Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Sve dok prate Apple biće tako, što i nije neki trend, ali ajde. Neka im bude.
 
5.5h SOT na 35% baterije prvo punjenje 24+ exy deluje okej,signal predobar,ne greje se uopste (regularno koriscenje ali MT jaci,nema igrica nema soc. Mreza) jos samo ekran da "srede".
 
Nije receno nista sto nismo znali 🫠

 
Nije receno nista sto nismo znali 🫠


Citam u tom postu da kao 2400 se poredi sa Gen2... Jes' al juce. 🤦‍♂️
Da nisu uradili potez sa zmajem na S23 seriji mislim da ne bi vise bio na Samsungu... Nema meste za greske na telefone od 150k+
 
Nisam hteo da pisem nista vezano za tel, dok ne probam neki uzivo. Ultru danas probao i po meni kao da sam uzeo s23u sa ravnim ekranom, s tim da je ipak zakrivljen ekran perverzija, bez obzira sto sam pre pricao da je ravan ekran dobar potez.
Meni je kamera ista kao i prosle godine, kao da nema nikakvih poboljsanja.
Za kupovinu ne znam sta da kazem, ekran izgleda lose, kamera losija od drugih proizvodjaca, zvucnik odlican, fluidnost kida, osecaj u ruci nije los.
Ako je resen "banana efekat" na malom s24, onda vec moze da se uzme, ali samo u snap varijanti.
 
Glavna kamera nije toliko poboljšana (u odnosu na S23 Ultra, s početka prodaje) koliko je kvalitet S23 degradiran, negde početkom jeseni 2023.
Let's start with the main camera, which has sadly prompted Samsung to revert to an old negative habit. Images from the main camera oftentimes come out excessively sharpened. While the rendering of buildings, objects, or people are moderately oversharpened to the point of making fine detail stand out, the sharpening algorithm really goes overboard with any foliage and grass that happens to be in the frame. Things look fine at fit-to-screen level, but zoom in closer or, better yet, look at the photos on a monitor, and the overdone sharpening becomes obvious.
Tako da S24 serija sada ima bolju kameru, u tom smislu: https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s24_ultra-review-2670p5.php
The detail is excellent and it's rendered in a relatively natural way - certainly more natural than what the S23 Ultra has been doing in the past months. The S24 Ultra's processing still isn't as laid back as that on the S24 and S24+, and there's a bit more sharpening here, which we'd call the optimum middle ground - some people would say the S24s are too soft for their own good. Alongside the generational change in detail rendition, there's also a modest decrease in saturation. That's not to say that the S24 Ultra's color output is looking dull, but rather just a touch less vibrant in comparison.

Ostaje da se vidi da li isti takav ''tretman'' čeka i S24 seriju, u drugoj polovini godine, kao vid ''pripreme'' za izlazak S25 modela.
 
narucen s24 ultra i s24+ preko yettela
kao prezaodovljan korisnik s22u od najranijih dana, ne ocekujem nista manje i sada
 
22.Фебруара стиже ажурирање на 24 серију.
 
Evo par utisaka od mene nakon par dana korisenja.
Presao sam sa s22+ na s24 ultra.
Da krenem od ekrana o kome svi pricaju, pokusavao sam da primetim problem sa grainom na sivim pozadinama i ne mogu da kazem da ne postoji nesto ali bukvalno da nisam 10 minta stelovao brajtnes, zamracivao prostoriju, i buljio u piksele ne bi ni primetio da to postoji (bar na ovom mom modelu).
U odnosu na 22+ exy ovaj snap stvarno leti, sot nisam jos pratio ali po osecaju mislim da mi baterija traje duplo duze
Nisam nesto kameru jos isprobavao nesto puno, al evo dve fotke glavne kamere s22+(1) vs s24u(2), bezveze skroz slikane bukvalno point and shoot..

20240214_185259.jpg20240214_185301.jpg

Za pocetak sam za zastitu uzeo nilkin frosted masku, i neko nilkin staklo full glue (debelo pretplaceno) i otisak radi savrseno.
AI sam malo cackao ono za fotke i ne sljaka bas najsjanije ima tu jos dosta posla da bi stvarno bilo kao na prezentaciji i ne vidim razlog da se zbog toga predje npr sa s23u
 
Mozda je to feature a ne bug Al imam jedan čudan zez.

Punim telefon "slow" chargerom od IP15PM i čim skinem uređaj bukvalno posle 2min on padne na 99%. Ok, imam dva SIM-a i gomilu servisa u sinhronizaciji al mi čudno da odmah izgubi procenat. Radim li nešto pogrešno?

Osim toga, all good, kamera bi mogla biti bolja al vidi da se piše o nekim sw update. Meni lično manje bitna stvar, imam foto aparat za te stvari pa me malo koji telefon oduševio.
 
Kod mene punjenje S24U ne ide bas najbolje :) Xiaomi 120w charger a puni se od 10 do 100% baterije oko 1h20m. Izgleda da ne komuniciraju punjac i baterija najbolje.
 
Pa brze od toga i ne moze. Tom brzinom bi manje vise radio i fabricki najjaci punjac. Ako pise super fast charging 2.0 to je onda max sto telefon moze da primi
 
Prešao i ja na S24 Ultra (Titanium Grey), sa jabuke 14 Pro. Ovo mi je prvi ultra model i ovako "na prvu" posle par sati korišćenja mogu da kažem da su utisci pozitivni. Planirao sam da se zadrži kod mene nekih mjesec-dva i da ga proslijedim ocu (već par godina je na S22 Ultra, zadovoljan, voli veće telefone), ali mislim da bi komotno mogao i da ga koristim duže, mada će trebati definitivno neki case što kod telefona baš ne volim, ovaj je stvarno jako klizav, fali dobar grip (bukvalno ću da tražim neki extra slim case)

Sve leti kroz aplikacije, Snap stvarno melje sve živo, mada dok se sve instaliralo poprilično se zagrijao, nije baš da se ne grije u bilo kojoj situaciji. :) Uz Xiaomi 65W Gan charger prepoznaje "super fast charging" i napuni se do stotke relativno brzo tako da mi neće nešto previše faliti ultra brzo punjenje. Što se displeja tiče, tu sam bio najviše skeptik jer je prilično popljuvan, ja iskren da budem ne primjećujem ništa neobično. Koristim QHD+ i Vivid režim, nije baš da nema razlike u odnosu na Natural ali nije drastična kao prije stvarno. Natural režim daje hladniji prikaz logično, najbolje testirajte tako što podijelite ekran pa u donjem settings sa vivid/natural postavkama a gore testirajte prikaz na raznim pozadinama. Ovaj malo samo topliji Vivid je meni i skroz ok, čak ne volim ni previše napucano. Uglavnom, daleko od toga da su boje "isprane" kao što sam slušao komentare...

Prijem signala odličan, wifi odličan, fenomenalan range. Zvučnici su ok, glasni da kažemo iznad prosjeka ali nisam sad nešto previše oduševljen kvalitetom, primijetio sam da je čistiji zvuk ako se Atmos isključi, bar za Spotify/Youtube reprodukciju.

Što se AI funkcija tiče, testirao ono zaokruživanje, cool Lens integracija, radi to fino, korektno da kažem ali definitivno nije nešto što bi pravilo razliku, ispravno su uradili što će ponuditi te AI funkcije i na S23 seriju. Ono gdje vidim finu AI primjenu je kod fotografisanja u recimo x30 situacijama gdje poprilično ispravi šum i bude fina magija na kraju kao rezultat, lijepo izoštri to što ste fotografisali. Kameru nisam mnogo testirao, tek mi stigao telefon prije par sati ,pa sam ga konfigurisao čitavo vrijeme ali nema tu greške, video zapisi i u low light-u bombona, snimci nikad bliže jabukinim mislim. Senzor otiska prsta nenormalno brz, bukvalno je dovoljno da se samo tapne ekran vrhom prsta, toliko to dobro radi da se stvarno zapita čovjek da li je stvarno pouzdano?! (šala naravno :D)

Suma sumarum overall odličan uređaj, dosta ljudi po meni ima pogrešnu percepciju pa misle da je S24 serija tek "na kašičicu" upgrade u odnosu na S23. S24 i nije namijenjena S23 userima već ljudima koji dolaze sa starijih generacija uređaja ili prelaze sa recimo konkurentnih modela. Što se mene tiče - uboli su.
 
Prešao i ja na S24 Ultra (Titanium Grey), sa jabuke 14 Pro. Ovo mi je prvi ultra model i ovako "na prvu" posle par sati korišćenja mogu da kažem da su utisci pozitivni. Planirao sam da se zadrži kod mene nekih mjesec-dva i da ga proslijedim ocu (već par godina je na S22 Ultra, zadovoljan, voli veće telefone), ali mislim da bi komotno mogao i da ga koristim duže, mada će trebati definitivno neki case što kod telefona baš ne volim, ovaj je stvarno jako klizav, fali dobar grip (bukvalno ću da tražim neki extra slim case)

Sve leti kroz aplikacije, Snap stvarno melje sve živo, mada dok se sve instaliralo poprilično se zagrijao, nije baš da se ne grije u bilo kojoj situaciji. :) Uz Xiaomi 65W Gan charger prepoznaje "super fast charging" i napuni se do stotke relativno brzo tako da mi neće nešto previše faliti ultra brzo punjenje. Što se displeja tiče, tu sam bio najviše skeptik jer je prilično popljuvan, ja iskren da budem ne primjećujem ništa neobično. Koristim QHD+ i Vivid režim, nije baš da nema razlike u odnosu na Natural ali nije drastična kao prije stvarno. Natural režim daje hladniji prikaz logično, najbolje testirajte tako što podijelite ekran pa u donjem settings sa vivid/natural postavkama a gore testirajte prikaz na raznim pozadinama. Ovaj malo samo topliji Vivid je meni i skroz ok, čak ne volim ni previše napucano. Uglavnom, daleko od toga da su boje "isprane" kao što sam slušao komentare...

Prijem signala odličan, wifi odličan, fenomenalan range. Zvučnici su ok, glasni da kažemo iznad prosjeka ali nisam sad nešto previše oduševljen kvalitetom, primijetio sam da je čistiji zvuk ako se Atmos isključi, bar za Spotify/Youtube reprodukciju.

Što se AI funkcija tiče, testirao ono zaokruživanje, cool Lens integracija, radi to fino, korektno da kažem ali definitivno nije nešto što bi pravilo razliku, ispravno su uradili što će ponuditi te AI funkcije i na S23 seriju. Ono gdje vidim finu AI primjenu je kod fotografisanja u recimo x30 situacijama gdje poprilično ispravi šum i bude fina magija na kraju kao rezultat, lijepo izoštri to što ste fotografisali. Kameru nisam mnogo testirao, tek mi stigao telefon prije par sati ,pa sam ga konfigurisao čitavo vrijeme ali nema tu greške, video zapisi i u low light-u bombona, snimci nikad bliže jabukinim mislim. Senzor otiska prsta nenormalno brz, bukvalno je dovoljno da se samo tapne ekran vrhom prsta, toliko to dobro radi da se stvarno zapita čovjek da li je stvarno pouzdano?! (šala naravno :D)

Suma sumarum overall odličan uređaj, dosta ljudi po meni ima pogrešnu percepciju pa misle da je S24 serija tek "na kašičicu" upgrade u odnosu na S23. S24 i nije namijenjena S23 userima već ljudima koji dolaze sa starijih generacija uređaja ili prelaze sa recimo konkurentnih modela. Što se mene tiče - uboli su.
Za taj punjac sam i ja pisao da radi kao original samsungov 45w na njemu kao i na S22U imam oba pa proverio.A imam i samsungove 25 i 45w punjace
 
Stiglo ažuriranje!!! (Koreja za sad)
Izmene:
Galaxy S24 Official Camera Changelog for Update AXB5Brighter Backlight Shots: Say goodbye to washed-out photos! High-pixel mode now shines with better balance in bright scenes.
✨
Sharper Text Zooms (Ultra): Get closer than ever with crystal-clear text, even at high magnifications.Ultra-Smooth Video (Ultra): Capture your moments with stunning clarity and detail in rear video recording.Indoor Portrait Enhancements (Ultra): Brighter shadows, sharper faces - perfect indoor portraits every time.Food Mode Fiesta: Colors pop and flavors come alive with richer, more vibrant food photos.Night Mode Magic: Experience improved saturation and white balance for more natural-looking nighttime shots. DNG Gallery Zoom: Explore your photos in even greater detail with improved image quality when zooming in the Expert RAW app.Action Heroes (Ultra): Capture fast-moving subjects in backlit conditions with sharper focus and clearer details.Subjects Shine (Ultra): People, flowers, and more come to life with optimized exposure and color expression in photo mode
 
Koju futrolo kupiti za S24? Ima li smisla uzimati ove "official" futrole, i da li se one uopšte mogu kupiti u Srbiji?
Ja sam uzeo ovaj standing grip case i generalno sam zadovoljan, koristim taj standing feature i vise nego sto sam ocekivao. Pored toga, narucio sam i Mous case. Staklo nemam, ne volim.
 
Koliko carina i pdv?
Ma bre nek ti donese iz USA
Platio sam 30$ 2kom za S23U
Razumem da ljudi imate para ali komad glupog stakla ne vredi ni 10$,a ne 50-60$
Ima i na Aliexpress stakla sličnog kvaliteta kao WSD
Za krive ekrane je imalo donekle smisla uzeti njih ali za ove flat na S24U van pameti ako nije max 30$
Koju futrolo kupiti za S24? Ima li smisla uzimati ove "official" futrole, i da li se one uopšte mogu kupiti u Srbiji?
Ma bre ne vrede 30% od tih cena
Njihov silicon case 4-5k guli se kao i ovaj sa Aliexpressa 2$ kilo
Nemojte biti ovce i plaćati 100% više u tim našim TC.
Najbolji ubedljivo grip ima Nillkin Frosted shield pro, ja imam magnetic crni, a uzeću i crveni bez magneta
official su uvek bile precenjeno "đubre".
Ja id dalje ne verujem da ljudi kupuju
Bolje pokloni nekom 50 evra nego plaćati nešto što ima na Amazon, KP, Ali za duplo manje
Ja danas uzeo 15 Pro Max, ne vredi da se zezam, svratio do Mediamarkta video jos 2 izlozbena primerka sa bandom I grain-om, usas zivi, ja ne znam kome prodaju oni ovo… Sledi privikavanje na iOS posle 7god…
Nećeš se navići, vratićeš se na OneUI 😃
 
Poslednja izmena:
Ne razumem tu problematiku privikavanja, ja sam posle skoro 15 godina Androida kupio ajfon i trebalo mi je ravno 1 dan da se naviknem i vidim gde je šta. I sad koristim normalno i jedan i drugi os i vidim i prednosti i mane oba. Trenutno je ajfon bolji i upeglaniji telefon od Samsung S serije, ljudi, nemojte se ograničavati ni na jedan. Veći problem mi je između Android skinova, recimo navikao sam na sve cake na OnePlusu, onda uzeo Pixel i falilo mi pola stvari koje sam koristio a isti je OS...
 
Nazad
Vrh Dno