Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Pa po rečima ProMobija, ako je za EU tržište a imaju delove popravili bi. Ali za Aziju, USA, Emirate....ne popravljaju sigurno. Nisam baš voljan da dam 1000 evra i da se uzdam samo u sreću da se ništa neće desiti. Makar mi ispao telefon i hoću da promenim ekran...
 
Mozea ti i u ProMobi-ju da uzmes, cena je 193.000 rsd za 12gb model.

Ja sam svoj 12gb platio 850e sto je upola manje, i da crkne skroz, da uzmem jos jedan na nuli sam. Pa sad kome je kakva racunica. Ceo zivot uzimam kod madjara i ni jedan mi nije crkao, razne marke, jednom sam uzeo u mts i crklo je sve sto je moglo da crkne na njemu, do duse nije bio flegship.

Pa, odluka je na tebi, kao i na svima nama.

Edit: telefoni jesu isti fizicki, ne razlikuju se kao prosle generacije, tako da me ne bi cudilo da vode svoju politiku da bi prodali svoj telefon i uzimali debeli kajmak.
 
Ne vidim kako sam na nuli ako uzmem telefon za 850 i on crkne ili ga ja olupam pa da moram da dam opet toliko za novi jer ne može da se popravi kod nas al ajde... Trenutno imam ajfon kupljen na KP za DE/FR tržište, ali za njega bar znam da mogu da ga popravim u Bg-u u bilo kom trenutku i meni lično to dosta znači. Ne mora da bude samo kvar, kažem, ispadne mi na beton, pukne ekran i hoću da ga zamenim a ne mogu....
 
Svako radi sta zeli sa svojim novcem, kazem uvek je tu prodavnica sa fiskalnim racunom pa ko zeli, izvolte.

Meni se isplati, jer necu da dam duplo veci novac za telefon koji imam za dulo manji, cak i ako crkne i uzmem nov na oglasima ta dva me izadju kao jedan u prodavnici, znaci na nuli sam nista nisam izgubio vise nego ga uzeo u prodavnici. Da ne pricam da mu vremenom padne cena (nece uvek kostati 850 lupan posle godinu dana kosta 750), a i stari uvek moze za delove nekom (i 100e pa sto da ne) pa opet ne ispada kao dva tamo al svako sa svojim parama radi sta zeli i odlucuje ja samo iznosim svoju matematiku.

Ps. znam sa sigurnoscu da se ti telefoni mogu tamo popraviti jer popravljaju ovako i onako malo pogaca malo ispod, tako da s razlogom pricam da je to njihova politika a ne nemogucnost popravke.
 
Da odgovorim sam sebi na ovo a možda će nekome i značiti. Imao sam ok ponudu za Ultru ali za azijsko tržište. Zanimalo me da li u slučaju kvara mogu da ga uz plaćanje popravim u ovlašćenom servisu i odgovor je ne. Pro mobi popravlja isključivo za srpsko tržište, eventualno za neke evropske zemlje ako mogu da nabave delove. Eto čisto kao info ako se neko dvoumi kao ja što sam zamalo uzeo zbog niže cene a mogu da ga servisiram u Pekingu
Koja je oznaka S23U za Azijsko tržište?
 
Ne znam, samo mi je prodavac na KP rekao da su za Aziju. Dakle ne csc kod nego baš uređaj za azijsko tržište.
 
Mozea ti i u ProMobi-ju da uzmes, cena je 193.000 rsd za 12gb model.

Ja sam svoj 12gb platio 850e sto je upola manje, i da crkne skroz, da uzmem jos jedan na nuli sam. Pa sad kome je kakva racunica. Ceo zivot uzimam kod madjara i ni jedan mi nije crkao, razne marke, jednom sam uzeo u mts i crklo je sve sto je moglo da crkne na njemu, do duse nije bio flegship.

Pa, odluka je na tebi, kao i na svima nama.

Edit: telefoni jesu isti fizicki, ne razlikuju se kao prosle generacije, tako da me ne bi cudilo da vode svoju politiku da bi prodali svoj telefon i uzimali debeli kajmak.
Ja sam imao sa Xiaomi ne znam no sam kojim telefonom pre nekoliko godina problem (telefon mog oca) - kupio sam ga u LŠ radnji; nakon isteka garancije crk'o mi je dok se punio. Pošaljem ga poštom u ovlašćeni servis na detekciju kvara i eventualnu popravku. Dobijem odgovor da ne mogu da ga poprave zato što nije rađen za naše tržište. Niđe veze što bi rekli! Poučen tim iskustvom telefone kupujem samo preko oglasa. Znam da je garancija potpuno validna u onim velikim radnjama ali tamo su i cene brate velike! Ultra mi je iz Ujedinjenih Arapskih Emirata. Meni lično je samo jednom crk'o telefon pre otprilike 15 godina. Smart telefoni se kod mene ne kvare
 
Ne ulazim u logiku već samo u činjenice. Kažem šta sam dobio kao zvaničan odgovor iz zvaničnog servisa pa neka svako tumači kako želi. Meni lično ta informacija znači, kome ne, samo neka preskoči moj post.
 
Svako radi sta zeli sa svojim novcem, kazem uvek je tu prodavnica sa fiskalnim racunom pa ko zeli, izvolte.

Meni se isplati, jer necu da dam duplo veci novac za telefon koji imam za dulo manji, cak i ako crkne i uzmem nov na oglasima ta dva me izadju kao jedan u prodavnici, znaci na nuli sam nista nisam izgubio vise nego ga uzeo u prodavnici. Da ne pricam da mu vremenom padne cena (nece uvek kostati 850 lupan posle godinu dana kosta 750), a i stari uvek moze za delove nekom (i 100e pa sto da ne) pa opet ne ispada kao dva tamo al svako sa svojim parama radi sta zeli i odlucuje ja samo iznosim svoju matematiku.

Ps. znam sa sigurnoscu da se ti telefoni mogu tamo popraviti jer popravljaju ovako i onako malo pogaca malo ispod, tako da s razlogom pricam da je to njihova politika a ne nemogucnost popravke.

Niko ne priča o kupovini telefona sa kp vs iz zvanične radnje, gde razlika u ceni jeste ogromna i ja prvi kupujem telefone na kp.
Ovde je reč o kupovini telefona za srpsko (i EU) tržište vs za azijsko, američko i ostala arapska tržišta. I jedne i druge modele možeš naći na kp, razlika u ceni je verovatno 50-100 evra, i naravno da nema logike da za tu uštedu uzmeš tel koji ne možeš popraviti ukoliko se desi neki problem.

Ova informacija za Samsung telefone nije nova, tako je bilo i ranije, i zato ja kao i mnogi ovde uvek tražim tel uzet kod nas od operatera ili još bolje iz neke od zvaničnih prodavnica, sa fiskalnim i garancijom. Cena je obično stotinak evra veća od telefona donetih iz Madjarske ili onih za tržišta van EU, ali je eventualna glavobolja mnogo manja.

@Amortizzer
Informacija je naravno korisna, pošto je bilo nedoumica da li je i dalje ista situacija sa popravkom u ovlašćenom servisu kao ranije kada su bili različiti procesori za različita tržišta. Dobro je znati da se ništa nije promenilo i da i dalje treba izbegavati telefone koji nisu za srpsko i EU tržišta, bar što se tiče eventualne popravke ukoliko zatreba.
 
Poslednja izmena:
Upravo to i jeste bila poenta mog posta. Da se zna da ako kupiš a nije za naše tržište, nešto mu zafali, lako možeš da poljubiš vrata u zvaničnom servisu. A naravno da je najelegantnije rešenje da pokvareni baciš i kupiš novi pa da računaš da si super prošao jer si za cenu jednog u Tehnomaniji kupio dva na KP, ko može to da priušti
 
Za samo 2 meseca S23U ce biti totalno "ne bitan" jer ce sve oci biti uprete u S24 seriju. Dok se vi neckate dal je bolji ovaj od madjara ili od operatera ili od pere,djoke iz azije ili afrike prodje voz, ako hocete da pazarite ovaj telefon prezalite novac i kupite ga ako ne onda cekajte sledecu seriju ili kupite neki jeftiniji. Uglavnom ce stranici S24 biti ista 100% kao ova, ljudi ce kukati kao ranjenici kad kupe dolazeci medel jer naravno nece opravdati ocekivanja "naucnika". Kao da kupujete avion a ne telefon koji ces svakako promeniti posle doglednog vremena.
 
Zašto prodje voz, jel baš mora da se kupi pre nego što izadje s24? Posle toga prestaje da radi?
Ili samo nije zanimljiv kad baja pored tebe na stolu ima s24? 🙂
Inače kome je ovo što se piše u temi "nebitno" jednostavno može da je preskoči i da se ne nervira.
 
Evo da podelim neka zapazanja. Koristim 23u nekoliko dana i znam da je ranije bilo price da originalni kabal ne moze da puni punom brzinom. Ja iskreno nisam to primetio jer sa kablom iz kutije i anker od 45w i sa samsunogvim punjacem od 45w i kablom koji dolazi uz njega puni isto 30 min od 20-85 procenata.
 
@Amortizzer je napisao jednu stvar i za to je 100% u pravu, gubljenje je vremena citati ove postove i komentare jer grupa istomisljenika koji svaki dan komentarisu ne prihvata tudje misljenje i hvata se za svaku rec koju taj neko napise da trezi razlog za raspravu.
@ckvrlj Druze niko nista ne mora da kupi i niko ne mora nikoga da slusa samo nastavite vasu istomisljenicku temu ja se odjavljujem i zelim vam svima sve najbolje mozda jednoga dana shvatite neke stvari a mozda i ne. 😎
 
Mozea ti i u ProMobi-ju da uzmes, cena je 193.000 rsd za 12gb model.

Ja sam svoj 12gb platio 850e sto je upola manje, i da crkne skroz, da uzmem jos jedan na nuli sam. Pa sad kome je kakva racunica. Ceo zivot uzimam kod madjara i ni jedan mi nije crkao, razne marke, jednom sam uzeo u mts i crklo je sve sto je moglo da crkne na njemu, do duse nije bio flegship.

Pa, odluka je na tebi, kao i na svima nama.

Edit: telefoni jesu isti fizicki, ne razlikuju se kao prosle generacije, tako da me ne bi cudilo da vode svoju politiku da bi prodali svoj telefon i uzimali debeli kajmak.
Gde si našao za 850? Ja najjeftinije što sam našao 12/512 (vakum pakovanje) je 1000 evra, tačnije 995.
Ako ti nije teško možeš mi pustiti i na pm
 
Ако неће ПроМоби да поправља телефон, сигурно има ко хоће. Не верујем да су баш сви који знају да сервисирају у дилу са локалним оператерима и увозницима/дистрибутерима или гадљиви на паре.
Чак и да није овлашћени сервис и да поправком губиш гаранцију - коју гаранцију, ако треба да пређеш пола света да би ти је неко уважио (под условом да се испостави да дати квар покрива гаранција) ?
 
Nije poenta u garanciji već u popravci nekog kvara. Crkne kamera, ispadne telefon i pukne ekran....hoću da popravim u ovlašćenom servisu koji ima originalne delove a ne kod majstor Krce u garaži koji ima delove sa Alija. I ne mogu to jer nemaju delove za telefone iz Azije,Amerike... Kupići telefon sa oglasa jer je jeftiniji ali osim ako nije od operatera ili nekog našeg trgovinskog lanca, ne mogu da ga popravim ako zatreba i mogu da ga odložim u kutiju. Poruka priče je da svi koji se ovde informišu znaju da je to tako da se ne bi neprijatno iznenadili. Ipak je to uređaj od 1000 evra, voleo bih da znam da mogu da ga popravim o svom trošku u Srbiji. To je sve.
 
Dobro de, to smo već ustanovili hvala na informaciji. Ali pitanje koliko se ti telefoni uopšte i razlikuju i koliko je taj njihov odgovor relevantan i naravno da nisu jedni koji popravljaju Samsung telefone tako da rešenja uvek ima.
Amortizer, opusti se malo prebaci u confor mod i uživaj u iPhone 15 koliko sam ispratio. Ništa manje neće da te sekira ni ultra a daleko bilo pixel koji isto merkaš ako ti ne popustiš 😉
 
Tako je. Imam 15 ali merkam Ultru ili 8 Pro. I samo sam hteo da podelim šta sam saznao jer sam ja pitao pa nisam dobio odgovor. Kome koristi ok, kome ne, samo preskoči.
 
Nije poenta u garanciji već u popravci nekog kvara. Crkne kamera, ispadne telefon i pukne ekran....hoću da popravim u ovlašćenom servisu koji ima originalne delove a ne kod majstor Krce u garaži koji ima delove sa Alija. I ne mogu to jer nemaju delove za telefone iz Azije,Amerike... Kupići telefon sa oglasa jer je jeftiniji ali osim ako nije od operatera ili nekog našeg trgovinskog lanca, ne mogu da ga popravim ako zatreba i mogu da ga odložim u kutiju. Poruka priče je da svi koji se ovde informišu znaju da je to tako da se ne bi neprijatno iznenadili. Ipak je to uređaj od 1000 evra, voleo bih da znam da mogu da ga popravim o svom trošku u Srbiji. To je sve.
Телефон добио од фирме, али ми рекоше да га купују тамо и да га покупим на службеном путу. Узми или остави.
Ако ми цркне екран, купићу екран за европски С23 у ПроМобију или пре игде другде на слободном тржишту и даћу телефон "мајстору Крчи у гаражу", ако стварно неће баш нико у бељим рукавицама да га поправи.
А ако се испостави да у истом телефону неће да ради исти део, из Apple разлога, бићу задовољан што сам ценом тог дела платио знање да убудуће Самсунг третирам као што већ сада третирам Епл.
Коштаће (евентуално), али јбг, поклону се у зубе не гледа.
 
Kako vam se pokazao 6.0? Ja jos nisam instalirao stoji mi notifikacija al sve nesto necu.
Jesu ispeglali bar neke probleme sa update-om kasnije, i koji su jos uvek tu?
 
Nikakav problem na dva uređaja u kući sa 6.0
ako ne računamo da se po negde pojavljuje eng jezik umesto srpskog. Oba uređaja bez fabričkog reseta i sve je bolje nego što je bilo, pa čak i kamera, nijanse ali tako je. Jedino što su te ikone nešto veće nego pre i više su mi nekako iOS style (lični utisak) i to mi je ok.

 
Mali offtopic, preko eplanete moze da se naruci 25w pd fast charger za ~2150din (sa besplatnom postarinom), jeftinije od toga nisam video da je ikad bilo. Pakovanje deluje legit, a brzina punjenja je ista kao na onom sto sam uzeo u positiveline-u svojevremeno.
 

Prilozi

  • 20231124_102943.jpg
    20231124_102943.jpg
    143.8 KB · Pregleda: 42
  • 20231124_102947.jpg
    20231124_102947.jpg
    100.9 KB · Pregleda: 42
Jedna mala.pomoc.ako moze: pre oneui 6 je kod editovanja slika u galeriji bila opcija remaster koju sam sada nasao gde je, ali je bila i jos jedna opcija za auto tune slika koja je bila desno na "tri tacke" u opcijama, sad sam zaboravio kako se zvala tacno... Jel neko zna gde je ona sada?
 
Naučio se korišćenju dijagrama na 6.0

Baterija,koliko vidim,a to je potrošnja više na 4g nego na wifi,više nego odlična.

54% upotrebe,sot 5 sati.

Prezadovoljan što se vratio sa običnog S23 na Ultru

Screenshot_20231124_160727_Device care.jpg
 
Nazad
Vrh Dno