Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Čovek napisao da uredno dobija sve nadogradnje! Sumnjam baš da bi stavio fw koji nije za adekvatan hardwer 😉

Može da se piše bilo šta, još niko nije uspeo da instaliranjem csc-a za tržište za koje je namenjen snapdragon na telefon koji je exynos dobija OTA.
Svi koji su to odradili da li sa CSC od Indije ili Vijetnama instaliraju ručno preko ODIN-A jednom mesečno.

A postavlja se pitanje zašto bi neko to i radio kad je tu SEK CSC (Exynos Ukrajina)?

Jedino ako je nekom neophodan Samsung Pay, ali ne znam nikoga da to koristi!?
 
Poslednja izmena:
Stigao mi apdejt ,pise zakrpa 1.avgust....ima 409 mb....Mogu reci da sto se azuriranja tice bukvalno cim se objavi u svetu dobijem.apdejt..fon uzet u Samsungu..
 
Mnogo je bitno jer se bavim poslom koji vezan za datume i preciznu satnicu, umesto da kažem sagovorniku ček ček samo da zapišem sve to, ja kažem sve ok razumeo, on u čudu a ja lepo preslušam i nema greške. Takođe, u našoj zemlji ima mnogo muvatora, kad pričaš preko telefona sve može i sve ok a uživo fazon "aaaa pa nisam tako rekao druže he he"...A nisi a? Izvoli preslušaj..."Jaooo he he pa dobro ako sam tako rekao he he"
Ok je snimati za svoje potrebe, sutra ako hoćeš to da upotrebiš na sudu pada u vodu posto znakon kaže da moraš naglasiti da se razgovor snima. Kao kad pozoveš kod operatera i na početku pre razgovora kaže da se snima zbog unapređenje mreže.
 
Ja licno slabo pamtim i kada god je moguce konverzaciju obavljam porukama ili sms - om da bih kada treba mogao da vidim/procitam sta je bilo,snimanje razgovora mi nikada nije bilo potrebno zbog bilo cega drugog nego samo da mogu ponovo da cujem sta mi treba.
 
Daj Boze da je Snap svuda ali onda ide cena za barem 300 evra na gore. Exynos je Samsungu rezerva ako dodje do nestasice Snap chip-ova, tako da ne verujem da ce se tako lako odreci svoje perjanice.
 
Kako ide 300e gore ista je cena li slicna ii za snap i za eq. Gde si video da je sd skuplji?
 
Nigde, jer nema jos cena ali racunaj da ce dok dodje kod nas biti skuplji sigurno. To je naravno moje misljenje, jer kako je Samsung zvanicno rekao, Srbija kao region ne dobija Snapdragon zbog logistike, ali onda smo videli sa moze i Snapdragon kod nas kroz S21 FE, Fold i Flip 3 itd.
 
Ok je snimati za svoje potrebe, sutra ako hoćeš to da upotrebiš na sudu pada u vodu posto znakon kaže da moraš naglasiti da se razgovor snima. Kao kad pozoveš kod operatera i na početku pre razgovora kaže da se snima zbog unapređenje mreže.
Ne samo sto ne moze da se upotrebi nego te moze tuziti za neovlasceno snimanje. Sto se tice datuma, imena, ulica i sl ako mi papiric nije pri ruci, obavezno naglasim da mi takve podatke prosledi u poruci nakon zavrsenog razgovora.

Ono sto je zanimljivo, kolega koji ima IPhone 13 mini, kad je uspostavio vezu sa covekom koji ga je snimao sa druge strane, IPhone mu je javio da se razgovor snima mada ja mislim da mu je to javio telefon sa druge strane.
 
Može da se piše bilo šta, još niko nije uspeo da instaliranjem csc-a za tržište za koje je namenjen snapdragon na telefon koji je exynos dobija OTA.
Svi koji su to odradili da li sa CSC od Indije ili Vijetnama instaliraju ručno preko ODIN-A jednom mesečno.

A postavlja se pitanje zašto bi neko to i radio kad je tu SEK CSC (Exynos Ukrajina)?

Jedino ako je nekom neophodan Samsung Pay, ali ne znam nikoga da to koristi!?
Druze evo ti telefon pa vidi. Nisam nista ubacivao vec je telefon tako stigao. (kad kupujes na netu) Sto se tice Vietenama imas 9 koda koja su za tu zemlju, moguce da je jedan od njih iz exynos procesore tj ovaj sto ja imam, ne samo za zmaja 🤷‍♂️
I podpisujem da stizu redovno update-i i ujedno da napomenem da to imam na S21+ e sad da li se stanje promenilo sto se tice S22 serije tj da je tamo ovladao zmaj e to ne znam :DScreenshot_20220729-114615_Settings.jpg
Ujedno poslednji update nisam instalirao jer vec sam se oglasio na S21 temi

Screenshot_20220729-114951_Software update.jpg
 
Poslednja izmena:
Za sada ne vidim potrebu za CSC zongliranjem jer Cube ACR radi savršeno (mts exy 12/256, VoLTE) i automatski skladišti sve na cloudu, pa nema potrebe koristiti alate tipa FolderSync i sl.
 
Ono sto je zanimljivo, kolega koji ima IPhone 13 mini, kad je uspostavio vezu sa covekom koji ga je snimao sa druge strane, IPhone mu je javio da se razgovor snima mada ja mislim da mu je to javio telefon sa druge strane.
Ovo javlja telefon koji snima a ne telefon koji se snima. Mislim da imam negde opciju, ali ljudi, ne razumem čemu tolika frka oko toga, ne snimam da bih zloupotrebio neki razgovor već samo da znam detalje i eventualno zbog toga šta je ko rekao da me ne bi pravili budalom. Svakako je snimanje razgovora neupotrebljivo na sudu ukoliko se prethodno ne naglasi da će razgovor biti snimljen a ovo da može neko da me tuži ne pije vodu iz razloga što je opcija za snimanje u sklopu aplikacije za obavljanje poziva, nisam ja kriv što je Samsung to ubacio 😁
 
Pa ipak moras sam da je ukljucis, nece sam od sebe da snima 😀
 
@dule020
Čekaj ti nisi ni menjao CSC i nemaš S22 ultra?
Biće da je zbog ovoga da kod tebe radi OTA:
Might be because INS was part of Exynos B model in previous S21, S22 series or there was an plan/opportunity to make B model in India also.)
Tako da tvoja situacija je drugo, drugi model telefona:
For S22 series India (INS) is moved E models.
So, no firwaware on Samsung servers for download or On The Air updates.
For all phones BEFORE S22 series, INS was for Exynos (B models).
But now for S22 series - INS is on SnapDragon (E models).
Evo ti ovde objasni im u temi, ima desetine sličnih tema i hiljade poruka pa bi im značilo :)


Lepo čovek sve objasnio:

Hiljade ljudi su stavili CSC sa SD područja (
S908E verzija INS Indija većina) na S908B Exynos Evropska verzija i svima radi Samsung Pay, ali ne OTA što je i logično, tako da svaki mesec ODIN i ručno ažuriranje :)

You know that INS is part of SM-S908E model and if you change CSC of SM-S908B model to INS - there will no OTA (Over The Air) updates. You must install every firmware update manually via ODIN (AP, CP, BL, HOME_CSC).
On my S908B (originally with EUX CSC) I changed CSC via Samkey to INS, which (CSC) is part of the S908E model. So, no future OTA phone software updates. I made manual update via ODIN (AP, CP, BL, HOME_CSC) on every new S908B update comes (on any S908B CSC).
I change my SM-S908B (Exynos) from EUX to INS with Samkey (my phone comes with ...AVC6 March fw) .
All features works: Call recording, Samsung Pay, internal call ID/spam block, 5G, VoLTE, VoWiFi
My other option was SEK CSC with working OTA updates but I use Samsung Pay and like integrated ID/spam.
Samsung Pay can not be insalled on SEK. ID/spam can be used via Hiya.
Pre su plaćali SamKey da bi se to odradilo, sad postoji SamFw aplikacija koja je besplatna!
Zato lepo (za S22 Ultra) SEK Ukrajina Exynos na S908B Exynos model i nema zime :)
 
Poslednja izmena:
@dule020
Čekaj ti nisi ni menjao CSC i nemaš S22 ultra?
Biće da je zbog ovoga da kod tebe radi OTA:

Tako da tvoja situacija je drugo, drugi model telefona:


Evo ti ovde objasni im u temi, ima desetine sličnih tema i hiljade poruka pa bi im značilo :)


Lepo čovek sve objasnio:

Hiljade ljudi su stavili CSC sa SD područja (
S908E verzija INS Indija većina) na S908B Exynos Evropska verzija i svima radi Samsung Pay, ali ne OTA što je i logično, tako da svaki mesec ODIN i ručno ažuriranje :)




Pre su plaćali SamKey da bi se to odradilo, sad postoji SamFw aplikacija koja je besplatna!
Zato lepo (za S22 Ultra) SEK Ukrajina Exynos na S908B Exynos model i nema zime :)
Jok brate, samo sam predlozio CSC zato sto ima za snimanje razgovora na S21+ pa cenim da ima sa tim istim CSC i na S22 seriji...
A tamo od srede nadam se bicu vlasnik S22U :)
 
I onda ce Srbi da kupuju jeftiniji Exy i pljuju po benchu😂
Rdjavom k... i dlake smetaju. Pljuvace sto ne ide punjac, sto nema folija na ekranu, neke gluposti.

Recimo neka S23 Ultra bude sa Snapdragon a S23 plus ili FE recimo bude sa Exynosom, uz manju cenu nekih 300e-400e, pa ko voli nek izvoli. Niko nikog ne tera ni na sta, do sad smo bili na neki naicn terani da placamo isto, ili cak i vise, za slabiji uredjaj od onog koji je bio na trzistu Kine, Amerike, Koreje.. Poenta je da narod bira sta ce. Ja bih uzeo S23 sa Exynosom kad bi bio nekih 300e manje od Snapa
 
Rdjavom k... i dlake smetaju. Pljuvace sto ne ide punjac, sto nema folija na ekranu, neke gluposti.

Recimo neka S23 Ultra bude sa Snapdragon a S23 plus ili FE recimo bude sa Exynosom, uz manju cenu nekih 300e-400e, pa ko voli nek izvoli. Niko nikog ne tera ni na sta, do sad smo bili na neki naicn terani da placamo isto, ili cak i vise, za slabiji uredjaj od onog koji je bio na trzistu Kine, Amerike, Koreje.. Poenta je da narod bira sta ce. Ja bih uzeo S23 sa Exynosom kad bi bio nekih 300e manje od Snapa
I treba da pljuju dok ne vrate punjače uz sve telefone! Koriste rupu u zakonu za to, pod parolom zaštite životne sredine, a cenu smanjili nisu.
 
Baš su popravili podršku, avgust već imaju EUY i EUX CSC!
U kombinaciji sa ovim ispod za svaku pohvalu :)
Galaxy S22 and Galaxy Tab S8 models will receive 4 new generations of Android OS and security patches for of 5 years. Since they start with Android 12, they should go up to Android 16 and receive their final patch in 2027


 
Poslednja izmena:
Baš su popravili podršku, avgust već imaju EUY i EUX CSC!
U kombinaciji sa ovim ispod za svaku pohvalu :)




A sta da radimo mi plebovi koji imamo TOP? Da se zadovoljimo quarterly azuriranjima :unsure:
 
Ako na ovom telefonu nešto mrzim, to su Bixby rutine.
Kad rade, rade savršeno i onda samo tako jednom u par dana odluče da više ne rade i to je to.
Imam podešeno tipa kad sam nakačen na wifi, da bude samo 2g, kad se otkačim, uključi 4g.
GPS ako otvorim mape, screen rotation kad uđem u galeriju, imam i Bixby rutinu widget gde na klik uključi ili isključi fast charging.
I tako to radi i onda jedan dan ne rade i gotovo. I to se dešava svakih par dana.
 
Meni rade odlično skoro sve rutine osim Always on koja je deo više stavki neće da se uključi ujutru.
 
Ovo je rezultat baterije kod moje supruge, ja ne mogu da verujem kako je ovo moguće? A72 je model.
 

Prilozi

  • 741B7C6F-4B0F-4E72-A94B-86388D40DF9B.jpeg
    741B7C6F-4B0F-4E72-A94B-86388D40DF9B.jpeg
    53 KB · Pregleda: 124
Имам исти телефон, али ми се потроши батерија за 2 дана.
 
^ juče stigli sa mora i kaže mi nije punila telefon 6 dana. Ja joj kažem rek’o nemoj me zezati i kad sam pogledao rek’o šta je ovo. Evo i slika celog telefona da ne bude da je urađena slika.
 

Prilozi

  • 5A9D6EB7-656A-4324-9756-EEE4BBD8845C.jpeg
    5A9D6EB7-656A-4324-9756-EEE4BBD8845C.jpeg
    121.4 KB · Pregleda: 115
Nazad
Vrh Dno