Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Jedno važno pitanje:
Kako da namestim kad mi stigne poruka da mi se na ekranu pojavi sa gornje strane,da mi iskoči pravougaonik gde se vidi poruka ,ko šalje itd klasična notifikacija koji su do sad imali svi telefoni koje sam koristio osim ovog s23 ultra.Ovde kad mi stigne poruka ne pojavi se nista,moram da vučem prstom sa vrha ekrana da bi video poruku?
 
Mislim da ovo želiš...

Ostavi isključeno za app koje želiš, kao što je kod mene za Msg app
 

Prilozi

  • Screen_Recording_20231204_190911_Settings.mp4
    2.9 MB
Mislim da ovo želiš...

Ostavi isključeno za app koje želiš, kao što je kod mene za Msg app
Ne radi ovako kako si napisao.Da bi bilo jasnije šta hoću,na ovoj slici dole se vidi.Znaci u kojoj god aplikaciji da se nalazim hoću da mi se odozgo spusti notifikacija ovako da mogu da pročitam poruku bez da povlačim prstima kontrolni centar pa da tek onda vidim.To se do sad na svim telefonima podrazumevalo ne znam sto sad ne radi.
 

Prilozi

  • 20231204_195935.jpg
    20231204_195935.jpg
    100.4 KB · Pregleda: 101
Evo kako to izgleda sa podešavanjima koja sam ti pokazao..
 

Prilozi

  • Screen_Recording_20231204_201718_Chrome.mp4
    938.2 KB
notification pop-up style detailed - za sve notifikacije da budu detaljne:



A za pojedinačne, onda kao što je opisano gore.
 
Svako ima svoja iskustva neki su napisali da je dosta lošija ne znam kome treba verovati.Kakav je kontrolni centar vizuelno mi se vise svidja ovaj na 5.1 ali ne znam ima li razlike u korišćenju?
Po meni su to nebitne stvari,lako se naviknes na to...
Npr cini mi se da se nesto desilo ysa kamerom na gore... Ali verujem da ce se srediti. Nisam neki zahtevan korisnik,pa mozda nisam merodavan da pricam o nekim stvarima.
 
notification pop-up style detailed - za sve notifikacije da budu detaljne:



A za pojedinačne, onda kao što je opisano gore.

Pa to, ali kapiram da ima svega par aplikacija gde bi neko želeo da ima tako detaljne notifikacije. Ne zanima me da mi npr. Instagram prekida kada nešto čitam ili pišem, dok SMS, WA, Viber, ima smisla...
 
Pa to, ali kapiram da ima svega par aplikacija gde bi neko želeo da ima tako detaljne notifikacije. Ne zanima me da mi npr. Instagram prekida kada nešto čitam ili pišem, dok SMS, WA, Viber, ima smisla...
Nije mi jasno sto je samsung zakomplikovao to,meni je bitno da dobijam ta obaveštenja detaljna iz vibera ,wa,sva ostala obaveštenja su mi svakako isključena. I da stavim kratka i dugačka,opet je isto isti stil notifikacija,toliko me to iritira ,nešto sam preko bixby rutina stavio da mi edge lighting svetli kad primim poruku na vuber ili wa,suludo na ovakvom telefonu to raditi,ali izgleda da je to jedini način.Znaci kad koristim fon ,još ako je utisak zvuk što je najčešći slučaj jedino da svaki minut gledam u gornji levi ćošak da nema neke notifikacije ....
 
Pitanje za vlasnike S23 ultra, dal dolaze sa fabričkom folijom na ekranu ili ne?
 
Mislim da nešto ne radiš kako treba, ono što si potavio sliku, gotovo je identično ovo sto sam ti ja stavio, ne vidim razliku..

Dobiješ obaveštenje na koje možeš da instant daš odgovor ili označiš kao pročitano, kako ne bi za to stajala notifikacija.

Kada to detaljna obaveštenja, dobiješ samo jednu liniju obaveštenja, a ne ovaj pop up prozor...
 
Mislim da nešto ne radiš kako treba, ono što si potavio sliku, gotovo je identično ovo sto sam ti ja stavio, ne vidim razliku..

Dobiješ obaveštenje na koje možeš da instant daš odgovor ili označiš kao pročitano, kako ne bi za to stajala notifikacija.

Kada to detaljna obaveštenja, dobiješ samo jednu liniju obaveštenja, a ne ovaj pop up prozor...
Kako god da postavim isto mi bude,kao da uopšte nema opciju za takvu vrstu notifikacija ,mslm da se to zove pop up prozor ili kako vec.To je bilo podrazumevana opcija na svim telefonima ne znam sto su uklonili to.To se podrazumevalo ranije...
Pa to, ali kapiram da ima svega par aplikacija gde bi neko želeo da ima tako detaljne notifikacije. Ne zanima me da mi npr. Instagram prekida kada nešto čitam ili pišem, dok SMS, WA, Viber, ima smisla...
Pa da ,meni i treba viber ,wa ,sms znači jedna najobicnija notifikacija koja se spusti na par sekundi sa vrha ekrana sa mogu da je pročitam ili da odmah odgovorim odatle bez da spuštam kontrolni centar.Inace ne znam da li je bag ili sta vec ali na oneui 5.1 kako god da podesim obaveštenja detaljna,kratka ,breef sve je isto .Toliko me to iritira .
 
Jedino sto mi još pada na pamet je da proveriš ovo u podešavanjima same app:

Nemoguće je da ti ne radi..
 

Prilozi

  • Screen_Recording_20231204_223402_Settings.mp4
    2.8 MB
"ali ekosistem"

Već sam to rekao, sve što ima Apple, ima i Samsung i većina stvari je mnogo bolje urađena nego na apple-u, ali džaba kad im je marketing u minusu.

 
"ali ekosistem"

Već sam to rekao, sve što ima Apple, ima i Samsung i većina stvari je mnogo bolje urađena nego na apple-u, ali džaba kad im je marketing u minusu.


Uzmi više razlicitih uređaja od apple pa ćeš videti kako im radi eko sistem
 
Ljudi su ti slali snimke, čak i pravili snimke specijalno za tebe, i opet ništa...

Možda je potrebno na srpskom:
Podešavanja -> Obaveštenja -> Stil iskačućih obaveštenja -> Detaljno
 
Promeni telefon za taj koji ima to što ti treba.
 
Nazad
Vrh Dno