Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

I ja sam juce popio po prvi put famozni restart telefona u toku razgovora .. s22+ sa poslednjim update-om.
 
Onda su definitivno nešto usr.li sa tim update-om. Testiranja su im očigledno nikakva. Deluju neozbiljno jer mi se čini da po svaku cenu žele da budu prvi što se tiče update-a.
 
Ja recimo nemam restarta nakon zadnjeg update-a, niti bilo kakvih drugih problema. Čak i usporeni snimak, bar par njih što sam probao je bio sa bez ili minimalnim stutterom.

Što se gubljenja signala tiče isključite 5G, vjerovatno signal zaglupi kad uređaj prepozna neku 5G baznu stanicu kojih je još uvjek jako malo. Ujedno ćete i bateriju tako poboljšati, kod mene je evidentan napredak iako onih 6-7h sota što sam gledao ovdje, mogu da sanjam.
 
Nisam otvarao par meseci s22 temu.. Ne mogu da verujem da se telefoni i dalje povremeno restartuju.
 
VoLTE izgleda stvarno ubija bateriju. Od kad sam ga ugasio, standby drain je minimalan. Za 7 sati na 4g, 3% baterije mi je pojeo.
 
Ja ga juce ugasio, radi mi fenomenalno ali nije nesto bez cega ne mogu da zivim + ako doprinosi trajanju baterije onda ga svakako gasim..
Meni nije ubijao bateriju, ali dosta diriguje udaljenost od bazne stanice i ostale gluposti za rad istog. Plus sto kazu da ne podrzavaju izmedju lokalnih operatera tu funkciju, onda i ne vidim svrhu da mi bude ukljucena.
 
Sad to prvi put cujem ovde... Ja ga imam ukljucenog na s21 dugo vec i nisam primetio da trosi bateriju. Cak na netu pise da moze i da pomogne trajanju baterije jer telefon ne menja sa 4g na 3g kada se primi poziv....
 
Ma jok, meni na 2 razlicita operatera VoLTE, lupam, mozda 5% veca potrosnja..
 
I ja imam uključen VoLTE od početka i nisam primetio da to više troši bateriju. Nisam iskreno primetio ni da je nešto brža uspostava poziva zbog te opcije.

Jel za isključivanje VoLTE dovoljno u podešavanjima isključiti ili mora operater to uradi na broju.
 
Poslednja izmena:
vec drugi put mi nestane edge panel i ne mogu da ga vratim
zna li neko u cemu je caka
prvi put kad nisam uspeo da ga vratim uradio sam reset teleona , ne bih opet da ga resetujem, kada sve drugo radi ok
U podešavanjima ekrana isključiš pa uključiš ponovo.
Prebacivanje sa jedne na drugu stranu radiš tako što zadržiš dugo i prevučeš
 
I ja imam uključen VoLTE od početka i nisam primetio da to više troši bateriju. Nisam iskreno primetio ni da je nešto brža uspostava poziva zbog te opcije.
Ni meni nije nesto uticalo na bateriju, ali su razgovori drasticno bolji, a uspostava veze instant kako kliknes slusalicu, verovatno kod tebe nesto nije u redu ili je los signal. Bukvalno nema ono kliknes poziv pa sekunda pa zvoni, nego kliknes i zvoni odmah. Pise HD kada se zove i zaista je velika razlika u uspostavi poziva a i samom kvalitetu zvuka.
 
Ni meni nije nesto uticalo na bateriju, ali su razgovori drasticno bolji, a uspostava veze instant kako kliknes slusalicu, verovatno kod tebe nesto nije u redu ili je los signal. Bukvalno nema ono kliknes poziv pa sekunda pa zvoni, nego kliknes i zvoni odmah. Pise HD kada se zove i zaista je velika razlika u uspostavi poziva a i samom kvalitetu zvuka.
to onda znači da i drugi sagovornik mora da ima telefon koji podržava VoLTE i aktivnu tu opciju?
ako je ovog gore napisano uslov, onda zbog toga ne vidim neku prednost toga, jer verovatno moji sagovornici nemaju aktivan VoLTE na svojim telefonima.
 
I ja imam uključen VoLTE od početka i nisam primetio da to više troši bateriju. Nisam iskreno primetio ni da je nešto brža uspostava poziva zbog te opcije.

Jel za isključivanje VoLTE dovoljno u podešavanjima isključiti ili mora operater to uradi na broju.
Da imas u opicijama.
to onda znači da i drugi sagovornik mora da ima telefon koji podržava VoLTE i aktivnu tu opciju?
ako je ovog gore napisano uslov, onda zbog toga ne vidim neku prednost toga, jer verovatno moji sagovornici nemaju aktivan VoLTE na svojim telefonima.
Kod mene vecina to nema tako da mi je dzabe aktivno..
 
to onda znači da i drugi sagovornik mora da ima telefon koji podržava VoLTE i aktivnu tu opciju?
ako je ovog gore napisano uslov, onda zbog toga ne vidim neku prednost toga, jer verovatno moji sagovornici nemaju aktivan VoLTE na svojim telefonima.
Tako je, da, treba da podrzava i druga strana kako mi rekose. Mada se ne secam da je cale aktivirao to na starom nekom A5X samsungu i cini mi se da mi zvoni instant kad ga pozovem. Aj sad cu da ga zvrcnem, taman da vidim sta radi :D
 
Kod mene varira jacina signala iz dana u dan, ne znam zbog čega. Ima dana kada je signal -105dB, a evo trenutno sada je -85dB. Mozda mi zato sada i ne jede bateriju, a ne zato što sam ugasio VoLTE...
 
Tako je, da, treba da podrzava i druga strana kako mi rekose. Mada se ne secam da je cale aktivirao to na starom nekom A5X samsungu i cini mi se da mi zvoni instant kad ga pozovem. Aj sad cu da ga zvrcnem, taman da vidim sta radi :D
Onda je to to, verovatno moji sagovornici nemaju to aktivirano, možda neki i imaju zato i nisam primetio neku razliku u brzini uspostave poziva.
 
Da, evo ni cale nema i sporo ide. Drugar jedan ima i dosta je brze, tj imao, menjao za Xiaomi i mislim da mu tu nije podeseno vise
 
VoLTE utice na bateriju samo kad je los signal a uspostavi se VoLTE poziv. To vam je isto kao kad imate ukljucene mobilne podatke, surfujete a imate jednu crticu signala...ode baterija dok trepnes.
 
evo i meni se restartovo u toku razgovora -za 6 meseci I put , sve pizdarije krenule posle zadnjeg update
S22U:mad::poop:
 
Izgleda osta samo ja... Bogami ja vise ne smem ni u ruke da ga uzmem 😁
 
Mislim da neki ovde nece ni priznati kad im se prvi put bude desio zabod 😅
 
Ja sam počeo da koristim telefon od zadnjeg update-a, znaci miran sam još šest meseci pre prvog restarta. Taman do S23.😀
 
Ja sam imao restart u prvih 7 dana po dobijanju telefona u Martu, a imao sam problema sa dostupnoscu sto je aktivacija VoLTE meni resila problem, do sada sam svaki put azurirao fon kad se pojavi apdejt, nemam problema sa restartom, da kucnem o drvo.
 
Ma srediće oni to sa Androidom 13 za dva meseca 😃 , bez brige. I u međuvremenu počeće "hype" za S23U .... I čas posla prođe još 2-3 meseca i krenuće preorder za S23U (koji će prema najavama biti mnogo bolji od S22U 😁 ) ....
 
Nazad
Vrh Dno