Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Ako nekog interesuje baterija na malom S22 (mada i dalje uči), al ovo je neko moje prosečno drndanje telefona, eventualno manje klasičnim radnim danima, eventualno više snimanja i fotkanja vikendima.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220404-182639_Device care.jpg
    Screenshot_20220404-182639_Device care.jpg
    59.5 KB · Pregleda: 94
  • Screenshot_20220404-182629_Device care.jpg
    Screenshot_20220404-182629_Device care.jpg
    58 KB · Pregleda: 95
Ako sam dobro protumačio grafikone, oko 3h SOT za jedno punjenje? To je baš loše. To je nivo SE 2020 loše ako ne i gore.
 
3:30 SoT sa 65% baterije, jer ja stavljam tel na punjač sa ~20% i puni se do 85%.
 
Da, pardon, nisam obratio pažnju da ne puniš do 100%. Znači sveukupno bi mogao 4.5h do 5h SOT tvog korišćenja.
 
Nešto mi nije jasno, narod kuka kako je u besparici a ovamo kada dobiješ na jedvite jade odgovor od samsunga i operatera vidiš da su imali veoma veliki broj narudžbina. Ej radi se o telefonu od 1200 i više eura. Pa ko je tu lud. Inače poručen tel s22 ultra preko A1 još 22.02.i ništa, zadnji odgovor do kraja aprila i tako unedogled.
 
Možda eto u toj bedi i kuknjavi kompenzuju neke svoje neostvarene želje kroz kupovinu skupog telefona? Ko zna koji su razlozi, ali to se radi svuda samo se kod nas gleda ko, zašto i zbog čega kupuje. Pustite ljude da rade šta žele pobogu.
 
Da, pardon, nisam obratio pažnju da ne puniš do 100%. Znači sveukupno bi mogao 4.5h do 5h SOT tvog korišćenja.
Pa i ja mislim da bi tako bilo, mada je meni ovo ok. Nista strasno drugacije od drugih telefona, a tih 65% puni za 32 minuta. Plus kao i svaki prethodni, sigurno ce to otici 10-20% kad on odradi u pozadini sta ima i naviknemo se jedan na drugog plus update jos koji i to je to.

Opet u poredjenju sa S20U i FE, stabilizacija u snimcima je otisla bar korak dalje.
 
Nešto mi nije jasno, narod kuka kako je u besparici a ovamo kada dobiješ na jedvite jade odgovor od samsunga i operatera vidiš da su imali veoma veliki broj narudžbina. Ej radi se o telefonu od 1200 i više eura. Pa ko je tu lud. Inače poručen tel s22 ultra preko A1 još 22.02.i ništa, zadnji odgovor do kraja aprila i tako unedogled.
Kupuje narod i automobile od 100 000e, tako da je telefon od 1200e ništa. Nisi pomislio da su možda ti koju kukaju ipak oni koji nemaju i ne kupuju telefon od 1200e?
 
3:30 SoT sa 65% baterije, jer ja stavljam tel na punjač sa ~20% i puni se do 85%.
Slicno koristim telefon i meni bi isto drzala baterija.Steta sto nema nekog brzeg punjenja,ovako 4h SOT-a uz koriscenje kamere pa punjenje sat i po do 100% je nazalost ne za mene.A bas bih kupio neki bolji,a manji uredjaj a da nije kitajac...
 
^^ nek lepo služi!

Slicno koristim telefon i meni bi isto drzala baterija.Steta sto nema nekog brzeg punjenja,ovako 4h SOT-a uz koriscenje kamere pa punjenje sat i po do 100% je nazalost ne za mene.A bas bih kupio neki bolji,a manji uredjaj a da nije kitajac...

Bas zato i kacim, da svako može po svojoj logici i načinu korišćenja da odluči. Meni nije problem da stavljam po 15 tak minuta da se puni kad god treba. Mala je baterija i 25w, tako da nije strasno, tu je oko sat vremena maksimum. Od 20 do 70tak % brzo dovuče, to je tih 15tak minuta.
 
Telefona ni na vidiku...21.02. i niko niš ne zna...A1. Umilne reči njihovih operatera "strpite se još malo..."
 
@ pajser.china

Kontaktiraj ih preko Twittera u vezi narudžbe, to ti je najbrža a ujedno i najpouzdanija opcija
Ma totalni su pajseri. Pokušao sam i preko Twitter-a. Na kraju su mi preporučili da okrenem call centar ili agentkinju zaduženu za firmu. Naravno niko pojma nema kada će stići aparat. Žalosno.
Nema veze, proći će i to, ipak je S22u odličan aparat. Verujem da će posle Note 8 i nedavno pokvarenog Mate 20 pro biti u toj klasi.
 
Prvi utisak u odnosibna s21u posle 4,5 sati: brzina identicna mozda za niansu bolje animacije ali da ne lupam ,zvuk malo slabiji kao i vibracija mada je ja i ne koristim preterano ,kamera koliko mene oko sluzi za niansu bolja tj ostrija mada se nisam puno igrao,telefon jedva da je bio mlak dok sam sve instalirao .Jacina signala je mnogo bolja a sigurno i u odnosi na s22u ex,.,sve ostali je vise manje poznato,igrice ne igram ali cu sad izrenderovati nesto pa javljam rezultat i da,displej je svetliji nista drasticno ali za niansu.
Vidlse negonduplo brze je izrenderovao video materijal u capcutusad cu i kelinemaster da probam
 
Poslednja izmena:
Neverovatno ,u kinemasteru ga s21u ubio,na oba je ista verzija isto u 4k maximum framerate
 
Fascinantno da još niko nije kupio onaj whitestone dome 2 pack sa kp za mali s22...ti bi mi prva kupovina bila posle telefona 🙌🙁
 
@dule2303 kazu da je bolje hladjenje na snapu i sveukupno bolji uredjaj od exy. Imao si pre s21u, tako da ces najbolje napisati poredjenje nakon nekoliko dana.
Naruci whitestone ili mogu da ti dam kontakt coveka sto narucuje robu preko i stize ti za oko 7-10 dana, odlicna iskustva imam sa njim, samo pohvale. Zato i kazem da vise nije problem da se naruci.
@Proday s22 ima ravan ekran, tako da po meni nema potrebe za whitestone.
 
Odgovorno tvrdim da onaj ko ima s21u apsolutno nema potrebe da prelazi na s22u osim ako nece bas sd i kao sto je u mom slucaju bio oblik telefona. Apsolutno sve radi skoro identicno,kameru jos nisam puno teatirao ali iako sam video da je malo ostrija nije to nista vau i opet ponavljam fotke slodose u zuto,mnogo su tople. Svi ovi sto pricaju hvalospeve kako je ovo najbolji fon i nisu u pravu,nedopustivo je da ima losije zvucnike i vibeaciju od predhodnika koliko god to nekome bilo nebitno,mora da ima sve najbolje a u ovom slucaju ga s21u sije na ta dva polja. Displej osim sto je mozda za niansu svetliji pri reprodukciji boja je identican i taj koji vidi razliku mislim da debelo laze.
Da ne zaboravim,nasao sam call recorder koji radi tj cuje se i sagovornik bez rutovanja ili menjanja csc-a,na SD-u radi pa kome treba mogu da posaljem
 
Dule, spremi se, trazice od tebe racun da si kupio fon, da si vlasnik sa sve jmbg, selfi sa fonom (sa i bez gaca), screenshot video zapisa itd itd...
 
Hahhahaa,moguce ja samo iznosim.svoje misljenje posle s21u i poredio sam oba do malopre,sve je to lepo nali pomaci u mobilnoj industriji su smesni poslednje dve godine,cak stavise u nekim stvarima i nazaduju(ukidanje ic porta,ukidanje led diode,izbacivanje slota za memorijsku a evo sad i downgrade sa zvukom i vibracijom ) . Po meni je veliki minus samsunga u poslednjih par god je ukidanje aptx hd codeca ali hajde ja sam 1 u 10000000 koji to primecuje ali navika cudo. Meni je note najlepsi tel oduvek bio i samo to je prevagnulo u kupovini ali realno da ne izgleda ovako sigurno bih ga preskocio,pomak je minoran i meri se u procentima jedne ruke. E da jos jedan ozbiljan minus je sto nisu stavili foliju,pa to ih ne kosta ni 5 centi ,na kraju ce uredjaj pakovati u najlon kesu kako je krenulo
 
^ odlican primer kako pad profita drma proizvodjace tj samar na bahatost. Tako treba sa svima, preterase svi...
 
Telefona ni na vidiku...21.02. i niko niš ne zna...A1. Umilne reči njihovih operatera "strpite se još malo..."
Tako i meni kažu, 22.02.navodno sigurno do kraja aprila i naravno sada nude i dodatni poklon u vidu punjača. 😩
Kako objasniti, imam s20 ultra odličan bez mane, a ja zapeo za s22 ultra. I još čekam 40 dana, dozvoljavam da me lažu i mažu sa obećanjima, te biće sledeće nedelje itd. Moliv vas recite mi da li se uopšte i isplati u ovim uslovima i prelaziti na s22 ultra,
 
Poslednja izmena:
Kod mene u Bosni, bas kod ovog mog trgovca ima jedan S22u SD za 1330e. A ja se bas nesto zagrijao za P50 pro.
 
Tako i meni kažu, 22.02.navodno sigurno do kraja aprila i naravno sada nude i dodatni poklon u vidu punjača. 😩
Kako objasniti, imam s20 ultra odličan bez mane, a ja zapeo za s22 ultra. I još čekam 40 dana, dozvoljavam da me lažu i mažu sa obećanjima, te biće sledeće nedelje itd. Moliv vas recite mi da li se uopšte i isplati u ovim uslovima i prelaziti na s22 ultra,
Sve zavisi sta ocekujes, procesor noviji, i startujes sa androidom 12, i dizajn (ali to je subjektivno da li je nekome lepse). Da li je vredno cekanja 40+dana, opet zavisi od tebe.
 
Nazad
Vrh Dno