Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Dokle god je pib na fiskalnom racunu, tako je.

Zakon se vodi sa time da firme eksploatisu uredjaj mnogo vise nego fizicka lica, plus vracanje PDV-a ( punjenje para preko firme zbog raznih rashoda itd...)

Mislim verujem da kad bi primera radi prodavali coveku busilicu i firmi. Koliko puta bi se morali susretati sa uredjajem na reklamaciji povracajem novca ili zamenom delova od onog ko je kupio preko firme, a koliko od onog ko je kupio kao fizicko lice?

Jedan benefit je dve godine garancije, drugi je povrat PDV-a za firme, pa kome sta vise odgovara.

Ja znam da ljudi (posto sam u toj bransi) dobiju hladan tus kada im uredjaj koji ima 5 godina crkne posle 3 godine i shvate da nemaju garanciju.
Uneo si totalnu zbrku i zabunu.

Proverio sam u Yettelu, garancija nije samo 2 vec 2+1.

Kupio S23 u Samsungu u TC Usce, garancija za pravna lica 2 godine.

Takodje sam proverio i u Inputu, ovlascenom Sony servisu potrosacku elektorniku, na sve televizore vazi 2 ili 5 godina garancije u zavisnosti kada su kupljeni. odnosno da li je bila redovna prodaja ili akcijska sa produzenom garancijom.

E sad, te tvoje hobi busilice svakako nisu predvidjene za profi upotrebu pa se mozda uvoznici pozivaju na ZOO. ali za mobilne i TV (Sony) vaze standardne garancije.

Mislio sam da S21 FE uvalim zeni ali ce ipak na oglase, suvise je primamljiva akcijska cena u Yetelu za s23+/512 (koga zanima na tu cenu vazi i reciklaza 10.000) tako da ce oba FE telefona na oglase.
 
Od danas mi ne radi discover u Google app ("došlo je do greške, nema dostupnog sadržaja"? O čemu se radi?
Takođe vidim da ne mogu da dodam sliku ovde na forumu. Sve opcije su zatamnjene!?
 
Uneo si totalnu zbrku i zabunu.

Proverio sam u Yettelu, garancija nije samo 2 vec 2+1.

Kupio S23 u Samsungu u TC Usce, garancija za pravna lica 2 godine.

Takodje sam proverio i u Inputu, ovlascenom Sony servisu potrosacku elektorniku, na sve televizore vazi 2 ili 5 godina garancije u zavisnosti kada su kupljeni. odnosno da li je bila redovna prodaja ili akcijska sa produzenom garancijom.

E sad, te tvoje hobi busilice svakako nisu predvidjene za profi upotrebu pa se mozda uvoznici pozivaju na ZOO. ali za mobilne i TV (Sony) vaze standardne garancije.

Mislio sam da S21 FE uvalim zeni ali ce ipak na oglase, suvise je primamljiva akcijska cena u Yetelu za s23+/512 (koga zanima na tu cenu vazi i reciklaza 10.000) tako da ce oba FE telefona na oglase.

Proveri sa HP-om, Asusom i Lenovom, mislim da je bio LG isto, ali ne mogu se setiti. Na moje oci video odbijanje garancije zbog toga jer je proslo vise od godinu dana garancije. Kad je bilo pitanje kako godinu dana kad je dve godine garancija, odgovor je bio uzeto je na firmu. Servis odbio. HP pre godinu i nesto, Asus pre dve godine i Lenovo pre dve godine. Ako nesto novo nije promenjeno, ostalo je kao i tada.
 
Uneo si totalnu zbrku i zabunu.

Proverio sam u Yettelu, garancija nije samo 2 vec 2+1.

Kupio S23 u Samsungu u TC Usce, garancija za pravna lica 2 godine.

Takodje sam proverio i u Inputu, ovlascenom Sony servisu potrosacku elektorniku, na sve televizore vazi 2 ili 5 godina garancije u zavisnosti kada su kupljeni. odnosno da li je bila redovna prodaja ili akcijska sa produzenom garancijom.

E sad, te tvoje hobi busilice svakako nisu predvidjene za profi upotrebu pa se mozda uvoznici pozivaju na ZOO. ali za mobilne i TV (Sony) vaze standardne garancije.

Mislio sam da S21 FE uvalim zeni ali ce ipak na oglase, suvise je primamljiva akcijska cena u Yetelu za s23+/512 (koga zanima na tu cenu vazi i reciklaza 10.000) tako da ce oba FE telefona na oglase.
Ako npr pravno lice kupi ves masinu, ima jednu godinu garancije, moguce je da se ta jedna godina odnosi ne odredjene elektronske uredjaje.
 
^, ^^
Sve je to u redu 😂 ali naslov teme je Samsung Galaxy S23. Koga briga kako rade ovi ili oni prevaranti. Makar se zvali Asus ili Lenovo.

Raspravljalo se o akcijskoj ponudi (poklon S21FE uz svaki kupljeni iz serije S23), konstatovah da je to izuzetno dobra ponuda ako je kupac pravno lice nasta Djilkosh ulete sa pricom da je garancija 1 god i pokvari zabavu.

U medjuvremenu saznah da nije, vec da je garancija standardne 2, pa reko' da podelim ovu spoznaju i iskustvo sa drugima.

I kako na mlados' iskukah dodatni popust, pa platih fon 110k, po prodaji poklona i odbitku PDV-a ocekujem da ce me novi malisa kostati 50k. Ako resim da prodam i starog malisu (S21) onda je skoro pa nula. Eto takva je matematika sa 2 godine garancije.
 
Od danas mi ne radi discover u Google app ("došlo je do greške, nema dostupnog sadržaja"? O čemu se radi?
Takođe vidim da ne mogu da dodam sliku ovde na forumu. Sve opcije su zatamnjene!?
Da li ti je za jezik izabran srpski (latinica)?
Ako jeste, prebaci na ćirilicu i proradiće.
 
Od danas mi ne radi discover u Google app ("došlo je do greške, nema dostupnog sadržaja"? O čemu se radi?
Takođe vidim da ne mogu da dodam sliku ovde na forumu. Sve opcije su zatamnjene!?
Discover ne radi ni meni. Jutros primetio. Ali na forumu mi je sve ok.
 
Discover na. Kad je ua jezik interfejsa odabrana srpska latinica ne radi skoro nedelju dana. Taj problem sam imao sve vreme korišćena Honor Magic5 Pro telefona pa sam umesto srpske latinice koristio bosansku. Znači do Androida ke, nije do Samsunga
 
Ovde toliko pametnjakovica ima da prosto treba odrenje i medalje da dobiju. Nije uvreda ali prosto mislim da neko ne treba da pise nesto kad ne zna o cemu se radi. Kazu pojedinci "ne treba da brisete cache" uopste niste u pravu i nemojte lupetati vise, CACHE treba brisati bar jednom mesecno posle svakog mesecnog apdejta pa i sam Samsung preporucuje da se posle SVAKOG apdejta odradi clear cache a posle nove nadogradnje sistema factory, kako bi telefon radio normalno. Svi vi koji kazete da ne treba jel isto tako i na racunaru ne brisete temp jel? Mrzim pametnjakovice koje prosipaju prazne komentare jel eto cisto ajde da nesto napisem pa bilo to tako ili ne
 
Ovde toliko pametnjakovica ima da prosto treba odrenje i medalje da dobiju. Nije uvreda ali prosto mislim da neko ne treba da pise nesto kad ne zna o cemu se radi. Kazu pojedinci "ne treba da brisete cache" uopste niste u pravu i nemojte lupetati vise, CACHE treba brisati bar jednom mesecno posle svakog mesecnog apdejta pa i sam Samsung preporucuje da se posle SVAKOG apdejta odradi clear cache a posle nove nadogradnje sistema factory, kako bi telefon radio normalno. Svi vi koji kazete da ne treba jel isto tako i na racunaru ne brisete temp jel? Mrzim pametnjakovice koje prosipaju prazne komentare jel eto cisto ajde da nesto napisem pa bilo to tako ili ne
Mozda su stvarno ubedjeni da ne treba 😁
 
Ja smatram da era XP-a je prosla (2002 god) tj gde je to moralo da se radi ili ti da doprinese boljem radu sistema. Licno sam Administrator odrzavam sisteme i samim tim sve je to do korisnika. Imam računar gde nisam radio reinstalaciju Windowsa preko 3god a sva moguca ažuriranja je imao i zakrpe.. tako i telefon. Ne skodi mu da se obrise kes ali nije i moranje.
Sve je stvar da li se pravilno uređajem rukuje.
Imao sam razne ovde Samsung-e i svaki je imao barem jednu veliku nadogradnju kod mene jer uglavnom ih uzimam 3-4 meseca nakon sto izadju u prodaju.. I za to vreme dok su kod mene uvek izadje neka velika nadogradnja.
Ne pamtim kada sam radio resetovanje na fabrička podešavanja jer iskreno razloga nije bilo i telefon je radio uvek fluidno. Kao i sada sa S23U nakon nadogradnje na One Ui 6
 
Ja smatram da era XP-a je prosla (2002 god) tj gde je to moralo da se radi ili ti da doprinese boljem radu sistema. Licno sam Administrator odrzavam sisteme i samim tim sve je to do korisnika. Imam računar gde nisam radio reinstalaciju Windowsa preko 3god a sva moguca ažuriranja je imao i zakrpe.. tako i telefon. Ne skodi mu da se obrise kes ali nije i moranje.
Sve je stvar da li se pravilno uređajem rukuje.
Imao sam razne ovde Samsung-e i svaki je imao barem jednu veliku nadogradnju kod mene jer uglavnom ih uzimam 3-4 meseca nakon sto izadju u prodaju.. I za to vreme dok su kod mene uvek izadje neka velika nadogradnja.
Ne pamtim kada sam radio resetovanje na fabrička podešavanja jer iskreno razloga nije bilo i telefon je radio uvek fluidno. Kao i sada sa S23U nakon nadogradnje na One Ui 6
A kako ti kao brižljiv i pažljiv korisnik možeš da utičeš na to kakvo će ažuriranje Samsung da pusti, da li će da zeznu nešto ili ne, da li su dobro optimizovali kod ili im se potkrala greška.
Da li će slepci iz vibera pustiti dobar update ili će blokirati telefon svakom drugom korisniku?
Da li je svaka nova aplikacija koju instaliraš isto savršeno optimizovana sa svim što imaš na telefonu?

Opcija da se briše keš je tu sa razlogom.
Ti slobodno nemoj da brišeš ali reći da je nepotrebno i da jelte sve zavisi od korisnika i načina upotrebe je čista glupost.
 
Ja smatram da era XP-a je prosla (2002 god) tj gde je to moralo da se radi ili ti da doprinese boljem radu sistema. Licno sam Administrator odrzavam sisteme i samim tim sve je to do korisnika. Imam računar gde nisam radio reinstalaciju Windowsa preko 3god a sva moguca ažuriranja je imao i zakrpe.. tako i telefon. Ne skodi mu da se obrise kes ali nije i moranje.
Sve je stvar da li se pravilno uređajem rukuje.
Imao sam razne ovde Samsung-e i svaki je imao barem jednu veliku nadogradnju kod mene jer uglavnom ih uzimam 3-4 meseca nakon sto izadju u prodaju.. I za to vreme dok su kod mene uvek izadje neka velika nadogradnja.
Ne pamtim kada sam radio resetovanje na fabrička podešavanja jer iskreno razloga nije bilo i telefon je radio uvek fluidno. Kao i sada sa S23U nakon nadogradnje na One Ui 6
Poslednjih 10 godina i vise se prelazilo na ssd, da je ostao hdd morali bi i dalje da cistimo kes, registre itd... sa brzom memorijom ne moramo, ali je pozeljno jer sistem moze da radi jos fluidnije.
 
Zna li neko šta se dešava sa mučenim S23 FE?

Ne vidim ga po zvaničnim radnjama, ne priča se nigde o njemu. Stiče se utisak da se Samsung predomislio i odlučio da ga ukine pošto je uvideo da je besmisleno da postoji.
 
Poslednja izmena:
Ovde toliko pametnjakovica ima da prosto treba odrenje i medalje da dobiju. Nije uvreda ali prosto mislim da neko ne treba da pise nesto kad ne zna o cemu se radi. Kazu pojedinci "ne treba da brisete cache" uopste niste u pravu i nemojte lupetati vise, CACHE treba brisati bar jednom mesecno posle svakog mesecnog apdejta pa i sam Samsung preporucuje da se posle SVAKOG apdejta odradi clear cache a posle nove nadogradnje sistema factory, kako bi telefon radio normalno. Svi vi koji kazete da ne treba jel isto tako i na racunaru ne brisete temp jel? Mrzim pametnjakovice koje prosipaju prazne komentare jel eto cisto ajde da nesto napisem pa bilo to tako ili ne

Neka admini odluce da li je ovakav ton primeren za forum i da li je u skladu sa pravilima ovog forima.

Ja ne mogu da pricam o paprikama jer nisam poljoprivrednik, ne mogu da pricam o ekonomiji jer nisam ekonomista, ali posto sam inzenjer elektrotehnike i racunarstva a radim kao sotware developer, znam za sta je osmisljena cache memorija i cemu sluzi, i dokle god radi sve kako treba nikakvo retroaktivno brisanje kesa nije potrebno, i itekako ce usporiti rad telefona pri povlacenju potrebnih fajlova koji vise nisu u cache memoriji vec na daljim memorijama, isto vazi i za factory reset.

Kako kazes, postoji razlog sto to tu stoji, tako je, ali nije ni blizu toga da dokon covek svaki dan brise kes i radi factory reset jer jelte na nekom sajtu je procitao od nekog da tako treba, vec su developeri to tu ostavili ako postoji problem sa uredjajem.

A ti posto imas informacije ocigledno koje ne zna vecina, izvoli nadji mi gde to Samsung tvrdi da treba brisati kes memoriju posle malog update-a, oficijalan clanak, a u support-u kazu ukratko "...ako imate problema ili primetite da telefon sporije radi, mozda bih vam brisanje kesa pomoglo...", takodje i gde to Samsung tvrdi da treba raditi factory reset posle svakog veceg update-a.

Znaci kljucne reci iz suporta, mozda, i ako imas problem sa telefonom. Kako sam i sam software developer, mi u nasoj aplikaciji na kojoj radimo kes ne preporucujemo da korisnik brise, ukoliko nema potrebe za time, jer ce sam uredjaj usporiti u sledecim sesijama povlacenja podataka sa udaljenih memorija.

Ali evo ajde mozda ces ti sada da nas pobijes sve ovde ocigledno se razumes u temu i radis u njoj.
 
Iskreno rečeno, ja se ne sećam da sam na bilo kom od samsung telefona koje sam koristio poslednjih godina radio factory reset tj. rađen je samo kad sam ga predavao novom vlasniku 🙂 i ni na jednom nisam imao neki značajniji problem, usporenje ili sl. E sad, ja ne instaliram/uninstaliram xyz aplikacija/igrica svaki dan pa je možda i do toga 🙂
 
Da pitam ovde,da li je neko imao iskustva sa usb cnna 3.5 mm adapterom,koji radi na samsungu,znam da radi od samsunga original ali pitam od ovih ostalih je l radi neki? Mnogo mi je lakse da nadjem neke dobre sluske na 3.5 mm nego na usb c.
 
A kako ti kao brižljiv i pažljiv korisnik možeš da utičeš na to kakvo će ažuriranje Samsung da pusti, da li će da zeznu nešto ili ne, da li su dobro optimizovali kod ili im se potkrala greška.
Da li će slepci iz vibera pustiti dobar update ili će blokirati telefon svakom drugom korisniku?
Da li je svaka nova aplikacija koju instaliraš isto savršeno optimizovana sa svim što imaš na telefonu?

Opcija da se briše keš je tu sa razlogom.
Ti slobodno nemoj da brišeš ali reći da je nepotrebno i da jelte sve zavisi od korisnika i načina upotrebe je čista glupost.

E pa vidis ovako, kod mene je autoupdate iskljucen za sve aplikacije, rucno azuriram sve sto smatram da treba, ali ako u beleskama nesto pise sto mene kao korisnika odredjene aplikacije pogadja/resava. Ako nema nista od toga onda samo kada je nesto novo dodato i to snamerom da cu ja da koristim inace ni tada ne. Zato mi viber radi bez greske i verzija je: 20.0.2.0 (ako ti treba) Inace taj lom koristim samo zbog posla.

Sto se tice Samsung-a apsulutno ni jedan ali NI jedan update mi nije pravio probleme. Znam da je mnogima pravilo, upucen sam u to jer sam stalno tu na forumu i pratim sta drugi govore, ali kod mene nikako. (sem S22U ali to je bio modem problem tj hadverske prirode je problem bio)
Zasto?
Opet kazem i ostajem pri tome, sve zavisi kao se koristi telefon, koliko aplikacija imas instaliranih, koliko njih radi u pozadin.. Ako je veci broj, duze vremena je neophodno za sleganje nakon update-a, nebinto da li je 300mb ili 2.2gb update bio. Ujedno same aplikacije nekada se ne podudaraju sa sistemom ili hoce da izazivaju svakojake gluposti kao npr Viber kao sto i sam znas i onda zbog njega ti krivis sistem a on zapravo nije uzrok vec neka aplikacija u pozadini nije lepo prilagodjena i sabotira rad telefona.

Dve tacke si naveo koje nemaju veze sa sistemom od telefona vec je sve do developera aplikacija tj da li je lepo napravio ili optimizovao za odredjeni telefon.. Ne vidim tu sta je kriv u ovom slucaju Samsung posto i sam znas da Android radi na razlicite konfiguracje telefona. Treba to sve prilagoditi.
Imas takodje aplikaciju koju je Samsung napravio, mozda moze tebi da dobprinese a to je Galaxy App Booster, koja koriguje postavke svih aplikacija da bi radile sto pribliznije u sinfoniji sa samim sistemom. Ali u to ne spada u ciscenje kesa o kome ti pricas. ( Ta opcija da je toliko nuzna, ne bi se nalazila u samom recovery od telefon, u koji ne znaju 70% korisnika ako i ne vise da pristupe. Ako naravno je upitanju sistemski kes, posto razumem da krivis sistem)
Kes ti je materijal koji aplikacija projzvodi svojim radom koji joj je u datom trenutku neophodan za optimalni rad iste. Nakon nekog vremena sama ga brise ako i ne po samom zatvaranju. Sve zavisi kako se developer opredelio, naravno ostaje nekakav kes uvek ali to ne znaci da je on stetan. Prost primer: ostaje ti thumbnail od video klipa koj ti neko vreme vec iskace na YouTube-u, iz jednostavnog razloga a to je da kada otvoris aplikaciju da ne skida svaki put istu sliku vec ima u kesu pa ti odma to prikazuje.. gneralno doprinosi brzem radu same aplikacije a nakon nekog vremena on to izbaci tj ukloni i zameni necim drugim tj drugom slicicom, ako si na primer odgledao to.
Sve se svodi na "ako" zato se i nalazi u kesu jer je privremeno tu.

I da u prethodnom svom postu sam reko "Ne skodi mu da se obrise kes ali nije i moranje." Nigde nisam reako da je nepotrebno 🍻
 
Poslednja izmena:
Neka admini odluce da li je ovakav ton primeren za forum i da li je u skladu sa pravilima ovog forima.

Ja ne mogu da pricam o paprikama jer nisam poljoprivrednik, ne mogu da pricam o ekonomiji jer nisam ekonomista, ali posto sam inzenjer elektrotehnike i racunarstva a radim kao sotware developer, znam za sta je osmisljena cache memorija i cemu sluzi, i dokle god radi sve kako treba nikakvo retroaktivno brisanje kesa nije potrebno, i itekako ce usporiti rad telefona pri povlacenju potrebnih fajlova koji vise nisu u cache memoriji vec na daljim memorijama, isto vazi i za factory reset.

Kako kazes, postoji razlog sto to tu stoji, tako je, ali nije ni blizu toga da dokon covek svaki dan brise kes i radi factory reset jer jelte na nekom sajtu je procitao od nekog da tako treba, vec su developeri to tu ostavili ako postoji problem sa uredjajem.

A ti posto imas informacije ocigledno koje ne zna vecina, izvoli nadji mi gde to Samsung tvrdi da treba brisati kes memoriju posle malog update-a, oficijalan clanak, a u support-u kazu ukratko "...ako imate problema ili primetite da telefon sporije radi, mozda bih vam brisanje kesa pomoglo...", takodje i gde to Samsung tvrdi da treba raditi factory reset posle svakog veceg update-a.

Znaci kljucne reci iz suporta, mozda, i ako imas problem sa telefonom. Kako sam i sam software developer, mi u nasoj aplikaciji na kojoj radimo kes ne preporucujemo da korisnik brise, ukoliko nema potrebe za time, jer ce sam uredjaj usporiti u sledecim sesijama povlacenja podataka sa udaljenih memorija.

Ali evo ajde mozda ces ti sada da nas pobijes sve ovde ocigledno se razumes u temu i radis u njoj.
Potpisujem sve što si rekao, a nisam čak ni software developer 😁

Cache memorija služi upravo da aplikacija brže povlači podatke ako se često koristi, to je slična fora kao i sa ram memorijom, ljudi misle da treba da bude slobodna a to je greška, ali recimo to ovako uprošćeno, ako legnete da spavate obučeni, čim ustanete bićete spremni za polazak, a ako skinete odeću pred spavanje(brisanje cache-a), nakon što se probudite, potrebno je više vremena da se obučete i izađete, a to znači da ćete kasnije i izaći 😁
E sad, da se vratimo na cache, ukoliko pri update-u aplikacije na novu verziju ili update-a kompletnog androida, neka od aplikacija pravi problem, poželjno je obrisati cache memoriju, pa čak i podatke te aplikacije kako bi se ona osposobila. Brisanje cache-a je jedino ok u takvim slučajevima i eventualno da bi se oslobodio prostor jer keširanje zauzima dosta ukoliko postoji veliki broj aplikacija.
Ukratko, nema potrebe za brisanjem keša ukoliko sve radi kako treba, a nema ni greške ukoliko se keš obriše, znači 2+2 je ništa, matematika jasna, matematika čista. 😁
 
Auh,uradio fabrički reset. Ništa ne diram. Ali ovaj One UI 6.0 kao da je pijan 😁

Od suseda se prebacio na dojčland.

Čekam ispravku kao ozeblo sunce 😁

Screenshot_20231111_231431_One UI Home.jpg
 
Ovaj witcher uvek nesto udara kontru, bilo za apdejt bilo za bateriju bilo za maskice itd :D covek nema sta da radi pa si ovde dodje da malo probudi temu :D
Poslednje 6-7god nisam radio reset na windowsu posle nekog apdejta(reinstall jesam posle 3god zbog preladka sa ssd na nvme) na ajfonu 3.5god nikad, na androidu takodje, jedino ako nije kao sad da mi nesto preterano smeta ne radi kako treba-mada i posle reseta nije nista bolje :D
 
Ovaj witcher uvek nesto udara kontru
Ako si čitao knjigu/igrao igru onda znaš da je Geralt jedan težak tvrdoglavi cinik 🙂 Odoste u težak off, mislim da je suština da se clear cache/facrory restart radi ako imate nekih problema jer će u 99% to da reši iste, u suprotnom nije potrebno. Evo Hbis ga je odradio pa mu se izgleda aktivirao neki skriveni vpn 🙂 Ali koliko čitam i strane forume, dosta ljudi prijavljuje neka različita čudna ponašanja 6-ice...
 
Potpisujem sve što si rekao, a nisam čak ni software developer 😁

Cache memorija služi upravo da aplikacija brže povlači podatke ako se često koristi, to je slična fora kao i sa ram memorijom, ljudi misle da treba da bude slobodna a to je greška, ali recimo to ovako uprošćeno, ako legnete da spavate obučeni, čim ustanete bićete spremni za polazak, a ako skinete odeću pred spavanje(brisanje cache-a), nakon što se probudite, potrebno je više vremena da se obučete i izađete, a to znači da ćete kasnije i izaći 😁
E sad, da se vratimo na cache, ukoliko pri update-u aplikacije na novu verziju ili update-a kompletnog androida, neka od aplikacija pravi problem, poželjno je obrisati cache memoriju, pa čak i podatke te aplikacije kako bi se ona osposobila. Brisanje cache-a je jedino ok u takvim slučajevima i eventualno da bi se oslobodio prostor jer keširanje zauzima dosta ukoliko postoji veliki broj aplikacija.
Ukratko, nema potrebe za brisanjem keša ukoliko sve radi kako treba, a nema ni greške ukoliko se keš obriše, znači 2+2 je ništa, matematika jasna, matematika čista. 😁
Bas volim sto si dao ovo poredjenje.

Zamisli jedno vece se napijes i navuces 4 kape i obrnes patike. Sta ces ujutru da radis? Ces tako bangavo da nastavis da hodas ili ces da se presvuces? :D

Bas zato je brisanje kesa dobra stvar, da se stvari resetuju s vremena na vreme, pogotovo prilikom azuriranja. S obzirom da je stvar koja traje 3 sekunde, i da od 100 aplikacija aktivno koristimo mozda 20, ostale jednom u par dana ili jednom dnevno, brisanje kesa nikako ne moze da odmogne, a i to malo sto pomaze radu aplikacija, telefon ce ucitati za pola sekunde.
 
Ovo za brisanje keša da bi telefon brže radio smo ustanovili da nije tačno još kad sam imao Alcatel OT-990 pre 10 godina, kao i one besmislene aplikacije što gase sve što radi u pozadini, a time se dobije kontraefekat ustvari.

Kako bi prešli na normalnije teme(boldovano da ne bi preskočili pitanje), da li neko ima iskustva sa bežičnim punjačima drugih proizvođača?
Samsungovi su skupi, a što je još gore prilično su loše i ocenjeni.
Da li uzeti Xiaomi punjač, koji ima Qi standard i radi na 20W, iako S23 može samo do 15W? Koliko znam, telefon uzima koliko mu treba, ne bi trebalo da bude problem.
Ono što ne znam je kolika snaga adaptera je potrebna da bi na bežičnom bilo tih 15W? Xiaomi piše da je za maksimalih 20W potrebno 25W na adapteru, a za manje ne znam.
 
S23 ultra ima snap modem, i daleko bolje hvata signal nego s21 exynos.
Tamo gde moja supruga sa 21+ ima 1 crtu ja imam 3 ili 4 na s23 ultri.
Tako je kod mene. E sad nek i drugi kazu svoje misljenje.
Stajao sam juce pored kolege sa s23 ultrom na poslu i isto ima domate kao i ja jednu crtu. U gradu, u fabrici. Znam da ometaci nemaju. Msm samo kazem.
 
Stajao sam juce pored kolege sa s23 ultrom na poslu i isto ima domate kao i ja jednu crtu. U gradu, u fabrici. Znam da ometaci nemaju. Msm samo kazem.
Meni kuci na s23 je signal isti kao na starom a40, dve crte, nista bolji. Mislim da ni tebi nece biti bolji pogotovo ne u fabrici al ne kupujes valjda telefon samo zbog signala?
 
Meni kuci na s23 je signal isti kao na starom a40, dve crte, nista bolji. Mislim da ni tebi nece biti bolji pogotovo ne u fabrici al ne kupujes valjda telefon samo zbog signala?
Ne kupujem samo zbog ali ima udela dosta.
Tipa kada sam kuci, koja se nalazi u gradskom naselju, imam jednu crticu na S21 ultra,dok ukucani sa znatno slabijim modelima razlicitih telefona imaju pun signal ili jednu crticu manje. Ovo govorim bez ikakvih rutina ( tipa kad sam na wifi, smanji mi na 2g signal, i onda bude pun i ostalih gluposti ). Ovo sve pricam jer baterija dosta slabije drzi ukoliko ti je slab signal ( provereno, u temi s21 ultra ). Pa sad, ako na poslu gde sam 8 sati, i kuci gde sam isto skoro ostatak vremena imam muku sa signalom, onda ne znam. Naravno, ovo mi nije dovoljan razlog da predjem na neki drugi slabiji telefon samo zbog signala, zelim iskljucivo s23 ultru pa neka bude tako kako bude, pravicu opet rutine. Ako uopste i bude los signal, mozda u kuci bude bolje.
 
Prijem signala S23U vs A52s je skoro isti. Možda za nijansu bolje kod S23U, ali to bih morao ipak višeputa da proverim. Ovako u stanu skoro isto. Pričam o 4G signalu i uključen VoLTE. Ja lično nikada ne forsiram 2G; razlika u kvalitetu razgovora je baš velika.
 
Nazad
Vrh Dno