Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Ljudi stigao mi je junski apdejt na s22+ velicine 1497 Mb???? Sta menja on ,posto je sve sturo?
 
Ljudi stigao mi je junski apdejt na s22+ velicine 1497 Mb???? Sta menja on ,posto je sve sturo?
Koliko sam skontao na Redditu, sem sigurnosnih zakrpa ima ažuriranja i optimizacija sistemskih aplikacija i optimizacija kamere npr kažu ljudi da sad nema shutter laga ili da je drastično smanjen. Za bateriju je još rano reći. Btw na osnovu Samsungovog changeloga nikad nećeš moći da zaključiš šta je tačno ažuriranje 🥴.
 
O majskom, takođe, ni reči, a tek junski...
Izem ti premijum telefon, malo malo, pa neki bug - te zablokira, te se pregreje i ne puni u autu...
 
Meni lepo puni i radi u autu, jedino me nervira što sa android 12 ne radi screen2auto ali to već nije do telefona već do googlea...
 
Valjda se dešava od kako je porasla temperatura, tokom aprila je sve bilo ok.
Inače, primetio sam da ima lošiji signal prijema mreže - na mom jedva, a na supruginom (a52s) gotovo full - govorim o 4g. Takođe i brzina neta je drastično manja nego na njenom mobu. krastavac
 
Koliko sam skontao na Redditu, sem sigurnosnih zakrpa ima ažuriranja i optimizacija sistemskih aplikacija i optimizacija kamere npr kažu ljudi da sad nema shutter laga ili da je drastično smanjen. Za bateriju je još rano reći. Btw na osnovu Samsungovog changeloga nikad nećeš moći da zaključiš šta je tačno ažuriranje 🥴.
Videcemo.....na 50 mpxi i sa ukljucenim detaljima kad akljocne vrti malo dok ucita kao?? Jel to normalno....kad iskljucim detalje radi normalno
Inace drugari,jel alikate u RAW fotos kao??
 
Videcemo.....na 50 mpxi i sa ukljucenim detaljima kad akljocne vrti malo dok ucita kao?? Jel to normalno....kad iskljucim detalje radi normalno
Inace drugari,jel alikate u RAW fotos kao??
Videcemo. Nisu pominjali kako se ponaša učitavanje slika nakon fotografisanja sa detail enhancer opcijom.
 
Inace stigao mi mejl da su mi alusalice poalate,napokon,nakon puna 3 meseca cekanja!

Sta miakite o Expert Raw aplikacij
 
Jako je bezveze sto cekamo toliko dugo azuriranja,jos ni za maj nisam dobio a neko ima za jun. Generalno sto se slika tice..treba nekad da se saceka koji sekund da ucita sliku,cak kad se slika sa 108 mega piksela..u galeriji kad se udje u sliku..isto treba sekund-dva..sa se detalji ucitaju. Huawei p40 pro u nekim segmentima ima bolju kameru od s22 ultre. Poredio sam obe kamere,huawei ipak stariji 2 godine ali po meni u nekim situacijama huawei bolji. Video je mnogo bolji na samsung...mislim da jedino iphone ima bolji video od s22u.
 
Lepo rekoh da necu da prelazim sa S21U na S22U, ali mi djavo ne da mira. Merkam neki zeleni 12/256, ako se pojavi, mada koliko vidim svi su dobro preko 1000+. Aj kolege koje imaju problema sa random resetima, neka nas izvestavaju da li ovaj novi update resava problem. Zahvaljujem unapred.
 
Kako ces da se smoris za mesec dana :)
 
Hajde 12 sati kasnije da javim prve utiske...

Animacije su mnogo bolje nego pre, što je vrlo, vrlo bitno za korisničko iskustvo.

Baterija deluje da je bolja, fluidnost je bolja, brže reaguje.

Kamera nema shutter lag.

Sada razmišljam šta je još bitno?!

Da, nema freeze, random reset its.
 
Od majskog ažuriranja (9. maj), nisam imao problema sa resetovanjem i da se međusobno ne čujem sa sagovornikom prilikom poziva*. Dva puta sam za to vreme dobio poruke da sam imao propušten poziv, iako bi trebalo na tim lokacijama da sam dostupan. Mislim i da je ispravljen problem kod gledanja Youtube-a sa zvukom i premotavanjem. Za situaciju za junsku verziju mi je još rano, trebalo bi da prođe barem 10ak dana za utiske.

*Jednom mi se telefon ugasio dok sam gledao video u NewPipe-u. Baš ugasio, nije se restartovao. Na istom delu videa, kada sam ponovo probao, NewPipe je izbacivao neku grešku, ali se uređaj nije ugasio. Sutradan, kada sam hteo da proverim ponašanje na drugom uređaju, problem se više nije manifestovao ni na mom S22+. Desilo mi se i par puta da ne čujem sagovornika kada upalim spikerfon, ali ga čujem kada ga prebacim na slušalicu, tj. isključim spikerfon.
 
Jel ima jos ljudi da nisu dobili sluske i punjac? Posto me i dalje kuliraju, ja posaljem mejl, dobijam isti odgovor "ispunjavate uslove, uskoro ce biti odobreno" vec puna dva meseca.
 
Ljudi ,mnogo je ieitantno da na 50 mgpixela i sa ukljucenim detaljima okinem fotku i veti jedno 4,5 sekundi i za to vreme ne.mogu opet da okinem.fotku? Jel normalno to,jel moguce da ne mogu da ispeglaju da to ide tap tap i sa detaljima ukljucenim? Bez detalja odmah hvata
 
Jel ima jos ljudi da nisu dobili sluske i punjac? Posto me i dalje kuliraju, ja posaljem mejl, dobijam isti odgovor "ispunjavate uslove, uskoro ce biti odobreno" vec puna dva meseca.
Naravno, i ja cekam isto vise od mesec dana. Slusalice i punjac.
Naravno da ima. Nazovi ih, na mailove se previše ne obaziru
Ne obaziru se na mejlove, na jedan broj se ne javljau, a drugi broj je iskljucen, upravo sam ih zvao. Sve se tripujem da nisam dao dobar kontakt telefon.
 
Ja sam ih dobio na prvi od tri ovde postavljena broja i na njega se javila jedna ljubazna ali ne baš mnogo upućena seka...
 
Igrah se malo sa s22 ultra. Probao s22 ultra SD kameru. Ono što vredi je zoom i 108mp(mada mu treba par sekundi da obradi fotku) u nekim situacijama. Neverovatno je koliko pxl2/3 telefoni pre 5god imaju prirodniji i generalno mnogo bolji portret mod. Gura saturaciju samsung samo tako. Takođe, fotkanje u nativnoj i expert raw aplikacijama nekih 15tak minuta(10tak fotografija) uzelo 12% baterije baterije bez sim kartice i wifi. Nov telefon bukvalno. Inače, telefon je brutalno brz, olovka i ekran odlični, ali je i dalje cigla🤣. Da flip ima ovakvu kameru i bateriju bio bi ubedljivo najbolji telefon. Eto neki utisci posle par sati korisćenja.
 
Ovo znači da uskoro očekujem slušalice?
 

Prilozi

  • Screenshot_20220605-205521_Gmail.jpg
    Screenshot_20220605-205521_Gmail.jpg
    117.2 KB · Pregleda: 65
Nazad
Vrh Dno