Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Kolega upravo kupio zeleni S32 za kes u Gigatronu u Ns...extra telefon! Greota sto menja telefone na 5 godina otprilike (presao sa s9) pa ga necu docekati :D Inace kupio covek i buds 2 slusalice, ja ga ubedjujem da ce dobiti iste posto se bio registrovao za samsung event i gledao, kaze nema sanse!
 
I mene to zanima, a oba ugovora koja imam ne isticu skoro.🤣
Ako isticu uskoro onda mozda neces imati problem jer moze da se pravi nova UO i bez telefona 3 meseca pred istek.
Ne mogu da znam da li u ovom slucaju aplikacija pusta izbor postojeceg broja, ali pretpostavljam da postoji solidna sansa.

Problem je sto meni istice tek u novembru i iako sa novim telefonom moze da se presece UO kad god, aplikacija ipak ne dozvoljava. Kad sam pozvao da se raspitam oko toga, odmah su potvrdili da je greska i prosledili me dalje.
 
Ja bio malopre u yettel-u, i posto mi ugovor istice, krajem jula, a imam jos 13000 da otplatim ovaj s20Fe.
Radnica kaze, da je potrebno, da samo otplatim telefon odjednom, i mogu da uzmem novi, tj. vec sada da produzim novi ugovor.
Tamo je bio izlozen samo S23, koji mene i zanima.
Lep i kompaktan telefon.
 
Kolega upravo kupio zeleni S32 za kes u Gigatronu u Ns...extra telefon! Greota sto menja telefone na 5 godina otprilike (presao sa s9) pa ga necu docekati :D Inace kupio covek i buds 2 slusalice, ja ga ubedjujem da ce dobiti iste posto se bio registrovao za samsung event i gledao, kaze nema sanse!
Šta kaže kolega, kakav je S32 u odnosu na ove današnje S23? Ima li nekog pomaka? Muči li i dalje muku sa shutterom? :)
 
Cisto jedan info za sve koji bi narucili preko MTS-a, a jos su pod UO.

Ja krenuo u preorder, cisto da vidim koji je proces i ispostavi se da ne mogu da porucim za moj postojeci postpaid broj jer je pod UO 😄
Cimao sam ih i za sada stigao do slanja emaila na [email protected], pa cemo videti dalje sta i kako.

Kad budem saznao sve kako se resava ovaj problem, mogu da prosledim info ako nekog interesuje.
Ja sam u istoj situaciji kao ti, ali meni UO istice za mesec i po dana. Posto menjam i BOX paket, prvo ide obnova box ugovora, pa onda ide rezervacija telefona. Doduse, trebalo da sve to ide automatski preko webshopa(ugovor novi ti posalju na mail ti odgovoris da se slazes - ovaj deo sam zavrsio). Videcemo kada i dali ce da stigne :D
 
Ja sam u istoj situaciji kao ti, ali meni UO istice za mesec i po dana. Posto menjam i BOX paket, prvo ide obnova box ugovora, pa onda ide rezervacija telefona. Doduse, trebalo da sve to ide automatski preko webshopa(ugovor novi ti posalju na mail ti odgovoris da se slazes - ovaj deo sam zavrsio). Videcemo kada i dali ce da stigne :D
Auf, tek to nemam pojma kako ces da resis ako ti ne prodje to, malo je komplikovanija situacija zbog BOXa 😄

Uglavnom, evo obavih sta sam mogao, a evo i sta treba uraditi.

Saljete email na [email protected] u kom objasnite da zelite da narucite telefon u pretprodaji, ali vam aplikacija ne dozvoljava zbog tekuce UO.
Ja sam sve ovo poslao od podataka (nesto su mi rekli kad sam pricao sa podrskom na 0800 100 100, a nesto ovi preko emaila, pa ne znam da li je nesto visak, ali svakako resava pricu):

Ime i prezime: ***
JMBG: ***
Kontakt telefon: ***
Adresa za dostavu: ***

Zeljeni telefon: Samsung S23 Ultra 512GB (ili koji zelite)
Boja: Crna (ili koju zelite)
Broj rata: 24 (ili drugo od ponudjenih sa sajta)
Ponuda: Top ponuda - moze da se kaze i osnovna ponuda, ali ne znam ko je lud da to napise 😄
Tarifa: ***

Nakon ovih podataka, dobio sam povratni email gde izmedju ostalog kaze
Kod:
Zahtev koji ste podneli putem maila je uspešno evidentiran i prosleđen nadležnoj službi na proveru. Posle obrade podataka bićete obavešteni ukoliko Vaša porudžbina bude odbijena.

U slucaju da je sve ok ne javljaju nista, samo se ceka isporuka.
 
Auf, tek to nemam pojma kako ces da resis ako ti ne prodje to, malo je komplikovanija situacija zbog BOXa 😄

Uglavnom, evo obavih sta sam mogao, a evo i sta treba uraditi.

Saljete email na [email protected] u kom objasnite da zelite da narucite telefon u pretprodaji, ali vam aplikacija ne dozvoljava zbog tekuce UO.
Ja sam sve ovo poslao od podataka (nesto su mi rekli kad sam pricao sa podrskom na 0800 100 100, a nesto ovi preko emaila, pa ne znam da li je nesto visak, ali svakako resava pricu):

Ime i prezime: ***
JMBG: ***
Kontakt telefon: ***
Adresa za dostavu: ***

Zeljeni telefon: Samsung S23 Ultra 512GB (ili koji zelite)
Boja: Crna (ili koju zelite)
Broj rata: 24 (ili drugo od ponudjenih sa sajta)
Ponuda: Top ponuda - moze da se kaze i osnovna ponuda, ali ne znam ko je lud da to napise 😄
Tarifa: ***

Nakon ovih podataka, dobio sam povratni email gde izmedju ostalog kaze
Kod:
Zahtev koji ste podneli putem maila je uspešno evidentiran i prosleđen nadležnoj službi na proveru. Posle obrade podataka bićete obavešteni ukoliko Vaša porudžbina bude odbijena.

U slucaju da je sve ok ne javljaju nista, samo se ceka isporuka.
Meni je registracija uspesno prosla preko webshop-a. Nisam morao da saljem mail.
Ali pre nekog vremena sam imao problem da im webshop nije radio kako treba, pa sam morao ovakav mail da im saljem :D
 
Ako isticu uskoro onda mozda neces imati problem jer moze da se pravi nova UO i bez telefona 3 meseca pred istek.
Ne mogu da znam da li u ovom slucaju aplikacija pusta izbor postojeceg broja, ali pretpostavljam da postoji solidna sansa.

Problem je sto meni istice tek u novembru i iako sa novim telefonom moze da se presece UO kad god, aplikacija ipak ne dozvoljava. Kad sam pozvao da se raspitam oko toga, odmah su potvrdili da je greska i prosledili me dalje.
Isto i meni u novembru🤣Da da, to za 3 meseca pred istek znam da moze...
 
@ruske88 - dada, skontao sam da je proslo, ali ako se nesto iskomplikuje, srecno 😄
@dejan90srb - znaci u istom smo sosu. Eto sad znas sta ti je ciniti.

Bilo bi mi najjace da mi vrate poruku da mi je odbijen zahtev 😄😭
 
Kad je tel povezan na windows(poslednja verzija), a koristite Samsung browser i oneUI 5.1. sajtovi koji su otvoreni na telefonu, sada se mogu nastaviti gledati na kompu automatski.

Dex ima window manager skoro isti kao na windowsu sada, radi bolje nego na MacBook-u koji koristim.
 
@dejan90srb & @nikornla & @ruske88 Mozete da obnovite ugovore ukoliko nemate vec neke uredjaje koji su deo otplate tog ugovora, trazice vam proveru kreditnog biroa i avans od 1,2,3 rate

EDIT :
Ja sam ih zamolio da mi jave ako mi odbiju zahtev da bih onda uzeo preko BOX-a dok jos traje preorder, ali eto prosao je zahtev na obnovu UO iako je ostalo jos 18.5 meseci do isteka postojece.

Takodje rekose da uredjaj stize sutra 😁😁🙏
 
Poslednja izmena:
Svesan sam ja toga, isto je bilo kad sam uzimao ovaj S10+ preko njih. Mislim da su mi tada uzeli avans u visini jedne rate. Samo tada nije bilo ovih peripetija sa preorderom, iskljucivo online narudzbinom itd.
 
Dobar je sot, nema šta. Samo na 13pm ovo izvlačim sa 2 kartice, 4g ne gasim(tj wifi ne koristim zbog paketa) i najveći potrošač bude yt/netflix/disney+/tiktok(znam...😢). Velika vest je što više ne ubacuju leš od exyshita u flagship.
iPhone 13 Pro Max je poznat po odličnom trajanju baterije , kažeš da samo 4G koristiš (verujem da ti je 4G signal odličan) a u mom slučaju 80% koristim WIFI jer i na poslu i kod kuće mi je internet preko WIFI duplo brži nego 4G . I da , iskreno verujem da će trajanje baterije biti slično - egal (S23U VS Ip 13 pm) kad se sve "slegne" na S23U kroz 7-10 dana . 🙂👍
 
ima li neko informaciju za yettel jer koliko vidim samo oni ne isporucuju uredjaje kazu samsung ne dozvoljava a kada sam pitala samsung oni su odgovorili da to nije tacno i da je isporuka vec krenula
 
Nisi me razumeo kupio sam crnu ultra kod njih.
To mi je jasno, nije mi jasan onaj deo " preuzimanja " jer sam ocekivao da si otisao licno i kupio pa odatle moje iznenadjenje da si morao nesto da cekas, ocekivano mi je bilo da crnu imaju na stanju
 
ima li neko informaciju za yettel jer koliko vidim samo oni ne isporucuju uredjaje kazu samsung ne dozvoljava a kada sam pitala samsung oni su odgovorili da to nije tacno i da je isporuka vec krenula
Nije tema, ali ovaj operater izgleda već ima ozbiljne probleme sa pružanjem usluge. Čak u firmi razmišljamo da po isteku ugovora promenimo operatera.
 
Nije tema, ali ovaj operater izgleda već ima ozbiljne probleme sa pružanjem usluge. Čak u firmi razmišljamo da po isteku ugovora promenimo operatera.
i ja razmisljam da porucim kod drugog operatera a da otkazem kod njih jer imam brojeve i kod drugih ne znam samo zasto to nisam u pocetku i uradila
 
iPhone 13 Pro Max je poznat po odličnom trajanju baterije , kažeš da samo 4G koristiš (verujem da ti je 4G signal odličan) a u mom slučaju 80% koristim WIFI jer i na poslu i kod kuće mi je internet preko WIFI duplo brži nego 4G . I da , iskreno verujem da će trajanje baterije biti slično - egal (S23U VS Ip 13 pm) kad se sve "slegne" na S23U kroz 7-10 dana . 🙂👍
Mislim da neće. Da koristiš 4G koliko @Imotep95 ili ja imao bi sigurno 30% manji sot nego kod 13pm. Samo uračunaj da Iphone ima i 15% manju bateriju nego S23U.
 
jedan info za sve koji su porucili preko yettela zatrpajte samsung stranicu sa prituzbama jer oni nemaju pojma o tome da se yettel vadi na njih da samsung ne dozvoljava isporuku pre 17.02
 
Da li je neko stavljao Mobile Outfitters foliju na S23 Ultra ili neki prethodni Ultra model? Kako se pokazala u odnosu na neka druga zaštitna stakla?
 
Da li je neko stavljao Mobile Outfitters foliju na S23 Ultra ili neki prethodni Ultra model? Kako se pokazala u odnosu na neka druga zaštitna stakla?
jesam obicnu providnu na s21 ultra samo prednja strana i mate 20 pro ceo uredjaj to je jedina folija koju zbog ogrebotina od kljuceva nisam morala da menjam na svaka 2 meseca telefoni su i sa njom preziveli manje padove doduse na parket
jesam obicnu providnu na s21 ultra samo prednja strana i mate 20 pro ceo uredjaj to je jedina folija koju zbog ogrebotina od kljuceva nisam morala da menjam na svaka 2 meseca telefoni su i sa njom preziveli manje padove doduse na parket
E sad mene zanim da li je neko stavljao Fusion foliju i koliko zaista stiti uredjaj
jedan info za sve koji su porucili preko yettela zatrpajte samsung stranicu sa prituzbama jer oni nemaju pojma o tome da se yettel vadi na njih da samsung ne dozvoljava isporuku pre 17.02
info od samsunga je taj da su operateri dobili uredjaje i da im je dozvoljeno da ih proslede korisnicima tako da prica yettela pada u vodu
 
Da li je neko stavljao Mobile Outfitters foliju na S23 Ultra ili neki prethodni Ultra model? Kako se pokazala u odnosu na neka druga zaštitna stakla?
Stavljao sam na s22 ultra. Generalno mi je ok sluzila, e sad ne znam da li je neka zastita od vecih padova. Jedini problem koji sam primetio je da olovka ne klizi najbolje po ekranu. Uvek biram tu foliju pre stakla za zakrivljene ekrane, pre svega zbog lepka( imao sam jednom veliki problem zbog toga sa telefonom), a potom i otezanog ocitavanja otiska prsta. Mada koliko vidim postoje neka stakla koja rade posao.
 
Da li je neko stavljao Mobile Outfitters foliju na S23 Ultra ili neki prethodni Ultra model? Kako se pokazala u odnosu na neka druga zaštitna stakla?
Odlepila mi se na svim ćoškama od maske, olovka ne klizi sjajno, većina ogrebotina se ne "izleči". Prst klizi lepo i otisak radi bez problema. Moraću da odradim zamenu pošto me nervira kako izgleda (sad je 1500 din, bila je 1000).
 
Vrh Dno