Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Niti ga ikad praznim do 0% niti ga punim preko 85% tako da mislim da ću nekako preživeti tu razliku u procentima... Actually, nemam potrebe čak ni da ga punim na superfast - u vreme kada ga punim (pred spavanje) svakako nigde ne žurim...

Što se tiče punjača u kutiji eto nas na istoj strani sa Prodayem i Lemajom - bilo bi baš bez veze da nam uređaji nemaju baš ništa zajedničko...
 
Nemam ja problema sa sporim punjenjem jer telefon punim preko noći.
Više problema imam kad trebam telefon da punim preko dana a nemam više od 15-20 min - to ovde nije sjajno.
Samsung u Android svetu ima ubedljivo najsporije punjenje. A najskuplje naplaćuju telefone.
L i d e r i, ali u prodaji magle. 😁
 
Pa pazi, punjenje preko dana a da nemam više od 15-20 minuta za to mi se desilo sa Note 8 i to tek "pred sam kraj njegovog života", dok mi tako nešto nije trebalo ni sa jednim od telefona koji su mu prethodili, kao ni sa ovim...

Opet, sve je stvar potrebe, prioriteta, navike, načina korišćenja... Uostalom i to može biti nekom jedna od bitnijih stvari prilikom odabira telefona i u tom slučaju se slažem da ima boljih izbora...
 
^ pa zadnjih godina mogu reci da je Samsung sustigao apple. Ako se i nije čak izjednačio.
 
^ rekoh da i mi Samsunga za prodaju magle imamo , evo gledam u mts je S22U poskupeo za mesec dana 20.000 din.
Sa 160.000 na 180.000 + pretplata ("Omorika 25"uz ugovornu obavezu 2g.)😳

BTW... Iphone 14 Pro Max uz istu tarifu je 217.000 + pretplata 😳
 
Jel nekome zakuca u notification bar-u Viber kako preuzima fotke ili video, a u stvari ne radi nista😁😁😁?
 
^ rekoh da i mi Samsunga za prodaju magle imamo , evo gledam u mts je S22U poskupeo za mesec dana 20.000 din.
Sa 160.000 na 180.000 + pretplata ("Omorika 25"uz ugovornu obavezu 2g.)😳

BTW... Iphone 14 Pro Max uz istu tarifu je 217.000 + pretplata 😳
Normalno da je skuplji kad je noviji model od S22U, tek S23 je konkurencija Iphone 14. A verujem da će i S23U imati cene kao i Iphone sada.
 
To je do Vibera, kod mene na Xiaomi i kod zene na Motoroli isto
 
^ rekoh da i mi Samsunga za prodaju magle imamo , evo gledam u mts je S22U poskupeo za mesec dana 20.000 din.
Sa 160.000 na 180.000 + pretplata ("Omorika 25"uz ugovornu obavezu 2g.)😳

BTW... Iphone 14 Pro Max uz istu tarifu je 217.000 + pretplata 😳
Pa podigli cene pred crni petak da bi za crni petak "dali" neki popust i rekli da je akcija :ROFLMAO:
 
Nedavno sam kupio S22 i odmah sam stavio screen protector na koji sam prvo naleteo. Protector pokriva ceo ekran.
Fingerprint scanner mi gotovo ne radi, tj. skoro nikada ne uspem da otkljucam telefon koristeci ga.
Sto se tice otkljucavanja prepoznavanjem lica, to radi dosta bolje - mozda u nekih 75% pokusaja, a po osecaju znatno redje nego na prethodnom Huawei P30. Nisam siguran da li moze da ima uticaja to sto je kamera prekrivena protector-om...

Da li je neko imao slicne poteskoce?
Da li ste imali iskustvo sa nekim screen protectorom sa kojim fingerprint scanner radi nesmetano? Ako jeste, koji S.P. je u pitanju i gde moze da se nabavi?
Jel ima neko iskustva sa ekranom bez ikakve zastite, tj. koliko je stvarno otporan na udarce i grebanje?

Hvala unapred na savetima :)
 
Samo folija ili Whitestone ili Spigen sa kojim radi otisak. Ostalo tesko.
 
Nedavno sam kupio S22 i odmah sam stavio screen protector na koji sam prvo naleteo. Protector pokriva ceo ekran.
Fingerprint scanner mi gotovo ne radi, tj. skoro nikada ne uspem da otkljucam telefon koristeci ga.
Sto se tice otkljucavanja prepoznavanjem lica, to radi dosta bolje - mozda u nekih 75% pokusaja, a po osecaju znatno redje nego na prethodnom Huawei P30. Nisam siguran da li moze da ima uticaja to sto je kamera prekrivena protector-om...

Da li je neko imao slicne poteskoce?
Da li ste imali iskustvo sa nekim screen protectorom sa kojim fingerprint scanner radi nesmetano? Ako jeste, koji S.P. je u pitanju i gde moze da se nabavi?
Jel ima neko iskustva sa ekranom bez ikakve zastite, tj. koliko je stvarno otporan na udarce i grebanje?

Hvala unapred na savetima :)
Ja koristi Moccoll i nemam nikakvih problema.
 
^ ako je staklo osim white stone teško će i to pomoći.
 
Uključi "Touch sensitivity" ako već nisi, pa probaj da li ima razlike?

Settings > Display > Touch sensitivity

Pomoglo. Sad radi neuporedivo bolje i brze.

Mada mi se cini da je i nacin na koji se radi registracija otiska promenjena sa update-om. Mozda je i to imalo uticaja...

Hvala :)
 
^ rekoh da i mi Samsunga za prodaju magle imamo , evo gledam u mts je S22U poskupeo za mesec dana 20.000 din.
Sa 160.000 na 180.000 + pretplata ("Omorika 25"uz ugovornu obavezu 2g.)😳

BTW... Iphone 14 Pro Max uz istu tarifu je 217.000 + pretplata 😳
Sto znaci da je i 14PM poskupeo za 25000 u odnosu na preorder. (mada sam videla da su od danas i u IStyle-u cene isto podigli).
Mislim da je podosta S22U poskupeo i Telenoru (odnosno cela S22 serija).
 
^ S22U u preorderu za kes je bio 119.999 a sada je 164.999. Ovo je kod Samsungovih ovlašćenih prodavaca a da nisu mrežni operateri.
 
Test ima dosta manjkavosti...
 
Ideeemo, rasprava počinje 3,2,1... obično mi u recenzijama benchmark-a fali kreativnosti i karaktera(i sada je isto) ali jedna od retkih koju podržavam, naravno da ima manjkavosti i da je ''lepota u oku posmatrača'', poenta je - hteli da priznate ili ne - Samsung S22 Ultra je dobar telefon.
 
Ne radi se o lepoti u oko posmatraca vec o ociglednoj cinjenici da autori testa slabo poznaju fotografiju. Ogroman procenat fajlova je popucao, sto u svetlim sto u tamnim delovima a oni kazu odlicno, nisu culi za flare, glare, ghosting i coma, a ovamo odlicne nocne fotke ili fotke sa direktnim suncem.
Naravno, na kraju prica kako za 99.99% ono mobilni, "profi masine" itd itd... pa rodjaci, 20 god star dslr ima da iscepa svaki mobilni telefon po svakom pitanju, a o novijim milc masinama da i ne govorim. Kad vam deca za 20-30 god budu gledala svoje fotke na 64k zidovima i budu pitali "ćale/kevo, kako vas bre nije bilo sramota da fotkate ovakvim krševima", nemoj da kažete da nije bilo bolje! :D
 
Da ali kostaju sa opremom x3. Oduvek se znalo, ako zelis all in one a da nije golemo, mobilni. Za sve ostalo, telefoni nemaju sta da traze.
 
Malo je offtopic, ali mislim da se pisalo ovde o garanciji.
Na KPu lik nudi garanciju iz MTS-a, stampanu, bez racuna, praznu skroz https://prnt.sc/-P4UAjtr1ycT
Je li to prava garancija ili ne?
 
^ Ja sam biznis korisnik, takvu sam garanciju dobio uz telefone uzete na firmu :)

mts.jpg
 
Nazad
Vrh Dno