Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Napred klasika, ali pozadi sto je ruzan, sreca pa nosim futrolu. :D
Nadam se da ce da rese kamera aplikaciju, posto je trenutno uzas.
Pored bolje kamere, ne vidim zbog cega bi ga uzeo, s tim da bi morao da doplatim sigurno preko 300e.
 
Bilo bi dobro kada bi samsung i kod nas uveo neki kršten "staro za novo program", pa da ljudi koji žele upgrade svake godine mogu to relativno bezbolno da urade.

Programi tog tipa koje su do sad nudili su bili, blago rečeno, smešni.
 
Ima takav program- oderu ti kozu i uzmu jos jedan bubreg za tel :D
Ipak je ovo Srbija, tako da nesto sto je da kazem svugde praksa kod nas je nemoguce da bude.
 
https://nl.letsgodigital.org/smartphones/samsung-galaxy-unpacked-2022/

Sjajan dizajn, osim ovog kamera arhipelaga na poleđini telefona.

FChRQRVX0AAzwcA

Note 10 sa dodatnim ostrvima u arhipelagu.
Ako bude običan stvarno mali i ovako kockast, eto zamene konačno za N10!
 
Pa sigurno neće biti mali, S22 Ultra će imati 6.8 ili 6.9 inčni ekran, pa ako se uzme u obzir i kockasti dizajn to će uz Note 20 Ultra, S20 Ultra, S21 Ultra, iPhone 12 i 13 Pro max biti jedna od najvećih i najtežih uređaja na tržištu.
 
Rekoh ako bude OBIČAN stvarno mali i ovako kockast, misleći na običan S22 bez sufiksa. Nismo svi za Ultra budževine.
 
^Po nekim nezvanicnim informacijama bice velicine kao iP13.
 
samo da ne bude kockast, ja vise volim sapun, bolje lezi u ruci.
 
s22ultra02-1151x1536.jpg


s22ultra04-1151x1536.jpg


 
Note 10 plus 🙂
 
Baš kopija od zadnjeg LG-a. Kamera od S21 Ultra je sto put lepsa - ergonomika je sigurno bolja, slican dizajn od Note.
 
Al je ruzan pozadi.
Ružan ili lep, sve je to subjektivno. Kao kad odeš u apple podforum i napišeš kako je notch ružan i neprikladan za 2021, i jave se 100 njih da opravdaju postojanje notch-a i njegovu lepotu. Meni lično je lepši od svih ovogodišnjih kineza i dokaz da i pored velikih senzora, ne mora da postoji budža koja štrči 3-4 iz kućišta. Dizajn S21U mi je originalniji, ali ovaj je definitivno elegantniji, poput note 10+/ note 20U
 
Ružan ili lep, sve je to subjektivno. Kao kad odeš u apple podforum i napišeš kako je notch ružan i neprikladan za 2021, i jave se 100 njih da opravdaju postojanje notch-a i njegovu lepotu. Meni lično je lepši od svih ovogodišnjih kineza i dokaz da i pored velikih senzora, ne mora da postoji budža koja štrči 3-4 iz kućišta. Dizajn S21U mi je originalniji, ali ovaj je definitivno elegantniji, poput note 10+/ note 20U
Ima covek pravo da mu se nesto svidja ili ne svidja. Ne treba slepo velicati sve sto izbaci proizvodjac telefona iz razloga jer vec imamo neki telefon tog proizvodjaca.
 
@Vicent87 To za prašinu je posebna priča, ne poričem da će se možda skupljati.
Koliko se sećam Peca iz bench-a je baš u recenziji za S21U baš pohvalio dizajn kamera, jer oborene ivice sprečavaju skupljanje prašine. Što je kod ranijih modela bio slučaj.

@msi993 naravno da ne treba veličati. Ja samo kažem da je lepota u oku posmatrača.

Ima mnogo ljubitelja "note" dizajna i oštrih ivica i verujem da će upravo njih ovaj model podstaći na kupovinu, pogotovo što su ovog leta bili uskraćeni za novi note. A ovaj model je nešto najpribližnije tome, tačnije note pod novim imenom.
 
Meni se baš sviđa.
 
@Aleksandar 1 Jedno je notch, koji meni npr uopste ne smeta, drugo je dizajn kamera. Meni npr ovde nema nicega elegantnog, mozda ce to uzivo biti dosta bolje, ali trenutno na slici izgleda ruzno. Ko nosi neku futrolu gde spadam i ja ovo me ne zanima ni 0.001%, ali ko ga nosi "golog" ovo ce mu biti bitno.
Ja se nadam da nece biti dosta veci od s21u, koji je na granici koriscenja jednom rukom.
 
@Stefan1995 notch, ili punchhole, ili pilula je element dizajna isto koliko i kamere pozadi. A na stranu to što se 100% vremena upravo gleda u tu prednju stranu telefona, a ne u kamere. Nego nećemo više širiti priču, jer o ukusima definitivno ne treba raspravljati. Ljudi će uvek naći izgovor da nešto opravdavaju, ili kritikuju.

A što se dimenzija tiče, biće širi telefon sigurno od S21U, verovatno kao i note jer treba smestiti unutra i spen.
 
Ja ga uzimam na prolece.. Jedino ako signal ostane ovakav na exynosu, preskocicu.
 
Čisto sumnjam da će tako izgledat S22 serija. Prvo zato kaj ima još dosta do izlaska S serije, drugo zato kaj to nije uobičajeno za Samsung da radi dizajn S serije prema nekim drugim modelima, obično je to obratno. Ako S22 bude takvog dizajna bit će to malo žešći fail za Samsung da dizajn flagship serije radi prema nekakvom zastarijelom jeftilenu.
 
Poslednja izmena:
Ako bude 6.0x inča ekran i sa SD (za HK sar), kupujem odma'!
 
@Dan Cooper kako nije uobičajeno kad je i S20 serija izgleda isto kao A51/A71 koji su izašli dva meseca ranije?

A to što ima još dosta do izlaska, ne znači ništa, jer dizajn telefona se zna mnogo ranije. Pre neki dan je bila vest da je počela proizvodnja s22 serije.

S22 i S22+ zadržavaju dizajn od prošle godine, sa navodno većim kamerama pozadi, a S22U dobija novi dizajn kao što je i prikazano na "slučajno" procurelim fotkama odozgo.
 

Prilozi

  • inCollage_20211107_065530619_edit_42611631107038.jpg
    inCollage_20211107_065530619_edit_42611631107038.jpg
    217 KB · Pregleda: 32
S20 I A71 su nebo i zemlja u pogledu dizajna, a i svega ostalog.
 
@SretenBG to što si rekao stoji. Ali dok se ne uzme telefon u ruke, sa slike se ne razlikuju previše. Pogotovo ako pitaš prosečnog korisnika. Upravo o tome govorim i za S22U, ljudi donose prerane zaključke. Dok se ne uzme telefon u ruke, ne može se govoriti ništa napamet. Ali svake godine je tako, prvo se pljuje, a onda ga 90% ljudi kupi, pre ili kasnije.
 
Nadam se da će nova Amd - exionos kooperacija učiniti video na androidu boljim, bez seckanja, oversharpeninga i svih onih sitnica od kojih android videi pate. Što je i jedini razlog zašto sam trenutno na Ajfonu.. još ako zaista dođe u tom Note formatu, count on me, too 💸💸💸..
 
Nazad
Vrh Dno