Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

S23 + је SD за сва тржишта...
 
Jedina baš vidljiva stvar između SD i EXYNOS je trajanje baterije na mobilnom internetu, gde se po testovima vidi oko 15-20% slabija baterija na EXY, takođe i nešto slabiji signal. Sad da li je to ok, po meni nije jer Samsung naplaćuje isto obe varijante a zna se da sa EXY štedi jer ubacuje čip iz svoje fabrike koji je sigurno jeftiniji nego da plaća Qualcommu za Snapdragon.
 
Evo ima ga zena mesec dana bez ikakvog restartovanja i problema tako da ako nisi imao ili si cuo to je nesta drugo ja pricam iz iskustva.Rad,baterija gotovo sve isto kao snap verzija.
 
Da li neko može da mi preporuči neku aplikaciju koja automatski skida subskripcije sa kojekakvih sajtova, aplikacija itd.
Nakopilo se godinama i samo stižu bezveze mejlovi a mrzi me da idem ručno i klikćem unauscribe pojedinačno. Hvala!
 
Stigao s24u pre dva sata.
Uz maksimalni napor i pre update-a ja nisam uspeo da vidim taj grain efekat, a to što se vidi na slici nije realno stanje jer je to slika i telefon nije prilagođen slikanju ekrana mobilnih telefona.
Ne kažem da neko drugi ne bi video, ja nisam uspeo a prilična sam "picajzla" za detalje.
 

Prilozi

  • 20240312_172809.jpg
    20240312_172809.jpg
    99.6 KB · Pregleda: 96
  • 20240312_172819.jpg
    20240312_172819.jpg
    90.6 KB · Pregleda: 95
Dobro. Mozda su problemi bili samo na prvim verzijama, tacnije 01.2024., a da je od 02. resen problem.
 
Ne znam da li je iko govorio o kontrastu na ovom ekranu?
Upoređujem s23u i s21u sa ovim... Gledaš sliku u galeriji, sve isto. Odeš na neki sajt, bledunjave plave, tamo gde je tamnoplava ide par nijansi svetlije... Ne znam, čudno se ponaša. Eye-filter sam koristio, na s21u lepo to radilo, sada boje sa njim užas, vividnes 0.
 
Ne znam da li je iko govorio o kontrastu na ovom ekranu?
Upoređujem s23u i s21u sa ovim... Gledaš sliku u galeriji, sve isto. Odeš na neki sajt, bledunjave plave, tamo gde je tamnoplava ide par nijansi svetlije... Ne znam, čudno se ponaša. Eye-filter sam koristio, na s21u lepo to radilo, sada boje sa njim užas, vividnes 0.
Govorilo se uveliko, skini poslednji updejt za tel , posle ces dobiti opciju vividness ,pa napumpaj slajder 😄, ja mogu samo reci da sam se vratio na natural, mnogo manji eye strain , posle 8 godina na vivid modu nikad vise vivid mode.
 
Ja ne znam šta je tebi bledunjavo, posle update je sve kako treba pre toga su bile isprane boje, u principu vividnes sve odradjuje automatski, za slučaj da nije dovoljno ima 3 nivia + kalibracija worm - cold + da možeš sam da setujes boje. Meni iskreno je ogromna razlika izmedju S22U i ovog S24U u koristi 24orke.
 
Možda ja taj update nisam ni dobio, znam da bio neki... Iskreno, samo sam pustio download i restart pa reset, ne se sećam veličine jer sam bio ubeđen da je taj o kome svi pričaju.

Color banding je vidljiv na nekim gradijentima, npr. primetno u vremenskoj prognozi (native) i kontrasta mi nedostaje svuda, kao da ima neki filter preko, ne znam...
Grainy efekat nije vidljiv nigde.

• One UI version: 6.1 • Current version: S928BXXS1AXBG / S928BOXM1AXBG / S928BXXS1AXBG • Security patch level: 1 March 2024
 
Nazad
Vrh Dno