Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

@zokibat hvala za predlog, nisam nikad porucivao odatle, jel ima nesto slicno u Srbiji da se nadje, kakve su one fusion folije ili kako se vec zovu?
 
a kako proveriti da li je kopija ili orginal? sta je najmerodavnije oko toga da se primeti
 
Pa sam sistem kod kopije ja mislim da je providan iz aviona... Nemoguce da iskopiraju software kao hardver.
 
@zokibat hvala za predlog, nisam nikad porucivao odatle, jel ima nesto slicno u Srbiji da se nadje, kakve su one fusion folije ili kako se vec zovu?
Ne bi se ja zezao sa tim folijama, staklo je ipak staklo. Ako već imaš takav telefon ne treba štedeti na zaštiti. Kod nas ćeš teško naći nešto slično jer nema stakla gde radi otisak osim whitestone. Slobodno poruči sa mobilefun nećeš se pokajati.
 
Moguće da su mu uvalili kopiju. Ja kad sam kupovao Ultru svaki 5 oglas je bio fejk i ko se ne razume lako se opeče.
Meni zvuči nerealno da se kopija ne provali pri prvom paljenju/korišćenju ako ne i već pri otvaranju.

Ok da nekog zeznu da kao kupi jeftinije pa mu u nekom mraku podvale da plati, ali da ne vidi čim dodje kući je potpuno nerealno.
 
Meni zvuči nerealno da se kopija ne provali pri prvom paljenju/korišćenju ako ne i već pri otvaranju.

Ok da nekog zeznu da kao kupi jeftinije pa mu u nekom mraku podvale da plati, ali da ne vidi čim dodje kući je potpuno nerealno.
Pazi, ovde u slovačkoj cigani imaju razrađen biznis i niko to ne kontroliše. Ja sam išao po Ultru, novu ne otvorenu. I kao likuša neće da otvori, jer je nov neka ga ja otvorim prvi. Pri tom cena nije bila mnogo ispod redovne. I provalio sam odmah po fontu pisma na kutiji. krastavac, neko ko stalno menja telefone kao ja naučio sam. Prosto kutija je bila sumnjiva, i sam prodavac je sumnjivog ponašanja.
 
a kako proveriti da li je kopija ili orginal? sta je najmerodavnije oko toga da se primeti
Ja imam azijsku verziju (12/256) i par ljudi oko mene i nista ne ispada samo od sebe. Uporedili smo sa ljudima koji imaju verziju od operatera i bukvalno nema razlike.
Ne znam kako je moguce da samo od sebe ispada, a pogotovo SIM ladica (ajde mozda je olovkica limun mada ni to ne bi trebalo jer ovakvi uredjaji imaju visoku kontrolu kvaliteta na izlazu iz fabrike).
 
sto se tice sim fiokice to sam primetio samo prvi put kad sam izvadio mob iz kutije i drzao ga u ruci i posle jedno 2 sata ,kao da je ta fiokica bila iskocila napolje za 1milimetar ali je opet iskocila, napominjem da jos nisam bio ubacio sim karticu,

sto se tice olovkice bio mi je fon u dzepu ceo dan i imam neku budjavu kinesku providnu futrolu koja ima neke ruged coskove kao dodatno ojacanje bukvalno cepa farmerke kad se sagnes,znam samo da sam u jednom trenutku izvadio mob iz dzepa i olovkica je bila onako iskocila kao kad je gurnes prstom unutra da je izvadis,al uopste ne pada na zemlju nego samo onako viri kao kad je spremna za upotrebu,to se isto samo jednom desilo,znam da neki stari notovi su imali problem sa tim iskakanjem olovke napolje

ove 2 anomalije sam primetio samo jednom i to je sve,

A sto se tice provere originalnosti telefona,bacili ste mi takvog rovca da evo me sa kutijom i sve zivo proveravam sad sto se moze naci na internetu,za sada,javljam se posle
 
Ukucaš #0# i ukoliko ti se pojavi dijagnostika odmah ćeš znati na čemu si.
 
Ti kodovi na klonu ne rade? Mislio sam da je to u osnovi androida ubaceno da ne zavisi od proizvodjaca itd
 
Predstave nemam.

@nekibatica ali polako ne mora da znaci da je kopija, niko od nas ovde nije video telefon pa da zna. Imas na stranim forumima tacno objasnjeno kako da provalis da li je kopija, uglavnom na ekranu se sve vidi, jako je malo firmi koje mogu da naprave ovakav ekran, par firmi samo u svetu. Mozda je samo slucajnost nekako niko ne zna od nas ovde.
Proveri imei, proveri serijski broj, ekran, olovku da li je pozicionirana kako treba, kutiju itd imas bas sve na internetu na stranim forumima objasnjeno.
 
e ovako s obzirom da ste me bas onako fino protresli sa ovim mogucim fejkovima,za koje sam i sam cuo al tek prvi dan kad sam dobio fon sto je jos smesnije(izaso mi neki klip na yt o fejkovima), al nisam puno pridodavao znacaja jer mi je onako telefon vizuelno na prvu izgledao bez greske.

Prvo i osnovno znaci telefon je za tajlandsko trziste,odakle njima isplativost da to doteraju ovamo pa prodaju ja ne znam,ali tu neka fora sigurno postoji,
Takodje sam se tripovao da nisu ovo oni kao refurbished telefoni od preko,medjutim oni ne dolaze u org pakovanjima i jednostavno se vidi da su korisceni valjda je tako

Kutija je bila da kazem ono mint,sa strane one okrugle nalepnice do not seal if is broken itd,osim one crne folije na ekranu (koju imaju i svi fejkovi) najvise mi uliva poverenje sa svih strana ona bela providna folija kao kad kupite bilo koji nov teh proizvod.Znaci ceo je u njoj dole gore i bokovi.Kabal za punjac urednog i pravilnog oblika spakovan u kutiju ,bas onako fabricki.

GLedao sam sve zivo po netu,znaci
oba IMEI koda se poklapaju iz softvera moba kad se ukuca ono #06# sa kodovima na kutiji kao i SN broj i verzija telefona,tako kucao i imei checker na googlu gde pokazuje da je sve kao ok
Kada se kuca ona varijanta #0# odma ulazi u dijagnostiku tako da i to radi

Skidao sam CPUZ i CPUX gde pokazuje da ima pravi procesor znaci u cpuX-u izbacuje SM 855AC snapdragon,a u cpuZ pokaze cortex A710 -510 itd ,sa adreno 740 grafikom,to je valjda to
Jedino mi malo sumnjicavo sto pokaze cpuZ 7080 GB rama i 210 gig memorije umesto 256gb i 8gb ,ali valjada to sistem rezervise za sebe taj jedan deo tih memorija, ispravite me ako gresim
Takodje mi je malo jedino nejasno pise da je telefon proizveden u maju 2023 a kad sam ga izvadio iz kutije bio je azuriran na poslednji update i sistem i oneUI to ne kapiram kako
Fizicki nema odstupanja, olovkica mu je jednako pozicionirana nekih 2mm sa gornje i donje strane,licno merio,takodje i gledao mu one prstenove oko kamere i sama sociva koja se full poklapaju

I ono sto mi je takodje bilo jako bitno oko te orginalnosti i donosenja sa drugog podrucija da li cu dobijati OTA updatove jer kad sam izvadio iz kutije nije bilo nikakvog updata ,cak sam mu i uradio facotry data rese i opet nije bilo pa sam se tu malo istripovao da necu ni dobijati, medjutim pre neko vece mi je pao update i bio sam onako bas pofino srecan.

Brzina kojom radi,ekran, zvuk ,baterija koja traje bukvalno meni 3 dana, ja ovo nisam video nigde,iskreno nesto kamerom nisam bas zadovoljan,onaj 100x mi je jedno ekstra

Sa moje neke laicke tacke gledista ovo je full orginal telefon 1/1 ali budite obazrivi odakle i sta kupujete jer i ja ne mogu da verujem da ima ovoliko kopija ,ovo ranijih godina nije postojalo

E sad sta se desilo sa onom olovkicom i sim fiokicom,ja ni sam ne znam,sim fiokicu mi pokriva maska ali cu pratiti situaciju sa olovkicom da li ce se ista desavati

i da nemam foliju preko ekrana,i ja nisam u zivotu video da se neki ekran grebe kao ovaj,bukvalno ga pazim kako ubacujem u dzep i opet sam mu izgebao ekran,a priveskom od kljuceva sam mu cak i napravio jednu napuklu tackicu,omg
 
Poslednja izmena:
Imao sam priliku nekad davno da vidim s4 klon, imao je antutu i cpuz preinstalirano, kad ih otvoris pokazuje sve podatke kao i orig 😂😂 naravno po ekranu i sve to je bilo vidljivo da je klon, ali covek je svsno znao da je to klon i nije mu bilo problem jer je i cena bila neka smesna...
ZAto sad odma otvaras proveris i das pare, ono da ja prvi otvorim ovo ono, neka fala :D i te nalepnice ima na alixpres za 1e 10komada(do not brok seal itd) tako da je bas otislo u pravcu u kom ne treba :D
 
Na primer meni je stigao telefon fabricki zapakovan kao original, one njihove crne nalepnice koji se cepaju gore i dole, a mom drugu je stigao tako kao tebi, bili su pocepani te crne nalepnice a imao je druge dve okrugle tako kao ti, folija na ekranu je bila netaknuta i imei se poklapao kao i serijski broj.
 
To sa kutijom i papirom, to svaki iskusan KP prodavac ume da odradi da bude kao novo, i same nalepnice ima na Aliju da se uzmu.
Meni vise deluje da je telefon original, ali polovan, prepakovan i prodat ponovo kao nov. Olovka nema sanse da ispada sama, onda ima problem, koji treba resiti, dzabe ti maska kad ona viri i slicno.
 
Pa kako onda proveriti da li je sve org i u redu? Nekako nema sanse da je ovo polovan fon,jednostavno se vidi da je novo
Ovo sa olovkicom se desilo samo jednom napominjem,praticu u ubuduce pa cemo videti takodje skinucu masku
 
Iskreno ne znam ni da koristim olovkicu niti znam sta je onaj taster na sredini,jednostavno ne razumem sta ce olovkica u ovom telefonu,ja nju nisam izvadio ukupno 2 puta od kad sam uzeo fon,
po meni to treba da bude dodatna oprema,
 
Taster na sredini sluzi za geste u vazduhu
 
Koliko pratis tel i sve oko tehnike?
Moj s21u su prodali kao novog, samo otvorena kutija, a tel bio star godinu ipo dana 😂 tako da te price nema sanse da je polovan ne pije vodu..
Svasta se radi samo da se "uvali" tel i uzmu pare.
Posalji sliku tel ovde na forum, za pocetak..
 
To sa kutijom i papirom, to svaki iskusan KP prodavac ume da odradi da bude kao novo, i same nalepnice ima na Aliju da se uzmu.
Meni vise deluje da je telefon original, ali polovan, prepakovan i prodat ponovo kao nov. Olovka nema sanse da ispada sama, onda ima problem, koji treba resiti, dzabe ti maska kad ona viri i slicno.
Digresija...
Dok sam radio u mtel-u imali smo slučaj da u Sarajevu prodamo potpuno novu Nokia-u (u celofanu), ne sjećam se koji model, moguće N95.

Vraća ga čovjek na reklamaciju za pola sata i kaže prodali ste polovan telefon. Prodavci lagano krenuli da ga odje.. i kao zašto mislite da je polovna?
Zato što na Wallpaperu ima grb Zvezde i za zvono melodiju Bože prvde 🤣

Zamjena momentalno. Kako je telefon takav došao u prodajno mjesto nikada nije otkriveno.
 
Koliko pratis tel i sve oko tehnike?
Moj s21u su prodali kao novog, samo otvorena kutija, a tel bio star godinu ipo dana 😂 tako da te price nema sanse da je polovan ne pije vodu..
Svasta se radi samo da se "uvali" tel i uzmu pare.
Posalji sliku tel ovde na forum, za pocetak..
Vecina preprodavaca su teski prevaranti (bar 95% njih), ne bih kupio polovan telefon kod njih, makar morao da koristim novu kopiju 3310 od 50e. Jednom sam naleteo na 2 mamlaza (ja njima prodao, ali posteno), drugi dan zovu kao da sam ih prevario i da cu morati da im vratim deo novca "da ne bi bilo problema" + da platim njihove putne troskove. Kad sam im trazio adresu da im donesem licno "da ne trose gorivo" i da im se ******* mile mame lazljive, odjednom su promenili plocu. 😅 Obojica kao da su ispali iz nekog filma B produkcije, glume nesto, a IQ kao broj cipela, plus ni 5 sklekova verovatno ne mogu da urade, a misle da su sila... Zgadili mi se preprodavci za sva vremena. Ne racunam ove sto iskljucivo nove stvari prodaju na KP.
 
Meni je jedan KP nalog blokiran jer sam liku poslao ispravan LG L9, i lik me cima 3 dana ubedjuje kako nece da se upali i kako sam mu poslao neispravan telefon, a ja ga koristio do momenta slanja, i kao da mi on vrati telefon a ja njemu pare i plus postarinu. Ja reko moze dodji licno donesi ga, on kao da mi posalje, sta sam ja odbio, i prijavi me i ovi mi blokiraju nalog. Sva sreca pa je i KP tim jako profesionalan pa sam morao da pravim drugi profil iako sam im prilozio dokaze sve.
Oduvek ce mi biti fascinantno za koliko malo novca ce jajare da se cimaju da te zeznu i za 300 din.
 
Nazad
Vrh Dno