Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Jel imate problem sa viberom, kad hocu da posaljem sliku iz vibera nekome i otvorim slike pokaze mi ne poslednju uslikanu neko neku random pa moram uci u galeriju da posaljem trazenu sliku, desava se nekome?
 
Kod mene je isto.
 
Noup, to je ok kod mene. Radi kako treba.
 
Jel imate problem sa viberom, kad hocu da posaljem sliku iz vibera nekome i otvorim slike pokaze mi ne poslednju uslikanu neko neku random pa moram uci u galeriju da posaljem trazenu sliku, desava se nekome?
Obriši keš vibera 🙃.
 
To mi nekako doslo sa novim sistemom...
Magnus, obrisao ali isto se desava
 
Jel imate problem sa viberom, kad hocu da posaljem sliku iz vibera nekome i otvorim slike pokaze mi ne poslednju uslikanu neko neku random pa moram uci u galeriju da posaljem trazenu sliku, desava se nekome?
Ides u menadzer aplikacija nadjes Viber, i dodas mu jos privilegija tj da moze da ima pristup slikama i ostalim stvarima. Po default-u A13 to ne odobrava iz nekog razloga pa mora rucno da mu se odobri
 
Nesto je tiho u poslednje vreme, pa moram da kazem da mi se cini da je snapdragon bolji od exynosa.
Sta vi kazete?
 
Hahahahahaha, let's countdown baby😄😄😄. Nije se ni Snap u S22 usrecio ali mislim, mozda ce smesno da zvuci, da je nereseno.
 
^ možda je tako najpoštenije😀
 
Aj sad bez zezancije, nešto me fold 4 kopka, želim da ga isprobam a planiram da uzmem s23u za par meseci.
Da li se isplati zezati se i menjati s22u za fold4 sada pa prodati fold i uzeti s23u u februaru, martu?
 
Čini mi se da si se već odlučio, a ovde nas pitaš čisto pro forme :cool:
 
Aj sad bez zezancije, nešto me fold 4 kopka, želim da ga isprobam a planiram da uzmem s23u za par meseci.
Da li se isplati zezati se i menjati s22u za fold4 sada pa prodati fold i uzeti s23u u februaru, martu?
Znas kako, ja sam za s23u opciju. Ujedno bices i beta tester tj da nam preneses iskustva o istom posto si voljan da ides tim putem ne kosenim 😁
 
I mene isti demoni muce kao i tebe, ali degradacija je u odnosu na kamere i overall mislim. Ne racunam tu zmaj vs exynos. Ne vredi prosto prelazak i cena. Posle je i pakao prodati to.
 
Najbolje da promenite brend. 😁
 
Ma nema sanse. Nema sta nisam nosio, i uvek se vratim na Samsung. Jednostavno OneUI mi najvise prija.
 
Ne vidim ništa specijalno u OneUI. Ništa preterano brže, stabilnije i fluidnije ne radi u odnosu na ostale UI.
2 nedelje rada imam i počeo je telefon blago da usporava i secka kad otvaram listu otvorenih aplikacija. Restartovao ga i sve radi kako treba. 🤣
 
Čini mi se da si se već odlučio, a ovde nas pitaš čisto pro forme :cool:
Moram da nadjem opravdanje za bacanje para :D
Znas kako, ja sam za s23u opciju. Ujedno bices i beta tester tj da nam preneses iskustva o istom posto si voljan da ides tim putem ne kosenim 😁
S23u hocu sigurno, samo je pitanje da li da ubacim Fold u medjuvremenu :D ne znam sta ce posle biti teze, prodati Fold ili S22u.
I mene isti demoni muce kao i tebe, ali degradacija je u odnosu na kamere i overall mislim. Ne racunam tu zmaj vs exynos. Ne vredi prosto prelazak i cena. Posle je i pakao prodati to.
Sto je najcrnje, 10x koristim vise i od glavne i od 3x. Ali za par meseci kontam da mi nece toliko faliti, nemam pojma. Brine me samo prodaja na kraju posle, da se ne zarobim sa tim.
 
Strpljen, spasen. Sacekaj S23 Ultra ili Fold5. S22 Ultra ma koliko god mana imao, i dalje je Top 5 uredjaj po meni.
 
Da ne ubuci i ne napravi tenk, ili Thin ili Rugged koja isto nije toliko debela. Ako hoćeš najbolju zaštitu onda idi na Tough Armor.
 
Evo konačno sam ugrabio malo slobodnog vremena da napišem nešto o S22U Kod mene je 2 meseca.
Biće tu i poređenja sa prethodnim Xiaomi Mi10. Nisam nikakav fanboy, koristim ono što mi se u tom trenutku sviđa/iskoči povoljno.
Dizajn: Klasični Note - jedinstven. U isto vreme i lep i Bože me sačuvaj. Dugmići na dobroj lokaciji. U ruci leži dobro, mogu jednom rukom da ga koristim u većini situacija. Olovka na pogrešnoj strani. Kamere lepo izgledaju, ali se oko njih skuplja prašina katastrofa. Ocena: 8/10. Više preferiram telefone koji dizajnerski podsećaju na sapun.
Kvalitet izrade: Moj model je crne boje, ima pozadi i napred Outfitters foliju (ne bacajte pare, ne vredi toliko) pa ne mogu da kažem koliko je ekran otporan na grebanje. Alu frejm je izgreban 5x više od onog na Mi10 iako je telefon star 8 meseci (Xiaomi 25) i nošen uvek u maskici. Ne sećam se da sam imao neki telefon sa ovoliko ogrebotina na frejmu. Ocena: 8/10. Ništa bolji kvalitet izrade (frejm osetljiviji) i osećaj u ruci u odnosu na Mi10.
Ekran: Odličan. Prikaz, oštrina, svetlina (nije kao da sam išao preko 70% osvetljenja), rupa za prednju kameru ok, ne upada u oči. Po meni nedovoljni zakrivljen i na tim krajevima je prisutno mnogo veće probijanje bele u odnosu na Mi10. Iskreno sem u svetlini ekrana ne vidim da je nešto bolji od onog u Mi10 (stoji mi fhd+ rezolucija, ne vidim benefite QHD).
E sad ono bitnije jeste 120hz vs 90hz. Ima tu razlike kad se koriste jedan pored drugog, nije kao razlika 60 vs 90 ali vidi se. S druge strane S22U nekad obori refresh rate kad ne treba, ili mu treba sekunda-dve nakon neaktivnosti da podigne na 120hz što ume da bude iritantno ponekad. Dok je na Mi10 konstantno zakucan na 90hz i nikad ne opada. Sve u svemu nemam zamerki na ekran. Ocena 9.7/10. Otisak prsta radi odlično, brzo. Ocena: 10/10.
Zvuk: Katastrofa. Nedopustivo za flagship sa cenom od 1000+e. Nedovoljno basa, glasnoće, loše balansirani, donji zvučnik glasniji sa više basa. Jako loše iskustvo i nedopustivo zakidanje. Mi10 ga kida što se zvuka tiče (ima glasnije zvučnike, izbalansirane, sa dovoljno dubine i basa, plus poseban zvučnik za razgovor). Zvuk u slušalici dobar. Ocena: 5/10.
Vibracija: katastrofa. Haptic nije sjajan, pojačan mi je na najjače i opet je blag. Nije softverski odrađen na nivou MIUI-a, po jačini i kvalitetu daleko je od onog u Mi10. Vibracija prilikom poziva takođe slaba, uglavnom je i ne osetim kad mi je telefon u džepu (koristim Mi band 6 pa nije problem). Nedopustivo za flagship ove cene. Ocena: 5/10.
Baterija/punjenje: Baterija - onako. Za 5000mAh mora to bolje. Izguram dan upotrebe sa 3-4h SOT-a na nekih 15-18h ostane mi nekih 20% što je još 40min SOT u najboljem slučaju. Ako koristim pretežno WiFi izguram 4-5 i ostane mi na kraju dana oko 20%. Ako sam pretežno na 4g bude tu 3h30min i ostane 15-20%. Kombinovano neki prosek je oko 4h. Ne mogu da kažem da sam nezadovoljan, ali isto tako nisam ni oduševljen. Mada nisam ni očekivao ništa bolje od Samsunga da budem iskren. Isto toliko gura 2 god star Mi10 sa dirty flash-om i MIUI13 betom. :D Dakle nije ni u tom polju S22U bolji. Prosto je neverovatno i sramota da Samsung više od decenije ne može da reši problem sa curenjem baterije. Ocena za bateriju: 7/10.
Što se brzine punjenja tiče ne znam šta bih rekao sem BOŽE ME SAČUVAJ. Nema punjača u kutiji, sa tuđim punjačima telefon nije kompatibilan (Poco f1 18w, Nova 5T, Mi 10 30w). Sa drugim punjačima vreme punjenja 20-100% je nešto oko 2h. Realno ovaj telefon ima brzo punjenje od 25W sa original punjačem (ne pada mi na pamet da ga kupim), što je nedopustivo za flagship od 1000+e. Mi10 sa 30w punjačem od 20% se napuni za nekih 40 min. Bežično punjenje je još veći kriminal. :D 15W naspram 30W kod Mi10. Moj je punjač Mi stand 20W, ne verujem da puni S22U ispod 2.5h, uz to se telefon zagreje više nego Mi10. Brzo bežično punjenje koristim samo kad mi treba brza dopuna baterije za kratko vreme, ali ni u tom polju nije sjajan. Ocena za punjenje: 3/10.
Performanse: 12/256 verzija je kod mene. U normalnom radu se ne zagreva. Malo se zagrejao kad sam ga podešavao ali ništa posebno. Igrice ne igram, ne znam kakav je. Drži u ramu dosta aplikacija bez problema i po 24h. Signal je mogao biti bolji. Hoće da se zagreje nekad kad je lošiji signal i priča se na telefonu, klasika. Pošto ne igram igrice mogu da dam ocenu 10/10. Isto sve kao na Mi 10, ne vidim razliku sem što je signal malo lošiji na S22U.
Kamere: U odnosu na Mi10 ovo je veliki upgrade. Glavna prednost ovog 108mp senzora u odnosu na Mi10 jeste laserski autofokus. Bolje i brže fokusira, nema greški kao kod Mi10. Balans bele je nešto bolji, dinamički raspon takođe. Dešava se naravno (samo ređe) kao i kod Mi10 da sprži sliku (omaši wb). Dosta postprocesinga ima, par sekundi obrađuje fotku što nekad ume da bude iritantno. Prisutan je blagi lag prilikom slikanja, meni ne smeta jer retko fotkam nešto što se kreće (i tad mi dobro dođe ona opcija što snimi video od par sekundi pa može ss da se uradi). Nisam se setio da ih poredim jedan sa drugim ali probaću. Ultrawide kamera po meni odlična. Tu je vidljiv ogroman upgrade u odnosu na onu na Mi 10 koja je bila jedva upotrebljiva i to samo dok je dobro svetlo. Nisam je 5x koristio na S22U (na Mi10 možda 20ak slika imam). 3 i 10x zum kamere koristim često. 3x zum kamera je ok kad je dobro osvetljenje, završava posao. Češće koristim10x zoom jer može i kad je malo lošije svetlo. Daje sasvim solidnu oštrinu, stabilna je, boje su dobre. To mi je najviše falilo na Mi10. Naravno isprobao sam i 100x zum, ok je radi fore. Mislim da je Huawei P50 Pro odradio bolji posao sa 64mp zoom kamerom jer je senzor mnogo veći od ova 2 po 10mp i više mi se sviđaju njegove slike (pogotovo u zatvorenom i pri slabom osvetljenju). Prednja kamera klasična Samsung - ništa posebno. Nekad previše izoštrava, nekad promaši wb. Bolja nego na Mi10, ali za nekih 30%. Za video snimanje nemam šta da kažem - snimim slabo po par sekundi. Ocena: 9,5/10.
Softver: Kod mene je OneUI 5, A13. OVO JE MOJE LIČNO MIŠLJENJE, nema potrebe da me ubeđujete u suprotno. Radi dobro, preležao je mnoge dečije bolesti u odnosu na onaj na S7. Desilo mi se jednom da zabode tokom poziva, do sad 2x da odradi soft reboot UI-a. Ono što mi je nelogično jeste da je došlo do opadanja fluidnosti u radu nakon 2 nedelje bez restarta. Kad sam ga restartovao sve se vratilo na normalu. Po meni OneUI nije ništa bolji od MIUI (da naglasim da nije običan MIUI rom, već xeu-modifikovana verzija kineskog roma, koju i sam Xiaomi smatra legalnom verzijom) i fali mu dosta opcija koje MIUI ima. Takođe mnoge opcije su bolje rešene na MIUI.
Ono što meni ovde ne odgovara: loša phone aplikacija (bolja od Google) sa lošim T9, galerija (ne mogu da odaberem koji će folderi da se prikazuju u sekciji slike, nego gura sve slike), AOD koji neće da se isključi u džepu ili totalnom mraku, ne radi mi uopšte automatsko osvetljenje (ima više opcija ali bolji utisak je ostavio AOD na Mi10). Screenshot opcija je bože me sačuvaj. Ono sa celim dlanom je glupost. Napravio sam gesture prečicu preko GL pa je podnošljivo. Na MIUI sa 2 prsta po ekranu napravi ss, sa 3 napravi opciju da režeš, ovde mi treba olovka ili 2 klika više. Plus ne može jednom rukom da se radi. Takođe u obaveštenjima ne postoji opcija expand top notification, lošije je rešena kontrola medija i uređaja. Na MIUI sve može jednom rukom da se radi i u dosta manje klikova. Isto tako pop up window je bolje rešen na MIUI jer radi iz donjeg ugla gde možeš jednom rukom da držiš telefon, dok je ove iz gornjeg ugla gde nema sile jednom rukom to uraditi. Isto tako i slajder za zvuk je bolje rešen na MIUI, veći je i lakše se pristupa svim postavkama. Na S22U sam morao GL modul da instaliram. Najveća glupost mi je nemogućnost izbora izgleda ikonica obaveštenja, uglavnom su beli šabloni i često se ne raspoznaju jer su previše sitni, isto je i na AOD. MIUI daje mogućnost izbora toga ili celih ikonica. Ima još nekih gluposti na koje sam navikao na MIUI, ali da ne dužim. GoodLock moduli su mi pomogli da rešim neke nedostatke, preporuka. Svakako nisam nezadovoljan OneUI, vidljiv je napredak u odnosu na S7 koji sam davno koristio, ali za svakodnevni, brži i rad jednom rukom MIUI mi je bolji. Ocena: 7/10.
Zaključak:
Smatram da je telefon jako dobar, ali ne i najbolji. Ja sam ga kupio nešto ispod cene pa ne mogu da kažem da nisam zadovoljan. Da sam ga platio 1000+e ne bih bio previše zadovoljan. Smatram da ne vredi ovoliko para, nije ništa revolucionaran i bolji u odnosu na N20U/S21U. Čak bih se usudio da kažem da ne vidim ništa osetno bolje ni u odnosu na N10/S20 sem laserskog autofokusa i većeg rr ekrana. Baš jadan napredak imaju iz godine u godinu. Mislim da će ih kineska konkurencija pregaziti, kao što ih već u nekim segmentima gazi.
S22U vs Mi 10: Najveći upgrade sam dobio na polju kamera i nešto većeg i svetlijeg ekrana i Spen (nije mi toliko bitan). Mislim da sam mnogo više izgubio nego dobio, pogotovo za ovu novčanu razliku. A izgubio sam mnogo bolje zvučnike, mnogo bolji vibro motor, duplo brže punjenje (jer nemam original 25w punjač), više one-hand frendly UI, bolji i stabilniji signal i momentalno vraćanje nakon poziva na 4g, IR.
Telefon ću uskoro prodati i vratiti se privremeno na stari Mi10 dok ne vidim šta će izbaciti kinezi. Kupio bih P50 Pro, ali ne bih da se patim sa još gorom baterijom (iako ima 66w punjač). Samsunga sam sit narednih par godina. HEJT I UBEĐIVANJE MOGU DA POČNU.
 
Što se brzine punjenja tiče ne znam šta bih rekao sem BOŽE ME SAČUVAJ. Nema punjača u kutiji, sa tuđim punjačima telefon nije kompatibilan (Poco f1 18w, Nova 5T, Mi 10 30w). Sa drugim punjačima vreme punjenja 20-100% je nešto oko 2h. Realno ovaj telefon ima brzo punjenje od 25W sa original punjačem (ne pada mi na pamet da ga kupim), što je nedopustivo za flagship od 1000+e. Mi10 sa 30w punjačem od 20% se napuni za nekih 40 min. Bežično punjenje je još veći kriminal. :D 15W naspram 30W kod Mi10. Moj je punjač Mi stand 20W, ne verujem da puni S22U ispod 2.5h, uz to se telefon zagreje više nego Mi10. Brzo bežično punjenje koristim samo kad mi treba brza dopuna baterije za kratko vreme, ali ni u tom polju nije sjajan. Ocena za punjenje: 3/10.
Pisano već 50 puta da se telefon sa originalnim punjačem od 45W (EP-T4510) puni za sat vremena :)
Ovo drugo me mrzi i da komentarišem...
 
Sve pismene iz srpskog da skupim nije bilo ovoliko teksta.
 
Pisano već 50 puta da se telefon sa originalnim punjačem od 45W (EP-T4510) puni za sat vremena :)
Ovo drugo me mrzi da komentarišem...
Taj od 45w je obična glupost, puni 5min brže od 25w a košta skoro duplo više. Što su svi potvrdili. 😁
Bukvalno nemaš nijedan argument kojim bi pobio bilo šta ostalo pa napišeš samo "mrzi me da komentarišem". 🤣🤣🤣
Samo opravdavajte svoju kupovinu, niko vam ne brani. 😁
 
Umišljaš stvari, samo ti je napisano onako kako jeste što se tiče punjenja...
Što se mene tiče možeš da puniš telefon i 4h ako hoćeš.
Ništa lično, opusti se ;)
 
Konkurencija: 0-100 za pola sata. Uz to dobiješ punjač u kutiji. 🤣
J A D N O
 
Nazad
Vrh Dno