Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Debilizam samo tako. Prvi put da kažem da je nadogradnje sra... Ne radi prevod -radio na prošloj verziji bila ekstra funkcija. I navigacioni bar katastrofa.
Slažem se sa svim i iskreno mi žao da sam ažurirao. Takodje sat na zaključanom ekranu je posle ažuriranja dosta gore pozicioniran, možda ga je i moguće spustiti. Primetio sam i da ne otključa telefon iz prve posle ažuriranja, danas u toku dana uglavnom iz drugog pokušaja...
 
Kako nema podesavanje osvetljenja za AOD? Double tap na vreme izacice ti brightnes opcija.
 
Ako pogledas moje slike videces da moze.

Prvo u goodlock module ukljucis enable extra advanced settings.

Zatim u podesavanjima telefona u opciji ekran, traka za navigaciju izaberes sta zelis, tri crte , sa strane ili dugmice....

Pokusaj ovo za edge loghting. Modul goodlocka edgelight +
Ako ti nije problem malo detaljnije.
Gde je Goodlock module, pa gde je to enable extra advanced settings.
Izvinjavam se, nisam nikad koristio te aplikacije
 
Ako ti nije problem malo detaljnije.
Gde je Goodlock module, pa gde je to enable extra advanced settings.
Izvinjavam se, nisam nikad koristio te aplikacije
U samsmungovoj prodavnici skines good lock aplikaciju.
NAVSTAR
Sa ovog linka skines i instaliras navstar.
Udjes u aplikaciju goodlock, odatle pokrenes navstar.
U navstar izaberes enable extra gesture settings.
Izadjes, pa odes u podesavanje telefona, pa opcina ekran, pa traka za navikaciju, pa jos opcija kliknes i tu izaberes 3 linije odozgo ili sa strane, da uklonis crtu donju itd.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240328_235625_Galaxy Store.jpg
    Screenshot_20240328_235625_Galaxy Store.jpg
    101.1 KB · Pregleda: 130
  • Screenshot_20240328_235652_Good Lock.jpg
    Screenshot_20240328_235652_Good Lock.jpg
    67.4 KB · Pregleda: 54
  • Screenshot_20240328_235709_NavStar.jpg
    Screenshot_20240328_235709_NavStar.jpg
    62.7 KB · Pregleda: 52
  • Screenshot_20240328_235723_Settings.jpg
    Screenshot_20240328_235723_Settings.jpg
    73 KB · Pregleda: 46
  • Screenshot_20240328_235740_Settings.jpg
    Screenshot_20240328_235740_Settings.jpg
    86.5 KB · Pregleda: 46
  • Screenshot_20240328_235759_Settings.jpg
    Screenshot_20240328_235759_Settings.jpg
    62.4 KB · Pregleda: 80
Azurirao, telefon radi sve normalno.

Baterija se npr. i dalje prikazuje potrosnja u danu, a ne od poslednjeg punjena, a pisalo se da ce biti tako.

Ono sto vidim da niko nije pomenuo, a meni se desilo je to da su mi se uklonile sve dozvole obavestenja skoro svih APP kao i pristup slikama, lokaciji pojedinih APP. Pre azuriranja je sve to bilo dozvoljeno, kako sam u koju APP ulazio nakon azuriranja trazilo mi se da sve to dozvolim.
Ne znam zasto se to desilo.
 
Stvarno bre uprskali ovaj AOD... Nije da ne moze da se zivi bez njega, al ovako izgubi funkciju skroz, kada ne mozes da podesis kako ti odgovara
 
U samsmungovoj prodavnici skines good lock aplikaciju.
NAVSTAR
Sa ovog linka skines i instaliras navstar.
Udjes u aplikaciju goodlock, odatle pokrenes navstar.
U navstar izaberes enable extra gesture settings.
Izadjes, pa odes u podesavanje telefona, pa opcina ekran, pa traka za navikaciju, pa jos opcija kliknes i tu izaberes 3 linije odozgo ili sa strane, da uklonis crtu donju itd.
Hvala za ovo, napokon sam sklonio liniju sa dna ekrana.
Možda nekom ovo ne smeta, al na malom s23 poprilično "bode oči"... Barem meni.
 
I jos nesto...

I dalje nije resen problem mesanja engleskog i srpskog jezika.
Pitam se da li ce ikada biti resen do A15.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240328_161305.jpg
    Screenshot_20240328_161305.jpg
    72.6 KB · Pregleda: 92
Azurirao, telefon radi sve normalno.

Baterija se npr. i dalje prikazuje potrosnja u danu, a ne od poslednjeg punjena, a pisalo se da ce biti tako.

Ono sto vidim da niko nije pomenuo, a meni se desilo je to da su mi se uklonile sve dozvole obavestenja skoro svih APP kao i pristup slikama, lokaciji pojedinih APP. Pre azuriranja je sve to bilo dozvoljeno, kako sam u koju APP ulazio nakon azuriranja trazilo mi se da sve to dozvolim.
Ne znam zasto se to desilo.
Moraš da ažuriraš Device Care aplikaciju na poslednju verziju da bi dobio potrošnju od poslednjeg punjenja.
 
klošari klošarski, može da se promeni transparentnost linije ali ne može da se učini skroz transparentnom.
pretpostavljam da su zaboravili na s23u i da će srediti sa nav star ažuriranjem.

poslao sam im feedback svakako.
@Proday da se ne brineš, može da se skloni 😄 meni je danas nešto nekako zabo good lock i navstar. hint sklonjen, magični svemogući circle to search radi tako da eto.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240329_011303_Chrome.png
    Screenshot_20240329_011303_Chrome.png
    171.8 KB · Pregleda: 90
  • Screenshot_20240329_011014_Settings.png
    Screenshot_20240329_011014_Settings.png
    138.9 KB · Pregleda: 110
Moraš da ažuriraš Device Care aplikaciju na poslednju verziju da bi dobio potrošnju od poslednjeg punjenja.
Zar se to ne ažurira sa sistemom? Ili mora sa tog linka da se skine novi app? Iz ovoga što pišete ispada da je najveći problem izmenjen AOD, linija na dnu se da namestiti. AOD se slabije vidi i malo je sat podignut. Niko da napiše ništa o tim AI funkcijama
 
Ne azurira se sa sistemom, posle sinocnjeg update-a na 6.1, rucno sam morao i navstar i device care da update-ujem preko apkmirror.
 
Zar se to ne ažurira sa sistemom? Ili mora sa tog linka da se skine novi app? Iz ovoga što pišete ispada da je najveći problem izmenjen AOD, linija na dnu se da namestiti. AOD se slabije vidi i malo je sat podignut. Niko da napiše ništa o tim AI funkcijama
Sve radi što se tiče Ai samo nema neke poente kad ne postoji naš jezik. Ostale opcije tipa circle to search i photo editor rade bez problema.
 
Mislio sam da ćeš reći nema neke poente kad je sat pomeren naviše ali znači, generalno je ok za par kozmetičkih zasera
 
Zar se to ne ažurira sa sistemom? Ili mora sa tog linka da se skine novi app? Iz ovoga što pišete ispada da je najveći problem izmenjen AOD, linija na dnu se da namestiti. AOD se slabije vidi i malo je sat podignut. Niko da napiše ništa o tim AI funkcijama
Sto se tice AI,malo sam probao one fore sa obradom fotografije,brisanjem objekata itd,nekada ispadne ekstra,a nekada dobrano promasi.Prevodilac vidim da nema srpski,pa dalje nisam ni testirao. Sve u svemu,nije lose za imati,ali da li bih jednog dana placao za ove usluge-nikako. Sve ostalo radi top kao i do sad.
 
Mene ne zanima taj deo sa aod pošto koristim sat, ali mi telefon radi 20% brže i fluidnije. Neverovatno mi je kako ostali ne primećuju, možda što je meni poslednji put tel bio restartovan pre 3 meseca pa se sada probudio 😂
 
Zar se to ne ažurira sa sistemom? Ili mora sa tog linka da se skine novi app? Iz ovoga što pišete ispada da je najveći problem izmenjen AOD, linija na dnu se da namestiti. AOD se slabije vidi i malo je sat podignut. Niko da napiše ništa o tim AI funkcijama
Pa i sat na zakljucanom ekranu se moze pomerati menjati izgled itd, dodati widgeti...
 

Prilozi

  • Screenshot_20240329_080724_One UI Home.jpg
    Screenshot_20240329_080724_One UI Home.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 111
Meni telefon radi apsolutno isto. Osim sto je sat i notifikacije na lock screenu za nijansu vislje.

Jeste, posle apdejta je tako. Može da se spusti malo. Na podešavanjima lock screen-a, kada se klikne na sat, može da se malo šeta levo-desno, gore-dole, pa samim tim i da se spusti, da ne bude visoko :) Notifikacije prate poziciju sata
 
Sad sam isprobao Alaways on....ne znam sto se bunite da je previse taman,meni se pojacava u odnosu na jacinu svetla napolju....sve kako treba.
 

Prilozi

  • IMG-b96e05dcee6dc24c123fd16b74a9ce00-V.jpg
    IMG-b96e05dcee6dc24c123fd16b74a9ce00-V.jpg
    99.2 KB · Pregleda: 118
Jeste, posle apdejta je tako. Može da se spusti malo. Na podešavanjima lock screen-a, kada se klikne na sat, može da se malo šeta levo-desno, gore-dole, pa samim tim i da se spusti, da ne bude visoko :) Notifikacije prate poziciju sata
Hvala za ovo. Sad je bolje. Tacnije skroz isto kao na 6.0 😂
 
Poslednja izmena:
Mene ne zanima taj deo sa aod pošto koristim sat, ali mi telefon radi 20% brže i fluidnije. Neverovatno mi je kako ostali ne primećuju, možda što je meni poslednji put tel bio restartovan pre 3 meseca pa se sada probudio 😂
Brate izvini, moram 😀 nisu ti azurirali procesor na 8 gen 4, nego softver sa 6 na 6.1 😀😀😀😀 izvinii opet kazem
 
I ostavite uključen Navstar da bi bio bilo sve u fullscreenu. Da ne ostavlja prazan prostor gde bi bio navbar
 
A jel ti se pojačava u tamnoj sobi u 3 sata ujutru kad želiš da pogledaš koliko je sati?
Čuj, što se bunite. Bunim se zato što ne mogu da podesim stvar kako želim a mogao sam prethodnom verzijom i ne znam šta je tu nejasno?!
Opusti se,bez nervoze. Nije lepo napisano sta je problem. Kuknjava kako je tamno,pa sam razumeo da je non stop tako zakucano na low brightness.
 
Ja nisam primetio da mi se AOD bilo šta poremetio, vama sto je tamno, mozda vam je upaljena ova donja opcija za zatamljivanje...


Ubacio sam Navstar, da vratim na staro, ali posle par sati sam se naterao da se navikavam na novu varijantu,nekako ima nesto i u toj novoj varijanti, samo se kontam treba navici.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240329_090307_Wallpaper and style.jpg
    Screenshot_20240329_090307_Wallpaper and style.jpg
    110.2 KB · Pregleda: 94
Opusti se,bez nervoze. Nije lepo napisano sta je problem. Kuknjava kako je tamno,pa sam razumeo da je non stop tako zakucano na low brightness.
Hahaha, ovo mi je hit. Nepoznati korisniče, budite sigurni da nisam nervozan i da sam sasvim opušten, hvala Vam na brizi. :)
Poenta foruma je da se rešavaju problemi, a ne da neko preispituje šta meni smeta ili ne.
Ako nema rešenja, za sad, hvala lepo i to je to.
Ako ti nisi razumeo, pa krastavac, tu ne mogu da ti pomognem.
 
Ti decko imas ozbiljan problem u glavi...
 
Nazad
Vrh Dno