Ali nikad mi na pamet ne bi palo da u galeriji gasim opcije za slike :D Super hdr: iskljuceno

Nisam ga jos dobro istestirao, ali mi deluje da je ajfon bolji. Bolji je nocni mod, bolji su portreti pogotovu indoor. Ovde je bolji zum, uhvati vise detalja, bar u odnosu na 14 pro max.
Realno vise bi voleo da je kamera od ajfona, a sistem samsungov :D

Nista od navedenog nije bolje na ajfonu u kameri jer sam testirao jedan pored drugog.Ono sto je idalje bolje na ajfonu je glatkoca rada pri zumiranju sve ostalo u blagoj prednosti s24U i video se bas dobro primakao ajfonu.
 
I ja sam mislio da ne idu, ali ikonice deluju tako, u direktnom poredjenu sa konkurentom kome prodaju ekrane neke stvari deluju ostrije, e sad vecinom vremena nismo na suncu obicno, verovatno stvar navike ali moglo je bolje :D
Iako svi mi imamo subjektivne utiske , neozbiljno je reći da ultra nema " oštar" ekran. Kao što rekoh , ova generacija dolazi sa konzervativnim podešenjima boja a ništa te ne sprečava da nasviraš vivid slider i dobiješ istu sliku kao na 23- ci.
Konkurencija koju spominješ to radi po difoltu jer im je to sellig point.
Nasviranim bojama se sakrivaju nesavršenosti displeja.
 
Da li je neko imao priliku da koristi s24 i s24+? Dolazim sa telefona veličine 6.5 inča i manji s24 mi se dopada, ali me brine baterija. Da li je ona mnogo lošija od od plus verzije?
 
Још је раван екран, требало би да и јефтинија стакла завршавају посао...
Ја и даље немам ништа на екрану, видео сам на Амазону да се жале на квалитет лепка на WSD стаклу, па се двоумим да ли да наручујем уопште.
Kakav problem sa lepkom?
Ja sam ga nalepio bez problema, nigde nije iscurelo i bez mehurića.
Već je odradio posao, pošto sam ga sa strane na dva mesta okrnjio i rascvetao se po ekranu 🤣
Telefon mi je bio u džepu, vitlao trimerom i izgleda da sam udario par puta u njega 🤣
 

Prilozi

  • 20240423_225308.jpg
    20240423_225308.jpg
    99.5 KB · Pregleda: 88
  • 20240423_225317.jpg
    20240423_225317.jpg
    83.9 KB · Pregleda: 84
Poslednja izmena:
Срећа па си добио два у паковању...
 
Ja sam uzeo s24 obican, evo od petka ga imam. Pre ovog sam imao s20. Sa ovaj kratak perdio nisam primetio nista lose. Baterija posle 24 sata koriscenja sa 3 sata sot, bt upaljen, osvetljenje na pola, nfc upaljen, 90 posto tog vremena na wifi, ali mobilni podaci nisu gaseni, location isto ukljucen 48 posto ostalo. U tih tri sata koriscenja uglavnom fb, net, yt - nista od igara. U odnosu na s20 kameru su meni svakako napredak. Ono sto me je najvise odusevilo, i sto me jos odusevljava je citac otiska prsta, na s20 je bio uzasno spor i neprecizan, a ovde samo delic sekunde, nekako mi neprirodno da tako brzo otkljuca. Ako te zanima nesto odredjeno pitaj...
Kakva ti je baterija posle par meseci korišćenja? Da li ti izdrži ceo dan?
 
Ne znam šta se dešava sa baterijom na Ultri, ali od prvih par dana gde je sot bio oko 4-5h na 15% baterije na kraju dana do toga da sot bude oko 5h a na kraju dana ostane 45% baterije sa istim korišćenjem. Zadnja 2 dana sam stavio i maks rezoluciju i pred spavanje imam oko 35% sa oko 6h sot-a što je vrhunski... Koliko sam se smorio u početku sada sam baš iznenađen... Verovatno je trebalo da se adaptira par dana kao što Google reklamira tu foru na svojim telefonima sa adaptacijom na navike korisnika... 😃

Osim toga, koliko je trebalo da vam stigne mail potvrde za poklone? Meni je stigao pre neki dan onaj mail koji se odmah dobija pri registraciji gde piše da očekujem i mail potvrde, koga još nema...
Extra 👍 slazem se.
Ajmo malo sad argumente.
90% testova na YouTube-u je pokazalo da je baterija na s24 ultra (koji sd gen 3) bolja od s23 ultre (sd gen 2). Ja lično pogledao barem 20. Štedljiviji je novi procesor na istom opterecenju od starog , nov vise povuče naravno samo pri max opterecenju.
Ja kao bih pričao o bateriji smejali biste mi se kod mene na sd gen 3 24+ sve u fullu , qhd, auto brightness ,ne koristim light mode nikad, 2 sima 3g i 4g manje, bluetooth nikad ne gasim vec godinama, samo nfc i uwb off, potrosim dnevno do 50 posto samo baterije uz oko 4h sota , u standbaju tel skoro da ne trosi struju. 🤣, pa ko je lud da od dana od 16h bude 8h na ekranu telefona. Pa da ga staviš dnevno dok se tusiras u prolazu na wireless charger dopunis par procenata. Igre ne igram.
Tako da je baterija bas zverski jaka.
Na 24 exy modelima isto kazu da je baterije dobra i cak top uz light performanse mode i 50% wifi 50% mobile data 🙂 My 2 cents o bateriji.

Tako da bez brige ko kupuje s24 o bateriji.
 
Siiiin 0.2Kg i 12 gr, ime 12/512Gb, prezime Samsung...preključe. Čekam potvrdu registracije Samsung members pa ću onda i detalje kupovine jer je za film posle one traume kada mi čovek nije dao da otvorim kutiju, a šta ako se predomislim. Vidim piše se o bateriji, moja se pokvarila, 25h, SoT 8h, razgovor 1h, net 3h, poruke 4h, video 2h...sada je 43%. Uči parametre, za sada odličan (5)
 
Bolja je dosta baterija od kad je prošlo ono učenje.
Doduše baš sam se iznenadio .Dok čekam Samsungov punjač punim na drugim punjačima.Bolje puni na Xiaomi od Honorovog punjača. Brže na Xiaomi a on slabiji u W od Honorovog
 
Extra 👍 slazem se.
Ajmo malo sad argumente.
90% testova na YouTube-u je pokazalo da je baterija na s24 ultra (koji sd gen 3) bolja od s23 ultre (sd gen 2). Ja lično pogledao barem 20. Štedljiviji je novi procesor na istom opterecenju od starog , nov vise povuče naravno samo pri max opterecenju.
Ja kao bih pričao o bateriji smejali biste mi se kod mene na sd gen 3 24+ sve u fullu , qhd, auto brightness ,ne koristim light mode nikad, 2 sima 3g i 4g manje, bluetooth nikad ne gasim vec godinama, samo nfc i uwb off, potrosim dnevno do 50 posto samo baterije uz oko 4h sota , u standbaju tel skoro da ne trosi struju. 🤣, pa ko je lud da od dana od 16h bude 8h na ekranu telefona. Pa da ga staviš dnevno dok se tusiras u prolazu na wireless charger dopunis par procenata. Igre ne igram.
Tako da je baterija bas zverski jaka.
Na 24 exy modelima isto kazu da je baterije dobra i cak top uz light performanse mode i 50% wifi 50% mobile data 🙂 My 2 cents o bateriji.

Tako da bez brige ko kupuje s24 o bateriji.
E ali brdo likova na netu kad napisu bolja s23 ultra hahha. Meni smesno pun gas majke mi
 
Extra 👍 slazem se.
Ajmo malo sad argumente.
90% testova na YouTube-u je pokazalo da je baterija na s24 ultra (koji sd gen 3) bolja od s23 ultre (sd gen 2). Ja lično pogledao barem 20. Štedljiviji je novi procesor na istom opterecenju od starog , nov vise povuče naravno samo pri max opterecenju.
Ja kao bih pričao o bateriji smejali biste mi se kod mene na sd gen 3 24+ sve u fullu , qhd, auto brightness ,ne koristim light mode nikad, 2 sima 3g i 4g manje, bluetooth nikad ne gasim vec godinama, samo nfc i uwb off, potrosim dnevno do 50 posto samo baterije uz oko 4h sota , u standbaju tel skoro da ne trosi struju. 🤣, pa ko je lud da od dana od 16h bude 8h na ekranu telefona. Pa da ga staviš dnevno dok se tusiras u prolazu na wireless charger dopunis par procenata. Igre ne igram.
Tako da je baterija bas zverski jaka.
Na 24 exy modelima isto kazu da je baterije dobra i cak top uz light performanse mode i 50% wifi 50% mobile data 🙂 My 2 cents o bateriji.

Tako da bez brige ko kupuje s24 o bateriji.
Pazi sada, ti koliko vidim imaš SD na s24 plus, a preporučuješ drugima da ne brinu ništa na exynosu... pa koga ti z@€bavaš? 🤣
Bukvalno par strana unazad imaš žalbe ljudi na exy od signala do baterije...
 
Pazi sada, ti koliko vidim imaš SD na s24 plus, a preporučuješ drugima da ne brinu ništa na exynosu... pa koga ti z@€bavaš? 🤣
Bukvalno par strana unazad imaš žalbe ljudi na exy od signala do baterije...
Pa pazi , posle sam video na testovima da novi exynos uopste nije los. Al mi tad naleteo na oglasima ovaj s24+ da nisam imao izbor ne bi poručivao od spolja uzeo bi verovatno exija. Ne bi se prodavao u matičnoj Koreji. Pa nisam zalazio u s23 npr temu , ali verujem da krenem da je čitam od početka da bi naleteo na milion i jedan problem...
Bolji ekran i lepše izgleda. S24 kao i svaki drugi kinez sa ravnim ekranom. Po meni.
Ekran nije nikako bolji na dxomarku na 2 mestu najboljih ekrana.
 
Pa pazi , posle sam video na testovima da novi exynos uopste nije los.
Evo i ja sam gledao te testove, ali se desilo da imam (kao i još nekoliko ljudi ovde na forumu) problem sa prijemom poziva.
Znači ne pričam o milion i jednom sitnom problemu koji se možda pojavlju i kod S23, već o nedostatku osnovne funkije telefona- da primi poziv.
 
Poslednja izmena:
Kupio sam preključe S24U, 12/512Gb, made in 03 - 2024, od prvog vlasnika star 2 dana, sve u full-u neotvoreno uz ugovor MTS - a, cena po meni super 1150eu. Fala bogu pa normalan čovek, čekao me je u kafiću, seo sam, naručio piće, krenuli da pričamo, momak izvadio kutiju, pitam smem li da je otvorim i pre nego je video novac koji ću mu dati, momak je odgovorio da. Otvorim, pogledam, uključim mob, sve ok, dam novac i sve super. Zagledali smo grain, zapravo on je zagledao jer meni ta priča oko graina nije važna, kutija je otvorena, mob je ok, kupio sam ga sa grainom ili bez njega, ćao. Nismo ga videli. Bilo mi malo frka jer nisam kupio mob sa KP ne pamtim kad, možda poslednji put pre 8, 9 godina. Prodavac ekstra kulturan, staložen...retko za videti u sadašnje vreme kada smo svi ludi. Čak mi je pomogao sve oko registracije za poklone, zapravo on je sve ispunjavao kao da sam invalid. Za mene koji sam poslednji od Samsunga imao S9 plus rukovanje S24U je kao da iz Yuga ulazim u Audi Q7. Registracija uspešna, čekam poklončiće jednog dana kad zakukuriču petlovi. Kasnije kroz priču saznam da je forumaš Benchmarka, tu se identifikujemo korisničkim imenima i on kaže ajoj pa vi ste onaj kome prodavac nije dao da otvorite kutiju, čitao sam, čak je i dao komentar u toj rublici na koji smo se svi nasmejali. Lepo smo se isćaskali a ja i dalje nisam mogao da verujem na kakvog sam super lika naleteo, fala bogu pa nije neki sa 10.000 pozitivnih ocena sa KP koji će reći, moje ocene i recenzije govore sve o meni kakav sam čovek i trgovac, a meni mož misliti koliko znače njegove pozitivne ocene kada mi se na mob javi seljačina koja kao da je pre mobilnih prodavala koncentrate za živinu. Pomenuo bi korisničko ime čoveka od koga sam kupio mob ali ne znam da li mu ovde pravim štetu jer nije preprodavac.

Malopre sam skinuo mob sa punjača, bio je na bateriji od 100% do 18% - 31h, SoT 10h i 18 min, bilo je svega puno, neta, instagrama, yt, fb, poziva, muzike poruka...itd, jedino igrice nisam igrao i nisam ozbiljno čačkao kameru, loš mi ambijent. Baterija je vrhunska. Odmah sam posle kupovine otišao u A1 i kupio punjač 45W i neku vrljavu masku Teracell koja radi posao za prvu nuždu. Mob je za mene leteći tanjir posle Xiaomi-a i mislim da ću od vas ovde da učim mnooogo.
 
Ljudi, moze li neko ko je imao iskustva sa google pay uslugom na s24 ultra da napise da li sve funkcionise bez problema? Znam da na nekim androidima zna dobro da zakuca i da nece da ocita karticu iz nekoliko pokusaja. To mi je jedna od bitnijih stvari, jer ne nosim kartice nikada sa sobom, a na ajfonu apple pay stvarno radi besprekorno.
 
Čak mi je pomogao sve oko registracije za poklone, zapravo on je sve ispunjavao kao da sam invalid.
Popunio čovek svoje podatke, prodao telefon i sada čeka poklone....:giggle:
Šalim se naravno, neka te lepo služi (nakon toliko muke oko kupovine).
Ljudi, moze li neko ko je imao iskustva sa google pay uslugom na s24 ultra da napise da li sve funkcionise bez problema? Znam da na nekim androidima zna dobro da zakuca i da nece da ocita karticu iz nekoliko pokusaja. To mi je jedna od bitnijih stvari, jer ne nosim kartice nikada sa sobom, a na ajfonu apple pay stvarno radi besprekorno.
Ne znam za Ultru, ali na S24 plus za dva meseca koliko sam ga imao nije bilo nikakvih problema.
Nisam imao takvih problema ni ranije, a koristim GPay na Samsung telefonima skoro od početka uvođenja u Intesi.
 
Poslednja izmena:
Na 5G da, na wifi je manja razlika, oko 10-12%.
 
A šta kažete za ovu TPU zaštitnu foliju ekrana, sa nje je verovatno lakše očitavanje otiska prsta. Raša me ubedio da ništa ne stavljam na ekran ako ga pažljivo koristim. Od S7 do S9 plus nisam imao foliju i nijednu brazgotinu na staklu jer sam ih čuvao kao malo vode na dlanu. Neka osnovna folija bi trebala biti na ekranu, možda je ta TPU najbolja priča.
 
Def je na wifi manja razlika, gledao sam nekoliko youtube na tu temu. Ja sam se sa exynos opekao sa S23fe (sreca ga brzo utopih bez velikog padanja) i to posle visegodisnjeg uzivanja na S20 FE snap, i sad sam upravo u nedoumici 24+ Exynos vs S23 plus. I evo vec par dana sam takoreci bez fona i jos ne mogu da se odlucim.
 
Kupio sam preključe S24U, 12/512Gb, made in 03 - 2024, od prvog vlasnika star 2 dana, sve u full-u neotvoreno uz ugovor MTS - a, cena po meni super 1150eu. Fala bogu pa normalan čovek, čekao me je u kafiću, seo sam, naručio piće, krenuli da pričamo, momak izvadio kutiju, pitam smem li da je otvorim i pre nego je video novac koji ću mu dati, momak je odgovorio da. Otvorim, pogledam, uključim mob, sve ok, dam novac i sve super. Zagledali smo grain, zapravo on je zagledao jer meni ta priča oko graina nije važna, kutija je otvorena, mob je ok, kupio sam ga sa grainom ili bez njega, ćao. Nismo ga videli. Bilo mi malo frka jer nisam kupio mob sa KP ne pamtim kad, možda poslednji put pre 8, 9 godina. Prodavac ekstra kulturan, staložen...retko za videti u sadašnje vreme kada smo svi ludi. Čak mi je pomogao sve oko registracije za poklone, zapravo on je sve ispunjavao kao da sam invalid. Za mene koji sam poslednji od Samsunga imao S9 plus rukovanje S24U je kao da iz Yuga ulazim u Audi Q7. Registracija uspešna, čekam poklončiće jednog dana kad zakukuriču petlovi. Kasnije kroz priču saznam da je forumaš Benchmarka, tu se identifikujemo korisničkim imenima i on kaže ajoj pa vi ste onaj kome prodavac nije dao da otvorite kutiju, čitao sam, čak je i dao komentar u toj rublici na koji smo se svi nasmejali. Lepo smo se isćaskali a ja i dalje nisam mogao da verujem na kakvog sam super lika naleteo, fala bogu pa nije neki sa 10.000 pozitivnih ocena sa KP koji će reći, moje ocene i recenzije govore sve o meni kakav sam čovek i trgovac, a meni mož misliti koliko znače njegove pozitivne ocene kada mi se na mob javi seljačina koja kao da je pre mobilnih prodavala koncentrate za živinu. Pomenuo bi korisničko ime čoveka od koga sam kupio mob ali ne znam da li mu ovde pravim štetu jer nije preprodavac.

Malopre sam skinuo mob sa punjača, bio je na bateriji od 100% do 18% - 31h, SoT 10h i 18 min, bilo je svega puno, neta, instagrama, yt, fb, poziva, muzike poruka...itd, jedino igrice nisam igrao i nisam ozbiljno čačkao kameru, loš mi ambijent. Baterija je vrhunska. Odmah sam posle kupovine otišao u A1 i kupio punjač 45W i neku vrljavu masku Teracell koja radi posao za prvu nuždu. Mob je za mene leteći tanjir posle Xiaomi-a i mislim da ću od vas ovde da učim mnooogo.
Neka te lepo služi i uživaj u njemu (y)
Def je na wifi manja razlika, gledao sam nekoliko youtube na tu temu. Ja sam se sa exynos opekao sa S23fe (sreca ga brzo utopih bez velikog padanja) i to posle visegodisnjeg uzivanja na S20 FE snap, i sad sam upravo u nedoumici 24+ Exynos vs S23 plus. I evo vec par dana sam takoreci bez fona i jos ne mogu da se odlucim.
Bez razmišljanja i pretetivanja S23 + a možda ako uslovi ti dozvoljavaju - monetarna situacija u svetu i S23U 12/512
 
Nazad
Vrh Dno