Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Imam ga od cetvrtka. Super je u ruci, uopste se ne greje.
PXL_20220219_063516215.MP~2.jpg
Baterija je super, a znamo da treba sistemu par dana dok se sve "smesti" znaci bice jos bolja. U pitanju je 6h display on 👍🏻
Screenshot_20220220-091320_Device care.jpg

Softver nije gotov - nije 100% glatko. Na S22 sve je brzo i glatko, kod Ultre tu i tamo stuca. Mora da se zaceka day one update tj. trebao bi da stigne dok ne izadje u prodaju do 25.02.

Kamera je na prvi utisak na vrhu. Zoom je jos bolji nego kod predhodnika senzor je isti al novi ISP i jos nesto bese cini svoje. Nisam stigo ovaj vikend bas dosta da testiram.

10x
20220219_080301.jpg

30x
20220219_080307.jpg

IMG_2213.JPG
82x
IMG_2212.PNG

Nightmode 5s.
20220218_213630.jpg

3x
20220218_213612.jpg
 
Poslednja izmena:
Odose pare... Opet na more polupansion umesto all inclusive..
 
@OnajIzCoska lepa futrola. Nek te sluzi i bolji da promenis. Za utiske da sacekamo taj update za sve zivo, ako ne budu slagali i za to :D
Hahahahaha i ocekivalo se od tebe :) @nidzakv
Ja sam whitestone koristio na s8+ i sad koristim na s21u. Preko jednog decka narucujem, posto doteruje robu iz UK i nikad problema. Jeste da kosta malo vise, ali vredi svaku paru.
Edit: @Aleksandar2233 mozda punjac budu davali i dodatna godina garancije.
 
Imam ga od cetvrtka. Super je u ruci, uopste se ne greje.
Pogledajte prilog 335824
Baterija je super, a znamo da treba sistemu par dana dok se sve "smesti" znaci bice jos bolja. U pitanju je 6h display on 👍🏻
Pogledajte prilog 335816

Softver nije gotov - nije 100% glatko. Na S22 sve je brzo i glatko, kod Ultre tu i tamo stuca. Mora da se zaceka day one update tj. trebao bi da stigne dok ne izadje u prodaju do 25.02.

Kamera je na prvi utisak na vrhu. Zoom je jos bolji nego kod predhodnika senzor je isti al novi ISP i jos nesto bese cini svoje. Nisam stigo ovaj vikend bas dosta da testiram.

10x
Pogledajte prilog 335820

30x
Pogledajte prilog 335817

Pogledajte prilog 335819
82x
Pogledajte prilog 335821

Nightmode 5s.
Pogledajte prilog 335818

3x
Pogledajte prilog 335822
Ne bih da ti rušim sneška ali ove fotografije su daleko od vrha, možda je do kompresije na forumu, da li postoji mogućnost da ih negde okačiš u punoj rezoluciji? Da li je na x10 i x30 bila neka magla?
 
Ostala dva modela daleko u prašini i senci Ultra modela definitivno.

" "

Tek sada vidim post na prethodnoj strani. Čemu i zašto li im treba sve ovo...
 
Tražimo mi dlaku u jajetu. Ljudi nose telefone po 3-4-5 godina i ne fali im ništa čim ne menjaju.
 
Keep the money in the pocket ;). Neka prođe neko vreme, pokazaće se ili dobrim ili ne. Nema dileme da će Ultra biti najprodavanija. Ne znam ni što prodaju mališu i plus više. I onako ne mogu da ubodu dimenzije istih (po meni).
 

Nadam se samo da neće zakinuti našu državu i da će na vreme isporučiti S22 Ultra modele iz preordera. Ako su informacije iz videa tačne, apsurd je da neko čeka april da dobije uređaj.
 
Malo mi je zao sto poslednjih nekoliko stranica je sve o Ultra modelu, ja se ozbiljno razmisljam o s22+.
Nisam do sada ni1 Samsung koristio , a poslednji od S serije da mi se svidjao je bio S2 ( dizajnerski ) i sad me s22 u neku ruku asocira na njega, naravno u medjuvremenu mi se svidelo sto sta od Note serije, ali nikada nisam prelomio da kupim....

Ove godine sam bio siguran da uzimam da probam iOS, ali sad vise nisam siguran, drndao sam 22+ u Zagrebu pre 2 dana i telefon me je dosta dosta obradovao u smislu dizajna, dimenzija i ostalog ( s21 serija mi se ne dopada zbog kamera pozadi, iako je daleko bolja od s20 ).

Ultra mi nije privlacna iz nekoliko razloga i sumnjam da vredi novac koji kosta u smislu razlike od s22+ , treba mi misljenje jos nekih ljudi koje smatram kompetentnim za prelaz sa Honor 20 Pro-a kojim sam zaista zadovoljan u 9.9/10 situacija, ali zelim da se ponovim iskreno.

Mnogi ce reci da sam lud, ali zelim da znam da cu sigurno dobiti boljitak na polju kamere i da cu dobiti makar slicnu autonomiju, brine me Exynos, a za UI mislim da bih se navikao iako je vanila android nesto najbolje sto sam ikada koristio po svom subjektivnom misljenju....
 
Poslednja izmena:
To je kao kada mi se jedan prijatelj žalio što mu je auto elektronski ograničen na 250 km/h... U stvarnosti mu ni to ne treba ali u teoriji bi voleo da auto ide 300 km/h pa nema veze što nikad neće voziti pa verovatno čak biti ni blizu ni onde ograničene brzine...
 
Zato ja volim da sacekam nekoliko meseci da se isprave problemi i mozda problematicne serije.
Edit: @OnajIzCoska najbolja i najlepsa futrola, elegancija na max, na s21u je lose uradjena bila, pa je nisam uzeo.
 
Mislim da su ovo sjajni telefoni dobre kamere dobra autonomija dobar ekran.Ocigledno je da gomila ljudi kritikuje i trazi dlaku u jajetu kao da koriste telefon za drzanje servera pa je taj ExYnOs toliko strasan...Koristili smo telefone i cekali desetine sekundi da se nesto ucita a sada nam nista ne valja.Niko ne ume da kaze koj je telefon dobar i koj vredi novca a suprotno koliko hoces...
Samo jedna digresija...čekali smo desetine sekundi (doduše nismo nikad toliko bar ne ja), ali je tada telefon koštao 400-500e...sada telefon košta 1500-2000e i ne pada mi na pamet da čekam ni deo sekunde više nego što bi trebao ili što neko drugi čeka ko da iste (ili manje) novce.
@Čkalja S22+ je super telefon, ali bi u svakom momentu, kad već dajem 1000+ eura, dodao još i onih 200 i uzeo 22 ultra (dok pominješ 22+ veće dimenzije ti nisu problem).
 
S22 Ultra baš lep bronzani, podseća na Note 10 plus koji imam, i po veličini i po obliku.
 
Nisu problem dimenzije, nakon drndanja s22+ u Zagrebu nemam utisak da bih imao problem sa koriscenjem tog telefona u bilo kom smislu, pa mislim da bi slicno bilo i za Ultru, vise sam po store-u trazio zeleni s22+ da vidim uzivo dok sam pored odvojenog stola sa Ultrama samo prosao, zaista zbog nekih drugih stvari ne bih na Ultru iako sam svojevremeno 'plakao za' Note 9.....

O5 kazem, najvise sam skeptican zbog Exynosa jer sam se naslusao i nacitao svacega i voleo bih da znam da cu imati osetno poboljsanje na polju kamere, a za sada nisam 100% ubedjen ni u to ni u autonomiju... Znam da su tek predstavljeni telefoni pa mozda i trazim mnogo, ali bih iskoristio preorder sada ako vec odlucim da ' je to to' jer znace mi i sluske i popust i sta god bio jos poklon iznenadjenja.....
 
S22 Ultra baš lep bronzani, podseća na Note 10 plus koji imam, i po veličini i po obliku.
Bakarni-bordi S22 Ultra je uživo mnogo suptilniji i lepši nego na slikama, dosta interesantna boja, štete što takav telefon mora u neki case.
 
Poslednja izmena:
Nisu problem dimenzije, nakon drndanja s22+ u Zagrebu nemam utisak da bih imao problem sa koriscenjem tog telefona u bilo kom smislu, pa mislim da bi slicno bilo i za Ultru, vise sam po store-u trazio zeleni s22+ da vidim uzivo dok sam pored odvojenog stola sa Ultrama samo prosao, zaista zbog nekih drugih stvari ne bih na Ultru iako sam svojevremeno 'plakao za' Note 9.....

O5 kazem, najvise sam skeptican zbog Exynosa jer sam se naslusao i nacitao svacega i voleo bih da znam da cu imati osetno poboljsanje na polju kamere, a za sada nisam 100% ubedjen ni u to ni u autonomiju... Znam da su tek predstavljeni telefoni pa mozda i trazim mnogo, ali bih iskoristio preorder sada ako vec odlucim da ' je to to' jer znace mi i sluske i popust i sta god bio jos poklon iznenadjenja.....
Siguran sam da ćeš imati zadovoljavajuće poboljšanje po pitanju kamere i samo napred sa kupovinom. U krajnjem (najgorem) slučaju, ako si u mogućnosti, uzmi iphone 13 pro, probaj mesec dva, ako ti se svidi ios i telefon super, ako ne, prodaš pa kupiš (ili menjaš za) s22+ i verovatno ti još i para ostane.
 
Ali nije pošteno da mi koji smo već izvršili rezervaciju ne dobijemo taj dodatni poklon. Jedino ako na predstavljanju kažu da i oni koji su izvršili preorder ranije odmah posle globalnog predstavljanja S22 serije, takođe dobijaju taj dodatni poklon.
Takođe cenim da je to punjač, zato što u Bugarskoj daju punjač u preorderu.
Apsolutno je posteno. Posteno je da dobijes ono sto su obe strane prihvatile da dobijes, po ceni koju si pristao da platis, u stanju koje je dogovoreno, u roku koji je predvidjen. Nista vise, nista manje.
Ali jeste drsko, bezobrazno i puuuno nepostovanja. Na tom tragu, ako neces da po tebi ljudi pi**ju onda nemoj da zivis u Srbiji :ROFLMAO:

Po ovome: - kaze: "Za svaki kupljeni uređaj za vreme trajanja prenosa, čekaju te popusti, poklon Galaxy Buds Pro i dodatna iznenađenja!"
Sto mi deluje dosta ograniceno i morbidno, a i to sto je iznenadjenje u mnozini... Takvi sales pitchevi nikad nisu dobar znak. Standardno, ovako se prodaje zmijsko ulje.
Jedva cekam da vdim kako ce da ispadne taj prenos i dil. Nesto mnogo smutno za sada.
Fun fact: klip ima 30 000 pregleda za ovih par dana sto znaci da ga pushuju bajo moj, celu noc i celi dan.
 
Poslednja izmena:
Interesantno da nijedan operater u Crnoj Gori ga nema za sad ni u najavi a kamoli u ponudi.
 
Siguran sam da ćeš imati zadovoljavajuće poboljšanje po pitanju kamere i samo napred sa kupovinom. U krajnjem (najgorem) slučaju, ako si u mogućnosti, uzmi iphone 13 pro, probaj mesec dva, ako ti se svidi ios i telefon super, ako ne, prodaš pa kupiš (ili menjaš za) s22+ i verovatno ti još i para ostane.
Ovo i ja negde gledam kao potencijalnu soluciju, problem je sto bih kod jabuke isao na Pro Max, jedino to mi 'igra' zaista pa je razlika u ceni osetna i tu....
 
Apsolutno je posteno. Posteno je da dobijes ono sto su obe strane prihvatile da dobijes, po ceni koju si pristao da platis, u stanju koje je dogovoreno, u roku koji je predvidjen. Nista vise, nista manje.
Ali jeste drsko, bezobrazno i puuuno nepostovanja. Na tom tragu, ako neces da po tebi ljudi pi**ju onda nemoj da zivis u Srbiji :ROFLMAO:

Baš tako, slažem se i sa tobom i sa Nemanjom, ako ostali članovi dozvole rekao bih i svoje mišljenje:
Da je drsko , bezobrazno i bez imalo poštovanja jeste, i to bar 4-5 god unazad. Nekada smo (ne baš ni tako davno) za nekih 90 - 100.000 dobijali uz flag modele u pakovanju punjač, sluške i sve što ide uz telefon, sada treba da se radujemo, možda i umiremo od sreće ako za duplo više novca dobijemo to na poklon!!!
Pomak u kvalitetu i mogućnostima samog uređaja u najbolju ruku je marginalan i 99% korisnika neće ga praktično ni primetiti. Kupovao sam svaki aparat iz S i N serije i zaista sam uživao u njima do s8 generacije recimo, posle toga se svelo na to da su aparati unapređeni sa jedne a zakinuti sa druge strane (veličina ekrana/baterija/rezolucija/bezeli/olovka/punjač/proširiva memorija itd,itd) uglavnom po meni smuti i prospi samo da se izbaci novi model, ideemo plus, ultra, mega, giga i ne zna se više šta je šta ni kojoj klasi pripada ni koji je model. Na kraju sam video da me šišaju kao ovcu i da su drski, bezobrazni i bez imalo poštovanja prema kupcima.Bude mi žao i krivo da moj krvavo zarađen dinar dajem da neko pravi budalu od mene a pritom mi priča kako sam povlašćen jer ću dobiti "akcijsku cenu" i poklone uz uređaj. Slažem se da sam glup ali baš toliko nisam ...
S22U jeste dizajnerski lep telefon, za mene samo lep (već viđeno) kamera mu je sigurno dobra kao i ekran, baterija ali ne vidim nikakav konkretan benefit u odnosu na prethodna 2-3 modela i konkretan razlog da bi dao150k samo da kažem da imam najnoviji telefon. Poštujem mišljenje svakoga od vas pa se nadam da ćete poštovati i vi moje. Nije mi namera da raspirujem strasti i širim negativnu energiju samo sam sklon da verujem da ovaj model kao i par modela unazad kad se sve sabere i oduzme neće doneti praktično ništa "novo" i "senzacionalno".
Po meni čak ni prelazak sa N10+ na S22U nema mnogo smisla zbog izuzetno visoke cene generalno po meni.
 
Nazad
Vrh Dno