Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Onda je problem do modema, jer je isključivo 2G za voice, a 4G za data.
 
Meni je od svega najupečatljivije da gubi vezu sa satom koji mi je na ruci a telefon u ruci. To me baš nervira i dešava se nekoliko puta dnevno.
Koji model. Meni S22 mali, nikakve probleme nema u konekciji sa satom, jos sam prilicno zadovoljan i dometom BT konekcije i na satu,i na telefon i na pristiglim buds pro. Telefon na punjacu u stanu, jedan zid izmedu, oko 7-8m razdaljine, na terasi sedim i sat i sluske bez ikakvih problema i prekida u toku poziva sve radi.
 
S22 ultra. Dešava se da i ako objektivno nisam u dometu, kada priđem, nakači se tek posle par minuta
 
S22 Ultra Exy verzija, povezan Galaxy Watch 4 Classic i Galaxy Buds pro sve radi vez greške. Konekcija se održava čak i kada na istom sprtau pređem iz jednog stana u drugi, (a između ima dva zida) U slačaju da odem predaleko, čime dođem u domet telefonu povezuje se bukvalno u sekundi ponovo sa satom i slušalicama.
 
Baš im je "ujednačen" kvalitet - doduše meni je Huawei GT2, mada je na Mate 20pro sve to šljakalo besprekorno
 
Evo upravo stigao novi update na S22 Ultra.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220704-105601_Software update.jpg
    Screenshot_20220704-105601_Software update.jpg
    68.3 KB · Pregleda: 55
Drugari,evo,svaki apdejt mi dodje bukvalno 1. U mesecu,moram da kazem da su tacni,evo od kupivine vec 3-4 apdejt.
 
Izgleda su se setili da treba da zavrse isporuku poklona. Stigle danas i slusalice, ali i punjac. Skoro 4 meseca nakon registracije.
 
Da li preporucujete da se predje sa A1 firmware-a na neki evropski, tipa Nemačka ili SEE? I ako to uradim, da li gubim garanciju iz A1? Sve uradim regualrno preko odin-a. Ubacim sve delove firmware-a: AP, BL , CP , HOME_CSC.
 
Ne možeš da promeniš firmware. Ne može ni pro mobi. Možeš jedino svakog meseca preko odina da ažuriraš. OTA zaboravi.
 
To je žešća glupost sto su uradili, znaci uzmeš u A1 telefon i onda ne možeš skloniti njihove aplikacije sto je problem kad uzimas telefon preko KP.
 
Pitanje za one koji cesto menjaju Samsung telefone (@Proday , @zoreli_ i ostale da ne nabrajam 😁 )... Da li koristite Samsung smart switch, da preko kabla prebacite sve sa starog na novi tel ili radite sveze instalacije? Ja oduvek radim sveze, a pitam da drugu odradim to posto hoce da ustedi vreme... Oba su na One ui 4.1...
Uvek smart switch već desetak puta i sebi i drugima pa i sa drugih telefona. Čak i na tabletima. Nijedan problem do sada.
 
Ne možeš da promeniš firmware. Ne može ni pro mobi. Možeš jedino svakog meseca preko odina da ažuriraš. OTA zaboravi.
Jel to nesto od ove serije telefona napravljeno da ne moze firmware ds se menja? Ja sam na S10+ sve preko odina menjao i dobijao OTA ako se dobro secam. Cak sam nosio i na reklamaciju,niko nije pravio problem za promenu firmwarea.
 
Jel to nesto od ove serije telefona napravljeno da ne moze firmware ds se menja? Ja sam na S10+ sve preko odina menjao i dobijao OTA ako se dobro secam. Cak sam nosio i na reklamaciju,niko nije pravio problem za promenu firmwarea.
Izgleda da da. Platio sam samkeys i promenio CSC sa A1 TOP na EUX i isti djavo. OTA nemam, moram rucno preko Odina..
 
meni su stigle slusalice i punjac 29.6.
jeste da sam cekao par meseci na poklon i 30+ dana na telefon ali lep gest sto sam dobio i punjac. lep nacin da se oduze ljudima koji su cekali telefon 30+ dana. jeste da je sve islo sporo ali su ispali korektni sa dodatnim poklonom a bezicni punjac mi bas treba, slusalice ce vrv na oglase. u njihovu odbranu bih rekao da je zaista mnogo ljudi uradilo preorder, po mojoj proceni sigurno 10000 ljudi pa treba sve proveriti, organizovati, lala.
 
S22 serija, pored iP13 serije je najskuplji smartphone na tržištu, a naročito S22 Ultra, a toliko veliki broj ljudi je izvrši preorder. Ako se na to doda i generalna kriza sa komponentama, Samsung je donekke dobro ishedlovao ceo proces, ali opet je to moralo bolje jer su neki čekali dugo na poklone i telefon.
 
Po meni, sve ovo oko preorder poklona je velika sramota. Trebalo bi da poklone salju odmah uz telefon. Poklon punjac stize nakon nekoliko meseci? Pa do tada svako je vec kupio punjac...
 
Ako valja, ima nas još zainteresovanih za punjač :) ili za preporuku za wireless punjač.
 
Da li neko ima da proda taj punjac?
Pun je KP oglasa za taj punjač, imai ih baš dosta. Njegova brzina punjenja je sporija nego kada puniš preko brzog žičnog punjača. Ja sam moj zadržao jer mi zgodno noću da stavim telefon na bežično punjenje kada krenem da spavam, a pri tome dobio sam ga džaba, pa hajde da ga zadržim, ali ako ne puniš telefon noću, već preko dana, dosta brže puni žični punjač.
 
Poslednja izmena:
Meni deluje drugari da baterija traje malo duze posle zadnjeg apdejta!
Meni deluje da se poboljsalo još od prethodnog apdejta, a da ovim novim ništa nisu pokvarili u tom smislu (a što zna da im se desi). Sad mogu da punim bateriju do 85% kako preporučuju i da mi talefon uz moje prosečno korišćenje, do pred spavanje spadne na 10-25% baterije (kako kad).
 
Drugari, jedno brzinsko pitanje, razbih svoj s20 ultra nacisto (ispao mi na motoru) i moram da uzmem novi mob.
Kupujem za kes telefon, vidim na kp da ima dosta snapdragon verzija, znam da je nesto bolji u odnosu na exynos.
Da li snapdragon kod ovih sto nude 24 meseca garanciju moze da se reklamira u ovlasceni servis npr Pro Mobi?
Pitam jer sam sa s20ultra imao problem sa kamerom zbog vibracija od motora i morali su da zamene senzor. Ne bih da dam soma eura i nemam garanciju kod ovlascenog.
Ili da uzmem lepo exynos verziju i ne mislim? za oko 1050e ima da se nadju i zmaj i exy.
 
Nazad
Vrh Dno