Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Znači zbog ove gluposti sa navigation barom dođe mi da polupam telefon i ko me terao da uradim update na 6.1.
Od S10+ sam koristio sakriveni navig. bar, sa "gestures" na način da sa donjeg dela ekrana radim home/back/rescent.
Sad, em što mi stoji ova glupa crta, em "back" i "rescent" moraju da se rade sa bočnih ivica, pa sad ne znam da li ću u nekoj prepisci da obrišem poruku, pozovem nekog ili će prst da mi samo zapne zaštitnu masku... strahota šta su uradili. Od dodatnih opcija za "swipe gestures" samo sensitivity mogu da podesim.

Ovaj NavStar uopšte ne pronalazim kao posebnu app na store-u, to mora sa ovog linka iznad da se skine? Ili je u sklopu good lock-a?

Ove glupe animacije neću ni da komentarišem. Dođe mi da ih potpuno ubijem u developer options, a ne kao do sad na .5x
 
Probao sam ovaj gesture.
To je hit and miss :)
Vratio na dugmiće.
Ne verujem da su sklonili tri crtice.
Burn in, here I come

Nikad se nisam žalio na update, ali ovo je downgrade! I to ozbiljan!
Naviknut na način korišćenja telefona, i sad ovo. Besmisleno
 
Znači zbog ove gluposti sa navigation barom dođe mi da polupam telefon i ko me terao da uradim update na 6.1.
Od S10+ sam koristio sakriveni navig. bar, sa "gestures" na način da sa donjeg dela ekrana radim home/back/rescent.
Sad, em što mi stoji ova glupa crta, em "back" i "rescent" moraju da se rade sa bočnih ivica, pa sad ne znam da li ću u nekoj prepisci da obrišem poruku, pozovem nekog ili će prst da mi samo zapne zaštitnu masku... strahota šta su uradili. Od dodatnih opcija za "swipe gestures" samo sensitivity mogu da podesim.

Ovaj NavStar uopšte ne pronalazim kao posebnu app na store-u, to mora sa ovog linka iznad da se skine? Ili je u sklopu good lock-a?

Ove glupe animacije neću ni da komentarišem. Dođe mi da ih potpuno ubijem u developer options, a ne kao do sad na .5x

Skines good lock i onda kroz njega ostale module koji ti trebaju.
 
Dajte neki snimak kako to tako drugačije i loše funkcioniše swipe, nije mi baš najjasnije
 
Ranije si imao varijantu da ako sa npr levog dela ekrana odes na gore on uradi back, sa srednjeg on uradi home, sa desnog on uradi recent apps. Bukvalno pravis poteze gde su nekada bili dugmici. Intuitivnija je druga vrijanta gde je swipe odozdo na gore uvek recents/home and sa leva i sa desna back.
 
I ja koristim tu drugu varijantu, navikao sa ajfona, pa mi zato nije jasno šta je to tako katastrofalno kod ove prve varijante. A nisam još stigao da ažuriram na 6.1
 
Ja sam presao na drugu sa prve cim je bila omogucena. Prvu sam koristio jos davno na S8/S10+.
 
Skines good lock i onda kroz njega ostale module koji ti trebaju.
Poenta je, da se 1% ljudi naviklo na to, samo budali može da padne na pamet da se to ukloni.
Daš ljudima izbor, pa nek biraju.
Svaki put kad koristimo telefon, koristimo i navigation bar. Znači, početak i kraj svakog korišćenja telefona.
I sad se to ukloni!
Besmisleno
 
Pa ne slazem se bas, uvek u razvoju softvera gledas da li se nesto isplati. Ako njima zbog tih 1% korisnika treba X sati da odrzavaju tu funkcionalnost umesto da rade nesto sto je korisno za 99% korisnika onda je situacija jasna.
Msm, razumem i tvoje stanoviste kao obicnog korisnika ali jednostavno prozivod se razvija tako da se prilagodjava vecini. Koliko ja pratim trziste, ovi gestovi su sto se kaze industry standard za sve moderne uredjaje.
 
Ja odavno svajpujem sa ivica telefona,pogotovo je uzivanje na zakrivljenim ekranima koristiti gesture na ovaj nacin,tako da meni nece smetati.
 
Kakva glupost, ne razumem što su prebacivali to.
Druga stvar koju sam primetio, da jedva vidim AOD koliko je podešeno slabo osvetljenje, kao i notifikacije koje mi iskoče kao pop-up onaj gore.
Mozes promeniti boju i izgled sata. Samo sto se sada ne menja odatle nego kroz walpapere. I onda bude isti sat na AODu kao i na zakljnacom ekranu (slika)
 
Ja ne vidim nikakvo podešavanja AOD u Pozadinama, ima u temama da se skinu razni AOD, ali to je tu od uvek i bilo, ali nigde nema da se podesi željeni oblik kao pre
 
Nista spec, nisam ga ni cekao :D al dobro okej radi...glupo sto opet mira neka app za osnovna podesavanja, al bolje i to nego ko apple da ne daju uopste ni mogucnost...tako da eto, samo da vidimo kukanje na bateeiju za neki dan :D
 
Deluje mi da su veličinu ikonica vratili kao što bile na one ui 5.1
 
Za navigaciju da ostane kao stara samo skinite fine lock alternativa za good lock i skinite navi star i ukljucite i otvorice vam ista podesavanja kao pre sve je isto.
Jedino sto novo ne kontam kako sada da se nanesta osvetljenje za AOD posto se jedva vidi bukvalno?
 
Ovo za AOD me strašno iznerviralo, ne vidim poentu sklanjanja tog podešavanja. Neću adaptive, hoću da držim na max ako mi tako odgovara.
 
Ja ne vidim nikakvo podešavanja AOD u Pozadinama, ima u temama da se skinu razni AOD, ali to je tu od uvek i bilo.
Ima. Zadrzis pocetni ekran. Ides na pozadine (na dnu ekrana levo) onda ti se pojave dve slike. Jedna ti je pozadina a druga zakljicavanje ekrana. Kliknes na tu sto je na zakljicavanje ekrana, kada se ona otvori kliknes sa sat i tu podesavas boju, oblik i gde zelis da stoji.
Na AODju se polaze boja i odredjeni sat koji si postavio.
A za povecanje svetla na AOD ima sada jedino automacki. Isti postupak. Kada zadrzis pocetni ekran pojavi se isti meni i izaberes pozadine i ima da se otkaci da se AOD kada je jako svetlo pojaca a kad je mracnije on smanji i jacinu.
 
Meni samo deluje da sada kada menja kamere(1x na 10x) neprimetnije to radi..ali mozda je samo trip ne znam
 
Ima. Zadrzis pocetni ekran. Ides na pozadine (na dnu ekrana levo) onda ti se pojave dve slike. Jedna ti je pozadina a druga zakljicavanje ekrana. Kliknes na tu sto je na zakljicavanje ekrana, kada se ona otvori kliknes sa sat i tu podesavas boju, oblik i gde zelis da stoji.
Na AODju se polaze boja i odredjeni sat koji si postavio.
A za povecanje svetla na AOD ima sada jedino automacki. Isti postupak. Kada zadrzis pocetni ekran pojavi se isti meni i izaberes pozadine i ima da se otkaci da se AOD kada je jako svetlo pojaca a kad je mracnije on smanji i jacinu.
bravo
hvala
 
Poenta je, da se 1% ljudi naviklo na to, samo budali može da padne na pamet da se to ukloni.
Daš ljudima izbor, pa nek biraju.
Svaki put kad koristimo telefon, koristimo i navigation bar. Znači, početak i kraj svakog korišćenja telefona.
I sad se to ukloni!
Besmisleno
Debilizam samo tako. Prvi put da kažem da je nadogradnje sra... Ne radi prevod -radio na prošloj verziji bila ekstra funkcija. I navigacioni bar katastrofa.
 
Sem ovog sa Aod da je automatski osvetljenje sve ostalocje vise manje isto_Od Ai funkcija nista nisam ni ocekivao to je svakako samo marketing sve je i imalo do sad manje vise preko nekih aplikacija samo.
 
Pa ne slazem se bas, uvek u razvoju softvera gledas da li se nesto isplati. Ako njima zbog tih 1% korisnika treba X sati da odrzavaju tu funkcionalnost umesto da rade nesto sto je korisno za 99% korisnika onda je situacija jasna.
Msm, razumem i tvoje stanoviste kao obicnog korisnika ali jednostavno prozivod se razvija tako da se prilagodjava vecini. Koliko ja pratim trziste, ovi gestovi su sto se kaze industry standard za sve moderne uredjaje.
Ja sam lupio 1%. Sigurno je više.
Drugo, i tih 1% je ogroman broj korisnika.
I treće, radi se o softverskom rešenju, i to prikaz! Nije 3.5mm džek, pa im to menja ne znam šta hardverski.
Tako da je potez glup apsolutno!
 
Više manje isto, kako da ne. Drastična promena u načinu korišćenja, navikavam se na svajp. Vučem prstom kao majmun dok ne pogodim. Neću one dole tastere ne mogu očima da ih gledam. Prevodilac na tastaturi ne radi ... samo ne znam sta je bolje nego na prethodnoj verziji.
 
Više manje isto, kako da ne. Drastična promena u načinu korišćenja, navikavam se na svajp. Vučem prstom kao majmun dok ne pogodim. Neću one dole tastere ne mogu očima da ih gledam. Prevodilac na tastaturi ne radi ... samo ne znam sta je bolje nego na prethodnoj verziji.
Druze skini ono sto sam napisao gore i ukljuci dodatne opcije i imas isto sve kao sto je bilo.Meni je sada bukvalno sve isto kao sto je bilo nikakve razlike nemam. Ako si brt nesposoban da ispratis softverske promene a hoces android koji je upravo bolji jer imas mogucnodt aplikacija ti brt koristi ajfon koji je uvek isti i kraj.
 
Opet problem sa edge panelom, ne vidi se skoro uopste, nekada sam to resio tako sto sam povecao osvetljenje AOD, a sad, neupotrebljivo.
 
Nazad
Vrh Dno