Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Uzeo S24+ i super većina toga, ali kako su zvučnici loši... Da Samsung može tako kiksati nakon jedne generacije.
Fali glasnoće, tek nakon 70% počinje se nešto ćuti, na 100% je i dalje po mom mišljenju pretih. Fali općenito dubina, sve je stavljeno na visoke tonove. EQ Jazz tek popravlja malo dojam.
OnePlus 11, kojeg sam zamijenio, zvuči ko Hi-Fi 5.1 surround napram Samsunga.
A imao sam i neko vrijeme mali S23, i taj imao osjetno bolji zvuk.
Ne znam jel Ultra ima bolje, ali baš se razočarao
 
Normalno... Samsung da ne vidim vise nikada, jos rekoh kao pravi fan da kupim sve u setu maska mi ide uz titanium blue telefon iako je lupanje po usima za 55e, ne vredi, ona traka postane labava za 20h koliko je bio telefon kod mene, mogu da zamislim sta bi bilo za mesec dva ili god... Kome dokazujem i zasto saljem screen, ali evo sta sam uzeo i sta sam vratio... OMG ljudi nismo deca...
 

Prilozi

  • Screenshot_20240210_165525_Gmail.jpg
    Screenshot_20240210_165525_Gmail.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 293
Uvek sam imao problema sa telefonima iz prvih serija, sto je sasvim normalno gledajuci sa razumevanjem kako radi fabrika. Dakle, dok je potraznja na najvisem nivou, odmah nakon sto izadje nov model, QC je olabavljen i ide se na masovno stancovanje. Prepravke u alatima za proizvodju u tako jakom peaku nisu pozeljne niti moguce, svako zaustavljanje proizvodne linije je direktno povezano sa ogromnim gubicima, drasticno vecim od nekoliko hiljada vracenih telefona usled problema u kvalitetu istih. Nakon sto se namiri ogromna potraznja i dobije feedback sta je potrebno uraditi na liniji, Samsung ili bilo koji drugi tako masivan proizvodjac (Apple takodje) optimizuje alate na liniji kako bi izbacili sto kvalitetniji proizvod.
I za kraj, zapamtite, to sto su nas ubedili da je npr. S24U mega vrhunski specijalni telefon od titanijuma ili dijamanata, nebitno, to je i dalje uredjaj za siroke narodne mase, stancovan u neverovatnim kolicinama i potpuno je normalno da zagrizeni fanovi u preorderu daju feedback kompaniji na osnovu reklamacija/returna. Znam da je to bezobrazno ali prosto je nemoguce predvideti probleme koji ce se pojaviti kada krene ultra masovna proizvodnja.

Pozdrav do sledeceg preordera S25 serije gde ce apsolutno doci do iste situacije.
 
Bice isto ako bude neka bitna komponenta nova (kao sto je sad ekran). Ekran sigurno nece menjati sl godine osim ako se ovaj ne ispostavi kao fijasko.
 
Кратко поређење, био са ортаком до језера, P60 Pro VS S24U :
 

Prilozi

  • IMG-e7f9654da7dc7b65fde6d89a229f31ad-V.jpg
    IMG-e7f9654da7dc7b65fde6d89a229f31ad-V.jpg
    335.9 KB · Pregleda: 243
  • 20240209_133052.jpg
    20240209_133052.jpg
    502.4 KB · Pregleda: 250
"The consumption of Exynos 2400 is the same as the Snapdragon 8 Gen 2, both standby and use. However, this applies only to wifi.
The Exynos 2400 tends to heat up more than the Snapdragon 8 Gen 2, it seems that performance is superior on the Exynos, particularly on very GPU-Heavy games, GPU consumption is higher although not by much. The real problem lies in the modem. The Snapdragon featuresa "Qualcomm X70" while the Exynos features an Exynos 5300 which is the same modem as the Tensor G3 in the Pixel 8. In itself it is an excellent modem from a performance and reception point of view except that, in fact, it consumes much more than Qualcomm modems."

Znači Exynos 2400 je dobar za Wi-Fi uslove, a Mobile data srče bateriju... može li neko da potvrdi?
 
Ne može se na ovim fotkama od 300kb videti razlika u detaljima i da postoji a još ni kadrovi nisu isti.
 
Oduvek je exynos vise trošio beteriju na 4g, bar meni dok sam imao exynos 2100
 
Uzeo S24+ i super većina toga, ali kako su zvučnici loši... Da Samsung može tako kiksati nakon jedne generacije.
Fali glasnoće, tek nakon 70% počinje se nešto ćuti, na 100% je i dalje po mom mišljenju pretih. Fali općenito dubina, sve je stavljeno na visoke tonove. EQ Jazz tek popravlja malo dojam.
OnePlus 11, kojeg sam zamijenio, zvuči ko Hi-Fi 5.1 surround napram Samsunga.
A imao sam i neko vrijeme mali S23, i taj imao osjetno bolji zvuk.
Ne znam jel Ultra ima bolje, ali baš se razočarao

S24 ultra kida kakav zvuk ima.
 
Oduvek je exynos vise trošio beteriju na 4g, bar meni dok sam imao exynos 2100
Da pokusam da objasnim zasto jedan cip trosi vise od drugog.

Dakle, sve vreme govorimo o SoC-u (system on chip), sto u prevodu na srpski znaci spoj vise modula koji su usko povezani i nalaze se na istom cipu, kao sto su CPU, GPU, modem, Neural Engine, itd.

U recenzijama za siroke narodne mase se pominje uglavnom koliko koji CPU ima jezgra, kojih, na koliko su klokovani i slicno.

Veliku ulogu u potrosnji baterije, grejanju telefona po mom skromnom miseljenju imaju drugi moduli koji nisu CPU.

Kao sto je neko gore vec citirao, Snapdragon SoC koristi modem X75 koji je vise optimizovan, manje trosi i manje se greje. I to je samo jedna stvar na SoC-u.

Postoji tako puno razlicitih stvari koje mogu da budu bolje ili losije uradjene, sto ne znaci da je odredjeni SoC los, vec da neki od modula kaskaju za konkurencijom.

Koliko vidim, sam CPU i GPU su tu negde ove godine, dok je Exynos bolji u NPU.

Ne zaboravite da i ISP igra veliku ulogu kod kamera sistema na telefonu, kod Snapdragona to je Qualcomm Spectra koji je po mom misljenju jedan od najboljih ISP ikada.

Dakle, sam procesor ili CPU je jedna veoma ozbiljna stavka u celoj prici, ali celokupna slika i sam rad telefona zavisi od SoC-a, svih njegovih modula i naravno softverske optimizacije istih.
 
Skinut sinoć u 12 sa punjača
WiFi / 4g. 70/30
 

Prilozi

  • Screenshot_20240210_224925_Device care.jpg
    Screenshot_20240210_224925_Device care.jpg
    43.6 KB · Pregleda: 186
Jesam li ja slijep, ali gdje su opcije za Always on Display?
Znači vrsta sata, pozicija, boje, stavljanje svojih fotografija...
Fali brdo postavki
 
Ne može se na ovim fotkama od 300kb videti razlika u detaljima i da postoji a još ni kadrovi nisu isti.
Taman i ja htedoh to reci. Coretam 2 minuta u ekran i kazem sebi nmg da oba modela prave ovakve mutne slike, garant je do uploada. imam huawei i prezadovoljan sam kamerama al kad poredis, daj makar iz istog ugla :D
 


Ja moram da pohvalim noćni mod i stabilizaciju
1000026744.jpg
 

Prilozi

  • 1000026744.jpg
    1000026744.jpg
    85.1 KB · Pregleda: 161
Kakav je zvuk u odnosu na S23U? Jel ima neko da je presao sa S23 serije?
 
Taman i ja htedoh to reci. Coretam 2 minuta u ekran i kazem sebi nmg da oba modela prave ovakve mutne slike, garant je do uploada. imam huawei i prezadovoljan sam kamerama al kad poredis, daj makar iz istog ugla :D
Па не могу да дам исто кад ме сликао човек док сам ја сликао, не свиђају ми се боје на Хуавеју уопште, као ни детаљи на дрвећу у позадини. И даље су им боје као уље на платну, једино је ноћу одлична камера по ономе што сам видео код пријатеља.
 
@dule020 kolega prešao sa s23u na s24u. Sinoć sam uporedio oba telefona. Zvuk malo bolji na s24u ništa značajnije bolje.

Elem prelazak, s23u na s24u, čini se bacanjem para. Kamera na s23u deluje bolja.

Video snimak je bolji na s24U, kamere su slicne al opet jos fleksibilnije i bice vremenom sve bolje.
 
Nazad
Vrh Dno