Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Nemojte mi reci da pre realizacije preordera nije izvrsena sondacija trzista, valjda tu sede neki ljudi koji razumeju trziste, nego puste preorder mesec dana da traje iako su posle 7 dana shvatili da nema dovoljno telefona (nisu porucili dovoljno, samsung obecao a nije ispunio, rat u Ukrajini, poskupljenje nafte i svi belosvetski razlozi naravno). Druga stvar, ne kapiram distribuciju Ultre odmah, i malo obicnog, a plus verzije nema nigde.
 
Mislim da je Ultra isporučena prva zbog veće potražnje za istom. Ne znam gde sam pročitao da je od ukupnog broja preordovanih, Ultra čini 60%, a ostatak je podeljen na S22 i S22+.
 
Nemojte mi reci da pre realizacije preordera nije izvrsena sondacija trzista, valjda tu sede neki ljudi koji razumeju trziste, nego puste preorder mesec dana da traje iako su posle 7 dana shvatili da nema dovoljno telefona (nisu porucili dovoljno, samsung obecao a nije ispunio, rat u Ukrajini, poskupljenje nafte i svi belosvetski razlozi naravno). Druga stvar, ne kapiram distribuciju Ultre odmah, i malo obicnog, a plus verzije nema nigde.
S22+ ima u yettelu osim ako me nije slagao prodavac. Nema mi smisla da s22+ nema kad niko o njemu ne prica tokom promocije (minimalno zastupljen)...
 
Da tragedija bude beća, u mt:s-u i dalje stoji opcija "Rezerviši", barem sa Samsung S22 Ultra, dok za druge opcije S22 linije nisam ni gledao.

Screenshot 2022-03-15 175126.png
 
S22+ ima u yettelu osim ako me nije slagao prodavac. Nema mi smisla da s22+ nema kad niko o njemu ne prica tokom promocije (minimalno zastupljen)...
Ja sam bas + i porucio u yettelu, 20.2, ali pitanje je hoce li do kraja marta biti kako stoje stvari.
 
Nisam se na vreme registrovao za preorder i sad kazu mosa do maja i kod operatera i ovako u prodajnim lancima... Jel mislite da su stvarno dobili vise preordera nego sto je planirano ili su se u startu zajebali pa nabavili manje ? (Nisam imao ovakva iskustva do sada da je ovoliki zastoj)
Pre par strana sam naveo moje iskustvo sa preorderom i mišljenja sam da samsung ima ozbiljan problem, možda ne globalno ali u evropi sigurno, svuda po evropi kasne sa isporukama, uz naravno nekolicinu izuzetaka koji su dobili telefone. Da li je to logistički problem ili proizvodni (exy varijanta) nije ni preterano bitno, ali je sigurno da su tog problema bili svesni još na početku preordera, a sad pokušavaju da situaciju okrenu u svoju korist tako što će u krug ponavljati velika je potražnja, jer očigledno blef sa koronom više ne funkcioniše. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Drugari,ja ne znam sta je problem sa porucivanjem S 22+ recimo...Ja sam.lepo u Preorderu pre 20ak dana porucio u Samsung radnji u Uscu lepo i vec oko 8,9.marta me zvali da dobijem telefon...Sve ok..
Ne razumem zasto ne odete u Samsung radnju i preorderujete.
Bukvalno sam ih zvao i pitao jel stigao i rekli su mi mozete da dodjete ceka vas.
 
Mogu odmah da ti kažem da iP13PM im mnogo bolju bateriju. Evo sada sam na 43% na S22U, a jutros sam ga skinuo sa punjača. Prvi potrošač su mi Google play servisi. Baterija izgleda mora da se dopuni da bi izgurao celo veče 😔😔😔
Ovo je ka ta strofa!
 
Drugari,ja ne znam sta je problem sa porucivanjem S 22+ recimo...Ja sam.lepo u Preorderu pre 20ak dana porucio u Samsung radnji u Uscu lepo i vec oko 8,9.marta me zvali da dobijem telefon...Sve ok..
Ne razumem zasto ne odete u Samsung radnju i preorderujete.
Bukvalno sam ih zvao i pitao jel stigao i rekli su mi mozete da dodjete ceka vas.
"Problem" je taj sto ga ne kupujemo svi za kes, vec preko operatera, pa zavisimo od toga kad dodjemo na red na toj famoznoj listi cekanja.
 
Evo update i od mene. Prvobitno sam poručio S22+ u gigatronu ali su mi rekli da neće moći da mi dostave pre aprila. Onda sam pozvao Tehnomediu i pitao ih kada mi mogu dostaviti, oni su rekli do 15og. Danas su ne zvali i rekli mi da će dostaviti do kraja aprila. Ovo više nema nikakvog smisla. Preorder je urađen početkom marta.
 
Ne ostaje ništa drugo nego da čekate maj ili jun. Samsung napravi novu ponudu sa akcijom tipa sat, slušalice… obično bude na preorderu i posle 3 meseca opet akcija. Naravno to je ako vam znače pokloni.
 
Evo update i od mene. Prvobitno sam poručio S22+ u gigatronu ali su mi rekli da neće moći da mi dostave pre aprila. Onda sam pozvao Tehnomediu i pitao ih kada mi mogu dostaviti, oni su rekli do 15og. Danas su ne zvali i rekli mi da će dostaviti do kraja aprila. Ovo više nema nikakvog smisla. Preorder je urađen početkom marta.
Tako su meni u tehnomediji rekli da mogu da narucim preko web shopa kad sam pitao dal ima na stanju s22ultra i onda mi na kraju kaze "a rok za isporuku je mesec ipo dana" 🤣 Tuzno je da nisu ispostovali ljude koji su radili preorder.
 
Meni je fascinantno da ne mogu da obezbede telefone day one bar za one koji su rezervisani lično i uplatili avans od 30%.
Da li neko možda zna da li je problem dobiti taj avans nazad prilikom otkazivanja kupovine?
Da sam pozvao telefonom i rekao e kupio bih telefon, rezervišite me tamo, pa i da shvati čovek da je problem, tako je mnogo lakše odustati.
Ali imaju ljude koji su otišli, dali deo para i takve ne mogu da ispoštuju, dakle skoro pa sigurna kupovina i ti ne obezbediš telefon.
Totalna glupost
 
Jeste glupost i to kupaca.
Nije tako samo kod Samsunga i opet ljudi samo preorderuju i posle placemo kako nema, pa bagovi, te ovo ne valja i tako nas veslaju vec deceniju...
Igre su najbolji primer preorder gluposti.
Korona ponovo drma + Ukrajina, ne znam sta ste ocekivali....
 
Izvrsio preorder poslednjeg dana,tj 10.03.
Uplatio avans 30% i lik mi rece tada da danas treba da me pozovu za uredjaj. Ako me ne pozovu do kraja nedelje,otkazujem. Dati skoro 400e unapred a cekati mesec dana na telefon,sigurno mi ne pada na pamet
 

Prilozi

  • 20220316_093732.jpg
    20220316_093732.jpg
    86.7 KB · Pregleda: 54
Izvrsio preorder poslednjeg dana,tj 10.03.
Uplatio avans 30% i lik mi rece tada da danas treba da me pozovu za uredjaj. Ako me ne pozovu do kraja nedelje,otkazujem. Dati skoro 400e unapred a cekati mesec dana na telefon,sigurno mi ne pada na pamet
Jos je veca sramota za ljude koji su uplatili avans, u stvari sto je prodavac uopste dozvolio uplatu avansa, a zna da nece moci da obezbedi telefon tada kada je rekao, ali..Srbija brale.
 
Jeste za kes je uzet u preorderu samsung s22+ u Samsungu u Uscu...ali opet kako god da platis,dajes i onako neki avans...a razlika u preuzimanju je ocigledno ogromna...ja sam bukvalno za 10 dana dobio fon..Mogu vam reci da je perfektan,bice tu apdejtova jos ali ekran,kamera,brzina sve je super,i velicina fona je taman....presso ssm sa s8+ na s22+,zato mi i jeste razlika...nisam pogresio!
 
Jedan mali apdejt za one koji su uplatili avans od 30% ili za one koji su cak ceo iznos uplatili. Ako je uplaceno kesom u radnji,u roku od 10-ak minuta se zavrsava u radnji gde je novac uplacen. Ukoliko je placeno karticom,najvise za 2-3 dana se vrsi povracaj avansa (zavisi od banke do banke)

Jedino nasta je ljubazna teta ostala nedorecena na pitanje,zasto nisu objavili zvanicno da ce isporuka kasniti i da li je lep osecaj kada im velika svota avansa stoji na racunu jedno mesec dana,aludirajuci na to,da je bas lepa kamata. Ne dozvolite ljudi da iko upravlja i manipulise vasim novcem. Do petka ako uredjaj ne stigne,da se ne ljubimo,tako sam rekao ljubaznoj teti sa lepim glasom 😊
 
Meni je najgore što sam naručio punjač (stigao danas) i masku (stiže danas ili sutra), inače bih rado otkazao preorder. Van svake pameti je da se čeka april.
Slažem se sa @Hbis , ko se nije zaleteo sa nabavkom dodatne opreme, kao ja.
 
Ajde da uzmemo prost i banalan primer. 50 ljudi da je rezervisalo Ultru avansom u nasem velikom trgovinskom lancu,koji je kod njih 30%,to je 45k dinara.

50 uredjaja * 45k dinara = 2.250.000 dinara

Zamislite kamatu na tu svotu uplacenog avansa za mesec dana. Mislite o tome. To je primer od 50 rezervisanih uredjaja,mozda je broj i veci
 
iskreno, meni je to nebitno. Ok trazili su avans, mi smo kao kupci na to pristali i smatram da je donekle i u redu. Time sto sam uplatio avans smatram da sam siguran kupac. Ocekujem da se proizvod poruci kada pocne prodaja jer nisam preorder radio za jun mesec vec da bih ga dobio sto pre.
Ali neko iznad rece da je to glupost kupca.
 
Neko neke utiske o bateriji, kameri? Svelo se poslednjih par postova na preorder samo.
 
Neko neke utiske o bateriji, kameri? Svelo se poslednjih par postova na preorder samo.
Pa kako da ljudi kažu nešto o telefonu kad 90% preordera nisu dobili, na žalost jedino mogu da kukaju na dobavljače.
 
Nazad
Vrh Dno