Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

@Proday Eto otkud onomad moje pitanje "šta te sprečava da uzmeš S23" kada znam da čekaš kršten mali telefon sa Snapom od ihaj... 😇 Uživaj!
 
Drugari,koji punjac za S23U? Uzecu originalni,samo gledam 25w ili 45w?
 
@Proday Eto otkud onomad moje pitanje "šta te sprečava da uzmeš S23" kada znam da čekaš kršten mali telefon sa Snapom od ihaj... 😇 Uživaj!
Pa ništa ...znao sam da ću ga uzeti pre ili kasnije, samo sam hteo neke druge prioritete da rešim prethodno ;) A iskren da budem i dvoumio sam se da li mali ili ultru...mada obzirom da kontam da mi je sad i ovaj pomalo nezgodan i poveći za ruku, nisam pogrešio. Posle s20 mi je sve teško za koristiti. Btw svi samsunzi (i s20 i 21 i sad 23 su mi sa snapom tako da nije da ima nekog posebnog napredka) ;)
Drugari,koji punjac za S23U? Uzecu originalni,samo gledam 25w ili 45w?
Ne vidim što bi pržio bateriju većim Amperažama i toplotom zarad 5min bržeg punjenja + davao više para. Ako ti 25W odgovara javi se da se dog, imam viška.
 
Pa ako je razlika u samo par min,isao bih onda na 25w....
 
10 минута је разлика од рецимо 20% до 100%.
 
Ih šta ja sve mogu za 10 minuta.... Realno je 25 w dovoljan. Ja ga punim Apple-ovim od 20 w i napuni ga za 7-8 minuta sporije od Samsungovog od 25 w. Veća je razlika u parama između 25 i 45 nego u vremenu
 
Ja ga punim bezicno preko magsafe sto mi je ostao od iphone-a. Svaku noc ide na punjac.
 
Ljudi imam problem sa s23u, punjac mi samo u jednom polozaju puni, i to samo kad ga drzim ja, probao sam i sa drugim punjacem, moram mnogo na napnem da bi mogao da puni, takodje koristim one fles na usb-c i kao da ima los kontakt, nmg nikako da povezem, a prvobitno je radilo, isto sa potrebnom da mnogo guram ka ulazu 😐
JEl imate neki predlog sta raditi?
 
Da, potrebno je napnem sto vise ka ulazu da bi mogao da puni....
I jako se cesto desava da cak i ako malo mrdnem punjac da prekine punjenje
Ajd prvo ugasi tel, pa vidi da ti nije nesto upalo, pa nekom tankom iglicom iscackaj to.
Pre neki dan donosi mi cale tel, e jel imas neki punjac onaj moj nece da puni, ja da bocnem drugi ma nema sanse, kad sam pogledao telefonov ulaz za punjac a unutra samo sto nije bilo Strunfova, iscackao Tarzana, pun konektor onih pamucnih dlakica i prasine.
 
Epilog, 6.5h sot...sasvim mi ok za 24+ sata od skidanja sa punjača.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240307_070902_GSam Battery Monitor Pro.jpg
    Screenshot_20240307_070902_GSam Battery Monitor Pro.jpg
    82 KB · Pregleda: 56
  • Screenshot_20240307_070856_GSam Battery Monitor Pro.jpg
    Screenshot_20240307_070856_GSam Battery Monitor Pro.jpg
    90.8 KB · Pregleda: 54
Bežično punjenje ce ti brzo sjebati bateriju. Ako već puniš noću bolje ti bilo kakvim običnim punjačem
Na iphone14pro sam tako punio 7 meseci i prodao ga sa 100% batt health... Mislim da nije merodavno u vezi punjenja baterije
 
S druge strane, ako nije prevelika razlika u ceni, 45W može biti bolje ulaganje za budućnost jer je trend da se ide na sve jače punjače
Ako tako gledaš, poslaću ti link pa odma uzmi sa AliExpress-a Lenovo 140W usb-c (izađe ispod 50e)....što bi bacao pare na "beskorisnih" 45w?! Napominjem da je meni radio super fast charge sa istim (tj imao sam 135W sad uzeo 140, upravo stiže) podrzava sve žive standarde i amperaže!
 
Ako tako gledaš, poslaću ti link pa odma uzmi sa AliExpress-a Lenovo 140W usb-c (izađe ispod 50e)....što bi bacao pare na "beskorisnih" 45w?! Napominjem da je meni radio super fast charge sa istim (tj imao sam 135W sad uzeo 140, upravo stiže) podrzava sve žive standarde i amperaže!
Imam već nešto slično. Odlična stvar jer može da puni više uređaja istovremeno. Samo ne uzimati neke noname varijante. Ali ako ti treba samo za jedan telefon, onda svakako treba razmotriti jači punjač jer će ti verovatno trebati za godinu-dve. Imam ja i punjač od 10 ili 15W i on se do pre nekoliko godina smatrao brzim punjačem.

Podeli svakako link, možda nekome zatreba :)
 
Ja sam vec pisao mozda ovde,
Koristim Toocki(Tuki :D ) jos od prosle godine, 140w takodje sve standarde podrzava, i za laptop i za fon odlicno zavrsava poso a izasao 2800din+carina(oko 600)
Ostavljao i preko noc itd za sad jos uvek nije zapalio kucu, a vidim ima dosta i recenzija tako da je okej.

Ovako izgleda
1000008563.jpg
 
@Difermo dobro vidiš, bogu hvala nemam potrebe više za razgovorima ko ranije...doduše ćaskao sam 30ak minuta sa bratom ali na viberu.
 
hmmm. Nešto mi se čudno desilo. Alarm mi je zatajio jutros. Evo gledam ništa nisam dirao da bi to moglo da prouzrokuje.
 
Ja imam sve /samsungove/ punjace. Od 10~45w kada mi treba brza dopuna idem na 45w i brzo punjanje, inace iskljucim brzo punjenje pa lagano. Jer mogu tel da punim i na poslu i kuci i kolima pa opusteno, idem i do ispod 20% bat.
Nesto sam pratio. Izgleda da je otprilike ista potrosnja baterije koristeci 60 ili 120 hz osvezenja. Ako na 120 ide od 1 do 120 a na 60 je konstantno, to mu u proseku dodje isto.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno