Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Ima li nešto što će da im radi kako treba na brand new uređaju...
Po ovim primerima s22 ultra je bolja, i to će reći svako ko se i malo razume u fotografiju, bez obzira što živimo u vremenu hdr-ovanih, ispranih i beživotnih mobilnih fotki gde je svaka senka uništena.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220303_190601_com.primatelabs.geekbench5.jpg
    Screenshot_20220303_190601_com.primatelabs.geekbench5.jpg
    65.1 KB · Pregleda: 74
Zanimljivo da je isti taj lik na samo dva dana ranije nahvalio S22U...


Njegov zaključak:
 

Prilozi

  • SmartSelect_20220303-191147_Chrome.jpg
    SmartSelect_20220303-191147_Chrome.jpg
    57.7 KB · Pregleda: 77
Pa hvali ga i sad…
 
Ljudi da vas pitam - jel vi verujete u baš sve što baš svi napišu, nebitno jel superkonfirmativno ili užasno o nečemu?

Vidim da se ovde svaki tweet, svaka vest - nebitno od koga uzima zdravo za gotovo, čak i one gde se ide u sasvim drugu krajnost, a bez ikakve šire potvrde da li je to stvarno baš tako.

Napisao neki anonimni Koreanac neki tweet - OK to mora da je tako i nikako drugačije....
 
Ja cu da verujem u post ovde na forumu, od vlasnika koji uradi prvi veliki update na telefonu. Onaj tradicionalni vec od par GB...
 
Mislim da sam ja ovde bio najoptimisticniji po pitanju novog Exynosa, ispade dzabe mi optimizam.
@Proday hoces li nabavljati Snapdragon verziju?😅 Pa da saznamo iz prve ruke razliku umesto nabadanja sa tvitovima...

A danas gledam cene iP13, vidim ima i za 705e nov, sto mi je ok... Posle guglam, iOS nema ni yt Vanced ili slicnu alternativu... Mozda samo zbog softvera progutam Exynos ili kupim FE Snapdragon...
 
Pa evo koliko baca kada je throtlovan:
Pogledajte prilog 336880
Šta mi znači ovo levo kada je desno realno stanje...
To nije realno stanje. Nisam gledao test uopšte (pošto su mi to gluposti) ali do tog stanja je mogao doći posle tipa pola sata vrtenja testa u krug. Ako ćeš da igraš igre, osetićeš to usporenje. U svim ostalim slučajevima nećeš (eventualno ako budeš gurao kameru u 4k preko 15min kao što imamo jednog člana što voli) 😇😉
Mislim da sam ja ovde bio najoptimisticniji po pitanju novog Exynosa, ispade dzabe mi optimizam.
@Proday hoces li nabavljati Snapdragon verziju?😅 Pa da saznamo iz prve ruke razliku umesto nabadanja sa tvitovima...
Pre ili kasnije sigurno. Imam već ponudu za 950e sa 256gb (s9010 model naravno) al to mi trenutno puno para...ide dole za 100-150e do kraja marta. Mada ako bi mi neko ponudio sad u zamenu za fold 3 vrlo moguće da bi me gremlini pojeli i da bi pristao (kontam bolje to nego ip 13 pro koji vijam...ili nije) 🤪 Leto je tu za par meseci, trenutno mi super dođe fold za udemy/codeacademy edukaciju kad mi oči pobele od monotora

P.s. rekao sam ti da se ne nadaš puno i ne očekuješ dobre rez od novog exynosa 😉 ...mada ispade i gore nego sam mislio
 
pitanje za one koji su narucili neki od S 22 serije preko radnji a ne preko operatera
Da li su vam trazili da uplatite 30% cene , i pored toga sto to nigde ne pise , inace nema naručivanja - brišu narudžbinu
Hvala
 
Ja ću verovatno ostati na S22+ jer ne znam šta bih drugo iz A1 za te pare. Da doplatim 300e iz svog džepa za iPhone 13 pro max bih možda mogao ali me taj ekosistem totalno odbija od vajkad. Ove godine prodao komp, kupio konzolu (koje sam uvek pljuvao) još da uzmem iPhone i svet je s moje strane otišao u tri lepe.
 
P.s. rekao sam ti da se ne nadaš puno i ne očekuješ dobre rez od novog exynosa 😉 ...mada ispade i gore nego sam mislio
Sta cu kad sam optimista... 😅 Exy2100 je bio solidan korak unapred, pa onda se ukljucio i AMD, mislio sam sad ce Exynos konacno da stane na crtu zmaju... Bar nam daju FE verzije sa zmajem...
 
@Proday ,taman iz prve ruke da kažeš kakav je S22 SD :)
 
Za par minuta razlike... :) Ja poručio 25W za tipa 2200din, tako nešto. U A1.
 
Mislim da je punjač od 45w samo uzimanje para u poređenju sa 25w.
 
Porucio preko MTS-a preorder S22 Ultra, sad me zvao lik i pita hocu li da kupim i punjac od 45w za 6000 din, kao da doda na mesecnu ratu.
Od 11.03. kaze da krecu isporuke
Ja danas zvao A1 jer sam obrisao screenshot za preorder. Kažu mi da im još nisu stigli telefoni i da nemaju info kad stižu, pa kad stignu daju kurirskoj službi, pa polako...
 
^ biće sigurno zbrke oko samih isporuka, ja poznajem dečka koji je dva puta poručio i onda dva puta otkazao preorder za S22U. Sigurno 1/3 porudžbine je otkazano pa i to pravi gužvu u isporukama.
 
Mislim da je punjač od 45w samo uzimanje para u poređenju sa 25w.
Definitivno ne bacati pare na 45w, razlika u brzini punjenja je mizerna i gotovo ne primetna u odnosu na punjač od 25w.
 

Vrlo zanimljivo. Ispade da kada se radi o kameri, Exynos ima samo problem sa stabilizacijom, u poređenju sa SD, ali je kod fotografije ono što je napravio po pitanju kolorita i detalja u senkama meni ipak veća prednost 🙌
Ljudi da vas pitam - jel vi verujete u baš sve što baš svi napišu, nebitno jel superkonfirmativno ili užasno o nečemu?

Vidim da se ovde svaki tweet, svaka vest - nebitno od koga uzima zdravo za gotovo, čak i one gde se ide u sasvim drugu krajnost, a bez ikakve šire potvrde da li je to stvarno baš tako.

Napisao neki anonimni Koreanac neki tweet - OK to mora da je tako i nikako drugačije....

Sada i ti preteruješ, jer sve što je potrebno je da proguglaš. Mnoge stvari počnu kao anonimusov tweet koji otvori Pandorinu kutiju.

Ako imaš i jedan od Samsungovih telefona sa liste možeš i sam doći do ovih rezultata/zaključaka.

 
Poslednja izmena:
Mislim da bih utušio kada bih pisao koji je proces da se pravilno uradi ovo što je Samsung krenuo, ali postojalo je i na S10, S20, Foldovima, ma svim Samsung telefonima i niko nije primetio.

Što otkriva da su procesori overkil teški i da tu snagu ne koristi 90% aplikacija, ali džaba, kad je jedan od vodećih načina da opravdas uložen novac u telefon, postalo to da odeš na geekB i uživas???!?


Treba Samsung da popije kritike jer su ostavili benchmark aplikacije van toga, ali nadam se da će ih to odvesti u smeru da rade stvarno dobru optimizaciju, a ne da odvrnu sve na max i prekinu ovo, iz straha od benchmark-om izludjenim android svetom, jer se samo tako android može približiti iOS-u u tom polju.


P.S. Jedna od jačih scena na forumu je kad (skoro uvek Huawei fanovi) ulete sa DXO MARK testovima 😁
 
Pozdrav kolege, malopre poručih S22 Plus preko gigatrona. Napuštam Srbiju polovinom msseca, da li ima šanse da mi stigne telefon tipa do 15og? Žao mi je što mi bubice neću videti, ali Bože moj... Takođe, da li se može platiti ceo iznos pri dostavi ili traže avans? Ovo poslednje pitam ako je neko još ranije poručio pa šta su mu rekli... Hvala puno!
 
Uh, ti si druže baš na rizik išao onda. Držim ti fige da stigne na vreme. Mislim da može da se plati ceo iznos, tj. sigurno se tako i radi.
 
Evo da napišem update: zvali su iz Gigatrona i objansio sam situaciju. Rekli su da će videti da izađu u susret :)
 
Nazad
Vrh Dno