Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Ništa gore nego kada ljudi brane telefon koji ne vredi te pare. Verovatno je to da opravdaju sebe i objektivno lošu kupovinu. Subjektivno neko može reći da mu ne smeta što je telefon neupotrebljiv za gaming, instalira aplikacije duže nego midrange sa SD procesorom, čeka po x meseci da telefon radi kako je trebalo od prvog dana ali objektivno 1.000€ za nedovršen proizvod je mnogo. Oni koji se nisu susreli sa navedenim problemima bi trebalo da odigraju neki tiket jer očigledno da imaju sreće.

Velika je šteta što ne postoji još neki izbor u liniji premium telefona. Ono što trenutno postoji je preskupo ili nedovršeno. Nekada čak i oba.

Sa druge strane, da su premium telefoni jeftiniji i svima dostupni onda ne bi bili više premium.
 
Ništa gore nego kada ljudi brane telefon koji ne vredi te pare. Verovatno je to da opravdaju sebe i objektivno lošu kupovinu. Subjektivno neko može reći da mu ne smeta što je telefon neupotrebljiv za gaming, instalira aplikacije duže nego midrange sa SD procesorom, čeka po x meseci da telefon radi kako je trebalo od prvog dana ali objektivno 1.000€ za nedovršen proizvod je mnogo. Oni koji se nisu susreli sa navedenim problemima bi trebalo da odigraju neki tiket jer očigledno da imaju sreće.

Velika je šteta što ne postoji još neki izbor u liniji premium telefona. Ono što trenutno postoji je preskupo ili nedovršeno. Nekada čak i oba.

Sa druge strane, da su premium telefoni jeftiniji i svima dostupni onda ne bi bili više premium.
Za igrice ga ne koristim, mada koliko vidim po internetu ne bih rekao da je loš. Instalacija i ažuriranje su mi stvarno ekstra brzi, rekao bih munjeviti (mada sam na S22u prešao sa Note 4, ali jeste zaista brzo). Ne znam da li je to problem možda kod tvog primerka i da li se još neko na to žalio.
Za ostalo se slažem.
 

Evo da se malo opustimo svi, zakuhtalo se ovde :ROFLMAO:. Ne postoji telefon bez bagova, koji god da je OS. Neko se kune u iOS i tvrdi da nema bagova a u stvari ima. Ista prica je i sa S22U, neko nema problema, neko ima poneki a neko ima vise njih. S tim sto je teze ispeglati neki bag na S22U jer su dva razlicita CPUa unutra, optimizacija drugacija i druge razne aplikacije koje nisu Samsungove. Tako da, ispegla se jedan a mozda se desi novi. Apple tu ima mnogo manje problema, njihov CPU i njihov OS.
 
Ljudi to je Android. "Mora kernel da se slegne: pa će da radi kako treba.
Tako su mi neki objasnili još u doba Galaxy S2.

Ne mogu da vejrujem da Samsung nakon milijardu prodatih uređaja još nije naučio te osnovne stvari
 
Ево да се надовежем и ја на ову тему, не знам да ли сам респектабилан члан (као што рече @Djilkosh_Ns), али да пренесем утиске.
Купио сам жени S22U Exynos 256GB пре око 3,5 месеца и за сада нема никаквих проблема.
Није било прекида у позивима, није било прегревања нити рестарта, проблема са ажурирањем (било малим или великим), батерија траје ~дан и по, све ради како треба и заиста ниједан проблем до сада није ималa. (Могуће да смо имали среће и добили баш добар примерак)
Она није неки напредни корисник, али старији клинац има 3 године, млађи 3,5 месеца :) и можете мислити колико форографија/видеа направи и ''обради'' сваког дана (вероватно испуца за недељу дана колико ја нисам у животу).
Поред тога Инстаграм, Фејсбук, Вибер, Вацап, сурф нетом, позиви, поруке... Не игра игрице и не гледа филмове/серије на телефону.
Тако да, кад би мене неко питао, дао бих препоруку за овај телефон, али бих ипак саветовао да се провери мало по нету и прочитају форуми, чисто да би се донела информисана одлука.
Толико од мене, поздрав.
 
Poslednjih dana nešto manje posla, zaboravio sam da punim bateriju - mora da je neka greška, ovo je naravno S22 Ultra :alien:
Koristim još jedan telefon iP 6 plus iz 2014. zašto - ne znam, imam mesta u torbi pa da popunim...
 

Prilozi

  • Screenshot_20221006-222442_Device care_cr.jpg
    Screenshot_20221006-222442_Device care_cr.jpg
    68 KB · Pregleda: 65
Sad ce da dodje Lemaja i da prica kako ste fanboy-evi i kako je nemoguce da vam telefon radi bez problema 🤭 salim se malo
PS- svaka cast kako izdrzite 2 dana da ne punite telefon, mene vec na 40% hvata kriza :D
 
^ drugi telefon, a i hteo sam da vidim u opooštenom režimu koliko će da radi bez dopune baterije, i zamislite radi odlično...
 
Jedno pitanje za sve koji su uzeli 22+ preko operatera (ovde konkretno yettel), jel ste i dalje na zakrpi od avgusta? Posto mi nista ne stize od 30.8. kad je instalirana ta zakrpa.
 
Evo ja imam S22 i kod mene je ista situacija (Yettel i avgustovski patch).
 
Isto (a1, plus model). Odavno nisam imao ni problema sa pozivom, sto je najbitnije. Jedino nekad kada zelim da predjem sa bt sluski na telefon, za razgovor, ne cuje se nista na telefonu, iako iskljucim bt. Mada mozda sam i ja tu nesto losim redosledom odradio, tipa javio se na poziv dok au sluske jos bile povezane.
 
Sad ce da dodje Lemaja i da prica kako ste fanboy-evi i kako je nemoguce da vam telefon radi bez problema 🤭 salim se malo
PS- svaka cast kako izdrzite 2 dana da ne punite telefon, mene vec na 40% hvata kriza :D
Vidim da se cudis bateriji koja je odlična, evo moje baterije prva slika dan 1 i druga slika krenuo 2 dan pa zašto pričam losije o samsungu. Znaci 13pm ima jači procesor od S22U, ima 4352mAh bateriju sto je 15% manja od Samsunga a odvali duplo u sotu Samsunga. Znaci 5:10h sot a meni baterija na 50% 😂
 

Prilozi

  • 4B14D3EA-F5BD-4BCF-9042-9DCA2DD339D2.png
    4B14D3EA-F5BD-4BCF-9042-9DCA2DD339D2.png
    328.6 KB · Pregleda: 43
  • 53BB82D9-95C7-482B-AE21-A10DB499C1DB.png
    53BB82D9-95C7-482B-AE21-A10DB499C1DB.png
    325.7 KB · Pregleda: 40
Isto (a1, plus model). Odavno nisam imao ni problema sa pozivom, sto je najbitnije. Jedino nekad kada zelim da predjem sa bt sluski na telefon, za razgovor, ne cuje se nista na telefonu, iako iskljucim bt. Mada mozda sam i ja tu nesto losim redosledom odradio, tipa javio se na poziv dok au sluske jos bile povezane.
Nisam siguran da je ovo problem jer sam istu stvar primjetio i na nekim drugim telefonima. Kada se isključe slušalice ton telefona ode na minimum.
Vrlo lako mogu zamisliti situaciju u kojoj je ovo od velike koristi.
 
Vidim da se cudis bateriji koja je odlična, evo moje baterije prva slika dan 1 i druga slika krenuo 2 dan pa zašto pričam losije o samsungu. Znaci 13pm ima jači procesor od S22U, ima 4352mAh bateriju sto je 15% manja od Samsunga a odvali duplo u sotu Samsunga. Znaci 5:10h sot a meni baterija na 50% 😂
Ovo nije kritika tebe već se samo nadovezujem na tvoj komentar...

Ne znam zašto se više diskutuje o ovim stvarima kada smo valjda već milion puta ponovili i trebalo bi da smo apsolvirali da i na istom modelu sa istim OS postoje ogromne razlike u zavisnosti od načina korišćenja i aplikacija koje se koriste a kamoli kada je reč o različitim i ljudima i modelima i sistemima.
 
Koju zastitu za ekran uzeti? No name folija se odlepila u cosku iako je lepo isecena posle mesec dana?
 
^ folija mobile outfitters ili staklo white stone. Ja dajem prednost staklu koje je najbolje na tržištu. Ako uzmeš skup telefon ne treba zaliti ni na zaštiti.
 
Ne čudim se bateriji, guram 7-8 SOT sa mojim kad ga pustim od 100 do par procenata, nego jednostavno tripujem da je telefon prazan kad padne na 40% i uglavnom dopunjujem.
Valjda navika od starih telefona kad je tih 40% trajalo sat vremena
 
^ folija mobile outfitters ili staklo white stone. Ja dajem prednost staklu koje je najbolje na tržištu. Ako uzmeš skup telefon ne treba zaliti ni na zaštiti.
folija mobile outfitters - tezak krs. Evo vec 2x na s22 ultra i posle mesec dana vec pocela da ulazi prasina na krajevima i coskovima.
Ja sad gledam da stavim foliju u ProMobi.
 
folija mobile outfitters - tezak krs. Evo vec 2x na s22 ultra i posle mesec dana vec pocela da ulazi prasina na krajevima i coskovima.
Ja sad gledam da stavim foliju u ProMobi.
Da je idealna, nije, ali prašina mislim mora da se skuplja i zavlači jer je folija dosta deblja od obične, zbog izdržljivosti i zaštite.
Već godinama idem tamo i ceo telefon stavljam u onu njihovu jaču fusion foliju(i na godinu dana otprilike idem na zamenu folije za hiljadu dinara), ako se tako zove i ne pamtim kad sam nosio masku poslednji put.
Doduše meni telefon stvarno retko ispada, možda jednom u 2 godine slučajno iz džepa kad ulazim ili izlazim iz kola.

Ono što bih ja možda sad uradio ili preporučio jeste staklo napred, Spigen ili šta god se ovde preporučuje, i zadnja strana telefona u mat foliju u outfitters -ima.
 
folija mobile outfitters - tezak krs. Evo vec 2x na s22 ultra i posle mesec dana vec pocela da ulazi prasina na krajevima i coskovima.
Ja sad gledam da stavim foliju u ProMobi.
Sa moje strane iskustva imao sam je na S10+ nekih 6 meseci a na N10+ oko 8 i nisu se pomerile niti prašina da je ušla i odlepila ih. Da ne bude da ih branim možda su i oni jednostavno počeli da skrtare na kvalitetu
 
Meni je njihova folija na leđima Note 20 Ultra stajala bez ikakvih pomeranja i odlepljivanja više od godinu dana. Sada na leđima iP13PM već se 3 odlepile i definitivno ih više neću stavljati. Izgleda da to više nije to.
 
I meni je na s10+ odlicno stajala ali sad na s22ultra a 4 meseca 2 folije sam promenio i opet pocelo da se odlepljuje na cosku i to sve vise i vise.
 
^ nema opravdanja osim lošiji kvalitet
 
Malo malo, pa se javi ponovo pitanje folije, na svakih 10 ak dana i prodjemo sve ispocetka.
Mobile outfitters ni besplatno ne bih stavio. Ima onu odvratnu debelu teksturu koja unisti i prikaz slike ekrana i sam osecaj koriscenja telefona. To sto je malo deblja pa vise stiti ekran, to me ne interesuje. Isto tako mogu da uvijem u carapu i da ga nosim.

Na stranu to sto su pilicari i kao daju garanciju a platis SAMO 1000dinara zamenu gde oni opet ostvare 300% zaradu. U posldenjih godinu dana i jace masa ljudi se zali na isto to sto se pominje - odlepljivanje sa strane i ulazak prasine. I bez toga, nikad nikome ne bih preporucio to da stavi na ekran sem ako nema fetish da plati premijum a da gleda ekran kao na telefonu od 100 evra.
 
Nije više 1000, sad je 1500 zamena. 😂
Folija je đubre, i olovka ume da zeza ako ima mini ulegnuća u istoj.
 
Hahahaah da li je moguce da je 1500, koji kraljevi. Ali dobro, uvek ima onih koji placaju jer su culi to ime i ne znaju za bolje.
Da, i za olovku sam zaboravio, bukvalno moze da se odesi da ponegde 'zapinje' ne klizi kako treba.
Ozbiljno smece od folije.
 
Nazad
Vrh Dno