Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Naravno da ne vredi...ako si dalje na onom s20 snap, osim ako baš nemaš potrebe za preko 128gb kao ja, možeš još da uživaš ihaj
Živ bio SD card slot, uzimam uskoro 512gb čisto da ima prostora ako zatreba. :D
 
^ Zatrebaće ti. Sam sistem čim upališ telefon poješće ti oko 70gb prostora 😀

Ma kakvih 70GB, taj što je to pisao iz arstechnica.com se propisno obrukao sa tim tekstom :)
Moguće i da je klikbejt jer je znao da će biti čitano...

Ovde je sve lepo objašnjeno u vezi toga:

 
Trajanje baterije na S23U , prvo punjenje baterije - od juče ujutro do večeras. Dva radna dana bez ikakve štednje 9h SOT ... i još 10% baterije ostalo 😳 . To je to što smo čekali kod Samsunga 👍.
"Slike govore više od hiljadu reči"
-----------------------------------------------------

Screenshot_20230208_211723_Device care.jpgScreenshot_20230208_211732_Device care.jpgScreenshot_20230208_211740_Device care.jpgScreenshot_20230208_211746_Device care.jpg
 
Poslednja izmena:
@Hbis .... otprilike pola-pola , dok sam na poslu bude 3-4 a kod kuće 2-3 crte 4G signala . Izuzetno redak slučaj da bude 4-5 .
@jevta ... misliš da nije ? Ovaj SD je pravljen / optimizovan posebno za S23 seriju . I da , to se čekalo , da konačno priznaju da je Exynos inferiorniji od Snapdragon-a - da bi najbolji Samsungov model imao ovako dobru autonomiju baterije 😉(y) ....


Galaxy S24’s Snapdragon chip could be more powerful than Apple’s A16
 
Poslednja izmena:
@zoreli_

A sta imas popaljeno od opcija? Npr kod mene BT sat, NFC GPay, dual sim VoLTE i lokacija zbog sata? I imam oko 7h SOT.
 
U MTS poslovnici nemaju čak ni izloženu ultru, bar tamo gde sam ja bio. Doduše, pitao sam ima li negde drugde da se pogleda i radnica reče da misli da nema.
Ima u MTS poslovnici na Terazijama bež S23 Ultra, u poslovnici u Knez Mihajlovoj je izložen crni S23 Ultra.


Jel' neko proverio, jesu li stigli orginal case u Samsung store?
 
Ima u MTS poslovnici na Terazijama bež S23 Ultra, u poslovnici u Knez Mihajlovoj je izložen crni S23 Ultra.


Jel' neko proverio, jesu li stigli orginal case u Samsung store?
Ima i u tc stadion izlozena Ultra, zelena cini mi se…



Evo opis s23. Pominje bateriju u rangu iphone 14pro… 🤔
 
Poslednja izmena:
Da li neko planira da kupi WhitestoneDome stakla za S23U ?
Tj. da li bi možda bilo jeftinije ako bi nas više kupilo ?
Nemam nikog u USA, pa ne planiram da zaradim na nekome.
Interesantno (kupio bih) mi je staklo (iako ne ide skroz do aluminijuma sa strane), kao i staklo za kamere, može I na PM ako neko ima neku ideju...


 
Čim se uzme drugi komad u istoj porudžbini, time će se preći limit od 50€ za carinjenje,I plaćaće se i carina i porez (sve ukupno oko 33%). Ako stiže ovim međunarodnim dostavama tipa DHL ili UPS,onda bi se vrv morala plaćati i usluga špedicije ako bi paket bio vrednosti preko 50€. Neisplativo svakako...
 
ili naruciti u bosnu preko nekog posrednika pa neko da ti donese ili ako ides za bih da pokupis jer moze da stoji i kod njih u poslovnici paket samo da se uklopis da stigne kad je spremno za preuzimanje.Imaju 2 firme u bih koje primaju pakete iz us i salju za bih.Jer sam gledao nesto ranije da uzmem na taj nacin.Nadjem neki jeftin izlet ako ima za radne dane i odem za sarajevo.
 
Screenshot_20230209_063720_Settings.jpgScreenshot_20230209_063806_Device care.jpg
@zoreli_

A sta imas popaljeno od opcija? Npr kod mene BT sat, NFC GPay, dual sim VoLTE i lokacija zbog sata? I imam oko 7h SOT.
Čitam šta sam ti napisao pa sam shvatio da sam pomalo "zbrzao" odgovor. Nemam Smart Watch (više preferiram klasičan sat na ruci) ne koristim NFC GPay za plaćanje (koristim klasične platne kartice) a drugu poslovnu karticu sam vratio u službeni tel. (znači trenutno mi je jedna kartica aktivna u S23U) VOLTE je uključen, 4G i WIFI su mi stalno uključeni kao i GPS, sinhronizacija, AOD ... I sve ostalo je aktivno bez štednje . Blutut je aktivan kad slušam Deezer preko Galaxy Buds 2 i kad vozim auto (hands free) takođe .
Znam ljude koji za razliku od mene ne koriste FB, Instagram, TIK-TOK i još dosta sličnih aplikacija , takođe Always On Display im je isključen. Njima bi baterija na S23U trajala još 15-20% duže .
I da dodam ovako je kod mene uključeno : Režim ekrana - WQHD+ i Profil performansi - Standardno.
Znači ko drži ekran na FHD+ i Režim performansi na "Lagano" dobiće sigurno i još bar 5-10% duže trajanje baterije.
 
Poslednja izmena:
ili naruciti u bosnu preko nekog posrednika pa neko da ti donese ili ako ides za bih da pokupis jer moze da stoji i kod njih u poslovnici paket samo da se uklopis da stigne kad je spremno za preuzimanje.Imaju 2 firme u bih koje primaju pakete iz us i salju za bih.Jer sam gledao nesto ranije da uzmem na taj nacin.Nadjem neki jeftin izlet ako ima za radne dane i odem za sarajevo.
Jel moze info koje su to firme? Na pp
 
@zoreli_ možeš da namestiš da ti se AOD aktivira samo kada dobiješ novu notifikaciju. Ako ti nije bitno da ti baš uvek AOD stoji,ovo je jako korisna opcija da budeš u toku sa novim notifikacijama a pritom i štediš bateriju
 
Samsung Srore ima u Delta City i Usce trznim centrima u Beogradu sigurno, za ostale nisam siguran, ali trebalo i operateri da imaju po neki izlozbeni primerak, a operatera ima vala u svakom trznom centru.
 
Ima u MTS poslovnici na Terazijama bež S23 Ultra, u poslovnici u Knez Mihajlovoj je izložen crni S23 Ultra.


Jel' neko proverio, jesu li stigli orginal case u Samsung store?
Dosta je sve to random. Juce sam isto u BEO pogledao i u A1 i nemaju ni tamo, ali sam na kraju nasao primerak u Yettelu.
 
Dobar ovaj victus 2 nema šta 😁

Kada telefoni budu ponovo teški 150 g, onda će zaštita i da radi svoj posao. Sad kada su nagurali skoro 250 g, a ekran razvukli od ivice do ivice, uz oštre ćoškove, ima da pucaju od čega god da su napravljeni.
 
@maxy , u tome i jeste poenta - jasno kao dan :cool: (y). Da ti prodaju telefon i masku "papreno" - i da se što lakše razbijaju ekrani koji koštaju kao pola telefona .
Juče pitam za drugara koji ima S20FE star 1,5 godinu ispao mu i napukao ekran iako je imao zaštitno staklo , zamena u privatnom servisu (nije ovlašćeni - kao jeftinije prođe) košta 180 evra a sam telefon da ga prodaje ispravan po oglasima je 200-250 evra :rolleyes: .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ali najveći HIT je da zamena ekrana na Ultri košta kao nov 4K TV od 55" :LOL: :LOL: :LOL: 👏 👏 👏

Снимак целог екрана 9.2.2023. 112400.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno