Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Uvale taj korišćen telefon kupcu koji kuka kako još nije dobio S22 uređaj, a naručio ga pre mesec dana 🤣🤣🤣
 
Refurbished ili B-ware, normalna ponuda na zapadu i imaju je svi veci igraci.
 
Prvo punjenje, skinuo ga jutros pre 6, videcemo do kraja dana. Uci se baterija
 

Prilozi

  • Screenshot_20220316-165633_Device care.jpg
    Screenshot_20220316-165633_Device care.jpg
    60.9 KB · Pregleda: 131
@ICE , jel' to S22U? to je i još i dobar rezulata. Kod mene je i lošij od toga, doduše ja držim ekran na 70% osvetljenja, na WQHD+ rezoluciji i naravno 120Hz osvežavanje ekrana i negde sam 50-50 na 4G i Wifi.
 
A ni signal na 4G nije baš pun koliko vidim.
 
Jel stigao nekome telefon, da je porucio preko mts-a za poslovne korisnike?
 
@ICE pa sta je to, koristio si viber i ONE UI ~ 1h i otislo pola baterije? Sta bi se recimo desilo da si odlucio da snimis video 4k 60fps , nekih 5 min? Jel sme uopste to da se radi na ovim telefonima? Izvinjavam se ako ide u off, ali nema mi smisla sve ovo, ovo su banalne stvari koje moze i telefon od 200e da odradi i verovatno ce duze trajati baterija. Hocu bre , ako uzmem flagship telefon, da koristim njegov full potencijal, kamere, brzinu rada, ekran , a ne da se stekam i razmisljam hocu li izdrzati do kraja radnog vremena sa baterijom...
 
Prvo punjenje, skinuo ga jutros pre 6, videcemo do kraja dana. Uci se baterija
Meni je ovakav signal 4g od prvog dana korišćenja S21ultra a dok sam imao p30pro bilo je potrebno da odem u bunker za nuklearne katastrofe, najniži nivo, iskopam rupu da nađem litijum, spustim se kroz rupu i počnem da kopam bunar za podzemne vode, e tada bi mi signal bio kao na s21u.
 
Jeste uzas exynos. Crtu manje nego Mate20pro.
 
Crte (grafički prikaz) nikakve veze nemaju sa jačinom signala, više puta rečeno na forumu.

Pogotovo nemaju veze između dva proizvođača jer ne postoji nikakav standard za to.

Merač jačine signala u postavkama je već druga stvar.
 
Ok. U vikendici m20pro jedna crta. S21u nema signala, s9 isto signal nisam imao. S7e isto bez signala. Par drugara na Xiaomiju crta ili dve. A najjace je, neka Nokia stara 4 godine ima toliko jak signal da je koristimo kao hotspot. Svi na Telenoru. Ja stvarno ne mogu da verujem da taj problem ne mogu da rese..
 
Nemam signal i razlika u 4 ili 3 crte su dve različite priče posve.

Meni samo malo glupo kad ljudi kažu na ovom sam imao 4 crte, a na ovom tri, jer to nikakve baš veze sa jačinom signala nema.

Moguće je da neki proizvođač ima jači signal sa dve crte, nego drugi sa 4 ili obrnuto.

Do prošle godine sam koristio Samsung telefone, iskreno se ne mogu setiti da sam bilo gde u državi imao situaciju da nemam signala ili da sam zbog istog nedostupan.

Jedino zezanje je kad zaglupi dok prebacuje sa wifi na 4g.
 
Ok, ali crte su to koje korisniku govore kakav je sa signalom. Ne planira svaki user da meri jacinu signala, nego vidi jedna crta i odmah je to slab prijem ;).
 
Ne mogu da sudim jer jos nemam uredjaj ali zabrinjava to sto se i po stranim forumima vecina korisnika zali na bateriju.
 
Primetio sam da se samsung s22+ zagreva,da li jos neko to primecuje?? Pri duzem
 
Ne mogu da sudim jer jos nemam uredjaj ali zabrinjava to sto se i po stranim forumima vecina korisnika zali na bateriju.
Zabrinjavalo je jos predstavljanje na unpacked-u kada su rekli da su vratili kapacitet baterije 2 generacije unazad(dok uvode soc koji referentno vuce 200 posto struje i 5g antene) da bi sacuvali kitove i morske sipe ili sta vec ono bese, neko globalno zagrevanje, pecaroske mreze?!
Nema te optimizacije na ovom svetu koja to moze da kompenzuje na open platformi, kao sto je android.
Sad je samo pitanje koliko ce lose biti, a za precizan info ces morati da cekas do juna. Da stigne prvih 15 apdejta i da se svima koji su kupili telefon uhoda sistem koliko moze.
Ali ako ti je ozbiljna autonomija od istinske vaznosti nema potrebe da uopste uzimas u obzir ovu seriju. Ali razmisljaj pozitivno, uvek mozes da punis telefon u kaficu, kolima, poslu, nocu(nisam sarkastican). Po svemu sto smo culi racunaj od 4 sata na malom do 8 sati na ultri sot.

Ali autonomija je bitna prodajna tacka samo na apple i rog telefonima koliko sam ja ispratio.
Samsung gura najbolji ui, kamere, dex i najbolji ekran kao tacke diferencijacije na trzistu. I ja mislim da je to zapravo dobar paket, na stranu bezobrazluk.

U svakom slucaju, idalje je bolje od googla koji mi kaze da kupim njigov telefon zato sto najbolje prisluskuje i zato sto njihovi algoritmi uce kameru kako da najbolje i najvise autenticno registruju boje kad slikas crnce kad ti trce po dvoristu.
 
Meni je najgore što sam naručio punjač (stigao danas) i masku (stiže danas ili sutra), inače bih rado otkazao preorder. Van svake pameti je da se čeka april.
Slažem se sa @Hbis , ko se nije zaleteo sa nabavkom dodatne opreme, kao ja.
Ima nas jos takvih, i meni stigli i punjac i maska, a za telefon cu se jos nacekati 😄
 
15.02 preordovao S22U u A1 jos uvek nista
, a S22+ preordovao u MTS-u 22.02 isto nista.

Ima li nekog da je dobio telefon a da je porucio u slicnim datumima?

Ajde dajte neki info , do sad sam samo vidjao da su dobili telefone ljudi koji su porucili odma 10.02 jel ima neko da je porucio kasnije a dobio fon?
 
ja sam juce kao odradio order za s22+ u a1 .. dobice, ali je preorder zavrsen kako kazu pa ce videti sa cime raapolazu .. ako propadne ta porudzba verov ce se sledeci batch cekati neodredjeno dugo.
 
ne mogu da skontam, jer se ne secam, ali ne deluje mi da su cene u a1 bas 15k vece nego sto su bile? mislim sad kad nije preorder.
 
15.02 preordovao S22U u A1 jos uvek nista
, a S22+ preordovao u MTS-u 22.02 isto nista.

Ima li nekog da je dobio telefon a da je porucio u slicnim datumima?

Ajde dajte neki info , do sad sam samo vidjao da su dobili telefone ljudi koji su porucili odma 10.02 jel ima neko da je porucio kasnije a dobio fon?
Ja sam narucio S22+ u A1 14.02, 11.03.su poslali a stigao mi je 14.03.
 
Šta da vam radim kada nise preordovali odmah po predstavljanju :) da jeste sada biste uveliko imali telefon. Bilo je dovoljno informacija na netu o svim modelima, tako da ko je želeo da vrši preorder trebao je odmah 10. februara da to uradi.

ne mogu da skontam, jer se ne secam, ali ne deluje mi da su cene u a1 bas 15k vece nego sto su bile? mislim sad kad nije preorder.
Jesu veće zato što je preorder gotov. 15.000 din je bio popust za one koji izvrše preorder, psole toga regularna cena je za 15.000 din veća.

Ja uzeo u Samsungu evo vec 10 dana uzivam u carima fona..S22+ lepe dimenzije,malo ekranom i dizajnom podseca na Ajfon..ali je syvarno lep telefon!
Čestitke na novom uređaju, uživaj.
 
Sto je najcrnje, ja sam tek dan pre odlaska u gigaxxxx video banere i reklame za preorder :D NIsam do sada koristio Sljamsung uredjaje pa se nisam ni interesovao o novim serijama. Ovo je ispalo slucajno jer kad se preracuna sta se sve dobije, popust plus buds, nije losa ponuda. Zapravo sve je ok samo je logistika sranje.
Vrlo verovatno cu, ako me ne preduhitre do sutra otkazati preorder, dodati jos 20k din uzeti S21FE.
 
Šta da vam radim kada nise preordovali odmah po predstavljanju :) da jeste sada biste uveliko imali telefon. Bilo je dovoljno informacija na netu o svim modelima, tako da ko je želeo da vrši preorder trebao je odmah 10. februara da to uradi.
To nije tačno. Ja sam preorderovao odmah kad je izašlo u Yettel-u. 10.02. u 11:02 i još nije stigao. I ima tako slatko da im otkažem iz principa.
 
ne mogu da skontam, jer se ne secam, ali ne deluje mi da su cene u a1 bas 15k vece nego sto su bile? mislim sad kad nije preorder.
I u Yettelu (barem za biznis korisnike) je S22U tačno 15k skuplji sada, nego dok je trajao preorder.
 
Nazad
Vrh Dno