Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Ako na ovom telefonu nešto mrzim, to su Bixby rutine.
Kad rade, rade savršeno i onda samo tako jednom u par dana odluče da više ne rade i to je to.
Imam podešeno tipa kad sam nakačen na wifi, da bude samo 2g, kad se otkačim, uključi 4g.
GPS ako otvorim mape, screen rotation kad uđem u galeriju, imam i Bixby rutinu widget gde na klik uključi ili isključi fast charging.
I tako to radi i onda jedan dan ne rade i gotovo. I to se dešava svakih par dana.
Apsolutno isto ili slično kod moje Ultre:rolleyes:.
 
^ juče stigli sa mora i kaže mi nije punila telefon 6 dana. Ja joj kažem rek’o nemoj me zezati i kad sam pogledao rek’o šta je ovo. Evo i slika celog telefona da ne bude da je urađena slika.
Ima smisla jer nije koristila mobilne podatke dok je bila u romingu.
 
^Без обзира, то је свакако одлично трајање батерије, моја не верујем да би толико издржала.
 
Koristila ga je u romingu, imala je poziva preko vibera, slikanje i snimanje dece na plaži. Vidi se i sot od 5:19h, po meni je ovo odlično posto je Samsung poznat da u stand by dosta troši bateriju.
 
Ништа чудно, А серија генерално има одличну батерију, у комбинацију са штедљивим чипсетом дал беше SD720, може да се арчи интензивно 2 дана, јадно да се годинама није направио осетнији помак у флегшип серији..
 
Ja nisam verovao u price za s22u, rekoh nemoguce da bas toliko cesto kukaju ljudi, verovatno zato sto se ovi sa dobrim ne javljaju, ali evo drugar je uzeo, batch iz prve nedelje kod nas, u Samsung radnji kupljen, ima problem da zakucava da mora da restartuje. Recimo zvoni telefon, prevuces zelenu slusalicu i samo tako ostane. Bas bezveze....
 
Ma naravno mali je procenat onih koji nemaju probleme i jos ubedjuju ljude da kupe ex kao oni nemaju probleme. Djubre je djubre i treba ga nazvati pravim imenom,jedini ex koji je valjao u proteklih 5 godina je bio proslogodisnji
 
Ja bogami, sem onih pocetnih brljavljenja kad je uzet cim je izasao, vrlo vrlo zadovoljan, bez zakucavanja ikakvog, a i baterija se popravila apdejtima. Steta sto ne stavljaju fabrikcu foliju vise, solidno sam ga izgrebao, imam osecaj ako ga namrsten pogledam da se izgrebe momentalno
 
Kakve crne folije, pogotovo u kombinaciji sa olovčicom ne ide.
 
Ide, ja sam stavio neku hidrogel u Galeriji, nisam očekivao ništa za 1500din a ispala je idealna, evo već mesec dana sve ok (mislim i na olovku jer je obilato koristim)
 
WS nema konkurenciju.
 
Za sad se dobro drzi i Nillkin Impact Resistant Curved Film, posle ~mesec dana i dalje ko nova.
 
sta donosi ovaj poslednji update ?
zna li ko ?
vec par dana mi stoji i nisam ga instaliurao ?
a sto se bagova tice i nisam ih imao nesto sitno cim sam ga uzeo , a uzeo sam ga cim se pojavio u samsungu u delti
sem s20fe svi samsung telefoni su bili se exy i nisam imao problema , a koristio sam pocev od prvog NOTA pa do NOT 9 kao poslednji , a izmedju Iphone
 
Izvinjavam se ako je bio odgovor na ovo pitanje.
Cube ACR koristim za snimanje razgovora, za licne potrebe mi treba, da ne pamtim neke podatke na poslu, nista zlocudno, :)
Medjutim, kada preslusam taj snimak, cujem sebe idealno a sagovornika jedva, nazire se sta je rekao.
Ima li neko podesavanje za to, sta uraditi??
 

Wear OS by Google

watch5-1068x1485.jpg



@pelezinho90
Pročitaj ovde:
  • Does Cube ACR app support Android 10/11?
  • The recordings quality is very low

Increase the recording clarity in the app settings - recording
 
Poslednja izmena:
Je l ima neko informaciju koliki je domet olovke? Koristim neki tripod za fotkanje nekad pa da imam samo okvirnu informaciju. Kapiram da ne moze dalje od 10m?
 
Izvinjavam se ako je bio odgovor na ovo pitanje.
Cube ACR koristim za snimanje razgovora, za licne potrebe mi treba, da ne pamtim neke podatke na poslu, nista zlocudno, :)
Medjutim, kada preslusam taj snimak, cujem sebe idealno a sagovornika jedva, nazire se sta je rekao.
Ima li neko podesavanje za to, sta uraditi??


Nema zato što se sagovornik ne snima direktno, nego preko mikrofona koji je na vrhu telefona a koji snima ono što i ti čujes iz slušalice. Da bi mogao da imaš native snimanje moraš da ubaciš firmware koji ima podršku za to. Na s21u je to bila indonezija a za s22u potraži na netu.
 
Za to služi overeno punomoćje u kojem potpisnik ugovora kod operatera pri prodaji telefona ovlasti kupca da može da preduzme sve radnje u vezi reklamacije tog i tog uređaja (naziv modela, IMEI broj) a to uključje i postavljajne zahteva za zamenu uređaj i preuzimanje zamenskog uređaja.
Poštovani forumaši, želim da dopunim diskusiju oko ostavrivosti garancije prilikom kupovine telefona od NN lica sa dvogodišnjom garancijom operatera.
Tehnička podrška (MTS, Yettel i A1) mi je potvrdila da preuzimanje telefona sa servisa može da obavi samo potpisnik ugovora. Procedura se pojednostavljuje ukoliko posedujemo overeno punomoćje od strane javnog beležnika.
 

Wear OS by Google

watch5-1068x1485.jpg



@pelezinho90
Pročitaj ovde:
  • Does Cube ACR app support Android 10/11?
  • The recordings quality is very low
Zasto nema srebrnog? :cry: Crni je klasika, ali ovaj sivi nije ni za ...
Taman sam hteo da menjam moj Active 2 za watch 5, ali s obzirom da ipak nece rotirajuci bezel, verovatno cu ipak uzeti watch 4.
 
Poštovani forumaši, želim da dopunim diskusiju oko ostavrivosti garancije prilikom kupovine telefona od NN lica sa dvogodišnjom garancijom operatera.
Tehnička podrška (MTS, Yettel i A1) mi je potvrdila da preuzimanje telefona sa servisa može da obavi samo potpisnik ugovora. Procedura se pojednostavljuje ukoliko posedujemo overeno punomoćje od strane javnog beležnika.
U ProMobi nosis sam telefon ako imas fiskalni. A ako je neophodna zamena, onda mora potpisnik ugovora.
 
Poštovani forumaši, želim da dopunim diskusiju oko ostavrivosti garancije prilikom kupovine telefona od NN lica sa dvogodišnjom garancijom operatera.
Tehnička podrška (MTS, Yettel i A1) mi je potvrdila da preuzimanje telefona sa servisa može da obavi samo potpisnik ugovora. Procedura se pojednostavljuje ukoliko posedujemo overeno punomoćje od strane javnog beležnika.
100x do sada ponovljeno
 
Kako prebaciti podatke sa stavog telefona na S22 Ultra?

Instalirao bih peške sve aplikacije, ali me interesuju podaci iz nekih da se prebace na nov telefon (SMS, WA, Viber, Google Authentificator...). Kako te stvari prebaciti na novi telefon?
 
Sms backup apk, wa & viber imaju svoj backup i restore, za GAuth nisam siguran.
 
20220802_154953.jpg
Stigla masina, prvi utisci nista losi. Iz kutije je bio na aprilskom update-u. Softver mu je tj csc kod EUX, (ne znam koja je zemlja upitanju nisam proveravo) i odma prvi update 1.5gb i sada nudi za avgust. Tako da ni to nije losa opcija kada pogledamo u odnosu na DBT.. Ali cekacu malo da se slegne.
Ja nisam radio sto bi rekli "peske" instalaciju vec sve je povukao sa clouda.. pa ce da vidimo kako se ponasa (inace od s9+ pa do s21+ modela tako sam radio i nikada problema nije bilo 🤷‍♂️).
Vreme ce pokazati.. samo ocu da kazem da me je dosta bunilo po YT-u to sto kritikuju zvuk na ovom telefonu. Kada sam pustio muziku, bukvalno nista ne primecujem, cak sta god deluje mi da ima dublji bass ako tako mogu da kazem. :)
 
Kako prebaciti podatke sa stavog telefona na S22 Ultra?

Instalirao bih peške sve aplikacije, ali me interesuju podaci iz nekih da se prebace na nov telefon (SMS, WA, Viber, Google Authentificator...). Kako te stvari prebaciti na novi telefon?
Sms radiš preko smart switch, kao i većinu ostalog. Viber i WhatsApp pre prebacivanja na drugi tel bekapuj i posle na novom vrati te podatke. Autentikator iz same aplikacije, na starom telefonu odabereš naloge, export, napravi ti bar kod koji samo skeniraš na novom i potvrdiš. Ukratko. Ako još šta treba, pitaj, baš sam se naprebacivao sa samsunga na samsung xyz puta.
 
Nazad
Vrh Dno