Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Sjedim na plaži i bukvalno čkiljim u tel jer je osvjetljenje na nekih 30% realnih iako je slider za brightness na maximumu. Vidim odmah da nešto nije u redu restartujem tel i bukvalno progledam ali posle minut Samsung opet sam dimuje osvjetljenje a u podešavanjima prikazuje da je na max, zarad performansi. Ne sjećam se da sam prije imao problema ovakvih?

To se meni jednom desilo na huawei, bukvalno ista situacija. Pojacano na max, napolju pretoplo a osvetljenje u realnosti bilo na nekih 40% (Huawei P50 pro)

To se meni jednom desilo na huawei, bukvalno ista situacija. Pojacano na max, napolju pretoplo a osvetljenje u realnosti bilo na nekih 40% (Huawei P50 pro)

Pa to rade svi telefoni i to oduvek. Negde sam na netu video da samo OnePlus 12 duži period ne ubija osvetljenje na jakom suncu

Rade svi nego je S24 serija izgleda baš osjetljiva po tom pitanju.

Pa i logično je da je S24 serija osetljiva po pitanju pregrevanja , najveći clock-ovi svega i svačega u odnosu na ostale. Rešenje je možda , kad si u takvim toplim uslovima , postaviti performance profile na light ili aktivirati power save mode. Na ovako jakom telefonu se to i ne oseti u normalnom korištenju a značajno smanji zagrevanje i throtlanje. Možda bi sprečilo i screen dimming.

Pa i logično je da je S24 serija osetljiva po pitanju pregrevanja , najveći clock-ovi svega i svačega u odnosu na ostale. Rešenje je možda , kad si u takvim toplim uslovima , postaviti performance profile na light ili aktivirati power save mode. Na ovako jakom telefonu se to i ne oseti u normalnom korištenju a značajno smanji zagrevanje i throtlanje. Možda bi sprečilo i screen dimming.
Onda ti ispadne fakticki kad ukljucis takav mod, da bolje da si kupio neku lite verziju telefona 😁😂

Ima smisla da se uključi power save kad si na jakom suncu, trebalo bi da ublaži pregrevanje telefona i malo da ograniči (maksimalno) osvetljenje i onda ne bi trebalo da dimuje previše ekran.

Izašao update, ali ništa značajno u stavkama, verovatno će u julu taj prehajpovani izaći :D

Pa cekaj, cemu najbrzi i najbolji kad je po jako suncu (kesa) isto kao lite verzije? Tu bi trebao da se dokaze zasto je najbolji 😁
Slažem se , trebao bi skupo plaćeni flagšip da se dokaže i u najtežim uslovima a valjda je jasno zbog čega ne može.
Mobilna industrija je blizu udaranja u tehnološki plafon pa će sledeće generacije biti još gore ako se ne izmisli nešto radikalno novo.
Ja ću radije koristiti jak telefon svakodnevno i pripaziti ga u retkim situacijama nego se patiti sa nekom kantom zarad " mozak na otavu" osećaja.

Jutros iskočio, mali baš. U pitanju je Ultra model, ne znam koji ti poseduješ, ali svakako će ubrzo verovatno.

Narode sa s24 exynos-om base model, kakav je u svakodnevnom korišćenju, ima li nekih problema ili sve radi normalno? Planiram da uzmem pa zato pitam

Koliko mu treba vremena da se baterija "stabilizuje"?Obican s24, 8/256. Ovo je kriminalno. 1000019105.jpg

Pozdrav svima, ovo je moja prva tema ovde i mislim da je jako bitna za sve koje zele da kupe Samsung S24 telefon. Presao sam na S24 sa S23 Ultre zbog veličine koja mi nije nikako odgovarala i samog oblika telefona i pokajao sam se. Baterija na S24 je katastrofa, dan ne izdrzi uz koriscenje najnormalnije.. Da li mozete da mi pomognete i kazete mi do cega je ovo, i sto se ovo desava, da li je do procesora u S24 posto vidim komentare da je loš, i da li je bolje da sam presao na S23, koji vidim da masa ljudi hvali.
Hvala svima!

Pozdrav svima, ovo je moja prva tema ovde i mislim da je jako bitna za sve koje zele da kupe Samsung S24 telefon. Presao sam na S24 sa S23 Ultre zbog veličine koja mi nije nikako odgovarala i samog oblika telefona i pokajao sam se. Baterija na S24 je katastrofa, dan ne izdrzi uz koriscenje najnormalnije.. Da li mozete da mi pomognete i kazete mi do cega je ovo, i sto se ovo desava, da li je do procesora u S24 posto vidim komentare da je loš, i da li je bolje da sam presao na S23, koji vidim da masa ljudi hvali.
Hvala svima!
Siguran sam da bi bilo bolje da si prešao na 23...možda ne nešto radikalno, ali bolje definitivno (posebno ako si u uslovima slabijeg signala).
Evo moj dan juče, poslednji dan godišnjeg bio...većinski mobile data; izludi ovaj s23 tako po nekad, ni sam ga ne prepoznam! :D

Prilozi

• Screenshot_20240610_232609_Device care.jpg
    Screenshot_20240610_232609_Device care.jpg
    51.2 KB · Pregleda: 113
Hvala svima!
Izbegavaj mobile data, internet samo preko Wi-Fi - a.

Iz nekog razloga, Apple i Samsunga su nesposobni da već 10 godina naprave kršten modem kao Qualcomm i Huawei.

Apple je čak kupio od Intela department za to, potrošio 3 milijarde i ugrađuje Qualcomm modem,tj. debelo to placa. Imaju najbolji SoC u skoro svim linijama a ne mogu da naprave modem kao Huawei, znaci urnebes.

Siguran sam da bi bilo bolje da si prešao na 23...možda ne nešto radikalno, ali bolje definitivno (posebno ako si u uslovima slabijeg signala).
Evo moj dan juče, poslednji dan godišnjeg bio...većinski mobile data; izludi ovaj s23 tako po nekad, ni sam ga ne prepoznam! :D
7 sati korišćenja, to ja na S24 mogu da sanjam.. evo na primer jedan moj dan, pa procenite da li je ovo korektno za Samsungov flegsip ili ne..

Prilozi

• Screenshot_20240613_075354_Device care.jpg
    Screenshot_20240613_075354_Device care.jpg
    55 KB · Pregleda: 98
Nazad
Vrh Dno