Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Zaboravih da napušem + shutter lag je mnogo manji na S24U tako da u dobrim uslovima slikanje objekata u pokretu više nije nemoguća misija u automatskom režimu rada.
 
S23U izašao je prošle godine ( malo realnosti - a ne dve godine star model) što se tiče ažuriranja S23U i S24U :

Samsung Galaxy S23 Ultra Software :
Samsung will provide a total of four major OS upgrades and five years of security patches.

Galaxy S24 lineup will receive seven years of updates and five years of security updates.
 
Da sad biram između s23u i 24u jedino što bi uzimao u obzir jeste da li mi odgovara idealno zakrivljen ekran ili ravan ekran i spram toga se vodio (čak i da su isti po ceni). Idealan bi mi bio 23u (volim zakrivljen ekran) sa 5x kamerom umesto one od 10x, ali savršenog nema.
 
Slazem se. Jedina veca razlika je da li neko hoce zakrivljeni ili ravan ekran. Ja licno vise volim zakrivljeni ekran, daje mu neki "smek" i lepsi je za koriscenje.
A ovaj premaz na s24u mi nije neko odusevljenje, osvetljenje mi je uvek automatski, a ekran na s23u se lepo vidi na suncu.
Po meni je bolje da imaju dve sa optickim zumom, jedna od 3x-4x i jedna od 10x. Ili da bude brutalan senzor kamera kao na x100u (osim lose uw).
 
Posle nekih mesec dana ponovo sam se vratio na Samsung s24 ultra. Koristio sam jedno kratko vreme xiaomi 14 pa zatim prešao na s23 ultra a onda zaključio da je ovo telefon koji može ostati kod mene malo duži vremenski period. Nisam mislio da ću sa Samsung s23 Ultra preći na ovu Ultru ali sam na oglasima naišao na ponudu koja se ne odbija. Takođe ovu zlatnu boju nisam mogao da odbijem. 😁
Šta je razlog što si se kratko zadržao na Xiaomi 14?
 
Loša baterija. Mnogo loša! 4-4.5 sata SOT-a jedva izgura a za mene je to premalo. Ostalo je Xiaomi vrhunski odradio! Po meni bio bi to najbolji flegšip telefon ako se gleda odnos cena-kvalitet. Sad je već ispod 600 evra na oglasima. Ali ne vredi
Jel ista baterija na njemu i ultri?
 
Pa mora da moze bolja da bude ako je isti kapacitet kao i nama na ovaj ultri. Mora da ima nesto sto jede bateriju bespotrebno u softveru.
Sigurno jeste ali da sad ja na telefonu od 800 i kusur evra u radnjama lovim šta troši bateriju napamet mi nije padalo. To sam radio dok sam koristio normalne telefone iz srednjeg cenovnog ranga. Na flegšip uređaju uređaju po mom mišljenju sve mora biti tip top!
 
Sigurno jeste ali da sad ja na telefonu od 800 i kusur evra u radnjama lovim šta troši bateriju napamet mi nije padalo. To sam radio dok sam koristio normalne telefone iz srednjeg cenovnog ranga. Na flegšip uređaju uređaju po mom mišljenju sve mora biti tip top!
Pa isti je OS i na onom od 100 i na ovom od 1000 eur. Isti problemi, iste prednosti. Nije problem uredjaj, neko ta aplikacija.

Ili da ti uprostim - kupi iPhone.
 
Pa isti je OS i na onom od 100 i na ovom od 1000 eur. Isti problemi, iste prednosti. Nije problem uredjaj, neko ta aplikacija.

Ili da ti uprostim - kupi iPhone.
Neće biti baš da je tako prosto. Evo ba Ultrai (i S23 i S24) baterija odlična! Imaju i mnogi jeftiniji modeli odlične baterije. Ostali Android flegšip uređaji imaju odlično trajanje baterije (bar oni koje sam koristio). Ne bih se opkladio da je iphone tu dominantan
 
Sigurno jeste ali da sad ja na telefonu od 800 i kusur evra u radnjama lovim šta troši bateriju napamet mi nije padalo. To sam radio dok sam koristio normalne telefone iz srednjeg cenovnog ranga. Na flegšip uređaju uređaju po mom mišljenju sve mora biti tip top!
Na flagship uređajima već duže vreme nije sve top, što hardverski prvih par serija/meseci, što softverski posle par nadogradnji.
 
Koji bolji resale kada je krenuo sa 1200, a sada je na koliko 850? Znaci za godinu oko 650, a za dve godine će se ustaliti oko 450 dok ne iscezne. Samsung još uvek nije ni blizu Apple-a za resale. Za nekog dobro jer posle godinu dana može za duplo manje para od izlaska da kupi dobar telefon dok je problem kad treba da ga proda.

Ljudi koji kupuju ultru menjaju za godinu eventualno 2 godine kada istekne ugovor. Ja ne znam nikog da posle 2 godine ili godinu nije zamenio ultru od kad se pojavio sa S20 serijom. Ako ih i ima, meri se u procentima i to max 5%.
Cena novog Iphone 15 PM 256GB je 250e iznad cene S24 Ultra 256...kao polovan nije 250e skuplji, neces manje para izgubiti sa Iphone-om.
 
Loša baterija. Mnogo loša! 4-4.5 sata SOT-a jedva izgura a za mene je to premalo. Ostalo je Xiaomi vrhunski odradio! Po meni bio bi to najbolji flegšip telefon ako se gleda odnos cena-kvalitet. Sad je već ispod 600 evra na oglasima. Ali ne vredi
Meni je opet Xiaomi 14 prvi telefon posle nekoliko godina koji lagano izgura dan sa mojim korišćenjem-a vikendom od Petka do nedelje lagano.

Samsung S23 znam da je odličan po tom pitanju isto, a pretpostavljam i S23ultra

Za s24 sam skeptičan.
 
Meni je opet Xiaomi 14 prvi telefon posle nekoliko godina koji lagano izgura dan sa mojim korišćenjem-a vikendom od Petka do nedelje lagano.

Samsung S23 znam da je odličan po tom pitanju isto, a pretpostavljam i S23ultra

Za s24 sam skeptičan.
Moguće da je moj primerak telefona bio faličan. Meni je najviše vukla aplikacija za kameru koristio je ili ne. Kad je ne koristim one uglavnom bila na drugom mestu po potrošnji baterije. Kad okinem neku fotografiju ili video ona se premesti na prvo mesto. Vukla je više od 40% baterije. Za desetak okinutih fotografija i par video snimaka baterija bi se bukvalno prepolovila.
Ali ne bih više o tome. Ovo je tema posvećena Samsung s24 Ultra telefonu. Baterija na njemu je perfektna! Juče ujutru sam napunio telefon a još imam 44% baterije. Doduše nisam ga koristio kako umem ali opet za mene je to odličan rezultat.
 
Stavite s24u na ustedu baterije pa ce da vidite koliko drzi i ako ni tada niste zadovoljni e onda ne znam sta da vam kazem osim tko vama moze da ugodi :p
 
^ prilično mu je pala cena , baš sam se danas iznenadio kad sam video na oglasima (novi od "mađara" ) EU verziju 12/256 po 850e .
 
I ja bih rekao da kamera i slikanje/snimanje dobro trosi bateriju. Srecom pa ne skljocam cesto i puno.
 
Stavite s24u na ustedu baterije pa ce da vidite koliko drzi i ako ni tada niste zadovoljni e onda ne znam sta da vam kazem osim tko vama moze da ugodi :p
Evo meni je light režim uključen da malo istestiram kako radi. Nije nešto vrhunska autonomija, možda na nivou 14PM starom godinu dana. Izgura dan i ostane 20-25% baterije pred spavanje.
Mada sad sam u romingu i dosta na suncu i koristim samo 4g a telefon sam kupio 28.8. pa se verovatno još uvek optimizuje pa mi to nije baš merodavno, ali je dobro što ne moram da razmišljam da li ću ostati bez baterije oko 17-18h kao što je bio slučaj sa S22U.
 
Pratim temu redovno ali biće da mi je promaklo,da li je neko postavljao Pitaka zaštitno staklo?
 
Help, šta je ovo ?
 

Prilozi

  • Screenshot_20240905_091725_One UI Home.jpg
    Screenshot_20240905_091725_One UI Home.jpg
    45.9 KB · Pregleda: 86
E vala ako su ti AI gluposti stvar i novine oko kojih se raduješ....ne znam šta bih dodatno rekao.
 
E vala ako su ti AI gluposti stvar i novine oko kojih se raduješ....ne znam šta bih dodatno rekao.
Ja bi rekao da su AI gluposti tu da pokušaju da vrate obraz sa kamerom, a nadam se više onom tehničkom delu da poprave zatamnjivanje displeja i ostale probleme.
 
Nazad
Vrh Dno